Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1121224 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djela981
Ivan Djelic
Bagerista
Rtb Bor
Bor Srbija

Član broj: 327800
Poruke: 1
178.79.46.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.02.2015. u 11:41 - pre 111 meseci
Pozdrav svima,

Procitao sam dosta na ovom forumu pa bi mi svaka pomoc dobro dosla oko pronalazenja najbrzeg resenja.
Ovako 2009 sam bio u Australiji na turistickoj vizi i vratio sam se dosta pre isteka vize za Srbiju. Inace moji Tetka,Teca i braca zive tamo u okolini Canbere, pa sada pokusavam da supruga i ja odemo i preselimo se tamo. Inace radim na povrsinskom kopu kao Bagerista to su oni veliki bageri koji tovare dampere, a moji bi mi pomogli oko sponzorstava tamo. Znaci gledao bih da radim nesto u struci isto u nekim povrsinskim kopovima, Znanje engleskog mi je srednje polago sam Ilets ocena 5.Moje pitanje je koji je najlaksi i najbrzi naci odlaska tj koja viza?
 
Odgovor na temu

Lesterovski 79
Ivan Petrovic
Sportski trener
Private
Beograd, Srbija

Član broj: 323192
Poruke: 10



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.02.2015. u 21:25 - pre 111 meseci
Ćao svima,
Da li neko moze da mi pomogne oko informacija vezano za osiguranje. Supruga i ja šaljemo papire za assessment i ako bude sve ok u nardnih 6 meseci planiramo da se iselimo. Kako nam se situacija promenila tj.supruga je saznala da je u drugom stanju malo smo se zbunili. Da li neko zna kakvo nam osiguranje treba za porodjaj u AU i da li je bolje da čekamo porodjaj ovde? Imače apliciraćemo za 189 vizu.
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.02.2015. u 21:39 - pre 111 meseci
Nisam siguran da li je ok da se radi onaj pregled u trudnoci jer ukljucuje
i rentgen. Takodje sumnjam da moze tako brzo da se zavrsi sve a da jos
niste poslali za assessment.
S druge strane moguce je bebu dodati u vec zapoceti proces kroz
skillselect. Mozda je bolje prvo sacekati bebca.
 
Odgovor na temu

spegla
Niko Mace
IT administrator/developer/head of
technical support
Beograd

Član broj: 281158
Poruke: 43



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2015. u 08:36 - pre 111 meseci
Zdravo Lesterovski 79,

Mi smo se raspitali oko toga dosta i ovakva je situacija.
za nasu vizu koja je bila studentska (a nismo je dobili )

Osiguranje koje placas ne pokriva troskove porodjaja sto otprilike kosta 10K AUD.

posaljite email osiguravajucoj kuci za koju ste se odlucili i dobro se raspitajte, ali DA najbolje je da sacekate da se bebac rodi ovde.



poz
spegla
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2015. u 13:03 - pre 111 meseci
Lesterovski 79,

Ako "dopišete" bebca u prijavu za vizu, dobijete vizu i dođete u AUS pre porođaja, ne vidim ni jedan razlog zašto Medicare ne bi pokrio troškove.

Naravno, najbolja solucija je da pišeš direktno imigracionom, mi na forumu možemo da mislimo ovako ili onako ali oni znaju.

Pozz
 
Odgovor na temu

Secerlrma

Član broj: 326292
Poruke: 4
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2015. u 15:08 - pre 111 meseci
Pozdrav dragi forumasi!

Zanima me kako se na Novom Zelandu racuna vas 5 stepen obrazovanja? Suprug ima peti stepen za elekto struku, videli smo da traze kojekakve elektro trte mrte, ali sa njihovim sestim stepenom. Znam da oni ne stepenuju diplome kao mi.... Ima 11 godina iskustva u kablovskoj, kablovska, internet, varenje optike, pa da li je moguce naci u toj bransi posao? Hvala puno!
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2015. u 20:01 - pre 111 meseci
Citat:
Lesterovski 79:
Ćao svima,
Da li neko moze da mi pomogne oko informacija vezano za osiguranje. Supruga i ja šaljemo papire za assessment i ako bude sve ok u nardnih 6 meseci planiramo da se iselimo. Kako nam se situacija promenila tj.supruga je saznala da je u drugom stanju malo smo se zbunili. Da li neko zna kakvo nam osiguranje treba za porodjaj u AU i da li je bolje da čekamo porodjaj ovde? Imače apliciraćemo za 189 vizu.


Cestitam na lepim vestima.

Koliko znam, 189 PR viza ti omogucuje da korisits Medicare, odnosno da se lecis kao public patient. To ukljucuje i porodjaj, tako da medicare pokriva te troskove.

Ja sam im postavio to pitanje i dobio ovaj odgovor: ''Once Medicare eligibility has been determined, a person is eligible to be treated as a public patient in a public hospital. There is no charge for the medical services provided as a public patient.

Generally in Australia, it is best to contact the hospital directly about booking into their antenatal clinic and birthing unit as a public patient''

E sad, ukoliko ste vi na nivou assesment-a koji cete nadam se proci, imate polozen engleski, pa aplicirate za vizu 189, a supruga ti je u drugom stanju, pri aplikaciji cete morati da navedete da je ona trudna, sto ce 99% produziti ceo proces, jer ce tada Case Officer vas slucaj da stavi na hold, dok se supruga ne porodi, posto nece moci da odradi obavezan medicinski pregled koji ukljucuje i X ray (zabranjen za trudnice). Cak i ako ne kazete da je u drugom stanju, kao da ne znate u trenutku apliciranja, nakon toga cete morati da posaljete ''Changes of circumstances" nakon cega ce opet CO da pauzira vasu aplikaciju.

U tom slucaju mislim da necete uspeti da se iselite u narednih 6 meseci. (osim ako vec nije u 6-7 mesecu) kao i da ce svakako morati da se porodi ovde.

Ne znam sta je pametnije, da li da sacekas da se supruga porodi pa onda da apliciras, jer ti niko ne garantuje da ce vasa zanimanja biti na listi ili koja ce promena nastati do tada, a sa druge strane, nisam siguran da li da aplicirate sada, pa da cekate da se supruga porodi jer ne znam koja je procedura za novorodjeno dete, da li ce automatski biti ukljuceno u vasu aplikaciju, sto pretpostavljam, ili ce morati naknadno da prijavljujete/doplacujete i sl.

Iscitaj immi sajt, salji im mailove, ima dosta stranih foruma koji se bave ovom tematikom, sigurno je neko vec bio u slicnoj situaciji.

Ja bih verovatno aplicirao pa cekao, jer jednom kad udjes u proces, platis aplikaciju, ne doticu te promene u imigracionoj politici koje mogu da nastanu.
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.02.2015. u 05:31 - pre 111 meseci
Citat:
Secerlrma:
Pozdrav dragi forumasi!

Zanima me kako se na Novom Zelandu racuna vas 5 stepen obrazovanja? Suprug ima peti stepen za elekto struku, videli smo da traze kojekakve elektro trte mrte, ali sa njihovim sestim stepenom. Znam da oni ne stepenuju diplome kao mi.... Ima 11 godina iskustva u kablovskoj, kablovska, internet, varenje optike, pa da li je moguce naci u toj bransi posao? Hvala puno!




Odete na sajt immigration.govt.nz i pogledate listu zanimanja pod Long Term Skill Shortage List. Pronadje svoje zanimanje i onda vidi desno od njega koje uslove treba da ispunjava da bi mogao da dobije vizu. Ako pise da je potrebna diploma onda kontaktirate NZQA da vidite sta vam je potrebno za nostrifikaciju, a ako pise da je potrebna registracija onda kontaktirate EWRB da vidite da li moze da se registruje. Ako je potrebna samo diploma, radna viza moze da se dobije i bez nostrifikacije. Samo mora da ima ponudu posla sa NZ. Ako je potrebna registracija, onda ne znam koji je postupak za registraciju iz inostranstva posto je potrebno da se polazu neki ispiti. To mora da vidi direktno sa EWRB kako ce sta da mu priznaju i da li priznaju iskustvo iz inostranstva.

U sustini ima posla koliko hoces u elektro bransi, samo moras da budes registrovan elektro radnik na NZ. Skoro svaki dan imate oglase za posao gde se trazi registrovani elektricar.
 
Odgovor na temu

epidemija

Član broj: 194209
Poruke: 165
31.223.134.*

Sajt: www.poruka.ba


+6 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.02.2015. u 19:52 - pre 111 meseci
Da li preko vize 570 prijatelj moze da bude sponzor?

[Ovu poruku je menjao epidemija dana 17.02.2015. u 21:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Secerlrma

Član broj: 326292
Poruke: 4
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.02.2015. u 20:36 - pre 111 meseci
Hvala Mehatronicar! Odlicne informacije.

Predpostavljam da ljudi koji planiraju da idu nemaju nikakvih zdravstvvenih probema, ali, sta je sa dijabeticarima? Ja sam dijabeticar, tip 2 nisam insulin zavisna... Da li bi to moglo da nam pokvari planove?
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.02.2015. u 05:23 - pre 111 meseci
Evo na ovom linku imas neke informacije o zdravstvenim zahtevima za vizu. A imas i podatke kog da kontaktiras o dodatnim informacijama. O tim specijalnim zdravstvenim zahtevima ne znam nista vise.

http://www.immigration.govt.nz...forvisa/healthandcharacter.htm

 
Odgovor na temu

Secerlrma

Član broj: 326292
Poruke: 4
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.02.2015. u 08:03 - pre 111 meseci
Jos jednom hvala Mehatronicar. Vec sam procitala ovo sto si mi poslao, bitno im je da znaju, ai mene je zanimalo da li neko mozda zna da je neko odbijen ili je dobio vizu na kraci period zbog dijabetesa. Realno gledano to je progresivna bolest i zbog toga bi mogli da odbijaju dijabeticare, opet, dijabetes tip 2 se moze drzati pod kontrolom da do komplikacija nikada ne dodje. Kanadjani su na primer EXTREMNO rigorozni oko toga.
Bez obzira, krecemo sa dokumentacijom!
 
Odgovor na temu

supervisor
Perth, Australia

Član broj: 48028
Poruke: 59
..8.125.sta.wbroadband.net.au.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.02.2015. u 13:42 - pre 111 meseci
Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje u vezi vize subclass 190.

Dobio sam priznanje od ACS-a za staz i za zanimanje 263112-Network administrator,
MEDJUTIM, video sam na
http://www.migration.wa.gov.au...iteria_2014-2015%20%283%29.pdf
da posto je zanimanje na schedule2 listi da moram i da imam ugovor sa poslodavcem na 12 meseci za full time job "Have a contract of employment
for full-time employment for at least 12 months in Western Australia in the nominated (or closely related)occupation."

Jel to znaci, da i ako skupim 60 bodova, da ne mogu da predam niti da dobijem vizu dok ne nadjem poslodavca koji ce mi ponuditi posao u struci
i ugovor na 12 meseci????

Jel ima neko iskustva, posto vidim da sva zanimanja od ACS-a su na schedule2 listi.


 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
46.240.225.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.02.2015. u 14:31 - pre 111 meseci
Zdravo Supervisor,

Mislim da si u pravu, ja sam se raspitivao za Western Australia, pre nego sto sam dobio vizu 190 za ACT, posto je moje zanimanje takodje bilo na Schedule 2.

Da bi uopste aplicirao za vizu 190, moras imati nominaciju drzave, u ovom slucaju WA, a da bi nju dobio moras da imas ugovor sa poslodavcem na najmanje 12 meseci. Zbog toga mi se cini da, bez obzira na 60 poena, ne mozes da apliciras za 190 bez ugovora. Ako si jos uvek tamo, mozda mozes da nadjes posao.

Tvoje zanimanje je otvoreno i u South Austr, ali je isto pod specijalnim uslovima, jedno od ovih je uslov:

3.5.1 If you are international graduate of South Australia

3.5.2 If you have an immediate family member permanently residing in South Australia

3.5.3. If you have been working in a skilled occupation in South Australia for the last 12 months

Mozda neko zna vise.
 
Odgovor na temu

supervisor
Perth, Australia

Član broj: 48028
Poruke: 59
..8.125.sta.wbroadband.net.au.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.02.2015. u 10:01 - pre 111 meseci
Hvala basiaduki,

u pravu si, nisu dovoljni poeni, nego mora i ugovor. I to je za WA za sva zanimanja sto ACS priznaje. Verujem da ima jos dosta ljudi koji nisu znali za ovo, uzas.

Smislicu nesto, student sam ovde, imam jos vremena.
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.02.2015. u 10:08 - pre 111 meseci
Po meni, ako je to tako kao sto pisete, to je znacajno zaostravanje uslova.
Prakticno to znaci da za 190 mogu da apliciraju samo ljudi koji su vec
onshore (npr ko je na 457 ili 489 vizi)...
 
Odgovor na temu

spegla
Niko Mace
IT administrator/developer/head of
technical support
Beograd

Član broj: 281158
Poruke: 43



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.02.2015. u 10:49 - pre 111 meseci
poz ljudi,

jel to od skora nesto promenjeno...!?!!?
sad to ubija svaku nadu za 190 ...tj drasticno smanjuje sanse za bilo sta...
kako je za NZ..jel tamo bolja varijanta.

pozdrav
spegla


[Ovu poruku je menjao spegla dana 21.02.2015. u 12:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

supervisor
Perth, Australia

Član broj: 48028
Poruke: 59
..8.125.sta.wbroadband.net.au.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.02.2015. u 16:12 - pre 111 meseci
To je samo za 190, tj. Sponzorstvo wa za zanimanja koja su schedule 2, odnosno za sva zanimanja koja priznanje acs. Užas.
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.02.2015. u 17:50 - pre 111 meseci
Za druge države to ne važi?
 
Odgovor na temu

spegla
Niko Mace
IT administrator/developer/head of
technical support
Beograd

Član broj: 281158
Poruke: 43



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.02.2015. u 18:08 - pre 111 meseci
Pogledao sam malo pazljivije i sad ne znam da li dobro tumacim..ali mislim da nije bas sve tako crno..

pogledajte u ovom dokumentu sta pise dole ispod:
http://www.migration.wa.gov.au...iteria_2014-2015%20%283%29.pdf


evo citat
"...ADDITIONAL REQUIREMENTS FOR APPLICANTS LIVING OUTSIDE WESTERN AUSTRALIA
(IN ANOTHER AUSTRALIAN STATE OR TERRITORY OR IN ANOTHER COUNTRY)
Subclass 190 visa ■ Provide evidence showing sufficient funds to cover settlement costs
and living costs for at least three months...."


ja sam ukapirao da je i normalno da ne traze da si radio ili da imas dogovor sa poslodavcem za posao.

da moze da bude opcija da traze pare da pokazes poneses za zivot dok ne nadjes posao...


hajde da protumacimo ovo molim vas

poz
spegla
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1121224 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.