Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nove serije Lucent-a/Agere prepoznaju nas dial ton kao busy????

[es] :: Ostali hardver :: Nove serije Lucent-a/Agere prepoznaju nas dial ton kao busy????

[ Pregleda: 3788 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dudas

Član broj: 5218
Poruke: 34
*.verat.net

Sajt: www.e-marketing.co.yu


Profil

icon Nove serije Lucent-a/Agere prepoznaju nas dial ton kao busy????29.12.2002. u 07:39 - pre 259 meseci
Pozdrav svima,

Evo, juce sam doneo 2 modema (Lucent /Agere) i sve lepo instaliram, ali kad treba da pozove cuje se dva puta "tu-tu" i onda kaze da je zauzeto...( i jedan i drugi modem).

Za sada sam resio problem na sledeci nacin:

I korak- Umesto broja provajdera upisati broj: 0,brojprovajdera (na primer:0,041511511)
II korak- izvaditi kabl od tel. linije iz modema.
III korak - kliknuti na "Dial"
IV korak - Slusati modem. Kada okrene prvi broj (u ovom primeru 0) zarez (,) ce napraviti pauzu od 6 sekundi do okretanja ostalih brojeva. U toj pauzi vratiti kabl u modem (cuce se tu-tu, tu-tu) i tada ce modem okrenuti ostale brojeve i sasvim normalno se konektovati na internet....

Jel zna neko mozda neko malo civilizovanije resenje???
Da li je moguce da nmodem ne kapira nas dial ton?
Unapred hvala,

Pozdrav
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.verat.net



Profil

icon Re: Nove serije Lucent-a/Agere prepoznaju nas dial ton kao busy????29.12.2002. u 12:07 - pre 259 meseci
Iskljucis ABORT ON BUSY ne znam kako to ide u windozama al u linuxu komentiras jednu liniju ...
PS: Mislim da bi prosti wait for dialtone off resio problem posto bi onda on okretao i ne bi ni slusao prvobitni ton i tek kasnije bi osluskivao na odgovor modema sa druge strane.
 
Odgovor na temu

Ivan Dudas

Član broj: 5218
Poruke: 34
*.verat.net

Sajt: www.e-marketing.co.yu


Profil

icon Re: Nove serije Lucent-a/Agere prepoznaju nas dial ton kao busy????29.12.2002. u 15:58 - pre 259 meseci
Pozdrav,
Ne vredi to sa wait for dial tone... to sam vec probao....
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Nove serije Lucent-a/Agere prepoznaju nas dial ton kao busy????30.12.2002. u 02:05 - pre 259 meseci
i ja imam isti taj glupi modem i isti problem. medjutim, to se samo ponekad desava, a nekad modem bez problema bira, medjutim i kad se to "zauzece" desi, vec pri sledecem pokusaju modem uspe da okrene broj (mislim, ukljucen mi je redial). inace nemam pojma u cemu je problem, jer nema nikakvog pravila kad ce modem da se pogubi a kad nece...
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

djbojan
Bojan Krstic
Niksic

Član broj: 4108
Poruke: 72
*.niksic.cg.yu

ICQ: 23277776


Profil

icon Re: Nove serije Lucent-a/Agere prepoznaju nas dial ton kao busy????30.12.2002. u 03:04 - pre 259 meseci
jel ko uspio da upari ovaj modem koji pominjete sa MSI 845 ultra-c 6566 ???
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.ieent.net



+1 Profil

icon Re: Nove serije Lucent-a/Agere prepoznaju nas dial ton kao busy????30.12.2002. u 09:55 - pre 259 meseci
U Properties/Connection/Advanced/Extra Settings upisi ATX1 i to je to.
 
Odgovor na temu

Rider On The Storm
Stevan Milenkovic
Prokuplje

Član broj: 7106
Poruke: 11
195.252.99.*

Sajt: www.smc.s5.com


Profil

icon Re: Nove serije Lucent-a/Agere prepoznaju nas dial ton kao busy????01.01.2003. u 17:19 - pre 259 meseci
Pa bre ljudi iskljucite opciju "Wait for dial tone before dialing". valjda znate da nase tel. linije ne podrzavaju tako nesto. Ja sam te modeme na stotine ugradio i nikad nisam imao slicnih problema.
Smc, formatting MaStEr
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Nove serije Lucent-a/Agere prepoznaju nas dial ton kao busy????02.01.2003. u 05:24 - pre 259 meseci
kod mene je "wait for dial tone" iskljucen, naravno ...nije u tome problem vec u modemu, i to ovom budjavom lucent agere-u (orange)
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

Rider On The Storm
Stevan Milenkovic
Prokuplje

Član broj: 7106
Poruke: 11
195.252.99.*

Sajt: www.smc.s5.com


Profil

icon Re: Nove serije Lucent-a/Agere prepoznaju nas dial ton kao busy????03.01.2003. u 18:29 - pre 259 meseci
e, onda su felericni...... ne znam, kazem vam ugradio sam ih na stotine i nista mi se slicno nije desilo. Moguce da nesto lose odradite, probajte da drugacije instalirate drivere.......
Smc, formatting MaStEr
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Nove serije Lucent-a/Agere prepoznaju nas dial ton kao busy????05.01.2003. u 01:11 - pre 259 meseci
cini mi se da je inicijalizacija sa atx1 pomogla...doduse nisam jos 100 %siguran posto mi se to desavalo samo ponekad, ali otkad sam upisao atx1, modem nije nijednom od tad "stucnuo" ;)
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Nove serije Lucent-a/Agere prepoznaju nas dial ton kao busy????

[ Pregleda: 3788 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.