Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u London, UK

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452031 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivana31
Beograd

Član broj: 279191
Poruke: 18
*.zone2.bethere.co.uk.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK20.10.2013. u 13:37 - pre 127 meseci
Pozdrav svima! Da li znate sta je potrebno od dokumentacije za dobijanje General Visitor UK vize ako je aplikant penzioner? Dolazi u posetu daljoj porodici, znaci bice mu potreban sponzor. Jasno mi je da je potrebno da poseduje invitation letter, penzijski cekovi (da li je potrebno priloziti cekove za poslednjih 6 meseci?)..
Da li je potreban dokaz o bracnom stanju ako je supruznik preminuo?..

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

NinaS004

Član broj: 318667
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK27.10.2013. u 13:11 - pre 127 meseci
Ja sad imam 16 godina, i razmisljam koji bi fakultet mogla upisati sa kijom bih lako nasla posao u inostranstvo. Htjela sam pitati postoji li nesto sto bih vec sad ili u skorijoj buducnosti mogla da uradim da povecam sanse preseljenja u UK?
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK27.10.2013. u 18:04 - pre 127 meseci
Nina kad sam ja upisivao fakultet funta je bila 50% jaca nego sad i standard je bio mnogo bolji kao i celokupna situacija,dok sam ga zavrsio stvar se okrenula tako da o UK vise ni ne razmiljam,zato je moj savet da ne razmisljas na taj nacin jer stvari se menjaju na gore ili na bolje i ti ces sa godinama menjati misljenja,prioritete i zelje bez obzira kako sad razmisljas,pa ti je moj savet da studiras nesto cime zaista zelis da se bavis i u cemu uzivas i vidis sebe u buducnosti a pitanje zemlje i gde ces moci da radis ostavi za kasnije
 
Odgovor na temu

nadanboljkovic

Član broj: 319026
Poruke: 6
31.176.248.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK11.11.2013. u 19:07 - pre 127 meseci
Koliko košta studio flat u nekom normalnom kvartu u Londonu i da li mi kao strancu trebaju neki posebni uslovi, papiri, plaća li se išta unapred?
 
Odgovor na temu

lelorinel
gibanica.com

Član broj: 255698
Poruke: 70



+59 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK12.11.2013. u 14:31 - pre 127 meseci
Twickenham, studio u proseku 800-900 funti
 
Odgovor na temu

Dejan Bizinger

Član broj: 10102
Poruke: 291
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/bizin..


+10 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK13.11.2013. u 17:07 - pre 126 meseci
Sta mislite da li je bolji deliti stan sa nekoliko stranaca u nekom centralnom delu Londona ili drugom boljem delu, i placati manje ili iznajmiti studio? Po meni je za pocetak ako se ide solo bolje iznajmiti stan sa par stranaca ionako nisi veci deo dana u stanu. Vidjao sam neke cene od 70-80 funti nedeljno. Da li je gumtree.com najbolji oglasnik za stanove/sobe i poslove?

Karike.com - povezuje korisnike sa Balkana i
dijaspore od 2007.
Automatika.rs - najveći inženjerski portal na
Balkanu
 
Odgovor na temu

nadanboljkovic

Član broj: 319026
Poruke: 6
31.176.252.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK13.11.2013. u 22:12 - pre 126 meseci
Citat:
lelorinel:
Twickenham, studio u proseku 800-900 funti


Da li su komunalije uključene u ovu cenu? Treba li platiti unapred? Postoje li neki posebni uslovi za strance?
 
Odgovor na temu

aludanyi
Andras Ludanyi
Principal Software Engineer and
Engineering Manager
London, United Kingdom

Član broj: 56366
Poruke: 54
*.messagelabs.net.

Sajt: www.ludanyi.com


+23 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK14.11.2013. u 10:08 - pre 126 meseci
Twickenham i nije bas centar Londona... cene u Londonu su inace veoma sarene, realno je tesko ocekivati normalan studio za manje od oko 200 funti nedeljno na manje od 45min od centra (cena uglavnom ukljucuje struju i grejanje i ponekad ali ne uvek i council tax).

Realno kada dolazite u London da trazite posao zaboravite na stan i trazite negde samo sobu (i to ce vas kostati najmanje 100 funti nedeljno) ako tome dodate transport, hranu i ostale sitnice (najmanje jos oko 60-70 funti nedeljno), tesko da mozete da prezivite do prve plate sa manje od oko 2000 funti. Ako se zaposlite prvi dan ili ako radite neki posao gde vas placaju nedeljno (a to je fizicki posao za minimalac) onda mozete i sa manje ali ne racunajte na to. Ako odmah ciljate stan budite spremni na to da cete da smanjite svoj bank account za najmanje 3-4000 funti do prve plate, a to tesko da je pametan potez ako dolazite ovde da biste poceli novi i bolji zivot.

Naravno nakon par meseci rada u Londonu covek vec moze sebi da priusti mnoge stvari koje mu ovako kad stigne deluju skupo i nedostizno, ali bitno je biti pametan i ne sagoreti mnogo novca u startu... mnogo toga zavisi od starta.

Inace verujte mi na rec... kada zivite u Londonu ne zelite mnogo novca da potrosite na stan... ako dolazite ovde da biste imali lep i uredjen stan... zaboravite London, to je ovde skupo i nepotrebno jer ovde ljudi koriste stan za spavanje i tusiranje... britanci zive napolju, pubovi, parkovi, ulice, restorani... retko ko ide kuci direktno sa posla a da biste mogli da zivite napolju morate da imate pare (jer sve kosta), a ako potrosite pare na lep i uredjen stan... sta cete onda u Londonu, da gubite vreme u saobracajnom haosu da biste imali isti zivot kao negde van Londona i provodili slobodno vreme u dnevnoj sobi... nema smisla :)
&&y
 
Odgovor na temu

nadanboljkovic

Član broj: 319026
Poruke: 6
109.175.91.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK16.11.2013. u 06:24 - pre 126 meseci
Hvala puno aludanyi.

Znaš li možda kakva je šansa da sa ne-EU pasošem dakle bez radne dozvole nađem posao u nekom kompjuterskom servisu i sl? Kolike su tu plate? Kakva je mogućnost da radim preko oglasa, tj da objavim oglas da popravljam računare, da dolazim na lice mesta, ne znam uopšte kako to kod njih funkcioniše, da li je problem zbog neplaćanja poreza?

Za stan, shvatio sam, najbolje soba. Ne razumem samo ovo za 2000 funti, za šta treba 2000 funti za prvi mesec? Ako uzmem sobu treba mi 2000 funti za prvi mesec ili si to mislio za stan?

Hvala još jednom.

 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK17.11.2013. u 07:52 - pre 126 meseci
Za zivot brate za zivot.
 
Odgovor na temu

nadanboljkovic

Član broj: 319026
Poruke: 6
31.176.244.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK17.11.2013. u 15:00 - pre 126 meseci
Hm, kako za život? Ako za stan tj. sobu dadnem 500 funti može mi još 500 valjda biti za hranu, prevoz i osnovne stvari. Nisam navikao na luksuz, ne pijem, ne pušim, ne drogiram se, u pub nikad ne moram nogom kročiti :)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK17.11.2013. u 15:29 - pre 126 meseci
@NadanBoljkovic
Verovatno zato sto moras da das unapred rentu 500 + depozit 500 + 500 za hranu + nepredvidjeno a veruj mi da nepredvidjenog ima uvek. Nisam u UK ali tako ides provereno.


Ja bih imao pitanje za one iz UK. Pretpostavljam da je cena stana po oglasima (zoopla) bez troskova (struja, voda, community tax, grejanje) koliko ovo izadje na mesecnom nivou otprilike za dvosoban stan (dnevna sa kuhinjom + spavaca) od oko 55-60m2? Hvala!
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK17.11.2013. u 16:50 - pre 126 meseci
Neka me neko demantuje, ali redovne plate i nisu nesto naspram cena...Ako u Minhenu mozes dobiti 60-70k kao developer, koliko mozes dobiti u Londonu gde je zivot bar 2,3 puta skuplji?
 
Odgovor na temu

aludanyi
Andras Ludanyi
Principal Software Engineer and
Engineering Manager
London, United Kingdom

Član broj: 56366
Poruke: 54
..ge109-149.btcentralplus.com.

Sajt: www.ludanyi.com


+23 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK17.11.2013. u 17:56 - pre 126 meseci
Računica je jednostavna 1000 funti za prvi mesec (dok nađeš posao - možda uspeš za nedelju-dve ali ne preporučujem da tako računaš), i 1000 funti dok dobiješ prvu platu...

Inače London nije 2-3x skuplji od Minhena, možda je nešto malo skuplji (stanovi verovatno malo više ali opet ne više od 50% što je daleko od 2-3x). London je grad (teritorija) sa najvećim standardom u Evropi, prema tome su i prosečna primanja najveća u Evropi a i kupovna moć... bar tako kaže zvanična statistika EU... a kad proputuješ Evropom malo onda i veruješ u to, jer to što ovde vidiš retko gde se da i zamisliti, pogotovo u takvom obimu.
&&y
 
Odgovor na temu

aludanyi
Andras Ludanyi
Principal Software Engineer and
Engineering Manager
London, United Kingdom

Član broj: 56366
Poruke: 54
..ge109-149.btcentralplus.com.

Sajt: www.ludanyi.com


+23 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK17.11.2013. u 18:13 - pre 126 meseci
Da možeš 60-70k a možeš i 100+k da se ne lažemo sve je to lepo, ali realno moraš da budeš prilično dobar i iskusan developer da dobiješ 60-70k, početne plate su oko 30-32K (rookie direktno sa fakulteta), sve preko 50k je već veoma veoma dobro a ako imaš preko 55-60k onda si već prilično cenjen, iskusan i retko kad ti treba neka pomoć da rešiš neki problem... većina oglasa za developere sa najmanje 2-3 godine iskustva plaća oko 40k.

Mnogi misle da se na zapadu samo tako lako zarađuju desetine hiljada eura/funti... ima i toga, ali uglavnom je potrebno dosta ozbiljno da se radi za sve preko 60k, retko kad se može zaraditi 60-70k bez nekoliko sati prekovremenog nedeljno, ako hoćete dobru zaradu može ali vam to niko neće džabe dati, ne padaju novci sa neba ni ovde... plate preko 55-60K vas pozicioniraju u TOP 7% plata u UK i u top 5% u zapadnijem delu EU, prema tome nije to nešto što svako ima i što svako može, plate preko 70K vas pozicioniraju u TOP 5% u UK i u TOP 3% u zapadnijem delu EU a to već znači da ste među onim "privilegovanima" koji voze skupe nemačke limuzine... i ako sanjate o takvim platama u startu, bez nekog iskustva u nekim od cenjenih i poynatih zapadnih firmi i bez najmanje 10 godina iskustva onda razmislite još jednom pre nego što krenete u novi život...

Kako god da bude, prvih par meseci su poprilično teški dani a za mnoge ni prvih par godina nisu lagana šetnja po parku... čak i ako uspete da odmah dobijete solidnu platu, treba prvo da izgradite sebi novi život a to košta daleko više nego što košta život one prosečne stanovnike ostrva koji ne kreću od nule...

Good luck! :)
&&y
 
Odgovor na temu

nadanboljkovic

Član broj: 319026
Poruke: 6
92.36.216.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK17.11.2013. u 18:57 - pre 126 meseci
Šta mislite kako je najbolje sa posao, šta mi preporučujete, kako da tražim? Da idem od vrata do vrata? Verujem da od slanja CV nema ništa, pogotovo jer nemam EU pasoš, a onako kad bih išao od firme do firme, ako obiđem 100 firmi možda mi upali u jednoj, možda me prime na crno pa ako se pokažem da mi srede legalno posao, Tier 2 vizu i kako to već ide?
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK17.11.2013. u 19:42 - pre 126 meseci
Citat:
aludanyi:
Da možeš 60-70k a možeš i 100+k da se ne lažemo sve je to lepo, ali realno moraš da budeš prilično dobar i iskusan developer da dobiješ 60-70k, početne plate su oko 30-32K (rookie direktno sa fakulteta), sve preko 50k je već veoma veoma dobro a ako imaš preko 55-60k onda si već prilično cenjen, iskusan i retko kad ti treba neka pomoć da rešiš neki problem... većina oglasa za developere sa najmanje 2-3 godine iskustva plaća oko 40k.

Mnogi misle da se na zapadu samo tako lako zarađuju desetine hiljada eura/funti... ima i toga, ali uglavnom je potrebno dosta ozbiljno da se radi za sve preko 60k, retko kad se može zaraditi 60-70k bez nekoliko sati prekovremenog nedeljno, ako hoćete dobru zaradu može ali vam to niko neće džabe dati, ne padaju novci sa neba ni ovde... plate preko 55-60K vas pozicioniraju u TOP 7% plata u UK i u top 5% u zapadnijem delu EU, prema tome nije to nešto što svako ima i što svako može, plate preko 70K vas pozicioniraju u TOP 5% u UK i u TOP 3% u zapadnijem delu EU a to već znači da ste među onim "privilegovanima" koji voze skupe nemačke limuzine... i ako sanjate o takvim platama u startu, bez nekog iskustva u nekim od cenjenih i poynatih zapadnih firmi i bez najmanje 10 godina iskustva onda razmislite još jednom pre nego što krenete u novi život...

Kako god da bude, prvih par meseci su poprilično teški dani a za mnoge ni prvih par godina nisu lagana šetnja po parku... čak i ako uspete da odmah dobijete solidnu platu, treba prvo da izgradite sebi novi život a to košta daleko više nego što košta život one prosečne stanovnike ostrva koji ne kreću od nule...

Good luck! :)


Nisam ni mislio za pocetnike vec za programere sa iskustvom, 10 i vise godina i pricam iz svog iskustva za plate u Minhenu. U Becu je to nesto manje , ali recimo mozes iznajmiti stan za 600-700e, u lepom kvartu, sa garazom, koji bi te u Londonu kostao 2000 i vise... Ukoliko kao developer u Londonu imas 50k to znaci da samo potrosis sve sto zaradis.
 
Odgovor na temu

aludanyi
Andras Ludanyi
Principal Software Engineer and
Engineering Manager
London, United Kingdom

Član broj: 56366
Poruke: 54
..ge109-149.btcentralplus.com.

Sajt: www.ludanyi.com


+23 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK17.11.2013. u 21:05 - pre 126 meseci
U tome je i cela ideja ekonomije... da sve što zaradiš potrošiš ;) tako ekonomija radi... pogotovo ovde gde su već sve izgradili i svi imaju imovinu kojoj su koliko toliko realtivno zadovoljni pa nikome (sem stranaca) ne pada na pamet da štedi.

Inače britanci će pasti u nesvest ako im kažete da ste kupili Nexus 7 za 229 funti ali neće ni trepnuti ako ste u pub-u turu piva platili 50-100 funti ili u restoranu ostavili 200 i više funti.

Inače London je veoma veliki grad i mnogi žive van Londona i uleću vozom svaki dan (uglavnom je to vremenski kraće nego da putuješ u samom gradu gde je saobraćaj katastrofa pogotovo u vreme kada se putuje na posao i kući). Na 1h vozom od Londona kuće nisu ništa skuplje nego u Austriji ili Nemačkoj, a ako želiš da živiš baš u Londonu i da imaš neki luksuz... e pa ta privilegija košta ;)

Retko kada srećem nekoga ko sa 10 i više godina iskustva (pravog iskustva u softverskom timu a ne kao freelancer u svojoj sobi) dođe u UK da radi, takvi ljudi se teško odluče za takav korak jer uglavnom imaju porodicu i sl... plus iskustvo u nekoj firmi van UK i eventualno USA ovde baš nikoga ne zanima, ... iskustvo u Srbiji se ovde ne računa. Ne kažem da nema takvih (i ja sam jedan od tih retkih, mada sam ja većinu iskustva za koje su bili zainteresovani stekao u Dubaiju i Pragu i to u poznatoj multinacionalnoj "dot com" i finansijskoj firmi), ali oni koji dolaze su uglavnom mlađi sa manje iskustva ili direktno sa fakulteta... a oni teško da mogu da očekuju preko 40K u početku.

Inača sa 50+K je ovde sve relativno laganica... plus naravno ako u domaćinstvu ima još jedne plate (pa makar i neke prosečne od oko 20-25K) to osetno ume da poboljša finansije, a od jedne plate je teško lepo živeti i još i uštedeti nešto ma gde god da se nalazite. Inače znam neke parove koje od dva minimalca (oko 12-13k je jedan minimalac znači oko 25K ukupno) žive solidno i 98% ljudi u Srbiji ne može ni da sanja o tome... standard je ovde neupediv sa onim u Srbiji (čak ni sa onim u Beogradu), nešto kao kad uporedite Sunce sa 60W sijalicom... ali to ne znači da od jedne plate (makar i developerske) možete da živite kao Bill Gates ;)

Inače u Londonu vas još i prevoz košta prilično, nedeljna autobuska karta je 20 funti a za metro 1-2 zona je oko 30 funti, realno vam treba 1-3 ili 1-4 zona ako ne želite da plaćate previše za stan a to je već negde oko 50 funti nedeljno ako se ne varam (ja sam blizu centra pa kupujem samo 1-2 zonu). Ako uzmete mesečno ili na duže onda je nešto jeftinije ali je i dalje skupo.

Polovni automobili sa druge strane (pogotovo veći) su "džabe" (upola cene nego u Nemačkoj), razlog je verovatno to što im je volan na desnoj strani pa onda niko iz Istočne Evrope, Balkana, i ostatka malo siromašnije Evrope ne dolazi tu da kupi polovnjake...

Hrana... imate za 1-2 funtu mnoge stvari u Icelandu (supermarket smrznute hrane) ako hoćete da štedite (neke stvari i nisu nimalo loše) a imate i Jamo Iberico de Bellota u Selfridges ili Harrods (najekskluzivnije robne kuće na svetu) za 220 funti kg... ;)

Ukratko u Londonu vam statistika i prosečni brojevi NIŠTA ne znače...
&&y
 
Odgovor na temu

cemix
Borislav Čakarević
London

Član broj: 30386
Poruke: 40
87.114.127.*

Sajt: www.repairasash.co.uk


Profil

icon Re: Emigracija u London, UK18.11.2013. u 00:33 - pre 126 meseci
Citat:
Branko Santo:
Ja bih imao pitanje za one iz UK. Pretpostavljam da je cena stana po oglasima (zoopla) bez troskova (struja, voda, community tax, grejanje) koliko ovo izadje na mesecnom nivou otprilike za dvosoban stan (dnevna sa kuhinjom + spavaca) od oko 55-60m2? Hvala!


Ovde ti se broji samo broj spavacih soba, tako da je stan sto si naveo u primeru jednosoban (one bedroom). Racunaj £250 mesecno za rezije. U zimskom periodu racunaj vise, sve zavisi koliko ces da odvrces grijanje, toliko ce gas da te kosta.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK18.11.2013. u 06:48 - pre 126 meseci
Znaci Reading kad dodam troskove £1.100 +- £100 nije to malo ali uopste!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452031 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.