Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1122256 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abixi
Belgrade

Član broj: 321643
Poruke: 16
*.mozzartbet.com.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.03.2015. u 08:24 - pre 111 meseci
Cao!!!

Da li moze da mi odgovori neko ko ima iskustva sa prikupljanjem dokumentacije za ACS? :) Kada se radi upload dokumenata na njihovom sajtu, da li se sastavljaju overene kopije na srpskom sa engleskim prevodima tako da sve bude u jednom pdf dokumentu? Pa da imamo 1 pdf u kom su licni podaci, 1 pdf za kvalifikacije i 1 pdf za zaposlenje? Ili dokumente na srpskom i engleskom treba razdvojiti?

Unapred hvala na odgovoru!
 
Odgovor na temu

joti
novi sad,srbija

Član broj: 328205
Poruke: 1



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.03.2015. u 20:58 - pre 111 meseci
Cao ljudi,
treba mi pomoc, a vidim da ovde ima ljudi koji imaju vise informacija nego ja. Dakle...

Imam strica u Australiji(Perth), ima auto servis preko 20god za automobile i kamione.
On je rad da mi pomogne u svakom smislu: da mi da posao, da zivim kod njega, sponzorstvo....
Imam porodicu, zenu i dvoje dece (4god. i 1god.) i naravno isli bi svi u paketu.
Imam zavrsenu elektro tehnicku, smer el.mehanicar za masine i opremu i visu poslovnu, a planiram da upisem prekvalifikaciju, u drzavnoj masinskoj skoli za auto mehanicara
i zavrsim to za 4meseca.
Trenutno auto mehanicari nisu na sol listi za WA. Da li je to bitno?
Kakve su nam sanse?
Koji su koraci?
Treba li IELTS? Zena zna bolje eng.od mene, pa moze li ona biti nosilac vize?
itd...
Pitam sve ovo jer smo dobili info da nosilac vize moze biti i supruga, bez obzira sto stric mene zaposljava i da iskustvo nije nepohodno ukoliko imam nekog ko ce me zaposliti bez istog.

Hvala vam unapred, svaki savet ce nam znaciti.










[Ovu poruku je menjao joti dana 04.03.2015. u 07:08 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao joti dana 04.03.2015. u 07:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao joti dana 04.03.2015. u 07:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.03.2015. u 13:04 - pre 111 meseci
Proverio sam sa bankom, limit na visa electron debitnim karticama je 3000
eur ali može lako da se poveća u ekspozituri. Ostaje još pitanje da li je
plaćanje DIBP-u MOTO (mail order and telephone order) transakcija, jer
debitne kartice obično ne podržavaju ove transakcije.

Plan B je da se napravi predplata na kreditnoj kartici kao što je Master
(podržava MOTO) i da se tako plati.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.03.2015. u 05:04 - pre 110 meseci
O nezaposlenosti u Australiji i prevarama agencija za zaposljavanje:
https://www.youtube.com/watch?v=jCKz4Alb6hE
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
210.1.217.*

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.03.2015. u 15:49 - pre 110 meseci
Citat:
Hedgehog:
Proverio sam sa bankom, limit na visa electron debitnim karticama je 3000
eur ali može lako da se poveća u ekspozituri. Ostaje još pitanje da li je
plaćanje DIBP-u MOTO (mail order and telephone order) transakcija, jer
debitne kartice obično ne podržavaju ove transakcije.

Plan B je da se napravi predplata na kreditnoj kartici kao što je Master
(podržava MOTO) i da se tako plati.


Mi smo vizu 2013. platili internet karticom Univerzal banke i proslo je bez problema. MOTO ti nije potreban za placanje DIBP-u, vec za zaostali ;) EA koji trazi da se na formularu prijave stavi broj kartice, pa da oni naknadno povuku novac sa nje.
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland31.03.2015. u 08:26 - pre 110 meseci
Hvala Miroslave.

Evo malo statistike u vezi zarada i poreza. U pitanju su zvanični podaci za
razne zemlje uključujući AU i NZ:

http://stats.oecd.org/viewhtml...setcode=FIXINCLSA&lang=en#

Može da se uradi i nekoliko scenarija, pa izvolte :)
 
Odgovor na temu

spegla
Niko Mace
IT administrator/developer/head of
technical support
Beograd

Član broj: 281158
Poruke: 43



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.04.2015. u 17:22 - pre 109 meseci
zdravo ponovo za sve,

i dalje imam dilemu..
da li je neko cuo za IEES
firmu koja trazi poslove u AU i sredjuje papire za radnu dozvolu.

da li ima vise informacija o ovoj firmi

poz.
spegla
 
Odgovor na temu

vlade1976
Vladimir Petkovic
rukovaoc 4
Srbijagas
Pancevo Srbija

Član broj: 328850
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.04.2015. u 18:58 - pre 109 meseci
Zdravo svima.Čitao sam teme koje su postavljene na ovom jako korisnom sajtu i stvarno sam prijatno iznenadjen.Ja pokusavam da odem sa porodicom da živim i radim u Australiji u,tamo konkretno u Sidneju mi žive tetka i brat od tetke još od 1978.Brat je voljan da mi pomogne u bilo kom smislu.Polagao sam IELTS u Beogradu u Decembru 2014 godine i položio sam Listening 6,Reading 5.5,Speaking 5,Writing 5 Prosečna ocena je 5.5 i znači da je dovoljna samo za dobijanje radne vize što znam da je previše teško jer treba naći sponzora,poslodavca koji bi bio voljan da me sponzoriše za ovu vizu.Inače imam 38 godina i bavim se traženim poslom u Australiji,radim u polju zemnog gasa i imam 12 godina radnog iskustva u jakoj kompaniji.našao sam zanimanje za koje bi ja konkurisao na SOL listi i to je Gasfitter.Imam 38 godina i razne sertifikate u vezi zemnog gasa,atest zavarivača i još toga.pričajući sa bratom rešio sam da ponovo probam da polažem IELTS za veću ocenu,jer meni treba ocena 7 iz sva četiri dela jer ako dobijem ocenu 6 koja je minimum za skill independent vizu imaću 50 bodova što nije dovoljno.Pre 3 meseca sam dobio odgovor od Autralijske vlade da mogu da podnesem zahtev za 190 vizu pošto sam 2014 u Maju mesecu poslao moj EOI na njihov sajt za immigraciju.Nisam znao šta da radim jer znam da nemam dovoljnu ocenu iz IELTS ispita ali sam ipak posalo odgovor i napisao da se zahvaljujem na pozivu ali bi ih zamolio da mi prolongiraju dok ne položim IELTS sa većom ocenom.Odgovor je bio u smislu da oni ne daju odgovore na takva pitanja.Ne znam šta da radim ja se trenutno spremam da polažem ponovo i nadam se ako položim sa odgovarajućom ocenom da neće biti kasno da onda apliciram.Ako neko ima neki savet molim vas pišite na ovde na forumu
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.04.2015. u 19:18 - pre 109 meseci
Napisi kako stojis sa poenima po svakoj od kategorija. Jesi radio mozda
neki assessment?
 
Odgovor na temu

vlade1976
Vladimir Petkovic
rukovaoc 4
Srbijagas
Pancevo Srbija

Član broj: 328850
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.04.2015. u 19:49 - pre 109 meseci
Jesam na immi.gov.au sajtu sam proverio imam 25 poena za godine,15 poena za radno iskustvo i 15 poena ako verifikujem diplomu u Australiji u TRA.Što je 55 poena a malopre sam permutovao kad sam napisao da imam 50,svejedno fali mi barem 5 poena i ocena 6 na IELTS ispitu,i napravio sam malu grešku koju sam napisao na forumu,dobio sam e-mail da apliciram za vizu 189 a ne 190 koja je skill nominated visa.
 
Odgovor na temu

banej123

Član broj: 101869
Poruke: 35



+12 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.04.2015. u 21:17 - pre 109 meseci
Uh! Ne bih da te bedačim ali mislim da si se malo zaleteo bez da si dobro protumačio ili se bar detaljno raspitao za sve detalje na imigracionom sajtu.

Hedgehog te je pitao za assessment tvog obrazovanja i radnog iskustva. Ovo je pojedinačno naj važnija stvar u celom procesu. To se radi kod ovlašćene agencije/organizacije za tvoje izabrano zanimanje. U tvom slučaju iskreno ne znam koja je to agencija ali sam siguran da je negde navedeno na imigracionom sajtu. Njima podnosiš zahtev za assessment koji se (verovatno) plaća i šalješ im sve dokumente koje ti traže: diplome, certifikate, potvrde o zaposlenju itd. Ukoliko ti urade pozitivan assessment izdaće ti potvrdu u kojoj se navodi da je tvoja diploma ekvivalentna toj i toj australijskoj diplomi kao i koliko tvog radnog iskustva priznaju kao validno radno iskustvo za nominovano zanimanje. Ovaj proces može da potraje nekoliko meseci i naravno ishod ne mora obavezno da bude pozitivan za tebe. Od TOGA zavisi koliko ćeš bodova moći da dobiješ kod imigracione službe a ne od tvog mišljenja da imaš znanje i iskustvo.

Čini mi se da si promašio redosled radnji koje treba da obaviš. Ako ti je imigraciono poslalo poziv da apliciraš to znači da oni na osnovu tvoje TVRDNJE (koju si izneo u EOI) da imaš 60 ili više bodova veruju da možeš da dobiješ vizu. Međutim prilikom apliciranja ti te tvoje tvrdnje da imaš dovoljno bodova moraš i da dokažeš. Dokazuješ ih preko određenih dokumenata/potvrda. Godine dokazuješ izvodom iz matične knjige rođenih, obrazovanje i radno iskustvo dokazuješ gorepomenutim assessment-om, bodove za jezik dokazuješ IELTS-om, za dodatne bodove koje bi mogao da dobiješ takođe podnosiš tačno određena dokumenta. Dakle pre nego što si poslao EOI trebao si da uradiš prvo assessment i time dobiješ definitivan odgovor da li i koliko bodova možeš da dobiješ na radno iskustvo i obrazovanje. Takođe si pre EOI trebao i da položiš IELTS sa višom ocenom ako nameravaš da dobiješ i tu dodatne bodove, zato što može da prođe dosta vremena i pokušaja da dostigneš tu ocenu, a imigraciono te neće čekati.

Uzgred kod IELTS-a se ne gleda prosečna ocena već iz svakog pojedinačnog modula moraš da imaš zahtevanu ocenu, dakle da bi dobio 10 bodova na engleski moraš iz svakog modula da imaš naj manje ocenu 7.

To što imaš (možda) 55 bodova ne mora da bude tragično. Naravno to možeš da dopuniš sa bodovima za IELTS ali možeš da probaš i da ideš na 190 sponzorisanu vizu (sponzorisana je od jedne od Australijskih država). Za tu vizu dobijaš dodatnih 5 bodova ali postoje dodatni uslovi koje moraš da ispuniš i postoje određena ograničenja (kao na primer da ne moraju obavezno sve države da daju sponzorstvo za tvoje zanimanje).

Izvini ako sam te sad smorio sa ovim odgovorom ali to ti je realnost. Prosto moraš mnogo više vremena da uložiš u informisanje.

Pozdrav i puno sreće.

Bane
 
Odgovor na temu

banej123

Član broj: 101869
Poruke: 35



+12 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.04.2015. u 21:48 - pre 109 meseci
Ajde još malo nešto da napišem, malo optimističkije ovaj put.

Zašto misliš da bi ti bilo teško da nađeš posao u svojoj struci? Ovo jeste generalno pravilo, prosto poslodavci neće da se bakću sa strancima i našim problemima oko dokazivanja iskustva i još koječega.

Ali u Australiji je uvek falilo majstora. I znam za više slučajeva, što preko foruma što preko ličnih kontakta, da su ljudi koji imaju neki zanat relativno lako odlazili na radnu vizu. Dobrih majstora kao što rekoh im je uvek trebalo. Ako je to tvoje zanimanje zaista traženo (a to možeš recimo da proveriš preko sajtova na kojima se takvi poslovi oglašavaju) imaš dobre šanse da dobiješ ponudu posla i time sebi rešiš pitanje odlaska. U tom slučaju nemaš toliku glavobolju oko papira i ceo proces traje znatno kraće.

Moj je lični utisak da je daleko lakše majstorima i zanatlijama da nađu posao u Australiji nego recimo inžinjerima i IT-evcima, doktore da ni ne spominjem.

Ponovo, uloži više truda da se informišeš.
Puno sreće,

Bane
 
Odgovor na temu

vlade1976
Vladimir Petkovic
rukovaoc 4
Srbijagas
Pancevo Srbija

Član broj: 328850
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.04.2015. u 23:23 - pre 109 meseci
Hvala na odgovoru i daleko od toga da si me smorio,radio sam assesment preko nekoliko imigracionih agenata besplatno i svi su mi rekli ovo što sam i napisao,pošto sam ja sva svoja dokumenta preveo kod sudskog tumača na Engleski jezik njima sam i poslao i svi su mi rekli da mogu da dobijem 55 bodova trenutno ili da probamo da apliciramo za 190 vizu pošto sa mojim zanimanjem koje je traženo u celoj Australiji mogu da izvučem i dodatnih 10 bodova,pri čemu bih imao 65 znači dovoljno za mogućnost dobijanja vize ali svi su mi oni rekli da za sve vize osim 457 tj.radne vize treba ocena 6 u sva četiri dela na IELTS ispitu.Jedino kada bi našao zainteresovanog poslodavca koji bi hteo da me sponzoriše,mogao bi da apliciram za 457 vizu,nisam rekao da za to nema nikakve šanse nego je broj brat koji živi u Sidneju razgovarao sa mnom i rekao mi iz najbolje namere da bi bilo mnogo sigurnije i lakše za dobijanje Australijskog državljanstva u budućnosti ako uspem da dodjem preko 189 vize mada ako ne uspem da položim IELTS bar sa ocenom 6 jedino ostaje ta 457 tj. radna viza u kombinaciji.
 
Odgovor na temu

banej123

Član broj: 101869
Poruke: 35



+12 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.04.2015. u 00:06 - pre 109 meseci
OK dakle ipak si se do neke mere informisao.

To što su ti radili pregledanje dokumenata agenti nije assessment. Barem ne onaj koji tebe interesuje i koji je jedini validan, a to je assessment kod ovlašćene organizacije za tvoje nominovano zanimanje. Dakle i dalje stoji da treba to prvo da uradiš. Ta procena koju su ti radili agenti je vrlo površna i ravna onoj koju si sam uradio na sajtu imigracione službe. Oni prosto ne mogu da ti garantuju ishod pravog assessment-a, već ti daju grubu procenu i njihovo mišljenje da će to tako da bude. Takođe, skeptičan sam u potpunu iskrenost agenata. Ja lično verujem da će te rado uvući u dosta skupo zastupanje a pritom ako ne uspeju ništa nema vraćanja para niti konsekvenci po njih. Ovo ne pričam na pamet jer sam i sam imao razgovor sa nekoliko agenata i znam da su mi o mnogim stvarima pričali bajke. Jedan je čak posle usmene plaćene konstultacije koju sam obavio sa njim preko skypa odbio da me zastupa jer sam postavljao previša pitanja. Ne tvrdim da su svi agenti takvi ali to je bilo moje iskustvo.

Na vizu 190 ne možeš da dobiješ 10 bodova već 5. 10 možeš da dobiješ na vizu 489. To je takođe sponzorisana viza ali ima još nezgodnije uslove i ograničenja (uglavnom ne možeš da se nastaniš u velikim gradovima i prve dve godine nisi rezident što onda znači da plaćaš punu cenu zdravstvenog i školovanja npr.). Zgodna stvar je što i kod jedne i kod druge sponzorisane vize ti uglavnom ne treba više od tih 60 bodova i što ne ulaziš u pool pa čekaš izvlačenje već te izvuku na prvom sledećem izvlačenju (što se dešava svake dve nedelje).

To za 6 iz IELTS-a je tačno. Treba ti ta ocena u sva četiri modula. Ne znam kakav si sa Engleskim i koliko si se ozbiljno spremao za prethodni ispit ali 6 zaista nije nedostižna ocena obzirom na tvoje prethodne ocene.

B
 
Odgovor na temu

vlade1976
Vladimir Petkovic
rukovaoc 4
Srbijagas
Pancevo Srbija

Član broj: 328850
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.04.2015. u 05:36 - pre 109 meseci
Hvala Bane na informacijama,izgleda da se ja nisam ipak dovoljno informisao,moraću da uradim assesment na pravi način,svaka pomoć i savet bi mi značila.Što se tiče agenata tu si skroz u pravu,oni bukvalno gledaju samo da uzmu novac mada ima verovatno i neko od njih ko je izuzetak.A i za vizu si u pravu 489 nosi 10 poena a ne 190.Ocena 6 na IELTS_u mi nije nedostizna ali ja bi ipak išao na ocenu 7 zbog dodatnih bodova.Samo me zanima pošto nisam posao odgovor u vezi EOI da li neću ispasti iz kombinacije da pokušam kasnije kad polozim IELTS sa većom ocenom
 
Odgovor na temu

abixi
Belgrade

Član broj: 321643
Poruke: 16
*.mozzartbet.com.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.04.2015. u 07:53 - pre 109 meseci
Citat:
vlade1976:
Jesam na immi.gov.au sajtu sam proverio imam 25 poena za godine,15 poena za radno iskustvo i 15 poena ako verifikujem diplomu u Australiji u TRA.Što je 55 poena a malopre sam permutovao kad sam napisao da imam 50,svejedno fali mi barem 5 poena i ocena 6 na IELTS ispitu,i napravio sam malu grešku koju sam napisao na forumu,dobio sam e-mail da apliciram za vizu 189 a ne 190 koja je skill nominated visa.



Cao! Evo samo da podelim svoje iskustvo, pa ti mozda moze pomoci. Ja sam isto tako racunala na poene za radno iskustvo. Konkretno, radim 7 rodina u struci, full prijavljena kod istog poslodvaca koji mi je i potvrdio pismom cime se sve bavim. A diplomirala sam pre dve godine. Poslala sam svu potrebnu dokumentaciju u Australian Computer Society i dobila odgovor posle 8 dana (nisam cekala onih prosecnih 3 meseca). U principu, ok je moje radno iskustvo, ali mi priznaju godine stecene nakon diplomiranja. Tako je mojih 7, spalo na 2 godine radnog iskustva i trenutno nemam uopste poena u tom delu. :( Sad cekam januar 2016. za sticanje poena...
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
46.240.233.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.04.2015. u 09:15 - pre 109 meseci
Citat:
vlade1976:
Hvala Bane na informacijama,izgleda da se ja nisam ipak dovoljno informisao,moraću da uradim assesment na pravi način,svaka pomoć i savet bi mi značila.Što se tiče agenata tu si skroz u pravu,oni bukvalno gledaju samo da uzmu novac mada ima verovatno i neko od njih ko je izuzetak.A i za vizu si u pravu 489 nosi 10 poena a ne 190.Ocena 6 na IELTS_u mi nije nedostizna ali ja bi ipak išao na ocenu 7 zbog dodatnih bodova.Samo me zanima pošto nisam posao odgovor u vezi EOI da li neću ispasti iz kombinacije da pokušam kasnije kad polozim IELTS sa većom ocenom



Zdravo Vlade,

Ukoliko si siguran da je tvoja pozicija Gasfitter onda assessment radi http://www.tradesrecognitionaustralia.gov.au/,

procitaj ovo - http://www.tradesrecognitionau...licant%20Guidelines%20V9.0.pdf

Opis posla po njima:
Description: Installs, maintains and repairs gas mains, piping systems downstream of the billing meter, and appliances and ancillary equipment associated with the use of fuel gases, including liquefied petroleum gas systems. Registration or licensing is required. Ovo je vazno i to moras da imas - primer ako hoces u Viktoriju http://www.liveinvictoria.vic....pations/gasfitter#.VTC61meJigA

Tvoje zanimanje je na listi za vizu 190 u ACT, NT, NSW, Vic, Tasmania tako da je prilicno trazeno.

IELTS min 6 na sva 4 dela je neophodan uslov. Neka ti to bude prvi korak. Assessment u TRA kosta 1000$ i pitanje je da li ce biti pozitivno ili negativno. To je rizik koji smo svi imali. Da li su 12 godina iskustva pre ili nakon diplomiranja?
Takodje, mislim da su u TRA jako rigorozni jer verovatno dobijaju najvise zahteva od imigranata, tako da je jedan od uslova i da radis min 12 meseci u poslednje 2 ili 3 godine na toj poziciji za koju apliciras. Mislim da moras da imas i min 1 godinu apprenticeship pre zvanicnog zapolsenja.
Verovatno traze sve moguce sertifikate, imas welding, bilo bi dobro da je neki TUV ili medjunarodno priznat, a ne lokalni. Vazi i za ostalo.

Nije nemoguce i mislim da imas dobre sanse, samo prvo polozi IELTS sa min 6, a najbolje i 7 jer onda mozes i za vizu 189 da apliciras.
Ovo su ti najbolje opcije jer postajes PR i imas dosta prava, u odnosu na 457 gde bi bio vezan za jednog poslodavca i u slucaju npr otkaza ili neceg drugog imao bi 28 dana da nadjes drugog poslodavca koji bi te sponzorisao, sto je vec rizik.

Viza 489 je ok varijanta, mada mislim da je lakse dobiti 190 i 189. Doduse, danas Gasfitter moze da bude na listi, a mozda od Jula nece biti, tako da je i to rizik.

Sto se tice EoI, ako sam razumeo ti si popunio i poslao na immi sajtu bez assessmenta i tvrdio da imas 60 poena, pa su te oni nakon nekog perioda pozvali da apliciras. Ako je tako, onda je taj mail koji si dobio automatski i na njega ti niko nece odgovoriti. Mislim da je rok za aplikaciju 60 dana od dobijanja poziva, nakon cega to istice i tada mozes da izmenis EoI, ali ovaj put to uradi kad polozis IELTS i dobijes, nadam se, pozitivan assessment. http://www.immi.gov.au/faqs/Pa...my-expression-of-interest.aspx

Pozdrav



 
Odgovor na temu

vlade1976
Vladimir Petkovic
rukovaoc 4
Srbijagas
Pancevo Srbija

Član broj: 328850
Poruke: 10
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.04.2015. u 09:26 - pre 109 meseci
>
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.04.2015. u 09:40 - pre 109 meseci
Nisam siguran ali mozda ne bi bilo lose da suspendujes EOI dok ne rascistis
situaciju. Imas dosta o tome na immi sajtu pod skillselect pa Expression of
interest.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ptt.rs
West Point

Član broj: 316112
Poruke: 1
217.169.220.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.04.2015. u 09:44 - pre 109 meseci
FUTURA AOTEAROA PREVARA BOJAN JANKOVIC IMIGRACIJA http://static.elitesecurity.org/alert.gif http://static.elitesecurity.or...ic.elitesecurity.org/alert.gif

Dragi forumasi i migranti,

DA SE DRUGI NE PREVARE ZELIM da vas prenesem moja iskustva u vezi
PREVARE agencije FUTURA AOTEAROA vlasnik BOJAN JANKOVIC. Dalekog decembra
2012 sam ga kontaktirao prvi put i od tada je on svaki drugi, treci dan
zvao me, da ima posao za mene u struci preko neke svoje drugarice koja
je glavna za moju profesiju u tom okrugu, da ne treba engleski, niti treba da polazem IELTS.
Takodje moze da nadje i za suprugu u struci
posao preko istih tih nekim ljudi, samo treba da potpisemo
ugovor da bi imao moje ovlascenje da radim sa agencijom FUTURA AOTEAROA,
vlasnik BOJAN JANKOVIC.koliko vidim i drugima je pricao tu istu pricu, mozete pogledati na ovom
forumu link:

http://www.elitesecurity.org/t180029-97

U pocetku sam ignorisao,
ali covek je bi uporan i negde posle 6 meseci sam potpisao ugovor i
uplatio mu oko 1800 dolara i 2500 dolara po potpisivanju posla.

Posle uplacivanja novca BOJAN JANKOVIC, vlasnik FUTURA AOTEAROA, ni jedan jedini
put nije inicirao razgovor niti kontakt.
Posle nekoliko dana mi je blokirao email i dobijao sam poruke na email da je primalac blokirao
email. i veoma brzo mi je izbrisao i skype kontakt.Kad sam ga posle nekoliko meseci dobio
rekao je da mu se kompjuter pokvario. Kakve to veze ima kvar kompjutera i skajp?.
uspavili smo ponovo kontakt ali je ponovo brisao i to tako nekoliko puta brisao me sa skajpa.

kad sam video da od posla nema nista, ajde da proba bilo sta.
rekao sam mu bilo kakav posao, on je rekao da moze keramicar, ali posle sedam dana
kad sam ga zvao kaze ne moze nesto, dobro moze li da se upise dalje studiranje, da se
doktorira, kaze odlicno moze posle sedam dana ...pa i ne moze... dobro onda moze li
master, moze kako da ne moze, posle sedam dana opet ne moze.na kraju ajde kao moze pekar, javi se
mom coveku u beogradu on je covek za `specijalne operacije`. Kad sam pozvao doticnog gospodina.
da popijemo pice i objasni mi sta treba, covek mi kaze preko telefona da mu platim 30 ili 50 evra da bi otisao
sa njim na pice. ja ga pitam je li se on to sali, on mi odgovori da je to `politika firme`.
posle nekoliko meseci uspem da Bojana Jankovica kontaktiram preko vec ko zna koga mejla,jer je sve blokrao
(ne vredi vise ostavjati poruke na sekretaricu, jer se nikad ne javlja.)
i kazem mu da vrati novac. Salje mi email u fazonu- naplatio sam ti sto smo pricali preko telefona-a ?!??!!

STAAAAAA http://static.elitesecurity.or...litesecurity.org/thumbdown.gif

A mislim da smo razgovarali samo 7, 8 puta ukupno preko telefona po 5, 6 minuta
i 2,3 puta preko skajpa po 4,5 minuta.


Filizofija BOJAN JANKOVIC, vlasnik FUTURA AOTEAROA, kao i ostalih pravara koji se bave slicnim poslom je:
-ma niko nije lud da se tuzi preko pola sveta sa mnom i odustace-.

Tako da ljudi, vec je pomenuto mnogo puto na ovom forumu, IZBEGAVAJTE I BEZITE OD FUTURA AOTEAROA,
vlasnik BOJAN JANKOVIC I OSTALIH AGENCIJA ZA IMIGRACIJU, vec sami odraditite sve.
Poslao sam zahtev i dokumentaciju o ovom slucaju u imigraciono NOVI ZELAND, koja se trenutno procesuira.
Sta da vam kazem spasavajte sta se spasavati moze.

Kontaktirao sam neke medije. Javili su mi se nekoliko .... b92 i kurir, jedva cekaju ovakve vesti o prevarama.


FUTURA AOTEAROA PREVARA BOJAN JANKOVIC IMIGRACIJA
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1122256 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.