Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1121374 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran2212

Član broj: 297827
Poruke: 87
*.bitinfo.rs.



+18 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.01.2012. u 22:59 - pre 148 meseci
Hvala ,do sledecih nedoumica .Pozdrav i srecan pocetak radnog dana noskich.
 
Odgovor na temu

Dacka...
111,111
Banja luka

Član broj: 297912
Poruke: 5
31.223.212.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.01.2012. u 00:09 - pre 148 meseci
Pozdrav svima,
Forum je zaista odlican i koristan!
Moj slucaj je sledeci i iskreno se nadam da cete mi pomoci.

Imam 30 godina, diplomirani ekonomist (menadzer), 10 godina radnog iskustva u svim okvirima hotelijerstva i ugotiteljstva.
(konobarisanje, barmen, sluzenje svih vrsta jela i pica, hotelijerski poslovi, organizovanje vjencanja, krstenja...)
Da ne duzim dalje, engleski mi je solidan ali jos ga usavrsavam. I da srednja zavrsena hotelijersko-ugostiteljska.
Sve uredno vodjeno u radnoj knjizici, preporuke a radio sam punoradno vrijeme i paralelno studirao (ako nesto znaci)
Moja supruga je profesor za engleski jezik i knjizevnost, perfektna u govoru, pisanju i citanju.
Nema radnog iskustva posto je tek diplomirala, radila je poslove u komercijali i kuhinji nesto malo.

Oboje smo bili u Americi na Work and Travel programu 5 mjeseci...

Povrsno znate nase referense, a pitanje je koji bi najbrzi i najlaksi nacin bio da se docepamo Australije?
Naravno, procitali smo mnogo, ali prije nego sto krenemo u sve ovo, interesuje nas neki vas savjet?
Mi bi radili ugostiteljstvo, ili supruga da bude prevodilac ili tako nesto.
Otvoreni smo za sve varijante, ali na osnovu naseg iskustva kako najbrze do papira, pa kad bi dosli vidjeli bi kako da se usavrsimo u struci!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.01.2012. u 04:16 - pre 148 meseci
Posto profesije nisu na listi deficitarnih i vama preostaju samo dve standardne opcije koje ne vode direktno vec posredno do papira: studentska viza i privremena radna viza.
Studentska varijanta je skupa i rizicna, ali uz dobar izbor studija i nesto srece vodi do dobijanja papira za 2-3 godine i drzavljanstva za 4.
Privremena radna je bolja utoliko sto ne mora da se ulaze velika suma novca za studije plus naravno sto se zaradjuje na poslu. Medjutim, dobiti sponzorstvo van Australije je izuzetno tesko, cak je i unutar Australije tesko.
 
Odgovor na temu

bartenderbg
bartenderbg

Član broj: 296938
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.01.2012. u 12:26 - pre 148 meseci
A kako se dobija sponzorstvo drzave? Kad se dobje assisment,pod uslovom da si na listi deficitarnih zanimanja odredjene drzave...

Salje se neko pismo,molba...? pa tek onda aplicira za vizu ili kako vec?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.01.2012. u 14:04 - pre 148 meseci
Ako si na listi prikupis dokumentaciju (glavni deo su assessment i IELTS) i prijavis se za tu vizu.
U principu dokumentacija je istovetna kao i za bilo koju drugu iseljenicku vizu, jedina je razlika u posebnoj listi profesija i posebnom bodovanju (uglavnom ti treba manje poena nego sa klasicnom prijavom) kao i obavezi da zivis dve godine u toj drzavi nakon dolaska. Takodje ova viza sponzorisana od drzave se brze procesuira od redovne.
 
Odgovor na temu

Dacka...
111,111
Banja luka

Član broj: 297912
Poruke: 5
31.223.221.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.01.2012. u 21:22 - pre 148 meseci
E noskich, hvala ti puno na konkretnom i preciznom odgovoru.
Mi u svakom slucaju cemo pokusati sa aplikacijom ali jos trazimo najbolju varijantu
i znamo da nece biti lako.
Znaci nista useljenicka viza? Odlicno znanje jezika (supruge)?
Mi smo mislili sakupiti potreban broj bodova pa dobiti radnu vizu na osnovu diploma, iskustva, a tamo bi radili
sta nam se prvo ukaze dok se ne bi malo ustelili i vidjeli kako sve funkcionise.

Ali izgleda postaje realnija studentska, ali novac toliki...?
Noskich? Koliko je rizicno pokusati sa studentskom? Znaci supruga bi studirala a ja ako bi nasao
neki posao u ugostiteljstvu mogao bi da radim puno radno vrijeme?
I opet nije sigurno da mozemo izdejstvovati stalne papire?
 
Odgovor na temu

Dacka...
111,111
Banja luka

Član broj: 297912
Poruke: 5
31.223.221.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.01.2012. u 21:35 - pre 148 meseci
Spaske 78 mozda si mi ti ''kljucni igrac'' :)
Ja i supruga planiramo doci, vec sam pisao, samo da ti kazem da su otvorene sve varijante za ugostiteljstvo, jednostavno kako najlakse i najbrze doci.

Pozdrav svima,
Forum je zaista odlican i koristan!
Moj slucaj je sledeci i iskreno se nadam da cete mi pomoci.

Imam 30 godina, diplomirani ekonomist (menadzer), 10 godina radnog iskustva u svim okvirima hotelijerstva i ugotiteljstva.
(konobarisanje, barmen, sluzenje svih vrsta jela i pica, hotelijerski poslovi, organizovanje vjencanja, krstenja...)
Da ne duzim dalje, engleski mi je solidan ali jos ga usavrsavam. I da srednja zavrsena hotelijersko-ugostiteljska.
Sve uredno vodjeno u radnoj knjizici, preporuke a radio sam punoradno vrijeme i paralelno studirao (ako nesto znaci)
Moja supruga je profesor za engleski jezik i knjizevnost, perfektna u govoru, pisanju i citanju.
Nema radnog iskustva posto je tek diplomirala, radila je poslove u komercijali i kuhinji nesto malo.

Oboje smo bili u Americi na Work and Travel programu 5 mjeseci...

Povrsno znate nase referense, a pitanje je koji bi najbrzi i najlaksi nacin bio da se docepamo Australije?
Naravno, procitali smo mnogo, ali prije nego sto krenemo u sve ovo, interesuje nas neki vas savjet?
Mi bi radili ugostiteljstvo, ili supruga da bude prevodilac ili tako nesto.
Otvoreni smo za sve varijante, ali na osnovu naseg iskustva kako najbrze do papira, pa kad bi dosli vidjeli bi kako da se usavrsimo u struci!
Pozdrav



 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.01.2012. u 22:47 - pre 148 meseci
Ne mozes skupljati poene ako se tvoja profesija ne nalazi na listi deficitarnih.
Znaci prva stvar - da li je na listi, druga - mozes li sakupiti dovoljan broj poena, treca - mozes li prikupiti odgovarajucu dokumentaciju.

Hotelijerstvo i prevodjenje nisu na listi.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.01.2012. u 22:48 - pre 148 meseci
Ne mozes skupljati poene ako se tvoja profesija ne nalazi na listi deficitarnih.
Znaci prva stvar - da li je na listi, druga - mozes li sakupiti dovoljan broj poena, treca - mozes li prikupiti odgovarajucu dokumentaciju.

Hotelijerstvo i prevodjenje nisu na listi.
 
Odgovor na temu

Human_Torch
Student

Član broj: 298019
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.01.2012. u 09:32 - pre 148 meseci
Moja situacija je sledeca imam blizu familiju u sydneju, po zavrsetku srednje skole otisao bih dole da radim i da ostanem da zivim .. e sada jel moze neko da mi kaze kako bih mogao to da uradim ?

Posto moj teca ima svoju firmu dole da li bih mogao da se prijavim za privremenu radnu vizu on bi me sponzorisao i posle toga da se prijavim za stalnu , oni bi mi pomogli po pitanju garancija tj sve sto treba :)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.01.2012. u 09:38 - pre 148 meseci
Da ako firma ispunjava uslove za sponzorstvo.
 
Odgovor na temu

Human_Torch
Student

Član broj: 298019
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.01.2012. u 10:18 - pre 148 meseci
gde mogu da pogledam da li ispunjava ?
I da li je meni lakse da dobijem iseljenicku vizu zato sto imam rodjake i kako oni mogu da mi pomognu ? :)

btw hvala puno na odg
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.01.2012. u 11:40 - pre 148 meseci
Nije lakse. Jedino se racuna najuza porodica: roditelji, braca i deca.
immi.gov.au
 
Odgovor na temu

svetla
razlicito kako preveduvac so germanski i
laboratorija

Član broj: 297263
Poruke: 79
79.125.205.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.01.2012. u 20:06 - pre 148 meseci
tocno a kako sigurno da stignes do viza dali mozda nekoj moze da mi pomogne imam biohemija fakultet i znam 2 jazika germanski i angliski perfekno
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.01.2012. u 23:40 - pre 148 meseci
Ne mozes skupljati poene ako se tvoja profesija ne nalazi na listi deficitarnih.
Znaci prva stvar - da li je na listi, druga - mozes li sakupiti dovoljan broj poena, treca - mozes li prikupiti odgovarajucu dokumentaciju.

immi.gov.au


 
Odgovor na temu

zoran2212

Član broj: 297827
Poruke: 87
*.bitinfo.rs.



+18 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.01.2012. u 03:36 - pre 148 meseci
Zdravo svima.Negde sam procitao da umasto skupog studiranja postoji varijanta upisivanja kursa ili usavrsavanje engleskog,a da se za to vreme moze raditi.Moze li neko nesto o tome da pojasni.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.01.2012. u 08:29 - pre 148 meseci
Jeste, dosta `studenata` iz Azije to radi. Upise kurs za 3-5 hiljada po semestru i onda se tamo retko pojavljuju i sve vreme rade iako po zakonu mogu raditi do 20 sati nedeljno.
Na ovaj nacin nije moguce trajno ostati, ali se u praksi studentska viza moze produzavati do beskonacnosti.
Istina je da postoji mala verovatnoca da se uhvate takvi `studenti` i onda deportuju.

Medjutim, po pravilu poslovi koje oni rade su nelegalni i teski, a placa se ispod minimalca.
Gradjevina, ciscenje, cuvanje dece, rad u restoranima, fabrikama...

Zvanicni minimalac je 14 dolara na sat, a neki primaju 7-8.
Sad koliko se to isplati pitanje je. Zivotni troskovi su visoki. Soba u predgradju u oronuloj kuci je oko 140-150 nedeljno, hrana makar 50-60 i to da sam kuvas, prevoz 30-50 nedeljno. Plus ne zaboravi skolarinu i troskove produzavanja vize.

Moze se zaraditi i ustedeti, ali da radis po ceo dan svaki dan i da trosis minimalno. Ako radis u restoranu daju ti hranu besplatno, a cest slucaj je da po 3-4-5-oro ljudi zivi u dnevnoj sobi u centru.

To je svet za sebe, ilegalni i polu-ilegalni radnici, poslovi, raspadnut i prenatrpan smestaj, fiktivni brakovi, prostitucija, droga, 15oro ljudi u dvosobnom stanu...
Postoji citav biznis iznajmljivanja stanova i onda nalazenja gomile stanara i uzimanja profita od razlike. Neki na tome zaradjuju ogromne pare sa po deset stanova, to im dodje kao puno radno vreme. Kada ustede dosta novca odrade fiktivan brak i nakon svega toga se povuku i predju sa crnog na belo.

Ma film moze da se napravi o tome. Kako zive gradjani drugog reda u pozadini najpoznatijih svetskih gradova koji bljeste visokim standardom, a u stvari...








[Ovu poruku je menjao noskich dana 26.01.2012. u 09:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zoran2212

Član broj: 297827
Poruke: 87
*.bitinfo.rs.



+18 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.01.2012. u 12:03 - pre 148 meseci
Hvala ti. Dali se nepojavljivanjem na takvim kursevima ili usavrsavanjima aktivira njihov prekid i automatska deportacija, kako onda produze vizu ako ne idu na nastavu. Covece upucen si u sve,svaka cast.Od ovolikog zahvaljivanja svih ljudi sa foruma za proteklih 3-4 godine mozes napisati sabrana dela na kojima bi ti zavideli svi Beogradski"takozvani "agenti i advokati koji ljudima uzimaju velike pare za nesto sto unapred se zna da nije sigurno.Drzava Srbija bi trebala da te odlikuje bar nekim bezvrednim odlikovanjem za humanitarnu pomoc .Ali, oni "nemaju para"ni za posten humanitarni rad ,jer sve pere zavrsavaju u njihovim lopovskim djepovima ,a posten narod mora da se potuca po svetu nebili obezbedili sebi i deci normalan zivot.
 
Odgovor na temu

zoran2212

Član broj: 297827
Poruke: 87
*.bitinfo.rs.



+18 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.01.2012. u 12:25 - pre 148 meseci
noskich.Kako se aplicira za taj kurs,koliko semestara traje,koliki je ielts potreban.Posto kazes da se moze oduglovaciti boravak sa tim kursom u nedogled a nemora se pohadjati redovno ili nikako dali se i semestri moraju placati u nedogled.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.01.2012. u 13:08 - pre 148 meseci
Naravno da se mora sve placati, pa nije Australija socijalisticka drzava. Pogledaj CRICOS link u mom potpisu, to je baza svih kurseva pa odaberi sta ti odgovara. Naravno ne mozes jedan isti kurs pohadjati godinama. Moras da menjas.

Pa lepo, pojavis se par puta na pocetku, u sredini i pri kraju. Zavisi i od kursa, raznih ima. To je cista zarada, nista se tu posebno ne nauci. Vlada to tolerise zbog prihoda novca i jeftine radne snage, ali desi se nekome da ga uhvate pa deportuju, nije to masovna pojava, ali desava se. Mora i to odeljenje za hvatanje ilegalaca da opravda svoje postojanje pa ponekad ulete po restoranima i drugde, ali retko.

Moje licno misljenje je da nikome ne bih pozeleo takav zivot. Tezak fizicki rad svaki dan, teska stednja i mozda bi ustedeo oko 500-1000 dolara mesecno. I uvek u polozaju da gazda postupa sa tobom kako hoce. I naravno postoji mogucnost deportacije - prilicno mala verovatnoca.

[Ovu poruku je menjao noskich dana 26.01.2012. u 14:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1121374 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.