Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1121175 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

banej123

Član broj: 101869
Poruke: 35



+12 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.06.2015. u 21:14 - pre 107 meseci
A što sve to na pp? Ako nema nekih prevelikih tajni, nema razloga da te informacije ne podelite sa svima. Ima ovde još interesenata za Vetassess.

Pozdrav,
B
 
Odgovor na temu

spegla
Niko Mace
IT administrator/developer/head of
technical support
Beograd

Član broj: 281158
Poruke: 43



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.06.2015. u 22:30 - pre 107 meseci
ma naravno da moze ...nego vidim svi kao na pp pa ...sto se mene tice i bolje na forum da svi vide

ako mozes napisi nesto .. molim te

veliki poz
Nikola
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.06.2015. u 10:36 - pre 107 meseci
Citat:
spegla: ma naravno da moze ...nego vidim svi kao na pp pa ...sto se mene tice i bolje na forum da svi vide

ako mozes napisi nesto .. molim te

veliki poz
Nikola


Nikola,

Tvoje zanimanje je verovatno ICT System Administrator - 262113: Systems Administrator - u ovom trenutku nije na SOL listi za vizu 189, ali jeste na CSOL listi za vizu 190, samo u South Australia. Vec smo o tome pisali pre par meseci, s tim sto je u pitanju bio Perth ako se ne varam. Kao i tada, za ICT System Admin, moras da ispunis, pored ostalih, i sledece kriterijume -

If you are international graduate of South Australia, visit International Graduate Occupation and Waiver Requirements.
If you have an immediate family member permanently residing in South Australia, see Chain Migration requirements.
If you have been working in a skilled occupation in South Australia for the last 12 months, visit Working 12 months or more in South Australia to see if you are eligible.

Posto verovatno ne ispunjavas ni jedan od ova tri uslova, na zalost, tvoje zanimanje nije trazeno u Australiji, samim tim, neces moci da apliciras za jednu od viza 189/190. Ovo se moze promeniti uskoro, obicno 1-2 jula menjaju listu zanimanja, pogledaj tada, mozda vrate System Admin na SOL listu.

U svakom slucaju, za tvoju profesiju assessment radi ACS, a tu ti ja ne mogu pomoci. Vetassess nema veze sa ICT zanimanjima, osim za ICT business development.

Isprati narednih dana promene na SOL/CSOL listi, nadam se da ce vratiti ICT profesije...
Pozdrav
 
Odgovor na temu

spegla
Niko Mace
IT administrator/developer/head of
technical support
Beograd

Član broj: 281158
Poruke: 43



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.06.2015. u 11:02 - pre 107 meseci
hvala ti puno za ovo sto si poslao, a da te pitam jedno ako odem na sklu engleskog 12month , i imam mogucnost da radim 20h, da li bi to nesto pomoglo :)

da li bi to pomoglo :)

inace u ostalom se bavim i php backend pa ne znam da li to mogu nekako da koristi i da ne idem na ACS tj IT administratora i da ne pisem RPL.
ko verifikuje diplomu za php developera?

poz
Nikola
 
Odgovor na temu

sredomirka
sef nad sefovima
moja
BGD

Član broj: 321611
Poruke: 1
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.06.2015. u 12:09 - pre 107 meseci
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.06.2015. u 13:45 - pre 107 meseci
Citat:
noskich:
Imam, u mom slucaju nije bilo provizije sa strane australijske banke. Oni samo taj novac ako je u drugoj valuti promene u AUD. Zato jedino sto treba da gledas je kurs koji nude.
Sa srpske strane proveris koja je njihova provizija. Davno bese, ja sam bio koristio Komercijalna banka - Commonwealth Bank. Ne secam se tacno detalja, samo znam da i sa strane Komercijalne banke nije bilo nekog velikog troska, cini mi se da naplacuju za uslugu transfera nesto oko 20 eura cak i ako prebacujes 10 hiljada eura i vise. Moguce da se to promenilo.

Pozdrav Noskich,

Mozes li mi, molim te, pomoci sa sledecim:
- Da li novac koji se unese u Australiju, kod prvog dolaska, podleze porezu?

Npr. otvorim online racun u Commonwealth-u, prebacim iz Srbije 10kAUD, a ostatak ponesemo u keshu 9k ja i 9k supruga. Tada ne moramo da prijavljujemo na granici posto nemamo preko 10kAUD. Medjutim, stignemo u Australiju i ja odem u Commonwealth, identifikujem se i uplatim tih preostalih 18000 AUD koje smo doneli u keshu.

Da li sve to podleze porezu?

Hvala svima na odgovorima.

Pozdrav i sve najbolje
 
Odgovor na temu

Kanta86
ivan vuckovic

Član broj: 289137
Poruke: 11
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.06.2015. u 14:30 - pre 107 meseci
Jedno Pitanje,

Uopste mi nije jasno o kakvom porezu pricas? Nisam jos isao u AU , tek u Sept. Ali kolko ja shvatam porez se placa samo na zaradu ostvarenu kao rezident australije ( poreski rezident).

Novac koji donosis je vec oporezivan u tvojoj maticnoj zemlji tako da AU ne bi trebao da ga oporezuje.

Moje misljenje :)
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.06.2015. u 14:58 - pre 107 meseci
Citat:
Kanta86: Jedno Pitanje,

Uopste mi nije jasno o kakvom porezu pricas? Nisam jos isao u AU , tek u Sept. Ali kolko ja shvatam porez se placa samo na zaradu ostvarenu kao rezident australije ( poreski rezident).

Novac koji donosis je vec oporezivan u tvojoj maticnoj zemlji tako da AU ne bi trebao da ga oporezuje.

Moje misljenje :)


To je bilo i moje misljenje, do juce, kada sam procitao ovo: https://www.ato.gov.au/Individ...s/Work-out-your-tax-residency/

IF YOU migrate to Australia and intend to reside here permanently YOU ARE an Australian resident for tax purposes.

Tax implications of residency

If you're an Australian resident for tax purposes:
You generally have to declare all income you earned both in Australia and internationally on your tax return.

Zato sam i pitao.

POzz
 
Odgovor na temu

Kanta86
ivan vuckovic

Član broj: 289137
Poruke: 11
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.06.2015. u 16:21 - pre 107 meseci
Mislim da se radi o sljedećoj stvari...

U generali u svim engleskim zemljama ukljucujuci Usa u koliko si boravio van zemlje odredjeni broj dana moras prijavit taj prihod. U koliko si van zemlje preko tipa 270 dana onda nisi rezident.

U svakom slučaju, moje misljenje je da je oporeziv taj iznos koji si zaradio nakon dobijanja papira! Takav iznos cisto sumnjam da si ostvario u srbiji za god dana odnosno u periodu od dobijanja papira.

Po struci sam racunovodja i polagao sam acca tax uk variance.. Studirao sam u usa koji imaju slican tax return. Ali opet nisam 100 siguran ali mislim da to nije oporezivo.. Znaci da si zaradio te pare posto si dobio papire u srbiji to bi bilo oporezivo... Moje misljenje

Mozes kontaktirat neki tax office i pitat ih za free advice... Mozda kazu nesto :)
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.06.2015. u 18:18 - pre 107 meseci
Citat:
Kanta86: Mislim da se radi o sljedećoj stvari...

U generali u svim engleskim zemljama ukljucujuci Usa u koliko si boravio van zemlje odredjeni broj dana moras prijavit taj prihod. U koliko si van zemlje preko tipa 270 dana onda nisi rezident.

U svakom slučaju, moje misljenje je da je oporeziv taj iznos koji si zaradio nakon dobijanja papira! Takav iznos cisto sumnjam da si ostvario u srbiji za god dana odnosno u periodu od dobijanja papira.

Po struci sam racunovodja i polagao sam acca tax uk variance.. Studirao sam u usa koji imaju slican tax return. Ali opet nisam 100 siguran ali mislim da to nije oporezivo.. Znaci da si zaradio te pare posto si dobio papire u srbiji to bi bilo oporezivo... Moje misljenje

Mozes kontaktirat neki tax office i pitat ih za free advice... Mozda kazu nesto :)


Hvala na odgovoru.

Nisam zaradio to od proslog Novembra kada sam dobio vizu, ali sam ustedeo za poslednje 3 godine. Sve u svemu, postavio sam pitanje banci i ATO, videcemo sta kazu. Po meni ne bi trebalo na to da placam porez, ali mi je jedan prijatelj Australijanac rekao da treba, kaze, sta god uneses u Australiju, ako si PR, moras prijaviti poreskoj, bez obzira da li je kesh ili preko banke, pa rekoh da proverim sa ljudima koji su vec to prosli.

Pozdrav

 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.06.2015. u 21:05 - pre 107 meseci
@basiaduki kao sto znas nisam ni strucan a ni prosao kroz emigraciju u au
ali evo sta mi je logicno: PR se aktivira kada se validira viza tj po
ulasku u au. Cini mi se da je to kriterijum po kome se racuna i duzina
boravka kao uslov za drzavljanstvo. Prema tome mislim da ako odmah prijavis
tu lovu da ne podlezes tom porezu. Da li postoji mogucnost transfera na
racun koji bi otvorio online pre puta?

@svi izasli su novi sol i csol. Izmedju ostalog dodato par zanata a skinuti
urbanisti... pune liste ovde:
https://www.comlaw.gov.au/Details/F2015L01059
 
Odgovor na temu

Lesterovski 79
Ivan Petrovic
Sportski trener
Private
Beograd, Srbija

Član broj: 323192
Poruke: 10



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.07.2015. u 15:59 - pre 107 meseci
Ćao svima,

Da li su nekom računali 10 bodova za engleski (IELTS) ukoliko je prosek bio preko 7 a iz jednog dela 6,5? Pretpostavljam da ne ali nije na odmet da pitam... U pitanju je 189 visa.

Pozdrav,
 
Odgovor na temu

krisskross
Mel

Član broj: 326374
Poruke: 12



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.07.2015. u 23:19 - pre 106 meseci
Cao,

Jel neko zna gde izvaditi PCC (potvrda o neosuđivanosti) u Novome Sadu i u Beogradu?

Jel moze da se naruci preko neta?
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.07.2015. u 09:45 - pre 106 meseci
PCC se može izvaditi u bilo kojoj policijskoj stanici. Obično se čeka 2-3 dana.
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
210.1.217.*

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.07.2015. u 18:12 - pre 106 meseci
Citat:
Hedgehog:
@basiaduki kao sto znas nisam ni strucan a ni prosao kroz emigraciju u au
ali evo sta mi je logicno: PR se aktivira kada se validira viza tj po
ulasku u au. Cini mi se da je to kriterijum po kome se racuna i duzina
boravka kao uslov za drzavljanstvo. Prema tome mislim da ako odmah prijavis
tu lovu da ne podlezes tom porezu.


Slazem se sa ovim. Mi smo prijavili novac koji smo uneli i nismo platili nikakav porez na to.

Citat:
Hedgehog:Da li postoji mogucnost transfera na racun koji bi otvorio online pre puta?


Da. Znam ljude koji su tako prebacivali novac.
 
Odgovor na temu

Cpt.Spaulding

Član broj: 328929
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland31.07.2015. u 17:33 - pre 106 meseci
Pozdrav ljudovi.

Ja sam poceo da gledam za iseljenicku vizu za Novi Zeland, ili bilo koju da mogu da radim tamo legalno, pa i da zivim.

Znam da treba da se popuni ovaj skilled indicator da bih video da li sam pogodan kandidat za dobijanje vize ali mene odmah zbunjuju ovi leveli 6,7,8 itd

https://www.immigration.govt.nz/pointsindicator/


Da li postoji agencija neka u Srbiji koja resava papire umesto vas i pomaze vam u prikupljanju?

Imate li kakav savet?

Nemam nikoga tamo, imam iskustva kao gradjevinski tehnicar (konkretno autocad), 30 godina, neozenjen.

Hvala
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
..3.252.27.dyn.cust.vf.net.nz.



+373 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.08.2015. u 07:36 - pre 106 meseci
Nivoe kvalifikacije mozes videti na linku: http://glossary.immigration.go...alityAssuredQualifications.htm
Imaj na umu da je to nivo prepoznate kvalifikacije. Tacnije, to sto imas bachelor u Srbiji apsolutno ne znaci nista. Moras poslati NZQF gde oni pogledaju tvoje kvalifikacije i nadju najblizu alternativu njihovoj (ako postoji) i izdaju ti potvrdu na kojoj ce pisati koja je tvoja diploma level.

Bodovi ne znace puno ako tvoja diploma/delatnost ne ispunjava uslove navedene ovde: http://www.immigration.govt.nz.../skilledemployment/default.htm

Dakle, ne mozes sa npr diplomom iz bibliotekarstva da apliciras jer to zanimanje ne spada u skilled migrant. Cak i da ti priznaju diplomu i da je ona level 7-8 nije uopste bitno jer se to zanimanje ne smatra kao skilled.

Pogledaj listu sta sve spada tu, mozda jeste i tvoje.

Posebnu paznju obrati na deo koji pocinje sa If your job/job offer does not meet the requirements above....

Tehnicki za skilled migrant se najvesce aplicira kada imas posao koji se racuna kao skilled u NZ i na sve to imas kvalifikacije koje su priznali.

---

Ovo je moje trenutno vidjenje koje imam nakon istrazivanja sta mi je sve potrebno da dobijem SM vizu i na osnovu iskustva ljudi oko mene koji su dobili istu.
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.08.2015. u 10:27 - pre 106 meseci
Od novembra olaksavaju dobijanje vize za NZ ukoliko imas ponudu posla van Aucklanda. Cilj im je da malo nasele i ostale delove NZ tako da ako hoces da ides van Aucklanda dobijas mnogo vise poena za SMC. Ovo ti nista ne znaci ako nemas ponudu posla na NZ.
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.08.2015. u 10:34 - pre 106 meseci
Evo nekih vesti u vezi promena

http://www.nzherald.co.nz/roto...=1503438&objectid=11487937

http://www.nzherald.co.nz/wang...=1503426&objectid=11487875

http://www.nzherald.co.nz/nz/n...m?c_id=1&objectid=11487403

http://www.nzherald.co.nz/roto...=1503438&objectid=11490250
 
Odgovor na temu

Cpt.Spaulding

Član broj: 328929
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.08.2015. u 12:24 - pre 106 meseci
Citat:
plague:
Nivoe kvalifikacije mozes videti na linku: http://glossary.immigration.go...alityAssuredQualifications.htm
Imaj na umu da je to nivo prepoznate kvalifikacije. Tacnije, to sto imas bachelor u Srbiji apsolutno ne znaci nista. Moras poslati NZQF gde oni pogledaju tvoje kvalifikacije i nadju najblizu alternativu njihovoj (ako postoji) i izdaju ti potvrdu na kojoj ce pisati koja je tvoja diploma level.

Bodovi ne znace puno ako tvoja diploma/delatnost ne ispunjava uslove navedene ovde: http://www.immigration.govt.nz.../skilledemployment/default.htm

Dakle, ne mozes sa npr diplomom iz bibliotekarstva da apliciras jer to zanimanje ne spada u skilled migrant. Cak i da ti priznaju diplomu i da je ona level 7-8 nije uopste bitno jer se to zanimanje ne smatra kao skilled.

Pogledaj listu sta sve spada tu, mozda jeste i tvoje.

Posebnu paznju obrati na deo koji pocinje sa If your job/job offer does not meet the requirements above....

Tehnicki za skilled migrant se najvesce aplicira kada imas posao koji se racuna kao skilled u NZ i na sve to imas kvalifikacije koje su priznali.

---

Ovo je moje trenutno vidjenje koje imam nakon istrazivanja sta mi je sve potrebno da dobijem SM vizu i na osnovu iskustva ljudi oko mene koji su dobili istu.


E hvala puno na odgovoru i strpljenju. Da nije mozda ovo to taj spisak skilled, konkretno ovaj drugi link?

http://www.immigration.govt.nz/opsmanual/35162.htm

http://www.immigration.govt.nz/opsmanual/35165.htm
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1121175 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.