Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1122743 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

johnnybaba

Član broj: 325548
Poruke: 1
*.dyn.iinet.net.au.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.10.2014. u 00:51 - pre 116 meseci
Pozdrav svima,

Prvo, hvala svima koji su svojim informacijama pomogli i meni da pronadjem pravi nacin za dolazak u Australiju, zaista mi je mnogo znacilo :)

Ja sam evo vec mesec dana u Brisbaneu, pa ako nekom mogu da pomognem sa informacijama oko studentske vize (ja sam na 572) po pravilima od 1. jula 2014, slobodno pisite ili saljite PM :)

Za sve kolege IT-jevce koji planiraju da rade assessment preko ACS-a (Australian Computer Society): da znate da ACS priznaje svako radno iskustvo koje mozete da potkrepite dokazima (najjednostavnije je preko preporuka poslodavaca), bez obzira da li ste radili pre ili nakon diplomiranja! Konkretno za moj slucaj, pre diplomiranja sa bio angazovan nekoliko godina kao student saradnik na fakultetu i skoro godinu dana u dve firme. Nakon diplomiranja jos 2.5 godine u toj drugoj firmi. U firmama full-time zaposlenje, u struci. ACS mi je priznao sve pre diplomiranja (4.5 godine!!) i nakon, i to samo na osnovu preporuka profesora sa fakulteta (kao rukovodioca lab-a) i poslodavaca. Nisu ispitivali nista dodatno - nisu trazili dokaze iz PIO fonda, kopije radnih knjizica, platne spiskove, zvali poslodavce, itd. Dakle, samo preporuke, u kojima mora da stoji: opis posla i zaduzenja (sto detaljnije pisite svaku stavku), broj radnih sati nedeljno i da li je zaposlenje bilo regulisano ugovorom. Kopije ugovora nisu trazili. Pre 2 dana sam dobio PDF od njih (tako da je info sveza), a moje iskustvo sa ACS i vise nego pozitivno, bas su ljudi bili fini :))

Ako treba jos neka info, tu sam. Srecno svima!!! :)
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.10.2014. u 11:38 - pre 116 meseci
Basiaduki, a da ti firma koja je promenila adresu izda izjavu o promeni
adrese i to pošalješ DIBP?
 
Odgovor na temu

nadallina
Šabac, Srbija

Član broj: 325616
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.10.2014. u 21:59 - pre 115 meseci
Pozdrav,
Suprug i ja smo resili da idemo u Australiju sa decom, ali sam ja jako skepticna, imam utisak da je jako tesko dobiti vizu. Ja sam zavrsila filoloski, grcki jezik i imam jako malo radnog iskustva u struci, oko 2 godine i to ne sa grckim, nego engleskim jezikom. On mi je bio drugi jezik na faxu, imam 30 god. Suprug ima 15 god radnog iskustva u it, ali nema odgovarajuce obrazovanje i ima 40 god. Mislila sam da trazimo 190 vizu, nasla sam da ima prevodilac na listi. A mogu da polazem i za community language i tu dobijam 5 bodova. Ako sam dobro razumela. A i dobijam vise bodova zato sto imam manje godina. Kad sve saberem, oko 70, ako dobijem 8 na ielts testu. Ne znam koliko mi je radno iskustvo presudno. On ima radno iskustvo, engleski slabo zna. Nisam pametna. Citam onaj sajt kao sumanuta i sto vise citam, manje znam sta mi je ciniti. A verovatno sam neke stvari i previdela. Cak sam danas zvala i neku agenciju za i pricala sa nekom zenom koja je navodno imigracioni agent, u nadi da ce mi pomoci da odlucim sta da radim, toliko sam ocajna. Zanima me sta mislite koja je varijanta najsigurnija i ima li neko iskustva sa naati, sa polaganjem za prevodioca. I pitanje za one koji su otisli, sa koliko bodova ste dobili vizu...
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.7.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.10.2014. u 05:04 - pre 115 meseci
Tvoj problem je sto ste oboje polovicni, suprug ima iskustvo, ali nema kvalifikacije, dobar engleski i nema mnogo poena na godine; ti imas sve sto on nema, ali nemas iskustvo.

Bez uvrede, mislim da ti je pristup pogresan. Vec iz prve recenice - resili da idemo u Australiju. Na osnovu cega ste resili? Razmatrati opciju koja je van domasaja je gubljenje vremena i truda osim ako niste bas posto poto odlucili i spremni ste da tvoj partner ili nauci engleski za recimo 3 godine do nivoa IELTS 8 ili ti da steknes odgovarajuce iskustvo.
 
Odgovor na temu

nadallina
Šabac, Srbija

Član broj: 325616
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.10.2014. u 08:47 - pre 115 meseci
Hvala na odgovoru, tako sam i ja pretpostavljala. Resili u smisli da zelimo to oboje :),da cemo uraditi sto je potrebno da povecamo svoje sanse. Sad da li ce se to realizovati, vrlo sam svesna da je tesko. Zato sam i pisala na forumu jer ne znam u kom pravcu da idemo, sta je pametnije. Videla sam da je minimum tri godine iskustva potrebno za 5 bodova. To onda znaci da meni fali godinu dana iskustva, a to nije tako strasno.
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.10.2014. u 08:34 - pre 115 meseci
Za "nadallina"

Ako ti muz ima 15 godina radnog iskustva u IT, zasto ne proba da pronadje posao tamo gde hocete da idete. Radna viza se mnogo lakse dobija i ne treba da polaze nista od jezika - nema bodovanja. I puno je jeftinije. A kada si vec u toj zemlji, posle nekoliko godina naucis i jezik i skupis i iskustvo i lagano dobijes useljenicku vizu.
 
Odgovor na temu

Elena Trajanova
Elena Simic
CEO
Budi Kengur
Beograd

Član broj: 324887
Poruke: 15

Sajt: https://elenasimic.net


+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.10.2014. u 11:54 - pre 115 meseci
Citat:
nadallina:
Hvala na odgovoru, tako sam i ja pretpostavljala. Resili u smisli da zelimo to oboje :),da cemo uraditi sto je potrebno da povecamo svoje sanse. Sad da li ce se to realizovati, vrlo sam svesna da je tesko. Zato sam i pisala na forumu jer ne znam u kom pravcu da idemo, sta je pametnije. Videla sam da je minimum tri godine iskustva potrebno za 5 bodova. To onda znaci da meni fali godinu dana iskustva, a to nije tako strasno.


Nekako najrealnija mogucnost je da idete preko supruga. IT struke su deficitarne u Australiji. Ne mora suprug da ima formalno obrazovanje iz IT-a. Za Skill Assessment ukoliko aplikant nema formalnog obrazovanja iz IT-a, ACS trazi 8 godina radnog iskustva u struci + Recognition of prior learning aplikacija. Evo ti linkove https://www.acs.org.au/migration-skills-assessment, https://www.acs.org.au/__data/...-Guidelines-for-Applicants.pdf gde moze da se informises vise o tome sta je sve potrebno da bi tvoj suprug dobio pozitivan skill assessment iz asocijacije zaduzene za IT struke u Australiji.
Agent za studiranje i odlazak u Australiju
https://elenasimic.net
https://budikengur.com
 
Odgovor na temu

abixi
Belgrade

Član broj: 321643
Poruke: 16
*.mozzartbet.com.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.10.2014. u 12:49 - pre 115 meseci
Citat:
johnnybaba:
Pozdrav svima,

Prvo, hvala svima koji su svojim informacijama pomogli i meni da pronadjem pravi nacin za dolazak u Australiju, zaista mi je mnogo znacilo :)

Ja sam evo vec mesec dana u Brisbaneu, pa ako nekom mogu da pomognem sa informacijama oko studentske vize (ja sam na 572) po pravilima od 1. jula 2014, slobodno pisite ili saljite PM :)

Za sve kolege IT-jevce koji planiraju da rade assessment preko ACS-a (Australian Computer Society): da znate da ACS priznaje svako radno iskustvo koje mozete da potkrepite dokazima (najjednostavnije je preko preporuka poslodavaca), bez obzira da li ste radili pre ili nakon diplomiranja! Konkretno za moj slucaj, pre diplomiranja sa bio angazovan nekoliko godina kao student saradnik na fakultetu i skoro godinu dana u dve firme. Nakon diplomiranja jos 2.5 godine u toj drugoj firmi. U firmama full-time zaposlenje, u struci. ACS mi je priznao sve pre diplomiranja (4.5 godine!!) i nakon, i to samo na osnovu preporuka profesora sa fakulteta (kao rukovodioca lab-a) i poslodavaca. Nisu ispitivali nista dodatno - nisu trazili dokaze iz PIO fonda, kopije radnih knjizica, platne spiskove, zvali poslodavce, itd. Dakle, samo preporuke, u kojima mora da stoji: opis posla i zaduzenja (sto detaljnije pisite svaku stavku), broj radnih sati nedeljno i da li je zaposlenje bilo regulisano ugovorom. Kopije ugovora nisu trazili. Pre 2 dana sam dobio PDF od njih (tako da je info sveza), a moje iskustvo sa ACS i vise nego pozitivno, bas su ljudi bili fini :))

Ako treba jos neka info, tu sam. Srecno svima!!! :)



Hvala mnogo!!!! Ovo mi dosta znaci jer se bas ovih dana spremam da posaljem svu dokumentaciju ACS. A u slicnoj sam situaciji kao ti...
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
210.1.217.*

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.10.2014. u 16:54 - pre 115 meseci
Citat:
basiaduki: Hvala Miroslave,
Ukoliko zovu trenutnu firmu, nece biti problema, najverovatnije cu se i ja javiti na telefon :)Ako se ne varam ti si u toj firmi koju su zvali bio oko 2 godine u trenutku poziva, ja sam u sadasnjoj tek 5 meseci, mozda ce zbog toga pre da provere prethodnu u kojoj sam proveo 4 godine, i za koju i dobijam poene (ukupno iskustvo 3-5 godina). Iako smo se rastali u korektnim odnosima, brine me da li ce mi ponovo izdati Employment Statement, sa novom adresom i telefonom, obzirom da sam ih malo jurio za prethodni i nisu bili bas raspolozeni da napisu po DIAC zahtevima, srecom na kraju jesu, kao i za payslip i sl...
Razmisljam da u Ambasadi Australije potpisem Statutory Decl. u kojoj navodim novu adresu firme i broj telefona, kao i online form change of circumstances u kome napisem da je prethodna firma promenila adredu i telefon. Druga opcija da cekam i vidim da li ce uopste i proveravati.

Sve u svemu za iskustvo sam poslao:
- Employment Statement (iz prethodne i sadasnje firme)
- pay slip iz sadasnje, karticu radnika iz prethodne, na kojoj se vide sve uplate za 4 godine, kao i porezi, osiguranje i sl
- Izvod iz PIO fond na kome se vide imena i prosle i sadasnje firme
- Ugovor o prestanku radnog odnosa iz prethodne
- izvode iz banaka po 3 za poslednje 2 godine, na kojima se jasno vidi ime firme koja uplacuje
- CV


U pravu si. Radio sam skoro dve i po godine u trenutku slanja dokumentacije. Ne znam sta da ti kazem... S obzirom da ne gledaju bas nesto pozitivno na zaposlenja koja su trajala manje od godinu dana, uzmi nekako novu potvrdu iz te prethodne firme i upload-uj je. Nemam sta da dodam na spisak za slanje :).


Citat:
nadallina:
Pozdrav,
Suprug i ja smo resili da idemo u Australiju sa decom, ali sam ja jako skepticna, imam utisak da je jako tesko dobiti vizu. Ja sam zavrsila filoloski, grcki jezik i imam jako malo radnog iskustva u struci, oko 2 godine i to ne sa grckim, nego engleskim jezikom. On mi je bio drugi jezik na faxu, imam 30 god. Suprug ima 15 god radnog iskustva u it, ali nema odgovarajuce obrazovanje i ima 40 god. Mislila sam da trazimo 190 vizu, nasla sam da ima prevodilac na listi. A mogu da polazem i za community language i tu dobijam 5 bodova. Ako sam dobro razumela. A i dobijam vise bodova zato sto imam manje godina. Kad sve saberem, oko 70, ako dobijem 8 na ielts testu. Ne znam koliko mi je radno iskustvo presudno. On ima radno iskustvo, engleski slabo zna. Nisam pametna. Citam onaj sajt kao sumanuta i sto vise citam, manje znam sta mi je ciniti. A verovatno sam neke stvari i previdela. Cak sam danas zvala i neku agenciju za i pricala sa nekom zenom koja je navodno imigracioni agent, u nadi da ce mi pomoci da odlucim sta da radim, toliko sam ocajna. Zanima me sta mislite koja je varijanta najsigurnija i ima li neko iskustva sa naati, sa polaganjem za prevodioca. I pitanje za one koji su otisli, sa koliko bodova ste dobili vizu...


Moj ti je savet da polozis NAATI test i neko se vreme bavis prevodjenjem. Prati kako se zanimanja translator i interpreter krecu na SOL i listama trazenih u pojedinim drzavama (s vremena na vreme nestanu). Kad budes imala potrebne godine radnog iskustva (makar jednu), prijavi se za vizu. Ako ti je Grcki solidan, mozda je bolje da polazes NAATI kao grcko-engleski prevodilac. Ovde ima vise Grka nego nasih. Na forumu Krstarice su dve zene koje su dobile vizu kao prevodioci, pa njih pitaj za detalje.

Ja sam imao 60 bodova za vizu 190. Da sam hteo da polazem IELTS jos koji put, verovatno bi moglo i vise da se sakupi, ali nije bilo potrebno... Cim dobijes sponzorstvo drzave automatski dobijas i poziv da podneses prijavu za vizu. Suprug ti ne bi bio dobar nosilac skilled vize jer dobija malo poena na godine, a cini se da ni na Engleskom ne moze dobiti previse.
 
Odgovor na temu

srle87
On my own

Član broj: 325746
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.10.2014. u 01:16 - pre 115 meseci
Pozdrav ljudi,

Evo ovako, ja jako zelim da odem u Australiju i radim na tome, 1 novembra imam IELTS ispit i to je prvi korak. Nego, mene zanima koje su moje sanse, posto ne idem preko vize 190, nemam ni dan radnog iskustva, a da je to negde zabelezeno. Inace se bavim web i grafickim dizajnom kao i internet marketingom u tome sam vec 5 godina(SEO, SEM, SMM, WORDPRESS, JOOMLA itd). Preko Odeska imam dosta odradjenih poslova, ali nije to ni bitno. Ja imam u Australiji sve obezbedjeno, pare, smestaj, auto i sve sve kod strica i strine, on me je pozvao da idem kod njega. Oni ce mi platiti vizu, avionsku kartu i sve sto bude potrebno, oni snose troskove. Pricali su sa agentom tamo i on im je rekao da prvo polazem ielts, ako ga ne polozim da dodjem na kurs Engleskog ili neku skolu da upisem ne znam ni ja, to cu uglavnom znati posle IELTS testa, a ta viza koliko sam razumeo strica traje 2 godine. Moja plan je tamo da odem i da se ozenim(upoznao sam dosta drugarica od brata koji zivi tamo), ili da nekako drugacije nadjem vizu, ali cilj mi je njihovo drzavljanstvo. Sad mene interesuje, da li ja posto imam tamo sve obezbedjeno, necu biti na teretu drzave, plus cu skolovanje tamo da placam i imam pravo na part-time posao, u skladu sa tim cu i porez neki placati, znaci da li ja imam dobre sanse da odem tamo, samo to mi treba, da odem? Citao sam dosta stranica, ali nisam nigde uspeo da nadjem ono sto me interesuje. Nesto slicno je bilo za prijatelja par stranica pre, ali da li tamo gledaju po rodbinskoj vezi za vizu, posto mi je rodjeni stric, da li to moze da bude veca sansa za vizu? Hvala Vam unapred za odgovore, sve najbolje Vam zelim svima.

PS: U pitanju je Pert. Pozdrav
 
Odgovor na temu

Elena Trajanova
Elena Simic
CEO
Budi Kengur
Beograd

Član broj: 324887
Poruke: 15

Sajt: https://elenasimic.net


+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.10.2014. u 21:55 - pre 115 meseci
Srle87 za studentsku vizu nije bitno to sto imas smestaj, kola i neko ko ce da ti placa skolarinu u Australiji :) To sto imas rodbine ili prijatelje moze samo za tebe licno da bude prednost ne i za ambasadu. Svakako je potrebna finansijska garancija za ovu vizu. Kada ides na studentsku vizu najbitnija stvar je da dokazes ambasadi da si verodostojan student. To znaci da se gleda pre svega tvoj profil (godine, obrazovanje, radno iskustvo ukoliko je proslo vremena od kada si zavrsio skolu itd.) Takodje gleda se kakav program upisujes u Australiji i da li je program nekako povezan za profil. Ovo bi trebalo agent dobro da ti objasni. Inace viza se izdaje na period koliko traje i program studiranja + 2 meseci.
Agent za studiranje i odlazak u Australiju
https://elenasimic.net
https://budikengur.com
 
Odgovor na temu

Elena Trajanova
Elena Simic
CEO
Budi Kengur
Beograd

Član broj: 324887
Poruke: 15

Sajt: https://elenasimic.net


+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.10.2014. u 21:56 - pre 115 meseci
Jos jedna stvar, ako odlucis da upises kurs engleskog da znas da ne mozes da upises ovaj kurs na vise od 60 nedelja.
Agent za studiranje i odlazak u Australiju
https://elenasimic.net
https://budikengur.com
 
Odgovor na temu

srle87
On my own

Član broj: 325746
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.10.2014. u 23:14 - pre 115 meseci
Elena hvala ti na odgovoru, mnogo mi znaci :)

Ja sam zavrsio fakultet ovde u Srbiji, prosle godine u martu sam diplomirao. Nesto cu iskombinovati, da ostanem sto duze tamo, uglavnom mi stric kaze da mu je agent rekao da ta viza sto su pokrenuli traje 2 godine. Nadam se da cu za te 2 godine ili ozeniti ili naci nekog sponzora da ostanem duzi period. Hvala ti jos jednom, sad mi sledi IELTS, pa cemo videti gde sam i sta sam. Pozdrav
 
Odgovor na temu

Elena Trajanova
Elena Simic
CEO
Budi Kengur
Beograd

Član broj: 324887
Poruke: 15

Sajt: https://elenasimic.net


+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.10.2014. u 13:17 - pre 115 meseci
Nek ti se stric lepo raspita o ovoj opciji jer nije logicno da se pokrene vizu na dve godine ako ides na studentsku vizu. Mozda zelis da upises program na dve godine pa na taj nacin i da dobijes vizu na ovaj period :)
Agent za studiranje i odlazak u Australiju
https://elenasimic.net
https://budikengur.com
 
Odgovor na temu

srle87
On my own

Član broj: 325746
Poruke: 8
212.200.170.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.10.2014. u 21:04 - pre 115 meseci
Da verovatno je to neka vrsta programa, jer ja polazem IELTS general, a za studiranje tamo kontam da treba IELTS academic. To mi i jeste cilj, da u tom periodu pokusam da dodjem do permament vize :D znam da nije lako, ali zasto da ne, pokusacu sve samo da ostanem tamo. Elena ti si bog. :)
 
Odgovor na temu

geonesok
Novi Sad

Član broj: 325912
Poruke: 3
41.242.13.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.11.2014. u 13:37 - pre 115 meseci
Pozdrav ljudi,

Iscitah dosta toga ovde ali slabo nadjoh za geometre. Imam 26 godina i od skole imam samo srednju ali imam malo vise od 7 godina iskustva u 3 velike strane kompanije i u 1 domacoj koje mogu dokazati bez problema. Sakupio sam i nesto preko 30ak hiljada AUD i sad me zanima koju bi ste mi opciju predlozili da odem u AU ili NZ. Geometri su na SOL ali ne znam imam li ikakve sanse jer nemam fax. Hvala unapred
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.11.2014. u 00:16 - pre 115 meseci
Pregledaj SOL listu i potrazi svoje zanimanje. Pored zanimanja na listi pise koje telo daje akreditaciju. Idi na sajt tog tela i vidi da li ti je iskustvo dovoljno za licencu. Ako jeste i profesija je na SOL prijavi se, ako nije onda bi najverovatnije morao da studiras.
Sa 30 hiljada bi se jedva provukao za master godinu dana, problem je sto moras da dokazes da imas novac za zivotne troskove, ne samo za skolarinu.
Mozda da dodjes na neki TAFE pa da juris sponzorstvo poslodavca u tom slucaju.
 
Odgovor na temu

geonesok
Novi Sad

Član broj: 325912
Poruke: 3
41.242.13.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.11.2014. u 07:00 - pre 115 meseci
Hvala za odgovor
Za licencu sam se raspitao pre koji dan i mislim da mi je nemoguce ispuniti one uslove sto traze. Sad razmisljam da upisem TAFE od 52 nedelje i da pokusam da se snadjem za to vreme. Ako ne uspem i ako se vratim u Srbiju, mogu konkurisati valjda za vizu jer cu tad imati jos 10 bodova zbog tog kursa i bice dovoljno bodova. Nadam se da mi ideja ima smisla.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.11.2014. u 14:04 - pre 115 meseci
Ima smisla, samo budi svestan toga da je studentska varijanta rizik. Moze da se desi da sve prodje glat, dobijes papire i posao, ali moze i da se desi da ne dobijes nista.
Tako da na to gledaj kao na investiciju koja je rizicna ali ima i potencijal da vrati dosta na ulog. Ako ti ne upali odmah uvek mozes produzavati studentsku vizu i istovremeno raditi dok ne se ne kvalifikujes (upisujes jeftine koledze).
 
Odgovor na temu

geonesok
Novi Sad

Član broj: 325912
Poruke: 3
41.242.13.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.11.2014. u 14:42 - pre 115 meseci
Hvala :D

To mi je za sada dovoljno
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1122743 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.