Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1115317 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesterovski 79
Ivan Petrovic
Sportski trener
Private
Beograd, Srbija

Član broj: 323192
Poruke: 10



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.04.2015. u 09:57 - pre 108 meseci
Ćao ljudi,

Trebalo bi da pošaljem papire na TRA. Da li neko zna koliko im prosečno treba vremena za obradu dokumentacije tj posle koliko mogu da dobijem odgovor? Vidim da je 60 dana rok ali me zanimaju iskustva članova :)
 
Odgovor na temu

banej123

Član broj: 101869
Poruke: 35



+12 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.04.2015. u 10:53 - pre 108 meseci
Citat:
vlade1976:
Hvala Bane na informacijama,izgleda da se ja nisam ipak dovoljno informisao,moraću da uradim assesment na pravi način,svaka pomoć i savet bi mi značila.Što se tiče agenata tu si skroz u pravu,oni bukvalno gledaju samo da uzmu novac mada ima verovatno i neko od njih ko je izuzetak.A i za vizu si u pravu 489 nosi 10 poena a ne 190.Ocena 6 na IELTS_u mi nije nedostizna ali ja bi ipak išao na ocenu 7 zbog dodatnih bodova.Samo me zanima pošto nisam posao odgovor u vezi EOI da li neću ispasti iz kombinacije da pokušam kasnije kad polozim IELTS sa većom ocenom


Svakako ako misliš da možeš da dostigneš 7 iz IELTS-a to treba i da uradiš. Dodatnih 10 bodova sigurno neće škoditi

Zaboravi na taj EOI koji si poslao kao i na njihov poziv da apliciraš. Mislim da imaš ograničeno vreme da apliciraš nakon tog njihovog poziva, a assessment traje sigurno par meseci plus ti pokušaji da dobiješ 7 iz IELTS-a mogu i da potraju. A oni te neće čekati. Kad te dve stvari završiš i kad dobiješ pozitivan assessment, saberi tada bodove i ako imaš dovoljno ponovo pošalji EOI.

B
 
Odgovor na temu

vlade1976
Vladimir Petkovic
rukovaoc 4
Srbijagas
Pancevo Srbija

Član broj: 328850
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.04.2015. u 16:43 - pre 108 meseci
Zdravo basiaduki,svaka čast na ovako opširnom odgovoru,imam 12 godina iskustva posle diplomiranja.Vidim da mi ti predlažeš da uradim assesment i da kontaktiram TRA preko ovih linkova koje si mi dao.A šta ako bude pozitivan odgovor preko TRA u vezi mog assesmenta a ja ne položim IELTS sa odgovarajućom ocenom,zar nije bolje da prvo probam da dobijem veću ocenu na IELTS ispitu pa tek onda pošaljem zahtev za assesment.Ne verujem da bi bio negativan odgovor od strane TRA jer stvarno imam dovoljno sertifikata i dokaza u vezi radnog iskustva i atesta zavarivača sa TUV oznakom.A što se tiče Gasfittera u Australiji je to zanimanje na SOL listi zadnjih 10 i više godina i ne verujem da će ga baš ove godine izbaciti sa liste
 
Odgovor na temu

Tribonian
Law office
Law office
Skopje

Član broj: 328869
Poruke: 1
*.cabletel.com.mk.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.04.2015. u 22:32 - pre 108 meseci
Citat:
spegla:
Pomozite molim vas,

da li je neko upoznat sa agencijom Iees (ne znam da li smem da okacim njihov sajt ) googlujte iees australia

da li je neko nekad ikad radio sa njima i kakava su iskustva.

ipak moram da budem obazriv kada dajem nekom podatke :)

hvala na pomoci
spegla


Pozdrav svima i mene zanima isto ukoliko je neko upoznat neka se javi.Ukoliko neko ima link o evaluaciji sa poenima moze da postavi link da vidim kako stojim sa poenima.Unapred zahvalan.
Borin
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
46.240.233.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.04.2015. u 10:20 - pre 108 meseci
Citat:
vlade1976:
Zdravo basiaduki,svaka čast na ovako opširnom odgovoru,imam 12 godina iskustva posle diplomiranja.Vidim da mi ti predlažeš da uradim assesment i da kontaktiram TRA preko ovih linkova koje si mi dao.A šta ako bude pozitivan odgovor preko TRA u vezi mog assesmenta a ja ne položim IELTS sa odgovarajućom ocenom,zar nije bolje da prvo probam da dobijem veću ocenu na IELTS ispitu pa tek onda pošaljem zahtev za assesment.Ne verujem da bi bio negativan odgovor od strane TRA jer stvarno imam dovoljno sertifikata i dokaza u vezi radnog iskustva i atesta zavarivača sa TUV oznakom.A što se tiče Gasfittera u Australiji je to zanimanje na SOL listi zadnjih 10 i više godina i ne verujem da će ga baš ove godine izbaciti sa liste


Upravo to sam i mislio, neka ti prvi korak bude IELTS, po mogucstvu sa 7.

SOL lista je za vizu 189, a ako hoces 190 ili 489 onda gledas CSOL listu, koja je prosirena. Ne verujem da ce nestati Gasfitter sa liste, mada se desava da je zanimanje na CSOL listi, a u tom trenutku nijedna od drzava/teritorija u Australiji ne daje nominaciju za isto. Npr to je sada slucaj sa mojim zanimanjem.

Proveri isto i sa onim licenciranjem, to nemam pojma sta je ali pise da je neophodno za apliciranje za vizu.

Pozdrav i srecno na IELTS-u
 
Odgovor na temu

Kangaroo33
inženjer
Sarajevo

Član broj: 328894
Poruke: 1
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.04.2015. u 11:04 - pre 108 meseci
Molim za malu pomoć !

Imam brata u Australiji kod kojeg sam u posjeti bio dva puta od toga jednom sa porodicom (imam i oca tamo, ali nemam s njim nikakav kontakt). Na njegovo nagovaranje da tamo ostanem bio sam glup i nisam ostao. Mislio sam, ovdje (u BiH) imam dobar posao kao inženjer, supruga također dobar posao, redovna plata, pa eto kao bolje ovdje ugodan život bez nešto previše para je dobar. Odbio sam tamo dobar posao kod brata koji ima nekoliko firmi tamo ili posao bilo gdje u Australiji. Inače primanja tamo su odlična, to je bajka zemlja... Sada sam shvatio da sam pogriješio i evo u svojoj 54 godini sam u situaciji da o tome sada drugačoje razmišljam. Moj rodni grad Sarajevo u kojem moja familija živi generacijama je postao nešto drugo. Da ne bude zabune grad je bio i ostao multietnički i multivjerski bez obzira na sva protekla događanja, ali ovdje ne možeš više funkcionisati ako nisi "nečiji"... A moj problem je bio taj što nisam nikada želio biti "nečiji" u tom smislu. Korupcija, stranke, papani koji su preuzeli grad onemogućavaju sve normalno i dugo neće pustiti ovaj grad i državu na miru. Pored toga nacionalne stranke koče sve normalno...
I zato sam odlučio da sada u 54 godini idem iz ove zemlje, pogotovo što moja djeca ovdje nemaju perspektivu da se normalno zaposle i normalno žive..

Pitanje:
Imam dvije opcije za odlazak u Australiju.

1. Kao neko ko ima brata tamo i skoro 40 godina je australac, tj na vizu 115 (Remaining Relative visa)- preostala rodbina. Ova viza ne zahtjeva mnogo dokumenata ali buni što je navedeno na stranici Odjela za imigraciju Ausralije da je čekanje na ovu vizu 56 godina ???
Da li je moguće da se čeka dugo i ne mogu da vjerujem da je ovoliko dugo čekanje. Koliko se stvarno čeka na ovu vizu???

2. Drugi način mog porodičnog odlaska je privremena Buisiness visa 188, (a kasnije Business Innovation and Investment (Permanent) visa (subclass 888 ) ) jer to brat može pripremiti i mogu voditi buisiness tamo. Ali problem za ovu vizu što je puno komplikovanija i zahtjeva mnogo dokumenata i ulaganja, tj doći će voma skupo i mora se tamo u australiji odraditi mnogo toga da bih dobio "poziv" iz Australije. I ovo zahtjeva vjerovatno 10 mjeseci da se završi čitav proces.

Ali bolje i 10 mjeseci nego nevjerovatnih 56 godina.

Koju opciju da izaberem i šta je stvarno brže i sigurnije???

I na šta da obratim pažnju za tu izabranu opciju, u smislu pribavljanja dokumenata i slično ?






[Ovu poruku je menjao Kangaroo33 dana 20.04.2015. u 12:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vlade1976
Vladimir Petkovic
rukovaoc 4
Srbijagas
Pancevo Srbija

Član broj: 328850
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.04.2015. u 15:35 - pre 108 meseci
Hvala Basiaduki na odgovoru
 
Odgovor na temu

Gardner
Gardner Kristina
tanz

Član broj: 316114
Poruke: 5



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.04.2015. u 14:21 - pre 108 meseci
AUuuuuuuu sto me presece covece.
Sto se tice Future Aotearoa isti zlokobni simptomi, isti znaci
...ne treba ti engleski
.... imam prijatelja on cete zaposliti, samo treba da potpises ugovor...
....covek je prestao da se javlja na telefon, email se nesto cudno ponasa, poruke se vracaju
....na skajpu neki simbol kao upitnik.
bas si me prestavio.
Moram spasavati sta se spasavati moze.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.04.2015. u 00:12 - pre 108 meseci
Tako ti je sa njima svima, svi pricaju bajke. Ja sam dosao preko Future doduse nije bila prevara bio je obezbedjen posao, ali njemu je samo bitno da ti uzme pare posle ga nema nigde. Za papire za radnu vizu ti netreba engleski ali ti treba za sebe i zbog posla.
 
Odgovor na temu

Harisett
Consultant - Marketer
Freelancer at oDesk
Beograd, Srbija

Član broj: 329028
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.05.2015. u 10:35 - pre 108 meseci
Citat:
Tribonian:
Citat:
spegla:
Pomozite molim vas,

da li je neko upoznat sa agencijom Iees (ne znam da li smem da okacim njihov sajt ) googlujte iees australia

da li je neko nekad ikad radio sa njima i kakava su iskustva.

ipak moram da budem obazriv kada dajem nekom podatke

hvala na pomoci
spegla


Pozdrav svima i mene zanima isto ukoliko je neko upoznat neka se javi.Ukoliko neko ima link o evaluaciji sa poenima moze da postavi link da vidim kako stojim sa poenima.Unapred zahvalan.


Evo da odgovorim na prvo pitanje. Sve koje interesuje IEES odmah da vam kazem da je upravo onako kako ste i pretpostavljali.
Neprofesionalizam na delu.
Ukratko - posaljete CV i oni vam odmah proslede upitnik, dokument o kvalifikacijama u Australiji i ovlascenje da vas zastupaju.
Ne znam da li treba dalje da opisujem sta se radi, ali na zalost ili na srecu nisam ni stigla do slanja dokumentacije, jer smo iz dva maila koje smo razmenili dobila odgovor da ipak treba da potrazim drugu kompaniju koja ce me zastupati.
Sami zakljucite zasto je to tako. Ako imate jos neka pitanja - tu sam

Sad ja da postavim pitanje - za ljude koji su vec zavrsili proces ili su vec u Australiji, sta je po vama najsigurnija varijanta za pronalazenje posla?
Sto se tice procesa dobijanja viza i ostalog to sam manje vise upoznata i mogu opet procitati, ako dodje do realizacije.

[Ovu poruku je menjao Harisett dana 02.05.2015. u 17:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
210.1.217.*

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.05.2015. u 14:45 - pre 107 meseci
Citat:
Harisett: za ljude koji su vec zavrsili proces ili su vec u Australiji, sta je po vama najsigurnija varijanta za pronalazenje posla?


Dobro poznavanje specijalizovanog softvera u svojoj struci.
 
Odgovor na temu

epidemija

Član broj: 194209
Poruke: 165
31.223.134.*

Sajt: www.poruka.ba


+6 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.05.2015. u 23:07 - pre 107 meseci
ja sam evo dobio statutory declaration od prijatelja(u kome je naveo da on snosi troskove smjestaja i hrane, dok ja snosim ostale troskove). Ja planiram da idem na studentsku vizu 570 da upisem engleski jezik. IELTS mi nije potreban koliko sam procitao, ali u junu mogu da ga odradim.

da li neko od vas ima preporuke za skolu u melbourne? koliko $$$ mi je potrebno jos da ovo sve zavrsim?

hvala
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.7.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.05.2015. u 04:06 - pre 107 meseci
Ne bih nikoga da ubijam u pojam, ali dobro je videti i losu stranu necega. Emisija o siromasnima u zapadnom Sidneju: http://www.sbs.com.au/ondemand...9411782/Struggle-Street-S1-Ep1
Mnogi su odrasli u nezgodnim uslovima, neki su bolesni...
 
Odgovor na temu

xxlxx
Sarajevo, BiH

Član broj: 232741
Poruke: 7
31.176.161.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.05.2015. u 06:44 - pre 107 meseci
Imam jedno pitanje za vizu 489 (Skilled regional nominated migration).
Evo gledam listu zanimanja za New South Wales i moje se nalazi u sljedećim dijelovima: Far South Coast, Murray, Northern Inland, Orana i Southern Inland. E sada me zanima kakvi su to dijelovi NSW-a, jesul to predgrađa nekih većih gradova (cca 100 km) ili su ipak dijelovi sa netaknutom prirodom. Ono šta me najviše interesuje je da li u tim dijelovima može normalno da funkcioniše jedna porodica: vrtići, škole i sl., jer treba se obavezati na 4 godine koje trebaš da provedeš tamo! I još nešto, da li nakon tih 4 godine imam ista prava kao i sa vizama 189 ili 190, po pitanju državljanstva, selidbe u druge dijelove itd., ne vezano za posao, vrstu ugovora i sl.
 
Odgovor na temu

Sebastiana87
Dru

Član broj: 329362
Poruke: 1
217.169.220.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.05.2015. u 08:29 - pre 107 meseci
Citat:
Gardner:
AUuuuuuuu sto me presece covece.
Sto se tice Future Aotearoa isti zlokobni simptomi, isti znaci
...ne treba ti engleski
.... imam prijatelja on cete zaposliti, samo treba da potpises ugovor...
....covek je prestao da se javlja na telefon, email se nesto cudno ponasa, poruke se vracaju
....na skajpu neki simbol kao upitnik.
bas si me prestavio.
Moram spasavati sta se spasavati moze.

Eeeeeh Future Aorearoa i njen vlasnik, secam se `stara dobra vremena`. Dobro je sto je pokrenuta
ta prica o Futuri Aorearoa. Bojan Jankovic iz Future me je preko godinu dana vukao za nos,
kao moze ovo, moze ono i cisto da dobije na vremenu, misli da cu da odustanem.
Posle godinu dana, kad sam ukapirao da je taj Bojan Jankovic jedna obicna bitanga,
trazio sam novac nazad. Pregovori su trajali kao sa MMF-om mesecima, da bi na kraju
vratio nekoliko stotina dolara nesto oko 20 %.
To me naucilo NIKAD, NIKAD ne dajem vise novac unapred. Ima nekoliko agencija
sa kojima saradjujem, mozete se javiti ako ste zaintresovani, ne traze novac unapred.
 
Odgovor na temu

vlade1976
Vladimir Petkovic
rukovaoc 4
Srbijagas
Pancevo Srbija

Član broj: 328850
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.05.2015. u 09:39 - pre 107 meseci
Koje su to agencije sa kojima ste vi u kontaktu,kako da ih kontaktiram lično?
 
Odgovor na temu

nova putnica

Član broj: 328082
Poruke: 12
91.148.115.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.06.2015. u 07:25 - pre 106 meseci

Pozdrav svima. Potrebna mi je pomoc oko dokumentacije za assessment kod Vetassess. Pripremam to pa imam nekoliko pitanja. Ako neko od vas ima iskustva sa njima, molim vas da mi se javi na pp ili na mail....Hvala unapred svima.
 
Odgovor na temu

spegla
Niko Mace
IT administrator/developer/head of
technical support
Beograd

Član broj: 281158
Poruke: 43



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.06.2015. u 10:03 - pre 106 meseci
pozdrav takodje ..ako neko ima sikustva moze i mene na private da kontaktira

hvala unapred
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.06.2015. u 15:16 - pre 106 meseci
Citat:
nova putnica:

Pozdrav svima. Potrebna mi je pomoc oko dokumentacije za assessment kod Vetassess. Pripremam to pa imam nekoliko pitanja. Ako neko od vas ima iskustva sa njima, molim vas da mi se javi na pp ili na mail....Hvala unapred svima.


Ja sam dobio pozitivnu procenu od Vetassess-a, doduse pre vise od godinu dana, ne znam da li se kod njih nesto od tada promenilo. Napisite mi poruku sta vas zanima, pa ako znam, odgovoricu.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

nova putnica

Član broj: 328082
Poruke: 12
91.148.115.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.06.2015. u 19:11 - pre 106 meseci
basiaduki, hvala sto ste se javili. Poslala sam Vam poruku u pp.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1115317 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.