Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1121721 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spegla
Niko Mace
IT administrator/developer/head of
technical support
Beograd

Član broj: 281158
Poruke: 43



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.07.2016. u 10:12 - pre 94 meseci
prvo treba da krenes sa polaganjem jezika IELTS (sto veca ocena) :)
 
Odgovor na temu

Gendle
Nezaposlen
Subotica

Član broj: 266149
Poruke: 8
213.236.164.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.07.2016. u 13:31 - pre 94 meseci
Hvala puno na odgovorima,kad spomenuste Ielts test,ako sam ja main applicant za vizu i idem za porodicnu vizu,dali samo ja polazem ielts ili i moja supruga?
Sro se referenci tice,problem je da je firma u kojoj sam radio vec davno propala,i nema sanse da nadjem nekog ko je tamo radi,a ako i nadjem nece znati engleski. Sta ako samo nadjem nekogu Srbiji ko prica engleski da mi bude "reference"?
 
Odgovor na temu

de-genije
Student
Student

Član broj: 333301
Poruke: 8
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.07.2016. u 17:23 - pre 94 meseci
Pozdrav opet!

Prijavila sam se za studentsku vizu za NZ. Na kraju prijave kaze da se posalje pasos na neku adresu u London zajedno sa handling fee. Je l slao neko? Kako sad to ide?

Na sajtu imigracionog je sve nesto sturo i nejasno, zapravo nista ne pise o tome. Pojma nemam sta sad. Ako neko moze da mi pomogne bilo bi super.

Hvala!
 
Odgovor na temu

spegla
Niko Mace
IT administrator/developer/head of
technical support
Beograd

Član broj: 281158
Poruke: 43



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.07.2016. u 20:15 - pre 94 meseci
hoces iskreno...ja nikad nikom ne bih slao passporte.

nesto mi tu smrdi
 
Odgovor na temu

arrole
radnik

Član broj: 228484
Poruke: 28
*.adsl.xtra.co.nz.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.07.2016. u 20:37 - pre 94 meseci
To je normalna procedura za slanje pasosa u London ta ambasada je za Srbiju, ja sam slao.
 
Odgovor na temu

arrole
radnik

Član broj: 228484
Poruke: 28
*.adsl.xtra.co.nz.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.07.2016. u 20:40 - pre 94 meseci
Referencu izvadis na srpskom i prevedes kod ovlascenog prevodioca koji overi prevedeni dokument kao i sva ostala dokumenta koja nisu na engleskom.
 
Odgovor na temu

spegla
Niko Mace
IT administrator/developer/head of
technical support
Beograd

Član broj: 281158
Poruke: 43



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.07.2016. u 20:49 - pre 94 meseci
OK moja greska
 
Odgovor na temu

Gendle
Nezaposlen
Subotica

Član broj: 266149
Poruke: 8
*.dynamic.dsl.as9105.com.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.07.2016. u 20:53 - pre 94 meseci
Hvala na odgovoru, na referenci bi trebao da bude i kontakt od osobe,pretpostavljam, tako da u koliko ona bude kontaktirana trebalo bi da zna Enleski, ili oni ne kontaktiraju?
I jos me interesuje, dok sam proveravao sta mi treba za useljenicku vizu pod stavkom English ima opcija da meni i suprugi ne treba IELTS test posto mi trenutno zivimo u English speeking drzavi(Britanija) 4,5 godina.Dali sam ja to dobro procitao, ili nam treba svakako?
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.07.2016. u 22:27 - pre 94 meseci
Za Gendle.

To što živite u Britaniji je nova informacija o vama. U Londonu je glavni NZ centar za imigraciju iz Evrope. Napišite njima email i dobićete zvaničnu i sigurnu informaciju o svemu.

Oni priznaju znanje engleskog jezika ukoliko se ima radno iskustvo na NZ duze od jedne godine. E sada ne znam da li racunaju Britaniju kao NZ. Takodje racuna se znanje jezika ukoliko je zavrsena skola na engleskom jeziku - full time u trajanju minimum 2 godine.

Mada mislim da morate da imate IELTS za svakog u aplikaciji ko je stariji od 14 godina.
 
Odgovor na temu

Gendle
Nezaposlen
Subotica

Član broj: 266149
Poruke: 8
*.dynamic.dsl.as9105.com.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.07.2016. u 08:56 - pre 94 meseci
Mehatronicar,
Hvala na odgovoru, mislim da cu ih cak i nazvati i onda saznati sve mi je nejasno. Inace preko mailova moze da potraje.
Dali znas mozda koliko bodova bi generalno trebalo da je dovoljno za 'Skilled Migrant Category Resident Visa' da te izvuku iz 'poola', koliko traje taj proces?
Posto ako ja nadjem poslodavca koji je voljan da mi ponudi posao tamo, koiko su oni voljni cekati?
Tnx
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.07.2016. u 13:18 - pre 94 meseci
Za SMC ti je potrebno minimum 140 poena da bi bio automatski izabran. Izbor se vrši svake dve nedelje. Ukoliko imaš 100 poena i job offer onda mogu da te izvuku da popune broj. Posle toga njima je potrebno da provere to što si napisao u aplikaciji i da potvrde te poene i onda ti šalju odobrenje da možeš da pošalješ aplikaciju poštom. Ta provera traje do mesec dana. Znači, kada pošalješ aplikaciju preko interneta i imaš više od 140 poena, za mesec i po znaš da li si izabran za vizu, i onda ideš na sledeći korak - predaja dokumentacije za SMC vizu.

Ukoliko nadješ poslodavca, onda možeš da predaš za radnu vizu. Ona se mnogo brže dobija i nije ti potrebna velika dokumentacija. Koliko će da te čeka, sve zavisi od poslodavca i koliko si mu potreban.


Za sve što hoćeš da znaš sigurno - najbolje je da kontaktiraš imigraciono ili da skineš najnovija uputstva sa njihovog web sajta. Ja sam ovo sve završio pre više od godinu dana i znam da se od tada pa do sada menjalo najmanje dva puta. Tako da ja ovo pričam iz svog iskustva, a možda je sada nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.callplus.co.nz.



+373 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.07.2016. u 13:36 - pre 94 meseci
@Gendle Alternativa je Job Search Visa koju mozes da dobijes ako se prijavis kao Skilled Migrant.
Za tacne podatke moraces da se licno raspitas jer na netu ne nalazim nikakvih korisnih informacija i do pre par dana nisam ni znao da postoji dok jedan Job Applicant nije prilozio tu vizu.

Jedino mesto gde sam je video da se pominje je: https://www.newzealandnow.govt...ork-visa/skilled-migrant-visas

Ne znam kako bi islo s obzirom da je u pitanju porodica.
 
Odgovor na temu

Gendle
Nezaposlen
Subotica

Član broj: 266149
Poruke: 8
*.dynamic.dsl.as9105.com.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.07.2016. u 15:28 - pre 94 meseci
Hvala na informacijama,
Sto se tice radne vise, ne verujem da je opcija, posto bih ja sa porodicom da izadjem u NZ ako je ikako moguce, ali videcu jos. A za Job search visacu jos da proverim sta je.
Najveca frka za SMC trenutno mi je Qualification, posto bih radio kao Mechanical Fitter, and diploma mi je KV Bravar i bojim se da NZQA nece priznati nasu diplomu...
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.07.2016. u 22:37 - pre 94 meseci
Sa radnom vizom imaš pravo da dovedeš celu porodicu i svi imaju ista prava kao i ti. Ti dobiješ radnu vizu za tačno odredjenog poslodavca, a žena dobije otvorenu radnu vizu i može da radi za kog hoće. Dete dobija tip vize u zavisnosti koliko godina ima (da li ide u školu ili ne).

Ovamo se diplome za zanat dobijaju na osnovu šegrtovanja. Tako da bi možda mogao da dobiješ diplomu koja ti je potrebna od NZQA ukoliko daš potvrde o svom radnom iskustvu u trajanju koliko je to propisano i za zanimanje koje ti treba. Mislim da je minimum 4 godina radnog iskustva. Sve zavisi od zanata.
 
Odgovor na temu

Gendle
Nezaposlen
Subotica

Član broj: 266149
Poruke: 8
*.dynamic.dsl.as9105.com.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.07.2016. u 17:40 - pre 94 meseci
To je super!!
Onda mi je i radna viza opcija, i ako bih poksao SCM prvo, posle cu biti mirniji ako je dobijem. U koliko me u nekom slucaju odbiju za SCM, dali bi mi to uticalo pri aplikaciji za radnu vizu kasnije?
 
Odgovor na temu

mphysicist
Novi Sad

Član broj: 315247
Poruke: 44
95.180.63.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland31.07.2016. u 12:26 - pre 93 meseci
Citat:
DarkLady:
Nismo daleko stigli, je smo oboje bas bili dugo u haosu na poslu. Sad imamo bebu na putu, pa na trudnickom taman mogu da se posvetim ovome. Spremamo IELTS (vidim da sad priznaju i TOEFL IBT?), a za assesment ostali jos oni eseji i da popunimo onu summary tabelu. Reci mi jel su tebi priznali fakultet kao master? Gradjevinski je zavrsio po starom programu, ali je na faksu dobio dokument da mu se izjednacava sa masterom (i to original na engleskom), pa ne znam da li ce to priznati za 15 poena. Jel su ti mozda oduzimali neke godine staza kao vreme koje je potrebno da dostignes skilled work (2 godine skidaju u ACS za IT struku, pa ne znam da li je i u Engineers Australia tako).

Možeš li mi ti DarkLady ili neko drugi pojasniti boldovani deo?
To bi bilo prilično razočaravajuće za verenika i mene, jer evo baš sledeće sedmice će imati punih pet godina zvaničnog radnog iskustva u kontinuitetu, te smo otprilike samo to čekali da bi krenuli dalje. On sprema MCSE sertifikate za System i Network Administratora (jer ima na dva različita fakulteta završene po dve godine koji uopšte nemaju veze sa ovim) da bi imao kao i neko 'zvaničnije' obrazovanje iz toga što radi. IELTS neće biti problem, i to za prilično visoku ocenu. Pre nešto vremena je imao priliku da besplatno probno odradi TOEFL i imao je prosek oko 97-98% čini mi se. On bi, naravno, bio nosilac vize.
Od mene nema ništa, jer sam promenila fakultet i slabija sam u engleskom (u odnosu na njega).
Nisam pametna šta dalje raditi. Već smo i kredite silne isplanirali za celu proceduru, a sada treba da mu odbiju te godine staža i na ovo jedva skupljeno i prijavljeno. Srba ima gde god okreneš...
Bilo šta bi bilo ok, da li AU i vize 189 ili 190 ili NZ (iako ja više naginjem ka NZ, nekako mi se čini lepše i bolje tamo).

[Ovu poruku je menjao mphysicist dana 31.07.2016. u 14:18 GMT+1]
"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."
 
Odgovor na temu

DarkLady
Beograd

Član broj: 72038
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland31.07.2016. u 17:29 - pre 93 meseci
Ako sam ja dobro razumela iz ovog dokumenta:

https://www.acs.org.au/__data/...-Guidelines-for-Applicants.pdf

Nakon zavrsenog fakulteta potrebno je 2 godine radnog staza u struci da bi se postigao Skill Level Req. Iz ranijih postova sam zakljucila da oni odbijaju 2 ili vise godina koliko zakljuce po tim njihovim pravilima da je potrebno da se postigne Skill Level Req. Met Date, i onda od tog datuma priznaju rad kao skilled work exp. Odprilike smatraju te 2 godine kao pripravnicki staz.
Ja sam u slicnoj situaciji, imam 5 god iskustva, i ako bi mi odbili te dve godine, ne bih imala dovoljno poena za vizu, zato i gledamo da bude suprug nosilac.
Raspitajte se jos, iscitajte dokumenta na ACS, mozda je nesto drugacije za ljude sa sertifikatima
 
Odgovor na temu

banej123

Član broj: 101869
Poruke: 35



+12 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland31.07.2016. u 21:46 - pre 93 meseci
Citat:
mphysicist:
Možeš li mi ti DarkLady ili neko drugi pojasniti boldovani deo?
To bi bilo prilično razočaravajuće za verenika i mene, jer evo baš sledeće sedmice će imati punih pet godina zvaničnog radnog iskustva u kontinuitetu, te smo otprilike samo to čekali da bi krenuli dalje. On sprema MCSE sertifikate za System i Network Administratora (jer ima na dva različita fakulteta završene po dve godine koji uopšte nemaju veze sa ovim) da bi imao kao i neko 'zvaničnije' obrazovanje iz toga što radi. IELTS neće biti problem, i to za prilično visoku ocenu. Pre nešto vremena je imao priliku da besplatno probno odradi TOEFL i imao je prosek oko 97-98% čini mi se. On bi, naravno, bio nosilac vize.
Od mene nema ništa, jer sam promenila fakultet i slabija sam u engleskom (u odnosu na njega).
Nisam pametna šta dalje raditi. Već smo i kredite silne isplanirali za celu proceduru, a sada treba da mu odbiju te godine staža i na ovo jedva skupljeno i prijavljeno. Srba ima gde god okreneš... :(
Bilo šta bi bilo ok, da li AU i vize 189 ili 190 ili NZ (iako ja više naginjem ka NZ, nekako mi se čini lepše i bolje tamo).

[Ovu poruku je menjao mphysicist dana 31.07.2016. u 14:18 GMT+1]



Ne bih da mračim ali.....

ACS odbija određeni broj godina od radnog iskustva kao dokaz da je kandidat kroz rad naučio konkretne neke stvari. Dakle kao stažiranje. U vašem slučaju plašim se da situacija nije u vašu korist. Nikako.

Naime oni dve godine odbijaju u slučaju kad je kandidat stekao formalno IT obrazovanje u nekoj od zemalja koje nisu sa spiska priznatih (čitaj "bantu" zemalja), a mi smo naravno na toj listi. U slučaju da kandidat nema formalno IT obrazovanje (a ako sam te dobro shvatio tvoj muž je u takvoj situaciji) postoji i opcija priznavanja MCSE certifikata kao ekvivalenta njihove diplome srednje škole. Međutim, ono što je u vašem slučaju problem je što takvim kandidatima odbijaju 5 godina radnog iskustva kao vid zamene za formalno obrazovanje. A obzirom da je potrebno da se ima minimum 2 godine radnog iskustva za imigraciono (ako se ne varam) u vašem slučaju to znači da treba da čekate još bar dve godine.

Izvini za bedak. Ako grešim nek me neko ispravi.

Pozdrav,
B
 
Odgovor na temu

mphysicist
Novi Sad

Član broj: 315247
Poruke: 44
95.180.63.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland31.07.2016. u 22:24 - pre 93 meseci
Ma nije mračenje već realnost.
Mi smo još nekada prošle godine se prilično intezivirali oko ovog pitanja i tada sam smarala igde ikoga sam mogla da sam na kraju stupila u kontakt i sa jednom agentkinjom, našom, tamo u AU. Rekla mi je da se MCSE računaju kao vendor sertifikati, poslala mi je neku tabelu kao gde se na 'lestvici' nalaze (barem u tom trenutku). Pisali smo čak ACSu i ostala sam fascinirana što su odgovorili u roku od dva dana, a onda sam videla da je to samo prokleti generički odgovor. Vidim da se ti vendor sertifikati pominju i u pdf-u što DarkLady postavila.
Uglavnom, ta agentkinja nam je rekla da se ne bi prihvatala našeg slučaja jer u tom trenutku nismo imali nikakve šanse, što smo i znali, ali da se ispolažu ti sertifikati i navuče tih 5 godina staža i onda da se javimo ACSu pa šta bude (ne znam koliko košta ta njihova procena?!). Uglavnom, nakon toga iščitah silne horor priče o slobodnim tumačenjima ACSa, a sa druge strane sam stupila u kontakt sa likom iz Hrvatske kome su priznali sav staž, a imao je baš tačno pet godina čini mi se, a negde posle tri godine je tek polagao sertifikate. Čak mi je i poslao svoj primerak kako izgleda da autorizacija od ACSa.
Sve u svemu, moj dragi da zajedno sa mnom zagreje stolicu. On za sertifikate, a ja da završim već jednom fakultet... Ako ništa drugo, sertifikati mogu biti samo plus ako bude tražio posao usput sa čekanjem milostinje od ACSa.
Hvala svima na odgovorima i svakoj pomoći.
"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."
 
Odgovor na temu

mirkoke
sv3w1rk0 w4rs0v1ć
Sabac

Član broj: 117066
Poruke: 2
*.adsl-2.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.08.2016. u 11:30 - pre 93 meseci
Molio bih za pomoć (ukoliko je neko može pružiti).

Sa 37 godina sam konačno rešio da uzmem stvari u svoje ruke i zaputim se, iz nekog razloga baš na Novi Zeland (ako je Australija bolje ne bežim ni od nje).

Završio sam ekonomski fakultet iskustvo imam samo u raznim vrstama prodaje (ni obrazovanje ni iskustvo mi ne prolazi po mom istraživanju za radne vize). Supruga je završila medicinu (ne možemo čekati da ona nostrifikuje diplomu da bi išli preko nje kao nosioca).

Istražujem opcije u kojima bih preko neke edukacije - politehničke škole ili slično uz pomoć jednosemestralnog do jednogodišnjeg kursa (za jednu godinu bih trebao da obezbedim 25.000 EUR po mojim istraživanjima) stekao neko traženo zvanje za obavljanje posla na Novom Zelandu ili Australiji, trade school ili bilo šta slično (varilac, bravar i sl.) pošto bi više od toga u početku zaista bilo nemoguće isfinansirati.

Da li je neko imao ovakvo iskustvo ili da li bih ovakav savet mogao da potražim od agenata (da li mi možete preporučiti agente ili poslati kontakt na pp).

Bio bih jako zahvalan na svakoj vrsti pomoći koju mi možete ponuditi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1121721 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.