Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1117141 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
85.94.122.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.03.2007. u 07:20 - pre 207 meseci
Hvala prosperine za ovako iscrpno objašnjenje.

1)Školovanje
Citat:
Napomena: Kod obja{njenja svih stru~nih predmeta iskoristite nastavni program iz Va{e {kole I opi{ite svaki predmet sa bar pet kvalitetnih re~enica.
Napravite naslovnu stranu gde }ete staviti koje ste zanimanje I razlog za{to to pripremate.
Na zadnjoj strani napravite tabelu ~asova stru~nih predmeta na godi{njem nivou za svaku godinu.
Obavezno ovaj ceo document mora biti potpisan I overen od strane Va{e {kole I dva profesora koja su najstru~nija za Va{ zanat.


Imam svjedočanstva o zanatu tj III stepena( za 3 školske godine)+ Diplomu, međutim pošto sam to završila prije 20 god. imam samo to.Nikako ne mogu iz moje škole pribaviti potpise dva profesora niti ovjeru iz te škole,jer je to bilo u drugoj republici (Bih).Jedino mogu pribaviti opise predmeta iz ovdašnjih škola i ja da napišem nešto o njima ,ali ništa od ovjere,pa da to prevedem i priložim.I nešto da navedem na osnovu sjećanja.

2)Radno iskustvo

Citat:
a)Detaljan opis radnog iskustva I to za svaku godinu ponaosob
(preporu~ljivo po jedan A4 za svaku godinu)


Kako da ovo izvedem za skoro 20 god.radnog iskustva?Imam izjavu poslodavca napisanu na memorandumu firme, i poslove koje sam radila i opremu i alate koje sam koristila, da sam radila 40 sati sedmično,da je postojao i rad u dvije smjene,da sam prvo bila pomoćni kuvar (1 god) pa sam kasnije mogla da obavljam posao samostalno,itd.Napisan je payslip u kom je navedena bruto plata i razni doprinosi i porezi.Takodje plilažem i odsjecak iz platnog spiska (to je ona traka)na kojoj sve piše o tome.To je sve na dvije strane A4 formata,potpisano i ovjereno od firme.E sad, platni spisak sa svim imenima nije moguće dobiti osim sa mojim.Napisana je februarska plata.
Nisam znala da traže M1,M2 i M4 prijave.Da li i to popunjava i izdaje poslodavac?

Da li ovo što sam navela važi?
 
Odgovor na temu

bibily
ivan BGD

Član broj: 136423
Poruke: 9
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.03.2007. u 13:58 - pre 206 meseci


Za ZRAJ: Ako si u mogucnosti i ako zelis, kontaktiraj me: [email protected]. Unapred hvala
 
Odgovor na temu

proserpine

Član broj: 110887
Poruke: 52
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.03.2007. u 17:08 - pre 206 meseci
Pozdrav za amlap,
sad ćeš sigurno reći-"Što se javljaš kad nemaš pojma!!"
Ali, stvar da ono što sam napisao u prethodnom postu ne treba doslovno shvatiti.
To je samo preporuka koje informacije treba da prikupiš i onima iz TRA ili imigracionog
priložiš kako bi ti šanse bile veće.
Pretpostavljam da si videla one tabele u kojima ti nude "skills pathways", idealno bi bilo
ako bi mogla da ispratiš jedan od njih.I da tvoje školovanje i praksa "JAKO MNOGO LIČI"
na jedan od istih.
E sad nastaje problem.
Ja imam dve(2) godine srednje škole i diplomu.
Pa nisam siguran na koji način da "naštimam" a da to ovi likovi "progutaju"!
U suštini nema idealnog pravila, tj. ima ali bi trebalo da si završio-la školu u Aus.
Moj ti je savet da sve uradiš kako bi tvoje reference što više ličile na njihove zahteve
i da budu "upakovane" na način da oni kad otvore tvoj "dosije" odmah prepoznaju zanimanje!
A to je najbolje, da prvo dobro proučiš po njihovim web stranicama šta obuhvata tvoje zanimanje i načine na koji se dolazi do diplome kuvara!
Znači staviš se u položaj CO(case officer), i otvoriš svoje dokumente i ako "liče", tu si negde blizu!
Toliko od mene!
Da ne bude zabune nisam ni ja još predao dokumenta, pa da ti ne "pametujem" previše.
Ali ti prenosim savete koje sam dobio od jednog "drugara", koji je trenutno u Aus.
Pozdrav.
Ako mogu još nekako da pomognem, samo pitaj!
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
85.94.123.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.04.2007. u 07:35 - pre 206 meseci
Prosperine, evo ti sajt u kome ima i certifikat II:http://www.aqf.edu.au/learn_employ.htm#options

Koju skolu ti imas?Ako je uvezi sa nekim zanatom to bi bilo bolje.

Meni je bio rodjak iz AU sad prije neki dan pa sam mu dala kopije diplome i izjave poslodavca da to ponese svom advokatu.On ce mi dati dalje instrukcije sto mi je potrebno jos od dokumentacije.Takodje i o tacnom nacinu placanja.

Pozdrav,

 
Odgovor na temu

zraj
BG

Član broj: 106234
Poruke: 386



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.04.2007. u 17:54 - pre 206 meseci
Citat:

amlap
"Inache, sve sam sama "iskopala" o informacijama,troshkovima itd, na netu i ne treba za te stvari nikakav "agent".Skinula sam ono shto mi treba,isprintala i prochitala 100 puta,podvukovala...Uvijek sam nashla "caku" koju predhodni put nisam primijetila.
Sad kad sam to sve "skuvala" jedino mi ono gore nije jasno,pa pomozite."

Citat:

amlap
"Meni je bio rodjak iz AU sad prije neki dan pa sam mu dala kopije diplome i izjave poslodavca da to ponese svom advokatu.On ce mi dati dalje instrukcije sto mi je potrebno jos od dokumentacije.Takodje i o tacnom nacinu placanja."

Iz navedenog se može zaključiti da je angažovanje stručnog i profesionalnog lica sa dobrim referencama skoro uvek ušteda i vremena i novca.
 
Odgovor na temu

proserpine

Član broj: 110887
Poruke: 52
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.04.2007. u 18:11 - pre 206 meseci
Hvala ti ALMAP,
ali nisi me razumela, ustvari ja imam 4 god. srednje škole
ali je to nekad bilo kao 9 i 10 razred zajedničkog sred.obraz. i posle toga 3 i 4
god. usmerenog.
Imam diplomu elektricara.
ali nemam sponzora a ni sponzorušu.
U svakom slučaju želim ti puno sreće.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
85.94.114.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.04.2007. u 19:06 - pre 206 meseci
Citat:
Iz navedenog se može zaključiti da je angažovanje stručnog i profesionalnog lica sa dobrim referencama skoro uvek ušteda i vremena i novca.


Da, Zraj u pravu si ali treba biti oprezan jer ima puno prevaranata.U mom slucaju ovo je sigurno pa cak i besplatno.
Moja iskustva cu podijeliti sa ostalim clanovima foruma tako da se bolje informisu.
Ti si mi isto puno pomogla i hvala ti na tome.



Citat:
ali nisi me razumela, ustvari ja imam 4 god. srednje škole
ali je to nekad bilo kao 9 i 10 razred zajedničkog sred.obraz. i posle toga 3 i 4
god. usmerenog.
Imam diplomu elektricara.
ali nemam sponzora a ni sponzorušu.


Prosperine,znam i ja sam tako isla a ovaj kuvarski sam naknadno zavrsila nesto vanredno nesto redovno.Probaj da iskopas negdje jos jednu godinu

A mozes predati i tu diplomu sto imas ali za elektricara moras imati min 7 god radnog iskustva u toj oblasti.Mislim da je ipak radno iskustvo relevantnije.

 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.04.2007. u 12:16 - pre 206 meseci
Prosperine, ( i oni kojima je ova tema zanimljiva)pogledaj malo ovaj sajt:
http://www.myfuture.edu.au/art...ation=Home%20%5C%20The%20Facts
Pogledaj ovo pod Education and Training , a pogledaj i ovo:http://www.myfuture.edu.au/ser...mp;IndustryID=550&PageNo=3
Ovdje mozes naci zanimanja elektricara sa certifikatom II.

Uostalom citav sajt je zanimljiv i ima mnogo korisnih informacija.

Pozdrav od mene!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.kalik.info.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.04.2007. u 07:44 - pre 206 meseci
Zna li neko gde se vrse medicinski testovi u Beogradu neophodni za dobijanje australijske vize i sta ti testovi obuhvataju?
Hvala.
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.04.2007. u 08:08 - pre 206 meseci
[quote]
Citat:
noskich: Zna li neko gde se vrse medicinski testovi u Beogradu neophodni za dobijanje australijske vize i sta ti testovi obuhvataju?
Hvala.


Prvo prochitaj ovo : http://www.immi.gov.au/allforms/health-requirements/index.htm

... i ovo:
How do I arrange a health examination?
Applicants outside Australia
You must arrange your health examination with a panel doctor and/or radiologist nominated by the Australian Government. Examination reports by non-panel doctors/radiologists are usually not accepted. AFTER YOU HAVE LODGED YOUR APPLICATION, the processing office WILL PROVIDE YOU with the forms and a list of panel doctors.


Panel Doctors
Belgrade
International Organization for Migration (IOM)
Drziceva 11 (2nd floor)
11000 Belgrade
Telephone: +381 (11) 2404 228 , 2424 918
Fax: +381 (11) 2412 739
Doctor(s):
Dr Radovan Milenkovic
Dr Tamara Berberovic Terzan

Radiology Clinic
International Organisation for Migration (IOM) - Radiology
Rendgen Radojkovic
Juzni Bulevar 27
11000 Belgrade

Pozdrav,

 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.04.2007. u 08:18 - pre 206 meseci
Noskich,ako si vec dosao do te faze (pregleda) podijeli svoja iskustva sa nama o prikupljanju "materijala" za vizu
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.kalik.info.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.04.2007. u 10:55 - pre 206 meseci
Nemam nista narocito da podelim kada je rec o prijavljivanju za vizu jer apliciram za studentsku vizu. Za to vam treba da se prijavite na studije (prijava, platite 100 AUD, IELTS i overene prevedene diplome), ako vas prime posalju vam ponudu, prihvatite je, platite 1vi semestar i zdravstveno osiguranje, posalju vam CRISCOS code i onda se prijavljujete za vizu nakon medicinskog pregleda...
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.04.2007. u 22:02 - pre 206 meseci
Za Noskich

Onda ne znam da li vazi ono sto sam ti napisala za preglede.Pogledaj onda na sajtu ovaj link: http://www.immi.gov.au/students/index.htm ,
mozda nadjes ono sto tebi odgovara.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.kalik.info.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland05.04.2007. u 08:32 - pre 206 meseci
hvala.
 
Odgovor na temu

Vivo357
BiH

Član broj: 141796
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.04.2007. u 13:22 - pre 206 meseci
E, ovako!
Ja sam diplomirani biolog - smjer zaštita životne sredine sa dvije godine radnog staža, supruga mi je doktor stomatologije sa jednom godinom radnog staža. Nemamo djece i želimo da odemo iz BiH bilo gdje u inostranstvo gdje bi mogli normalno ali stvarno samo normalno raditi od svog rada nije bitno da li ću raditi svoj posao ili neki drugi, to mi uopšte nije bitno.
Zanimaju me naše šanse da odemo npr. u Australiju ili neku drugu zemlju gdje bi imali najviše šansi za "NORMALAN ŽIVOT"!
Prvi put se prijavljujem na ovaj sajt pa Vas molim da mi pomognete i da me uputite šta dalje da radim.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.179.*



+105 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.04.2007. u 13:28 - pre 206 meseci
Procitajte prvo sve teme koje se ticu odlaska u Australiju, u njima ima sasvim dovoljno informacija i linkova koji vam mogu pomoci.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.dialup.neobee.net.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.04.2007. u 13:51 - pre 206 meseci
Samo da preporucim - ko zeli da studira u Australiji moze potpuno besplatno (100%) koristiti usluge ovog agenta u Budimpesti: http://www.aiec.biz/ covek se zove Andrew J. Smith i ovlascen je za sertifikovanje dokumenata, davanje saveta, besplatno ce poslati vasu aplikaciju i pomoci vam u vezi bilo kog problema (meni na primer nisu mogli da naplate application fee preko kartice pa im je on dao svoju a ja sam mu naknadno vratio novac...).
 
Odgovor na temu

dashabl

Član broj: 111508
Poruke: 8
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.04.2007. u 17:53 - pre 206 meseci
Ugh upravo saznah da mi je za odlazak na Novi Zeland potrebna i tranzitna viza za Australiji...wtf...to im je bas bezze...takodje sam dobila odgovor od NZ Office-a u Hagu gdje traze moju dozvolu da mi pasos salju u Wellington radi provjere itd pa stoga procedura traje 2-4 mjeseca. With my luck to ce biti 4 mjeseca...Sledeci problem je naci najeftiniju kartu...pa nadjem u STA Zagreb za 750 eura bez aerodromskih taksi a vozi Korean Air...onda mi jave da Korean Air nece voziti i sledeca najeftinija varijanta je u e-tours-u za 1030 eura+280 eura za takse...raspitivala sam se online u raznim agencijama u Srbiji, medjutim veoma mali broj ima letova za NZ a i one koje imaju ne odgovaraju bas hitro na upite...nas srpski mentalitet... kod hrvata se otimaju da ti jave sve i zadrze te ko musteriju...Kako god daj pricajte gdje ste vi kupili karte i po kojim cijenama...valjda neko ima nekakve informacije?!?

Veeeeeeeeeeliki pozdrav i suncane Banjaluke
 
Odgovor na temu

zraj
BG

Član broj: 106234
Poruke: 386



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.04.2007. u 17:53 - pre 206 meseci
Mozda najbolje resenje za kupovinu avionske karte pronadjes
kontaktirajuci jednu od 5 putnickih agencija navedenih u Serbian Business Directory Australia - Srpski –

Kategorija
Putnicke agencije (5) :

http://www.sbdaustralia.com.au/


 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.04.2007. u 00:10 - pre 206 meseci
@zraj,

Ovo je vec treci put da kacis ovakvu poruku, pa posto ti kopiras svoju reklamu, hajde da te ponovo upitam zanimljivo pitanje:

Koliko te Vaso placa da kacis reklamu i da li radis za njihovu firmu?

Sljedeci put obavjestenje leti na 'predlozi i pitanja'.




 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1117141 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.