Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1122279 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland31.08.2015. u 09:15 - pre 105 meseci
System/Network Administrator je trazeno zanimanje ovde, tako da ne vidim razlog zbog cega kazes da je nemoguca emigracija. Neka pogleda na seek.co.nz i na trademe.co.nz i videce da je potraznja za tom strukom velika. Da ste zajedno mozete da dokazete preko nekih racuna koji dolaze na vasa imena i na istu adresu (jedna od mogucnosti, i mora da bude duze od godinu dana). Lakse je kada ste u braku.

Ukoliko pronadje posao na NZ, moze da konkurise za Work visa i tada bi kostalo 1000-2000 EUR i trajalo 3-4 meseca dok ne dobije vizu. Nema puno papira i sigurnije je.

Ukoliko hoce na Skilled visa, onda bi cena bila sigurno 2-3 puta veca, jer morate da polazete jezik, pa da nostrifikujete diplome... (samo ta priprema bi vas kostala 1000-2000 EUR), pa onda da aplicirate za vizu koja je takodje duplo skuplja. Proces bi bio 6-12 meseci.

Sve cene i vremena su prosecna i zavise od slucaja do slucaja.
 
Odgovor na temu

mphysicist
Novi Sad

Član broj: 315247
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland31.08.2015. u 10:44 - pre 105 meseci
Heh hvala na brzom odgovoru. :) Nisam napisala da je imigracija nemoguća, već da njihov sajt posvećen imigraciji zadaje Tantalove muke već danima. Sa druge strane tu je problem što on ima završene samo dve godine fakulteta, znači samouki je System administrator, a Microsoft sertifikate polaže da bi napokon imao dokaz o tome. Njega pominjem jer ako bi on bio 'glavni' nosilac cele ove priče zbog mog nesvršenog fakulteta još uvek.
Sa druge strane dobila sam odgovor od jedne domaćo-novozelandske agencije za imigracije, koji mi je u trenutku poprilično srušio sve nade... Kopiraću ovde odgovor bez imenovanja agencije (jer predpostavljam da reklame nisu dozvoljene):

Citat:
Poštovana gospođice!
Vi nazalost ne ispunavate uslove koji bi vam omogucili da bez rizika
konkurisete za useljenicke vize. Imate dva problema u tom naumu a to su:
1. Nedovoljan bodovni saldo (boduju se kvalifikacije, starost
aplikanta i radni staz u priznatoj kvalifikaciji).
2. Nepostojanje priznatih kvalifikacija (vi ste nesvršeni student a
zanimanje vašeg partnera je na nivou kursa)
Kako je vaša buduća profesija dosta zanimljiva vi biste mogli da završite
studije na Novom Zelandu što bi vam širom otvorilo vrata za zapošljenje a
samim tim i za useljeničku vizu.Kako vam je buduće zanimanje dosta
atraktivno moguće je i da u toku studija dobijete i neku stipendiju.


Sa druge strane, koliko su zaista šanse pronaći posao preko tih sajtova sa oglasima? Kolika je šansa da bi se neki tamošnji poslodavac zaista angažovao oko 'dovlačenja' nekoga sa druge strane planete (ne znam koliko je to bolna procedura za njih pa zato pitam)?

"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.09.2015. u 08:43 - pre 105 meseci
Pozdrav,

To sto su ti odgovorili da je na nivou kursa to je zato sto nema diplomu. Sto se tice konkretno NZ za radnu vizu nije mu potrebna diploma trzenog zanimanja ako je radio i ako moze to da dokaze minimum tri godine. Posle kad dodje ovde on moze lako da dobije NZ diplomu posto ovde za svaku dipolomu se trazi da si radio to stvarno.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.09.2015. u 08:48 - pre 105 meseci
Dolazim na par dana u Sydney, pa me zanima u okolini centra koje su neke lepe plaze dobre za malu decu, i ako ima nekih nasih restorana i kafica. Pozdrav
 
Odgovor na temu

mphysicist
Novi Sad

Član broj: 315247
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.09.2015. u 15:33 - pre 105 meseci
Citat:
rolee:
Pozdrav,

To sto su ti odgovorili da je na nivou kursa to je zato sto nema diplomu. Sto se tice konkretno NZ za radnu vizu nije mu potrebna diploma trzenog zanimanja ako je radio i ako moze to da dokaze minimum tri godine. Posle kad dodje ovde on moze lako da dobije NZ diplomu posto ovde za svaku dipolomu se trazi da si radio to stvarno.


jasno, hvala na odgovoru, mi smo želili da idemo na onu opciju 'skilled migrant' jer verujemo da će možda to biti lakše nego traženje posla, pa onda apliciranje za radnu vizu ukoliko se posao pronađe... u svakom slučaju trenutno ima više od 4 god u kontinuitetu prijavljenog radnog staža na toj poziciji, sa uskoro položenim sertifikatima valjda to bude dovoljno za apliciranje...
"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."
 
Odgovor na temu

darkoskg
Darko Stoiljkovic
radim dok radim ...
prava domaca firma
Kragujevac, Srbija

Član broj: 330397
Poruke: 10
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.09.2015. u 14:53 - pre 104 meseci
Citat:
Mehatronicar:
MirosIav i knyazs

Kada ste dobili odgovor od EA, da li su napisali da je vasa diploma ekvivalentna nekoj njihovoj ili nesto drugo? Koje zvanje su vam dali?

Da li je samo Bachelor with honours ili Bachelor of Engineering with honours? Slao sam nasu diplomu (Elektronski fakultet - Master of Electrical Engineering) na NZQA i oni mi odgovorili da je to Bachelor with honours (generic - opsti, a ne elektro inzenjer), a meni treba Bachelor of Electrical Engineering. Za to zvanje Electrical Engineer me uputili da polazem jos neke ispite u njihovoj inzenjerskoj komori. Da bi se ovde dobili poeni za diplomu pri useljenju, mora da bude strucna (Bachelor of Engineering), a ne opsta (samo Bachelor).



Pozdrav svima,
nov sam na forumu, mada pratim ovu temu vec 6~7 meseci.
Odlucismo da idemo na NZ ( supruga i ja, deca su jos mala da bi imala pravo glasa ), oboje smo elektro struka ( Vi i VII stepen, po nasem, jelte ) ... Isli bismo na varijantu radne vize ...

Sada, pitanje direktno za Mehatronicara: naime, u slicnoj sam situaciji kao ti. Zavrsio sam Elektronski u Nisu ( smer Automatika ), radim u struci vec 10 godina, i moje iskustvo se moze tretirati i kao iskustvo u projektovanju i kao prakticno iskustvo u ozicavanju i instalaciji masina ( radim za malu firmu pa moram da pokrijem i inzinjera i elektricara ).
Ono sto me zanima - sta si uradio sa IPENZ?
Ja sam ih takodje kontaktirao, mogu ti poslati njihov odgovor, ali ukratko, sustina je da obzirom da Srbija nije potpisnica nijednog sporazuma (o skolstvu) koji oni priznaju - moram ici na "knowledge assessment" - koji je kombinacija stecenog znanja i iskustva ... Medjutim, na osnovu onoga sto su mi poslali - trebace mi meseci da to spremim (pod uslovom da iz firme dobijem dozvolu) i pitanje je da li ce to zadovoljiti ...
Razmisljam da pokusam direktno sa EWRB ... i tamo je neophodno da se polaze par ispita ( NZ regulations i deo za safety ), ali imam utisak da je to izvesnija putanja ...
Sto se tice NZQA - sta si im sve slao, i da li si dobio obrazlozenje zasto su ti dali samo generic?

I jos jedno pitanje - da li je moguce (u nasem slucaju) konkurisati za resident status samo sa diplomom srednje skole?
Sa dve godine staza tamo mislim da bi ti (i ja, nadam se, nekada) imao dovoljno poena za direktan prolaz kroz SMC pool ...

Previse sam se raspisao za prvi post ...
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.09.2015. u 07:41 - pre 104 meseci
NZQA je odgovorila da program zavrsenog obrazovnog profila ne odgovara nijednom njihovom i zato je Generic. Iz IPENZ su mi rekli da posto nemam radnog iskustva na NZ mogu da budem samo Graduate Engineer (ne Chartered). Tako da sam odustao od toga. Mada je ovo moje smer Elektronika. Znam ljude sa smera Racunari koji su lako dobili nostrifikacije od NZQA kao strucne. Ti si smer Automatika - svasta moze biti. Ako ti je smer iz srednje skole "Elektrotehnicar pogona" - kod EWRB mozes da dobijes registraciju i bez NZQA. Samo ne znam kako mozes da polozis one dodatne ispite, posto se polazu ovde na fakultetima.

Ako planiras da dodjes na radnu vizu - onda ti sve ovo sa NZQA, IPENZ i EWRB uopste ne treba. Za radnu vizu ti treba samo sklopljen ugovor o radu sa poslodavcem na NZ i da je njemu odobreno od strane imigracionog da moze da zaposli stranca. Posle dve godine na radnoj vizi predas zahtev i predjes na residence bez potrebe za nostrifikacijom diploma.

Mozda ti je lakse da dobijes residence sa diplomom srednje skole nego sa fakultetskom diplomom. Samo treba da je zanimanje na Long Term listi. Koje ti je zanimanje iz srednje skole (ili zenino - vidi koje je na listi)? Srednja skola je laksa za nostrifikaciju.

Ima puno posla za ljude koji rade automatiku. Uglavnom su to fabrike koje rade preradu poljoprivrednih i stocarskih proizvoda. Samo treba da pronadjes nekog ko hoce da te zaposli.
 
Odgovor na temu

darkoskg
Darko Stoiljkovic
radim dok radim ...
prava domaca firma
Kragujevac, Srbija

Član broj: 330397
Poruke: 10
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.09.2015. u 08:20 - pre 104 meseci
Zdravo Mehatronicar,

sto se tice ljudi sa smera Racunari - i ja sam shvatio da mnogo lakse dobijaju nostrifikaciju, iz prostog razloga sto ih tretiraju kao IT ili communication strucnjake, dakle nemaju "direktnih dodira sa strujom" - moj slobodan prevod, ali mislim da shvatas poentu.
Malo me buni tvoja situacija sa IPENZ ... Ti si njima slao (predao) dokumenta, ili se sve zavrsilo samo na mailovima?
Ako dobro razumem zahteve za vizu i sajt IPENZ-a - pismo od IPENZ-a u kome pise da imas Bachelor with honours/Master of engineering i da uz dalje usavrsavanje mozes postati Chartered je dovoljno za Immigration ... Nema potrebe da u startu budes Chartered, niti da ikad postanes Chartered ...


Sto se tice moje srednje skole - i u srednjoj skoli sam bio smer Automatika ... nazalost
Supruga je zavrsila gimnaziju ... jos bolje

To polaganje za EWRB mislim da ne bi bilo problem ... Ako mi priznaju radno iskustvo i kvalifikaciju ( ako ! ) onda moram polagati NZ regulations i deo za sigurnost pri radu ...
Razmenio sam par mailova sa njima, pre par meseci ... Tada nisam imao prevode diploma i sl ... Kontaktiracu ih opet, da pokusam da razjasnim koje su opcije za registraciju kao Engineer i/ili kao Electrician.

Ono sto me buni - kada gledam zahteve za vizu - iako bih isao na radnu vizu, pise da moram imati registraciju kod EWRB za elektricara, ili letter from IPENZ za inzinjera ... Pravo vrzino kolo...
Ti si "prosao" kao auto-elektricar, ili ...?

Napravio sam "probu" sa slanjem CV-a ... Oglasa stvarno ima dosta, a dosta sam i poslao ... Imao sam dva kontakta ( od 50+ poslatih ) ... ali nisam stavljao referees ni scan diplome ...
Planirao sam da prvo "resim" pitanje kvalifikacija, ali me odgovor iz IPENZ-a bas ubio u pojam ...

Ostaje mi da ponovo pratim oglase, saljem CV-e, pa kada se neko javi da vidim kuda to vodi ...
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.09.2015. u 10:02 - pre 104 meseci
Zavrsio sam vanredno za Autoelektricara i to nostrifikovao kod NZQA. Za autoelektricara nema nikakvih dodatnih uslova tako da mi je to bilo najbolje resenje. Ovde se traze autoelektricari tako da je bilo lako i posao da se nadje.

Sa IPENZ sam zavrsio preko emailova. Posto sam ja vec na radnoj vizi, a posao mi nije inzenjerski, nisam bio siguran da li mogu da prodjem bez Chartered. A za sve sto radi IPENZ se placa, pa posto nisam siguran da li moze da se prodje bez Chartered, nisam hteo da bacam pare bez veze.

Mislim da ukoliko dobijes neko potvrdno pismo od EWRB, mozes da dobijes radnu vizu pa da polazes ispite kada dodjes na NZ. Daju ti neki rok za koji moras da polozis sve i postanes registrovani. Tako je bilo - ne znam da li je jos uvek. Samo treba neko da te zaposli i da garantuje da ce da ti omoguci to polaganje.

Mozda bi tebi bilo bolje da nostrifikujes diplomu srednje skole sa svim tim radnim iskustvom (sve to saljes u NZQA - i diplomu i reference o radnom iskustvu). Samo treba da dobijes National Certificate in Electrical Engineering (i bilo koji smer). To bi trebalo da je dovoljno za EWRB da ti izda pismo za sta moze da te registruje. Lakse je da se dobije potrebni National Certificate nego Bachelor diploma.

Kad trazis posao navedi iskustvo i sta znas da radis. Navedi i nekog kao referencu (minimum 2) pa ce poslodavac ako je zainteresovan da ih kontaktira. Ne moras da saljes diplomu i pismene reference kada apliciras za posao (a mozes, ako bas hoces :-) ). Trazi posao preko trademe sajta.
 
Odgovor na temu

darkoskg
Darko Stoiljkovic
radim dok radim ...
prava domaca firma
Kragujevac, Srbija

Član broj: 330397
Poruke: 10
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.09.2015. u 12:11 - pre 104 meseci
Hvala Mehatronicar.
Tvoji saveti mi puno znace ...

Poslah mail u EWRB ... Pa cu videti sta dalje kada mi odgovore.
 
Odgovor na temu

DarkLady
Beograd

Član broj: 72038
Poruke: 10
*.home.otenet.gr.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.09.2015. u 16:18 - pre 104 meseci
Mesecima se informisem oko imigracije u au ili nz i imam par nedoumica. Imam 35 god, zavrsene osnovne i master studije na fonu, software ing. Radim 4 godine kao php developer. Suprug 34 god. je dipl.gradjevine i ima 7 god.iskustva. Imamo dete 2 godine.
Zanima nas skilled visa, oboje smo na sol listi. Ja za svoj minimalni broj poena treba da cekam jos godinu dana da bih imala 5 god.radnog iskustva.

Da li je dovoljno imati minimalan broj poena da bi dobili vizu? Ne bih da platimo oko 4500e za zahtev i da budemo odbijeni. Da li ce je pre dati meni kao programeru ili to nije bitno, jer suprug vec ima dovoljno poena, jos engleski da polozimo, mislim da to nece biti problem.

Da li je neko imao slicnog iskustva i da li mozda imamo vise sanse sa nekom drugom vizom?

Hvala
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.09.2015. u 16:40 - pre 104 meseci
Vizu ne plaćaš dok je ne dobiješ. Doduše plaćaš svu papirologiju.

Ako ideš na State Sponsored onda te i ne zanimaju bodovi.

Ako ideš na 189, ni tu ne bi trebalo biti problema - ja sam dobio sa 65 bodova vizu.

Takođe, Australiji se smanjuje imigracija a treba im imigranata, tako da zaista ne bi trebali imati problema.
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.09.2015. u 19:48 - pre 104 meseci
Raspitajte se ko radi assessment za vasu struku, ako je to ACS oni znaju da
budu zeznuti i da skidaju ljudima godinu-dve iskustva. Raspitajte se i u
vezi toga da li software engineers skidaju sa sol pre jula, mislim da se za
neki ANZ code kvote popune vrlo brso. Za 2332 grupu gde bi trebalo da spada
suprug retko kad napune 60%.

Ako imate dovoljno poena sa muzem kao nosicem onda bi mozda bilo bolje da
idete na tu varijantu.

Od konkretnih poteza za pocetak treba da polozite IELTS (ili drugi test sa
spiska dibp), nosilac mora da ima bolje ocene a pratilac mora neki minimum
da dobije, videcete tacno koji su uslovi na sajtu DIBP. E sad ako vam
trebaju poeni, pratilac moze da donese 5 poena, i onda su uslovi za IELTS
malo strozi i moze biti da u tom slucaju bude merodavno ono sto zahteva
udruzenje koje radi assessment.

Znaci ako imate 60 poena sa muzem kao nosicem prijavite test engleskog
(proverite, ima na sajtu dibp spisak slucajeva kada test engleskog nije
potreban).

Sledeci korak je assessment kod EA. Mora da dokaze da je radio kao dipl ing
gradj za platu puno radno vreme. Pise se sastav, uz dokumentaciju kojom
dokazuje radni staz posalje sastav EA postom i stigne odgovor za 3 meseca.

Poslednje je da se skupi jos nesto dokumenata i uradi EOI, ako imate 60
poena ceka se invitation mesec-dva. Kad dodje invitation aplicira se i
plati taksa i uploaduje skenirana overena i prevedena dokumntacija. Posle
par meseci se uradi lekarski pregled i to je to.

Ima clanova foruma koji su sve zavrsili za 6-8 meseci. Najbolje je da se
dobro informisete i isplanirate proces da ne bi bilo neprijatnih
iznenadjenja. Pravila se nece bitno menjati do jula pa imate vremena ali ne
mnogo. Procitajte temu od pre godinu dve na ovamo, ima dosta informacija i
iskustava.

Mi smo na koraku koji se zove EOI i ako imate pitanja vezano za assessment
mogu da pomognem.

Sad su nesto menjali pa uzmi ovo sto pisem sa dozom rezerve. Sve sto sam
napisao se odnosi na AU i na vizu 189.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.09.2015. u 07:16 - pre 104 meseci
Neka neko ko je vec u Australiji napise koji su dobri sajtovi za trazenje poslova i za izdavanje stanova u Australiji?


Za Novi Zeland se najvise koriste:

Posao:
- seek.co.nz
- trademe.co.nz

Stanovi:
- realestate.co.nz
- trademe.co.nz
 
Odgovor na temu

mphysicist
Novi Sad

Član broj: 315247
Poruke: 44
*.dynamic.kdsinter.net.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.09.2015. u 17:55 - pre 104 meseci
Koliko godina radnog iskustva iz određenog zanimanja SOL-a može da zameni zvanično obrazovanje, da bi se moglo aplicirati recimo za 189 AU vizu ili 'skilled migrant' vizu na NZ-u? Ako je tako nešto uopšte moguće (Vodim se logikom da i onako gomila naših diploma nije priznato tamo).
"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.09.2015. u 20:00 - pre 104 meseci
Na Novom Zelandu se gomila tih zanatskih diploma dobija na osnovu aprenticeship-a (radis kao segrt pod nadzorom majstora). Uglavnom je trajanje ucenja zanata 4 godine. Mada za svako zanimanje bi morali da pitate NZQA sta se trazi i da li moze da prizna samo radno iskustvo. Verovatno gledaju u kojoj zemlji je steceno radno iskustvo.

http://www.abs.gov.au/AUSSTATS...ersion%201.2&num=&view

Ovo je australijski sajt sa opisom kvalifikacija i tu pise koliko godina rada moze da zameni formalno obrazovanje.
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.09.2015. u 21:15 - pre 104 meseci
Mislim da je najbolje konsultovati se sa udruzenjem koje radi assessment.
Mislim da ACS ima neki pravilnik a sa druge strane za EA nisam cuo nista
slicno.
 
Odgovor na temu

mphysicist
Novi Sad

Član broj: 315247
Poruke: 44
*.dynamic.kdsinter.net.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.09.2015. u 23:48 - pre 104 meseci
Upravo poslali mail ACS-u sa svim tim pitanjima, nadam se da redovno odgovaraju na iste. Pa javim šta su rekli za naš konkretno slučaj, jer možda ima i drugih sa istom glavoboljom. A što se Novog Zelanda tiče, ako sam dobro shvatila, bitno je da imaš bachelor + tri godine iskustva ili pet godina iskustva, nadam se da ću i tu uspeti doći do nekih konkretnijih informacija, šta se sve podrazumeva pod tih pet godina iskustva. Hvala vam ljudi na odgovorima i pomoći. :)
"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
172.196.70.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.09.2015. u 02:15 - pre 104 meseci
Citat:
mphysicist: Koliko godina radnog iskustva iz određenog zanimanja SOL-a može da zameni zvanično obrazovanje, da bi se moglo aplicirati recimo za 189 AU vizu ili 'skilled migrant' vizu na NZ-u? Ako je tako nešto uopšte moguće (Vodim se logikom da i onako gomila naših diploma nije priznato tamo).



System i Network Admin nisu na SOL listi tako da ne moze da aplicira za 189 vizu.

Sa druge strane jesu na CSOl listi sto otvara prostor da aplicira za 190 ili 489 vizu, koje zahtevaju nominaciju od odredjene drzave ili teritorije, s tim sto za system admin postoje odredjeni zahtevi ( lokalno iskustvo ili da si vec u australiji, postojeci job offer i sl) a zanimanje Network Admin je trenutno otvoreno samo u Adelaidi i Perth-u i to low availability, pa je pitanje nedelja kada ce ga skinuti sa liste.

Sve u svemu za vizu 190 ti treba 60 poena na testu, na osnovu godina tvoj partner dobija 30 poena, ako polozi ielts sa 8 dobija 20 poena, ukoliko ima 10+ godina iskustva kao network admin moze da dobije 5 poena, racunaj da ce mu verovatno odbiti 4-5 godina min zbog nedostatka fakulteta, tako da postoji sansa ali nije bas ohrabrujuca.

IT profesije se uglavnom brzo popunjavaju i sve manje su trazene u australiji, u smislu imigracije, dok su jako trazene na trzistu, tako da je mozda bolja varijanta da pokusa da nadje posao ovde, moguce viza 457, ili da upise faks neki i sl, o tome ce vec neko drugi da ti napise posto ne znam mnogo o tome.

Nisam siguran da li moze da aplicira kao System/network analyst ili engineer, ta zanimanja jesu na sol listi ali vam opet treba dosta poena. Ovo sve vazi za Australiju, za NZ ne znam.

pozdrav
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
172.196.70.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.09.2015. u 02:29 - pre 104 meseci
Citat:
DarkLady:
Mesecima se informisem oko imigracije u au ili nz i imam par nedoumica. Imam 35 god, zavrsene osnovne i master studije na fonu, software ing. Radim 4 godine kao php developer. Suprug 34 god. je dipl.gradjevine i ima 7 god.iskustva. Imamo dete 2 godine.
Zanima nas skilled visa, oboje smo na sol listi. Ja za svoj minimalni broj poena treba da cekam jos godinu dana da bih imala 5 god.radnog iskustva.

Da li je dovoljno imati minimalan broj poena da bi dobili vizu? Ne bih da platimo oko 4500e za zahtev i da budemo odbijeni. Da li ce je pre dati meni kao programeru ili to nije bitno, jer suprug vec ima dovoljno poena, jos engleski da polozimo, mislim da to nece biti problem.

Da li je neko imao slicnog iskustva i da li mozda imamo vise sanse sa nekom drugom vizom?

Hvala


vasa zanimanja su trazena i po meni ukoliko sakupite sve papire i sve sto je neophodno za aplikaciju, veoma su male sanse da budete odbijeni. Mislim da i ako imate 60 poena dobicete vizu, narocito 190, koja je sponzorisana od neke drzave i relativno brze se dobija.

Da li suprug ima 7 godina iskustva nakon diplome? to je bitno kako bi mu priznali svih 7 godina.

Godine - 25 poena
iskustvo - 10 poena
faks - 15 poena
IELTS sa 7 - 10 poena
60 poena dovoljno za 189

ili dodatno

state nomination - 5 poena

65 poena i vise nego dovoljno za 190

Ti za vizu 190 ne moras da cekas jos godinu dana, taman ovih dodatnih 5 poena ti je dovoljno da skupis 60, pod uslovom da dobijes 7 na IELTs, ukoliko dobijes 8 onda imas dovoljno i za 189 vizu.

Sve u svemu, retko odbijaju ukoliko je sve po pravilima ( papiri, prevodi, police check, iskustvo nija lazirano i sl)

pozdrav

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1122279 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.