Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Brand name desktop ili ne?

[es] :: PC Konfiguracije :: Brand name desktop ili ne?

[ Pregleda: 1974 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dilbert

Član broj: 98177
Poruke: 5
212.13.247.*



Profil

icon Brand name desktop ili ne?14.06.2006. u 07:42 - pre 216 meseci
Treba da nabavim tri konfiguracije koje će se koristiti za uobicajen kancelarijski rad (Office, Net, Mail...), ali koje bi trebalo i da mogu da izguraju Vistu kada se pojavi. Raspolozivi budzet je oko 700€ po konfiguraciji bez monitora. Dilema je da li kupiti brand name desktop ili ne? S jedne strane mi odgovara racunar na koji cu zaboraviti jednom kada ga donesem u firmu, ali opet ponuda brand name konfiguracija je (kupujem u Novom Sadu) prilično mrsava, a i skuplje su naravno od solidne standardne konfiguracije. Do sada jedino što sam nasao zanimljivo je ovo, cena je oko 715€:

IBM ThinkCentre A52

PD 820 2.8GHz/2x1MB/800MHz HT,
512MB PC2-4200 DDR2 ,
Intel GMA950 + PCI Express,
80GB Serial, DVD, FDD,
GigaEth.,
Kbd & Optical Wheel Mouse,
DOS Licence
(gar. 3 god.)

Ima li neko neki bolji predlog (bilo brand ili ne) ili je ovo ok?

[Ovu poruku je menjao Dilbert dana 14.06.2006. u 10:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Brand name desktop ili ne?14.06.2006. u 08:46 - pre 216 meseci
Pa ako na to dodas i cenu OS-a i uzmes u obzir cinjenicu da ce to tesko da gura Vistu...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Brand name desktop ili ne?14.06.2006. u 09:09 - pre 216 meseci
Ako imaš mogućnost izbora uvek odaberi brand name... Pogotovo još ako tvoj software treba da se vrti na tim mašinama, ako uzmeš brand name, bar ćeš sebe poštedeti muka da te cimaju zbog hardverskih problema...
 
Odgovor na temu

Dilbert

Član broj: 98177
Poruke: 5
212.13.247.*



Profil

icon Re: Brand name desktop ili ne?14.06.2006. u 09:12 - pre 216 meseci
OS je već nabavljen, a graficka se moze dodati i kasnije ako bude potrebno. Naravno, ako imate neki bolji predlog, nemojte se ustrucavati ;-)
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Brand name desktop ili ne?14.06.2006. u 09:16 - pre 216 meseci
Teško će ti ta integrisana grafička i tih 512 MB rama gurati vistu, čak i ako pogasiš sve šarene gluposti na visti.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Brand name desktop ili ne?14.06.2006. u 12:03 - pre 216 meseci
Kaze da bi naknadno kupovao graficku...ali...ne znam...meni se cini da ce to zezanje izaci bas preskupo za jednu office masinu bez monitora...mislim brand name je ok, ali...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.140.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Brand name desktop ili ne?14.06.2006. u 19:26 - pre 216 meseci
npr.
intel 805
x300 graficka, ili maticna sa integrisanom ali bar x200
1-2GB RAM?

trenutno izmedju 820 i 920 nema razlike u ceni, pa... uzmi ili 805 ili 9xx
brand name (po meni) ti nema nikakvu prednost.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Brand name desktop ili ne?14.06.2006. u 20:45 - pre 216 meseci
Imam ideju da Vi nemate ideju zašta će mu Vista?

Tradicionalno, firme su poslednji bastion gde opstaju starije varijente operativnih sistema (nekad i dve generacije stare), ali retko zbog inertnosti, već zbog neproverenosti.

Ja ni na svoju kućnu konfiguraciju ne instaliram novi OS čim se pojavi, a o Visti, koja se nije pojavila ni kao pre-release beta, ne treba ni govoriti.

Konačno, u firmama se cene praktična i upotrebljiva rešenja (ona koja ne oskudevaju u drajverima, podršci za nešto starije periferije, kakvih je mnogo i po zapadnim i po našim firmama), tako da se retko ide na pomodarije i novotarije.

Iz tog ugla gledano, ne vidim neki preterani problem što neka konfiguracija nije tip-top za Vistu, jer će ista postati masovnija tek kroz dve godine, a dotad, ko zna šta će se još izdešavati. Uostalom, za šta bi i inače Vista služila u prosečnoj (pa i nadprosečnoj) firmi? Za najnoviji Quake? Ili Counter Strike, FarCry? Mislim, poenta cele priče je stabilnost, a to se postiže isključivo uz proverena rešenja. Takođe, upgrade sistema se pogotovo ne radi kada nema preterane potrebe za tim. Svaki ozbiljan vlasnik firme prvo pita "koliko to košta i koliko će to unaprediti moje poslovanje?" Ako odgovora nema, nema ni razloga.

A i ruku na srce, koštaće poprilično, što takođe ispostavlja nepotreban trošak za firmu. Možda većini kućnih "licenciranih" korisnika ne vidi problem u ovome, ali firme itekako vide.

Kada za funkcionisanje običnog Office paketa ili korišćenje kalkulatora bude neophodna Vista, onda ću pognuti glavu i poreći sve što sam rekao.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 14.06.2006. u 21:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Brand name desktop ili ne?14.06.2006. u 21:03 - pre 216 meseci
I od cele priče, na kraju ne bi poente.... složiću se sa Venturom i od srca preporučiti Brand mašinu za poslovne svrhe. "Self-constructed" konfiguracije imaju smisla jedino kada se sastavlja neka prilično snažna mašina, a ipak nema rezona ulaganju u dedicated server.

Tada ima smisla "odrešiti kesu" za ozbiljniju konfiguraciju, namenski sastavljenu. Ovako, daleko je sigurnije uzeti brand mašinu, pogotovo što se time automatski zaobilaze sve moguće dileme oko potrebnog napajanja, kvaliteta ovoga i onoga, jer poslovne mašine ne trebaju biti zveri - trebaju biti pouzdane i omogućiti rad bez pauza, što je bit funkcionisanja svake iole ozbiljnije firme.

Na zdravlje!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.243.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Brand name desktop ili ne?15.06.2006. u 01:02 - pre 216 meseci
on covek hoce komp za vistu, mozda oni zele u firmi da se umreze i igraju tokom radnog vremena- kakve to veze ima?
pitao je, dobio odgovor.

[Ovu poruku je menjao blayv dana 15.06.2006. u 02:16 GMT+1]
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Brand name desktop ili ne?15.06.2006. u 02:46 - pre 216 meseci
Posto je firma u pitanju pretpostavljam da ce kupiti licenciran softver, pa verovatno ljudi hoce da naruce OEM noviji operativni sistem. Downgrade pravo je naravno veoma dobra stvar.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Dilbert

Član broj: 98177
Poruke: 5
212.13.247.*



Profil

icon Re: Brand name desktop ili ne?15.06.2006. u 07:55 - pre 216 meseci
Hvala na komentarima, najpre. Naravno, nema ništa od igranja niti je to ideja. Razmišljanje je jednostavno da se kupuju mašine koje treba da posluže najmanje naredne tri do četiri godine, a možda i duže. Ovog trenutka svakako nema govora o Visti, ali za dve do tri godine će to sigurno biti druga priča. Nekako mi je logičnije u startu dati možda dvesta evra više pa biti miran duži period, nego za dve ili tri godine ponovo nabavljati konfiguracije (i lupati glavu šta sa starim) zato što su kupljene najslabije.
Opet što se tiče ponude, sve mi je to nekako skromno. Znam recimo da sam na dva mesta u nekim firmama viđao Dell-ove konfiguracije, a nigde nisam video da neko nudi Dell-a, ni na pcberzi ni po oglasima koje sam do sada gledao. Može li neko da preporuči neku konkretnu konfiguraciju, ili da se držim one iz uvodnog posta?
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Brand name desktop ili ne?

[ Pregleda: 1974 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.