Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1122690 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.08.2015. u 14:31 - pre 106 meseci
Pozdrav,
Jel neko ima informaciju gde se sada radi lekarski pregled za work vizu za NZ i koliko kosta taj pregled, kontakt telefon?
Spisak papira koje treba prikupiti za work vizu?
Hvala unapred i veliki pozdrav svima...
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.136.4.181.host.layer2.co.nz.



+373 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.08.2015. u 00:27 - pre 105 meseci
Na ovom linku mozes pretraziti drzave i videti koji doktori mogu da obave pregled: Immigration Medical

Ako se dobro secam, podnosio sam:
• Medical report
• Visa form
• Additional Visa form
• National Security form
• Job Offer
• Passport
• University Diploma
• Police certificate
• Court certificate
• Military record

Uostalom, pogledaj link: Work Visa Requirements

Moj savet ti je da pazljivo i detaljno iscitas sve na sajtu sto se tice tvoje situacije. Na kraju krajeva si ti taj koji mora da zna sta sve treba da se podnese, i sta god ti neko rekao ovde ne mozes se oslanjati 100%.
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.136.4.181.host.layer2.co.nz.



+373 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.08.2015. u 00:50 - pre 105 meseci
Citat:
Cpt.Spaulding: E hvala puno na odgovoru i strpljenju. Da nije mozda ovo to taj spisak skilled, konkretno ovaj drugi link?

http://www.immigration.govt.nz/opsmanual/35162.htm

http://www.immigration.govt.nz/opsmanual/35165.htm


Da, drugi link su Skilled zanimanja.
 
Odgovor na temu

goranlazic
Elektrotehnicar
Avcom
Beograd

Član broj: 330216
Poruke: 7
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.08.2015. u 09:28 - pre 105 meseci
Podrav svima,
Da li neko zna koje kompanije rade kablovsku televiziju, internet i opticke kablove? Ja sam trazio preko neta ali mi samo Vodafone nalazi. Imam iskustva od 12 godina pa bih za to pokusao da konkurisem. Hvala unapred
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+373 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.08.2015. u 12:03 - pre 105 meseci
^ Sto se NZ tice: Vodaphone, Spark, Orcon, Slingshot, Woosh... su telekomunikacione kompanije.
Chorus se bavi infrastrukturom, dakle oni dovode fiber internet do zgrada/kuca dok prethodno navedene pruzaju uslugu.
 
Odgovor na temu

goranlazic
Elektrotehnicar
Avcom
Beograd

Član broj: 330216
Poruke: 7
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.08.2015. u 21:07 - pre 105 meseci
Hvala puno na ovim informacijama. Veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.08.2015. u 06:15 - pre 105 meseci
Citat:
plague:
Na ovom linku mozes pretraziti drzave i videti koji doktori mogu da obave pregled: Immigration Medical

Ako se dobro secam, podnosio sam:
• Medical report
• Visa form
• Additional Visa form
• National Security form
• Job Offer
• Passport
• University Diploma
• Police certificate
• Court certificate
• Military record

Uostalom, pogledaj link: Work Visa Requirements

Moj savet ti je da pazljivo i detaljno iscitas sve na sajtu sto se tice tvoje situacije. Na kraju krajeva si ti taj koji mora da zna sta sve treba da se podnese, i sta god ti neko rekao ovde ne mozes se oslanjati 100%.


Ok,hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

Cpt.Spaulding

Član broj: 328929
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.08.2015. u 17:11 - pre 105 meseci
Evo popunjavam Expression of Interest za Novi Zeland i kod prve stakve mi kaze da nije potpuna jer nisam popunio ovo dole pa da vidim mozete li vi da mi pomognete



Pod ovo prvo treba valjda JMBG ali ovo issuing athority me mozga.

Cak i kad sam ubacio nesto u drugo polje, tipa City Administration of Novi Sad i dalje mi izbacuje da je incomplete.
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.136.4.181.host.layer2.co.nz.



+373 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.08.2015. u 23:33 - pre 105 meseci
@Cpt.Spaulding Licno jos se nisam prijavio preko website-a, samo sam ispunio, tako da mozda gresim. Kod mene stoji "Republic of Serbia" i mogu da nastavim dalje. Stavio sam to jer na samom dokumentu nisam nigde video ikakve informacije sem da izdaje Republika Srbija.
Birth Certificate number postoji na izvodu, ja sam upisao nesto tipa: 400-13841/2014-IV-16 ovo nije moj broj, samo primer
 
Odgovor na temu

Cpt.Spaulding

Član broj: 328929
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.08.2015. u 09:31 - pre 105 meseci
Hvala, promenio sam

Ali nece ni tako, ne znam koji mu je djavo

Skroz gore, Identity

 
Odgovor na temu

Cpt.Spaulding

Član broj: 328929
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.08.2015. u 09:33 - pre 105 meseci
Evo da vidis celo polje, sve sam upisao sta treba, ja vise ne znam sta drugo da napisem.

 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+373 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.08.2015. u 10:02 - pre 105 meseci
Nije samo ta stana Identity. Identity sekcija je narednih nekoliko strana, dok ne dodjes do B odeljka. Mora da nisi nesto dalje zabelezio. Idi na next.
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.08.2015. u 12:53 - pre 105 meseci
Probaj s ovim tasterom VALIDATE. Trebalo bi da pokaze gde je problem, sa opisom sta je problem. I moras da prodjes celu sekciju da bi dobio potvrdu da je kompletirana. Ne samo jednu stranu.
 
Odgovor na temu

Cpt.Spaulding

Član broj: 328929
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.08.2015. u 10:12 - pre 105 meseci
Uspeo sam. Puno mi znaci kada moze neko da mi pomogne, hvala.

Sada sam kod Section G: Principal Applicant's Recognised Work Experience

Tu sam uneo moje radno iskustvo, prvi posao nisam naveo jer nisam bio prijavljen a na ovom drugom sam radio skoro 6 godina i nisam naveo mejl, telefon, sajt, jer je firma pukla. Da li ce to biti problem? (Btw polje nije mandatory)

Sada me zanima sta ovo dole znaci, malo sam zbunjen, tacnije G2 i G3

 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.08.2015. u 23:07 - pre 105 meseci
Recognised work experience je radno iskustvo koje je vezano za tu diplomu s kojom konkurises za vizu. Ne znam za koje skilled occupation pravis aplikaciju, ali ako hoces poene za radno iskustvo, rad mora biti vezan za to zanimanje.

G2 je koliko si godina radio na NZ sa tim zanimanjem (ako nisi radio na NZ onda je nula).

G3 je koliko si ukupno godina radio u tom zanimanju bilo gde na svetu.


Za sve sto si naveo ovde da si radio moras da imas potvrde od poslodavca sa svim mogucim kontaktima koje traze, a bilo bi dobro i da prilozis kopiju radne knjizice gde se vidi da si radio u toj firmi (knjizica i nije bas obavezna - posto je vecina zemalja na svetu nema). Znaci ako dobijes potvrdu od firme da si radio kod nje - moze da prodje i to sto nisi prijavljen. Mora da bude na papiru sa zaglavljem firme i svim mogucim informacijama o firmi. Na potvrdi mora da bude opis tvog posla, koliko je trajao, koliko sati nedeljno je radjeno i ime kontakt osobe iz firme koja je odgovorna i moze to da potvrdi, sa svim njenim kontakt podacima. Ne znam da li to posle proveravaju. Ja sam uvek imao preporuke direktno od direktora firme sa svim njegovim kontakt podacima (email, telefon, adresa), tj. ono sto se vidi na internetu kao kontakt za tu firmu.

Bilo sta sto navedes ovde u ovoj aplikaciji moras da potvrdis zvanicnim papirima. Kad zavrsis aplikaciju i platis, oni onda proveravaju tvoju aplikaciju nekoliko nedelja, da li je sve sto si napisao logicno i tacno, i ako je sve to za njih prihvatljivo, onda dobijes na email obavestenje da je tvoja aplikacija prihvacena i spisak svih papira koje trebas da predas da bi sve to proslo. Oni onda proveravaju te papire koje si poslao kao dokaz za to sto si napisao.

E sad ako ne napises kontakt podatke moze sve da im bude sumnjivo i da ti ne priznaju poene za to zanimanje, pa da ne prodjes onu granicu potrebnu da bi aplikacija bila prihvacena.
 
Odgovor na temu

goranlazic
Elektrotehnicar
Avcom
Beograd

Član broj: 330216
Poruke: 7
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.08.2015. u 10:19 - pre 105 meseci
Da li neko zna, da li se preporuke salju zajedno sa CV, ili se za pocetak samo aplicira a preporuke salju na zahtev?
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.08.2015. u 11:00 - pre 105 meseci
Ukoliko mislis na ovo za NZ vizu. Ti samo popunjavas aplikaciju i platis (ne saljes nista) i onda ukoliko prodje tu njihovu prvu proveru, dobijes listu sa dokumentima koje trebas da posaljes.

Niko ti ne trazi CV - samo reference, preporuke, platne listice i sl. Dokumente izdate i potpisane od strane poslodavca, koje imigraciono moze da proveri ukoliko misli da treba. Ja sam slao reference od poslodavca gde opisuju to sto sam radio i koliko sam radio i radnu knjizicu kao zvanicni drzavni dokument. Mora da bude opisano sta si radio da bi oni to mogli da uporede sa opisom rada za zanimanje koje si naveo u aplikaciji.
 
Odgovor na temu

goranlazic
Elektrotehnicar
Avcom
Beograd

Član broj: 330216
Poruke: 7
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.08.2015. u 22:21 - pre 105 meseci
Da li moze da bude problem ako nemam preporuke? Moj direktor i vlasnik generalno nece da daje preporuke a ja sam hteo da preko oglasa da konkurisem za posao na NZ.
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.08.2015. u 06:47 - pre 105 meseci
Ako dobijes posao na NZ onda bi trebalo da ti diploma koju imas odgovara zanimanju za koje si dobio posao i koje si naveo za vizu. Ako ti je zanimanje na Long Term listi onda proveri koji su uslovi. Ako je jedan od uslova i radno iskustvo, to radno iskustvo mozes da dokazes samo preporukama (to vazi i za work i za skilled vizu). Mozda moze da ti da preporuke neki sef ili neko ko je iznad tebe u firmi.
 
Odgovor na temu

mphysicist
Novi Sad

Član broj: 315247
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland31.08.2015. u 01:39 - pre 105 meseci
Da ne bih dužila sa porukom navešću samo neke činjenice te bih Vam bila zahvalna da nakon sagledanja istih sa vaše strane iznesete svoje mišljenje po pitanju mogućnosti emigracije na Novi Zeland.
Naime, u vanbračnoj zajednici sam već 5 godina, ja imam 24, on 30 godina. Trenutno sam na polovini završenog fakulteta (u pitanju je Fizika - primena nuklearne fizike u medicini), dok je moj suprug po zanimanju System/Network Administrator, trenutno u procesu dobijanja zvaničnih Microsoft i srodnih sertifikata (sa višegodišnjim iskustvom i trenutnim zaposlenjem na toj poziciji u engleskoj firmi sa sedištem u Srbiji).
Kakve su mogućnosti da naš zahtev za emigraciju bude usvojen kao i koliko generalno ceo taj proces košta i traje?

(Da se razumemo, provela sam sate i dane u iščitavanju kako domaćih tako i stranih foruma, sajtova itd. Proveravala listu 'skilled worker' međutim i dalje je prisutan priličan broj nejasnoća, te bih volela, ako je moguće, čuti i mišljenja onih koji su već tamo o ovoj specifičnoj situaciji. Da ne pominjem činjenicu da je 'otvaranje' njihovih zvaničnih sajtova za imigraciju i sličnog, skoro pa ravno nemogućem...)

Još jednom, unapred, hvala svima na odgovorima.
"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1122690 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.