Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1122533 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

UnderLander
software developer
Berlin

Član broj: 64033
Poruke: 166
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+20 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.01.2012. u 16:26 - pre 149 meseci
Citat:
noskich
Koliko znam kao strucno iskustvo se priznaje samo ono koje je steceno nakon diplomiranja tako da ti verovatno iskustvo na poslu nakon srednje skole ne bi priznali.


Mali dodatak na ovo - moguće je i priznavanje iskustva koje je stečeno pre diplomiranja. Evo šta su mi odgovorili na pitanje da li bi priznali rad u struci koji je bio tokom studija.

Citat:
thanks for getting in touch - your work experience will count if found to be revelant and not part of your study program.


Edit: ovo je za IT assessment, za koji je inače potrebno 2 godine "u principu non-junior" radnog iskustva.

Nađi sajt agencije koja radi nostrifikaciju tvoje struke i pročitaj šta im piše u vezi potrebnih godina iskustva, verovatno sve stoji na sajtu.
Uvek možeš da im pošalješ mejl sa konkretnim pitanjem. Ko što vidiš - ne ujedaju :)
U pocetku bese Haos. A onda sam stvorio nebo i zemlju.
 
Odgovor na temu

svetla
razlicito kako preveduvac so germanski i
laboratorija

Član broj: 297263
Poruke: 79
79.125.205.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.01.2012. u 16:28 - pre 149 meseci
kako da doznaeme dali imame dovolno bodovi na koja strana se prebaruva
 
Odgovor na temu

svetla
razlicito kako preveduvac so germanski i
laboratorija

Član broj: 297263
Poruke: 79
79.125.205.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.01.2012. u 16:33 - pre 149 meseci
kako da doznaeme dali imame dovolno bodovi na koja strana se prebaruva
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.01.2012. u 22:43 - pre 149 meseci
http://www.immi.gov.au/skilled...-migration/pdf/points-test.pdf
 
Odgovor na temu

killua
FER

Član broj: 297379
Poruke: 1
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.01.2012. u 03:04 - pre 149 meseci
Poštovanje svima.

Ispričavam se ako je ovo pitanje već odgovoreno, no tema je dugačka i informacije se stalno mijenjaju.

Student sam zagrebačkog sveučilišta, smjer automatika (bacc.) i elektrotehnički sustavi i tehnologije (master). Pošto vidim da se u ovoj zemlji jedino prevarom može nešto napraviti, cilj mi je emigrirati u Kanadu ili Australiju. DO sada sam mislio da će to biti lagano. Jeli, svi traže inženjere, zato su i toliko plaćeni vani itd... no čitajući ovaj forum vidim da to neće ići tako lako. Želio bi pitati dali je jedini način da se emigrirao u Kanadu i Australiju da prvo moraš pronaći posao tamo, pa onda tražiti radnu vizu, ili postoji neki drugi način? Isto tako, koliko je teško dobiti entry level job kao elektrotehničar sa masters diplomom, bez nekog većeg radnog iskustva, već samo akademskog uz poznavanje velikog broja tehnologija koje se koriste u industriji?

Hvala.
 
Odgovor na temu

Chill

Član broj: 297293
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.01.2012. u 04:05 - pre 149 meseci
@noskich: U ime svih nas kojima je pomoc na ovom forumu potrebna, hvala ti na informacijama i istrajnosti iako si svoj problem ocigledno resio.

Moj peoblem:
Imam vec neko vreme ideju da emigriram u Australiju, sta sam cekao? ne znam, valjda sam se nadao da ce biti bolje ali nebitno. Imam 32 godine i ovo pitanje moram da resavam sada. Koliko god da su se stvari cinile komplikovanim, kada sam poceo da izucavam www.immi.gov.au ispostavilo se da su moja ocekivanja bila daleko optimisticna.

Pokusacu da apliciram za 175 independent working vizu i imam sve preduslove mada imam dosta problema sa resavanjem pitanja vezanih za dokazivanje radnog iskustva.
Pocetak moje karijere bio je buran i pun eksperimentisanja, nista cudno za nasu zemlju ali verujem da bi bilo cudno za Australiju,... poceo sam kao serviser PC racunara (honorarno) pre studija a kasnije radio i u firmama i to polovicno radno vreme, puno radno vreme, volontirao, za neke imam dokumentaciju i dokaze a za ostale ne. Posle toga, za vreme studija nisam radio osim kada nekome zatreba (opravka kvarova, instalacija/reinstalacija OS, ciscenje virusa,...). Na studijama sam naucio par programskih jezika i nakon zavrsetka zapoceo freelancing poslice do prvog pravog posla u firmi. Nakon pola godine napustio sam firmu nezadovoljan uslovima, radnom atmosverom i gazdinim odugovlacenjem da me prijavi posle dogovorenih 3 meseca probnog rada. Ubrzo zatim otvaram svoju softversku firmu i radim u njoj i danas kao samozaposleni. Za potrebe pitanja, stacemo ovde, dovoljno je za primer a i mislim da shvatate poentu.

Nominovao bi kao profesiju Software Engineer jer to cinimi se najbolje odgovara poslu koji radim proteklih par godina kao samozaposleni. Pretpostavljam da za ovu nominaciju automatski otpadaju svi poslovi tipa IT Technitian (ili servisera, operatera koje sam radio) i oni koje ne mogu dokazati... Ispravite me ako gresim...

Pitanja:
- Kakav je sistem dokazivanja radnog iskustva i koliko detaljno treba da bude?
- Da li pravi razliku ako prijavim i poslove koje sam radio za koje imam delimicne ili nemam dokaze na papiru?
- Da li freelancing i sve sto mi je placano na ruke mogu da prijavim kao radno iskustvo ako sam radio po 6-8 sati dnevno (cesto bude i vise ali nebitno)?
- Sta mi je sve potrebno da dokazem radno iskustvo u mojoj firmi? Pretpostavljam da su u ovom slucaju daleko rigorozniji...
- Koja je procedura za dobijanje NAATI Akreditacije? Da li je dovoljno poloziti engleski sa dovoljno visokom ocenom?
- Na IELTS testu da li se uzima u obzir prosek ili najniza ocena kao passing mark?

Napomene:
Molim ljude koji imaju slicna/neka iskustva ili misljenje da odgovore. Odgovori tipa pogledaj sta traze na sajtu immi.gov.au ili acs.org.au mi ne znace nista jer sam vec pogledao i nije mi sve jasno.
Za par dana saljem slicno pismo ovome na adresu Australian Computer Society-a ali pre toga zanima me vase misljenje u vezi svega napisanog.
Izvinite za greske i los stil, 5 je sati i umoran sam.

Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

palim
beograd

Član broj: 290786
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.01.2012. u 21:56 - pre 149 meseci
Pozdrav svima.
Chill, ja sam krenuo u prikupljanju dokumenata i pripremanju za Ielts ispit. Delimicno cu ti pomoci kako bi olaksao Noskichu koji nam svima nesebicno pomaze.
Ako gresim neka me neko ispravi kako ne dovodio ljude u zabunu. Savetujem svima, citiracu Noskicha da procitate ako je potrebno vise puta imiracioni sajt koji postaje detaljan i posle odredjenog vremena pregledan.

1. Pitanje broj 1 o dokazivanju radnog iskustva. Strana 22. Ne znam detalje oko posedovanje sopstvene firme....Ali postoje opisi dokumenata
http://www.immi.gov.au/allforms/booklets/1119.pdf


2. Pitanje u vezi Ieltsa( isti link) strana 21. Moras da imas iz svakog dela ispita min. ocenu koju traze ili koju ti zelis da dobijes u zavisnosti od poena koje si namerio da dobijes. Tj. 7 iz svakoga dela ispita za 10 poena, i 8 iz svakog dela za 20 poena....
http://www.immi.gov.au/allforms/booklets/1119.pdf

3. DA bi video da li je tvoje zanimanje trazeno u australiji, t.j da li mozes da konurises i da se prijavis odes na
http://www.immi.gov.au/skilled/sol/
nadajmo se - pronadjes se u tabeli
http://www.immi.gov.au/skilled/_pdf/sol-schedule1.pdf
i u 3 koloni Assessing authority pronadjes instituciju- nadleznu koja pokriva tvoje zanimanje. Na njihovom sajtu pronadjes sta ti je sve potrebno od dokumenata kako bi mogao da dobijes nostrifikaciju diplome ili zanimanja ili cega vec.... Ovo ti je preduslov da bi konurisao za imigracionu vizu koju ti zelis. Znaci predaje se potpuno nezavisno, samim tim ranije od konacne aplikacije, placa se razlicito od zanimanja do zanimanja i ceka se odgovor-potvrda par meseci. Na neki nacin to je jedan od prvih koraka, naravno ako zakljucis da imas ili mozes da osvojih dovoljan broj poena.

Nadam se da sam pomogao
POzdrav
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.01.2012. u 06:46 - pre 149 meseci
Killua

Mozes se prijaviti za iseljenicku vizu ako zadovoljis uslove, ukratko da je tvoja profesija na listi deficitarnih, polozen test engleskog IELTS 8 ili 7, radno iskustvo u struci 3-4 godine i fakultetsko obrazovanje - dokumentacija se salje ustanovama koje procenjuju sve to i donose sud mozes li se baviti profesijom ovde, medicinski pregled i potvrdu o neosudjivanosti.

Bez iskustva sa masterom tesko je dobiti solidan posao. Iskustvo se najvise ceni.

Chill

Pitanja:
- Kakav je sistem dokazivanja radnog iskustva i koliko detaljno treba da bude?
Sto detaljnije to bolje po tebe. Opis zaduzenja, projekata, firme u kojoj si radio...
- Da li pravi razliku ako prijavim i poslove koje sam radio za koje imam delimicne ili nemam dokaze na papiru?
Moras nekako dokazati sve sto tvrdis. Bez papira tesko.
- Da li freelancing i sve sto mi je placano na ruke mogu da prijavim kao radno iskustvo ako sam radio po 6-8 sati dnevno (cesto bude i vise ali nebitno)?
Probaj, pokupi potvrde od klijenata i detaljno objasni o cemu se radilo.
- Sta mi je sve potrebno da dokazem radno iskustvo u mojoj firmi? Pretpostavljam da su u ovom slucaju daleko rigorozniji...
Potvrda o zaposlenju, opis zaduzenja i posla koji obavljas - konkretni projekti.
- Koja je procedura za dobijanje NAATI Akreditacije? Da li je dovoljno poloziti engleski sa dovoljno visokom ocenom?
NAATI mozes dobiti za engleski ili neki od `community` jezika, srpski, hrvatski i bosanski su priznati kao `community`. Odradis test i to je to.
- Na IELTS testu da li se uzima u obzir prosek ili najniza ocena kao passing mark?
Prosek plus minimalna ocena na svim testovima, na primer za najvisi broj poena ti treba 8 na SVIM delovima testa, sledeca kategorija poena 7 na svim delovima...
 
Odgovor na temu

bartenderbg
bartenderbg

Član broj: 296938
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.01.2012. u 13:36 - pre 149 meseci
Poydrav svima...

Jedna stvar mi nije jasna,da bi se dobio skills assessment u iz oblasti arhitekture ili neke srodne oblasti kao sto je civil enginrering potrebno je 4-5 godina relevantnog iskustva ali opet s druge strane drzave koje nude sponzorstvo

(npr.victoria,nsw-konkretno ove dve) za pomenuta zanimanja traži radno iskustvo iskustvo od 2 godine minimum...

Pitanje:

1.Dali to znaci da skills assessment za varijantu sponzorisane regionalne vize od strane drzave nije potreban pošto se ocigledno nemože ni dobiti pošto je kriterium za ispunjenje uslova za taj tip vize manji od kriteriuma engeniers australia koji je

zaduzen za izdavanje skills assessment-a?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.01.2012. u 00:53 - pre 149 meseci
Ako pogledas ovde: http://www.immi.gov.au/skilled.../176/eligibility-applicant.htm

videces da imas dva uslova za ovu vizu:

You must provide a positive skills assessment completed by the relevant assessing authority for your nominated occupation
You must be nominated by a participating state or territory government or sponsored by an eligible relative

Moras zadovoljiti oba.
Znaci po meni su neophodne 4-5 godina.
 
Odgovor na temu

bartenderbg
bartenderbg

Član broj: 296938
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.01.2012. u 12:26 - pre 149 meseci
Pa da,i ja sam otprilike mislio da je tako ali me zbunilo sto drzave traze manje iskustva pa reko da pakujem kofere momentalno...

ali dobro sacekacu jos koju godinu onda...HVALA noskich veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

mirrella

Član broj: 297678
Poruke: 2
212.92.204.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.01.2012. u 11:07 - pre 149 meseci
Ciao svima, čitala sam forum od početka i želim studirati u Sydneyu. Molim vas da mi kažete koja mi je bolja opcija za permanant residency u Australiji - da apliciram za VET Visu i upišem Carrier training tipa Diploma of Management na SBTA pa da nakon isteka tečaja apliciram za novu studentsku vizu za faks koji je na SOL listi ili da apliciram za higher education visa i upišem studij za higer education diploma. Imam u Sidneyu-u obiteljske prijatelje koji će garantirati za mene i pružiti smeštaj. Kažu da će se sustav za apliciranje visa promijeniti poslije jula i da će biti lakše. Inače završila sam prema Bolonji Ekonomiju, financije i imam zvanje magistra ekonomije i 1 godinu radnog iskustva. Hvala unapred na svim informacijama.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.01.2012. u 12:18 - pre 149 meseci
Najbolje je da odmah upises studije u oblasti koja je na SOL listi i za koju se predvidja da ce jos dugo ostati deficitarna.
Potrazi na internetu izvestaje o predvidjanjima kretanja radne snage u Australiji, mnogo ih ima pa vidi sta ti od svega toga najvise odgovara.

Budi svesna da je studiranje ovde radi papira izuzetno riskantan put i da u bilo kom trenutku mogu promeniti pravila tako da se vise ne mozes prijaviti.
Moj savet studentima je ne gledajte pravila sada jer ta pravila 100% se nece odnositi na vas za 2-3 godine kada budete zavrsili.
Bolje gledajte dugorocno koja su zanimanja trajno deficitarna, solidno se placaju, a zainteresovani ste da se time bavite.
Treba naci balans u ta tri faktora. Cak i ako promene pravila pa se ne mogu odmah direktno dobiti papiri ako si dobra u tome sto radis mozes dobiti privremenu radnu vizu preko sponzorstva poslodavca a time i kasnije papire.

Cesto se desava da ljudi bez ikakvih sklonosti upisu neke studije npr. racunovodstvo i onda kad zavrse se cude sto ne mogu da nadju posao, a u stvari su nezainteresovani za tu profesiju i nisu se dovoljno angazovali da bi uspeli.
 
Odgovor na temu

mirrella

Član broj: 297678
Poruke: 2
212.92.204.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.01.2012. u 12:54 - pre 149 meseci
Noskich
Hvala ti puno na odgovoru i potražit ću te izvještaje o kretanjima radne snage tj. o deficitarnim zanimanjima. Deficitarne studije u oblasti koja je na SOL listi mogu vidjeti i ovdje jel tako ? :http://www.immi.gov.au/skilled/_pdf/sol-schedule1.pdf
Stupila sam u kontakt i sa AIEC - om koji si preporučio :) pa se nadam da ću sve uspeti srediti do 7 meseca.

 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.01.2012. u 01:22 - pre 149 meseci
Jeste, samo budi oprezna sa AIEC, oni su super za sredjivanje upisa na studije ali nemoj im dozvoliti da uticu na tvoj izbor univerziteta posto agenti preporucuju one unije od kojih dobijaju najvecu proviziju.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.01.2012. u 16:12 - pre 149 meseci
Pozdrav,

moja situacija je sledeca.
Ozenjen sam 2 i po godine. Nemamo jos dece. Zeleli bismo supruga i ja nekako na bilo koji nacin da pokusamo sa Australijom.
Supruga ima 7. stepen strukovnih studija Fizika i Informatika na PMFu
Ja sam veterinarski tehnicar, a apsolvent sam na istom tom fakultetu vec duze vreme.
Engleski znamo, ali bi ipak mozda u medjuvremenu zavrsili neki kurs, posto sam nacuo da je dosta rigorozan test.

E sad, da li pored ovoga imam neke olaksice, ili mozda neki drugi nacin gledanja kako bismo mogli da dobijemo boravisnu, tj. radnu vizu.

1970. godine, mozda i ranije Baba i Deda su se odselili za Australiju zajedno sa dvoje dece. Mojom majkom i ujakom. Kasnije su u Australiji stekli jos dvoje dece.
Svi oni dan danas zive tamo i imaju dugo drzavljanstva.
Majka je zivela 12-13 godina i vratila se za Srbiju, gde se udala. Na zalost iz nekih tada cudnih, patriotskih razloga nije prihvatila australijsko drzavljanstvo koje joj je ponudjeno.
Pre neku godinu mi je majka na zalost i umrla. Godinu dana pre toga umro mi je i deda.
Trenutno imam Baku, tetku i dva ujaka. Jedan ujak i ujna su bas jako imucni. Ujna je direktor neke poznate Melburnske banke, a ujak je neki "biznismen" i zaradjuje mnogo vise od ujne.

Posto smo mi ziveli ovde, sve njih sam video samo kad sam imao 3 godine i kada sam bio tamo. Tek zadnjih 10 godina sam ujaka i ujnu (ove imucnije) video 4-5 puta kada su dolazili ovamo na odmore.
Dok su bili tu kod nas, kad god bih pomenuo neku pricu, kako bismo dosli tamo, odgovor bi bio da je jako tesko, bla bla, ali ce da provere. U ambasadi su valjda rekli da nismo bas blizak rod O.o pa da moze da se zavrsi na taj nacin viza. Da li je to istina ili nije, ne znam, ali mislim da oni samo ne bi zeleli neku odgovornost. Dakle ipak smo malo otudjeni, i imam osecaj da ni oni nemaju neki preterani osecaj da smo jako blizak rod.

Ali bih ipak, se nacrtao tamo sa zenom, i verujem da bi onda oni krenuli da resavaju nase pitanje. Ovako dok su oni tamo, mi ovde, bukvalno nema sanse.

Da li postoji mogucnost, da se snadjem nekako sa zenom, dobijemo turisticku vizu, odemo tamo, pa onda da kukamo, grizemo, grebemo...? Koje bi nam bile zakonske sanse pod uslovom da ubedimo nase da pomognu da ostanemo. Da li bismo mogli tada da se javimo njihovoj ambasadi i da se pokrene pitanje ostanka. Verujem da bi moji mogli da odvoje dosta novca, ili kako vec ide za garanciju. Smestaj bi imali, posto svi zive u ogromnim kucama koje su tamo normalne. Svi su u Melburnu i okolini.

I jos jedna mozda olaksica? Baka zivi sama. Matora je, sva njena deca su na 4-5 sati voznje od nje. U krajnjem slucaju, postoji li mogucnost, da se nekako papiroloski zavrsi, da nas dvoje zivimo sa njom, i tu smo kao rod i cuvamo je, posto nije u starackom domu?

Aj pomagajte savetima :)
 
Odgovor na temu

zoran2212

Član broj: 297827
Poruke: 87
*.bitinfo.rs.



+18 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.01.2012. u 21:12 - pre 149 meseci
Pozdrav svima.Pre par nedelja sam cuo od kolega da je posao koim se bavim veoma trazen u australiji.Procitao sam veci deo ovog foruma,pogledao sam sajtove sa skilled i sol pronasao sam se u tim listama i koliko razumem TRA je agencija koja se bavi odobravanjem ili proverom nase strucnosti.STA DALJE jer moj engleski koji je veoma vazan u svoj ovoj prici nije toliko dobar da mogu razumeti sve sto tamo pise.Ako je jezik jedina prepreka u ovoj prici spreman sam sam da zagrejem stolicu.Imam 41 god., supruga 41god. imamo dva decaka od 4 i 7 god.Ja sam elektrotehnicar za elekro instalacije i rashladne uredjaje,posle skole sam radio nekoliko godina po raznim firmama u struci kao serviser rashladnih sistema.Od 1997 imam privatnu firmu koja je bila registrovana na oca ,a od 2003 firma se vodi na mene i sve vreme se bavim pomenutim poslom,sa ogromnim znanjem i iskustvom.Supruga je zavrsila srednju tekstilnu skolu ali nije radila u struci vec kao trgovac.Ona nezna engleski.KAKVA MI JE SUDBINA ZA AUSTRALIJU
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.01.2012. u 01:24 - pre 149 meseci
Coyote,

Sponzorisanje clanova porodice je moguce samo za najuzu porodicu (roditelji, suprug/a i rodjena braca i sestre). Tvoj je problem to sto tvoja majka nije nikada (ako sam dobro razumeo) bila australijska drzavljanka. Da je bila, pa cak i da se odrekla drzavljanstva i cak i posle smrti imao bi sanse. Ovako su ti sanse za direktno dobijanje papira preko spajanja porodice gotovo nepostojece.
Ima ta varijanta humanitarne vize ako starija osoba nema nikoga ko bi vodio racuna o njoj pa sponzorise rodjake da dodju da brinu o njoj, ali cisto sumnjam da bi je dobio posto ta baka ima svoju decu. Da nema nikoga to bi bila opcija.

Ovako ti ostaju samo dve varijante: privremena radna viza i studentska viza - nijedna ne garantuje ostanak ali moze da bude prelazno resenje ka dobijanju papira.
Nemoj ici na turisticku jer sa turistickom nemas pravo da promenis tu vizu za bilo koju drugu unutar Australije vec moras da napustis zemlju i prijavljujes se iznova.

@zoran
Treba ti minimum 7-8 na IELTS testu (pogledaj linkove u mom potpisu). To je prilicno visok nivo (dovoljan da se na primer studira na univerzitetu u Australiji) tako da bez toga nista. Dok ne budes vrlo dobro govorio engleski i polozio test nemas sanse.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

zoran2212

Član broj: 297827
Poruke: 87
*.bitinfo.rs.



+18 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.01.2012. u 10:15 - pre 149 meseci
Da video sam na sajtu IELTS u beogradu da je za skilled vizu potrebna 7 , a za studiranje 8 svestan sam da je to visok nivo znanja ali nije nedostizan.Dali mislis da je to jedina prepreka sobzirom da je na workplace sajtu moja profesija veoma trazena .(moje godine, bodovna lista...) Hvala unapred
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.01.2012. u 13:29 - pre 149 meseci
Pa, ako zadovoljavas osnovne preduslove tipa medicinskog pregleda, neosudjivanosti, imas novca za prijavu, letove i nesto za pocetak onda racunaj da su ti dve glavne stvari IELTS i akreditacija od TRA. Ako dobijes te dve stvari sve ostalo je formalnost (naravno pod uslovom da ti profesija i dalje ostane na SOL).
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1122533 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.