Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mala pomoc u vezi pravljenja izvestaja (QReport)

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Mala pomoc u vezi pravljenja izvestaja (QReport)

[ Pregleda: 2490 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

inherited
Novi Sad

Član broj: 95516
Poruke: 219
*.neobee.net.



Profil

icon Mala pomoc u vezi pravljenja izvestaja (QReport)19.06.2006. u 18:25 - pre 217 meseci
Imam tabelu IME, PREZIME, TELEFON. Treba mi stampa svih lica, izvestaj koji stampa sva lica.

Na osnovu:
FormQR.TntQRLabel1.Caption:=Form.AdoQuery.FieldByName('TELEFON').AsString; FormQR.TntQRLabel2.Caption:=Form.AdoQuery.FieldByName('IME').AsString;
FormQR.TntQRLabel3.Caption:=Form.AdoQuery.FieldByName('PREZIME').AsString;
bi trebalo stampati selektovano lice.
A ja bih hteo izvestaj u kome ce biti stampana sva lica, odnosno, podaci za sva?!

1) Pera Petrovic 4564656
2) Zoka Zokic 7897878
...
nn) ... ... ...
 
Odgovor na temu

inherited
Novi Sad

Član broj: 95516
Poruke: 219
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Mala pomoc u vezi pravljenja izvestaja (QReport)19.06.2006. u 22:26 - pre 217 meseci
Ovako, postavio sam formu ( File - New - Other - New - Report ). Uspeo sam napraviti izvestaj, ali imam 3 pitanja:

1) kako odraditi da dva reda idu jedan ispod drugog, a ne da je prored otprilike 2 reda. Pretpostavljam da je to po default ali nisam nasao opciju koja bi to sredila. Kako to odraditi?
2) Kad u BP unesem nove podatke, odradim refresh BP i u njoj se vidi dodato, ali QR nije odradio refresh. Odnosno, tek kad resetujem program (zatvorim, otvorim ga) QR prepozna da je u BP dodato. Sta tu da odradim?
3) Redni broj?
 
Odgovor na temu

badam

Član broj: 78553
Poruke: 97
62.108.117.*



+2 Profil

icon Re: Mala pomoc u vezi pravljenja izvestaja (QReport)19.06.2006. u 22:48 - pre 217 meseci
Postavi na report QRDetail band. On ce se na reportu pojaviti onoliko puta koliko FormQR.DataSet ima zapisa. Na njega stavis TQRDBText komponente. Prored ti zavisi od Height Detail banda.
Za redni broj postavi QRSysData (na Detail band) i property Data mu postavi na qrsDetailNo.
 
Odgovor na temu

inherited
Novi Sad

Član broj: 95516
Poruke: 219
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Mala pomoc u vezi pravljenja izvestaja (QReport)19.06.2006. u 23:58 - pre 217 meseci
2 i 3, sam sam ukapirao u medjuvremenu, a 1?!!! Nisam razmisljao...
Hvala puno...
 
Odgovor na temu

Bojan Kopanja
Bojan Kopanja
Senior Web Developer, ZeusSoftware
Stara Pazova

Član broj: 6155
Poruke: 507
80.93.238.*

ICQ: 346697685
Sajt: www.zeussoftware.rs


Profil

icon Re: Mala pomoc u vezi pravljenja izvestaja (QReport)20.06.2006. u 10:45 - pre 217 meseci
Na reportu imas komponentu DRBand kojoj si stavio property za vrstu banda na Detail, jel' tako? E pa sad sa visinom te komponente odredjujes koliko ce ti biti prored. Ako stavis da ti visina bude puno veca od labela unutar tog banda onda ces imati tako ogroman prored kao sto si rekao, a ako stavis da ti visina bude malo veca od slova komponenti u bandu imaces normalan prored...
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Mala pomoc u vezi pravljenja izvestaja (QReport)

[ Pregleda: 2490 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.