Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1120735 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

epidemija

Član broj: 194209
Poruke: 165
*.teol.net.

Sajt: www.poruka.ba


+6 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.09.2014. u 12:12 - pre 117 meseci
Ukoliko zavrsim zapocete studije, a planiram da upisem nove studije kako onda stvari stoje?! Ova solucija mi se najvise odgovara. Da li mogu naci na internetu listu certifikata koji su priznati?


Koja dokumenta osoba iz AU moze da mi posalje da meni garantuje sve uslove potrebne za normalan zivot(stanovanje, hrana, auto itd.).? Da li to spada samo pod jedan dokument ili vise dokumenata treba da trazim?


Pogledacu tvoje linkove iz potpisa, a ja cu se jos informisati u Sarajevu u ambasadi.


 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.09.2014. u 16:02 - pre 117 meseci
Vec odgovoreno u postu 01.09.2014. u 15:13.
Ne postoji lista, procenjuje se od slucaja do slucaja.
Ko da ti garantuje? Potvrdu o prihodima/placenom porezu u prethodnom periodu/imovini.

 
Odgovor na temu

epidemija

Član broj: 194209
Poruke: 165
*.teol.net.

Sajt: www.poruka.ba


+6 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.09.2014. u 19:15 - pre 117 meseci
Zelim da stanujem kod prijatelja, a ujedno da i studiram.

 
Odgovor na temu

Uluru

Član broj: 324877
Poruke: 3
*.kti.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.09.2014. u 21:17 - pre 117 meseci
Meni za nostrifikaciju diplome (Primary School Teacher) ne traže radno iskustvo sem stažiranja, ali mi iskustvo treba za SS, jer je moje zanimanje na SOL zapadne AU. Kojom dokumentacijom se to dokazuje? Čula sam od više njih da su lažirali iskustvo.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.7.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.09.2014. u 03:41 - pre 117 meseci
Citat:
epidemija:
Zelim da stanujem kod prijatelja, a ujedno da i studiram.


To mora da je neki jako dobar prijatelj kad bi ti platio studije i troskove zivota preko sto hiljada dolara.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.7.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.09.2014. u 03:44 - pre 117 meseci
Citat:
Uluru:
Meni za nostrifikaciju diplome (Primary School Teacher) ne traže radno iskustvo sem stažiranja, ali mi iskustvo treba za SS, jer je moje zanimanje na SOL zapadne AU. Kojom dokumentacijom se to dokazuje? Čula sam od više njih da su lažirali iskustvo.


Ako laziras bilo sta rizikujes da te ne samo stave na crnu listu pa da vise nikada ne mozes da se prijavis, vec i ako ti uspe pa sve do momenta dobijanja drzavljanstva (sto je minimalno cetiri godine, a u praksi cetiri i po godine zivota u Australiji) ako te otkriju mogu da ti poniste PR i deportuju iz zemlje. PR se ponistava ako je stecen prevarom, jedino se drzavljanstvo ne moze ponistiti. Bilo je tih slucajeva naknadnog otkrivanja. Mislim da je pametnije da odradis te 3 godine ili vec koliko se trazi.
 
Odgovor na temu

epidemija

Član broj: 194209
Poruke: 165
*.teol.net.

Sajt: www.poruka.ba


+6 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.09.2014. u 23:14 - pre 116 meseci
Citat:
noskich:
Citat:
epidemija:
Zelim da stanujem kod prijatelja, a ujedno da i studiram.


To mora da je neki jako dobar prijatelj kad bi ti platio studije i troskove zivota preko sto hiljada dolara.




Da li postoji nacin da eskiviram studije kada ih upisem, a da se zadrzim sto duze? Mislim, da ne polazem ispite itd. itd.?!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.7.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.09.2014. u 01:32 - pre 116 meseci
Ne, belezi se prisustvo i ako si odsutan odredjeni procenat casova viza se ponistava.

Ako hoces da zivis ilegalno onda ti je svejedno na koju ces vizu uci. Udjes kako god mozes i ostanes koliko mozes.
 
Odgovor na temu

epidemija

Član broj: 194209
Poruke: 165
*.teol.net.

Sajt: www.poruka.ba


+6 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.09.2014. u 14:24 - pre 116 meseci
Gledaj,

prijatelji mi je voljan jako pomoci i platiti dosta toga, ali ja ne zelim da budem bezobrazan da iskoristim to na gluposti.

Koja verzija skolovanja mi je najjeftinija, ima li tako nesto? Zelim da prodjem sa sto manje troskova?

Hvala ti na brzim odgovorima!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.09.2014. u 02:04 - pre 116 meseci
Kursevi za ucenje engleskog jezika ili neki koledz.
http://cricos.deewr.gov.au/Course/CourseSearch.aspx
 
Odgovor na temu

epidemija

Član broj: 194209
Poruke: 165
*.teol.net.

Sajt: www.poruka.ba


+6 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.09.2014. u 17:56 - pre 116 meseci
Odlicno,

hvala ti.

Procitacu veceras o ovom.

hvala jos jednom!
 
Odgovor na temu

Elena Trajanova
Elena Simic
CEO
Budi Kengur
Beograd

Član broj: 324887
Poruke: 15

Sajt: https://elenasimic.net


+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.09.2014. u 18:49 - pre 116 meseci
Citat:
epidemija:
Gledaj,

prijatelji mi je voljan jako pomoci i platiti dosta toga, ali ja ne zelim da budem bezobrazan da iskoristim to na gluposti.

Koja verzija skolovanja mi je najjeftinija, ima li tako nesto? Zelim da prodjem sa sto manje troskova?

Hvala ti na brzim odgovorima!



Procitala sam prepisku sa Noskichom pa samo da dam par bitnih inormacija. Ukoliko imas srpski pasos i u Australiji planiras da upises kurs engleskog jezika ili neki strucni program, sponzor ne moze da ti bude prijatelj. Ovo su izmenili od 22. marta 2014. godine za Ass. Level 3 zemlje kao sto je Srbija. Od tada sponzor moze da bude samo bliska rodbina. Ovo je jako bitna stvar i ambasada proverava ovaj uslov, ukoliko se ne ispunjava ne prihvata prikazanu garanciju, a to znaci da ne mozes da dobijes odobrenje vize.

Po zakonu Australije moras da pohadjas 80% nastave. Imas razlicite vrste koledza. Imas neke koje su tako fleksibilni gde mozes da biras koji ces dan da ides na predavanja ili gde imas predavanja na primer samo dva puta nedeljno.

Najeftinija varijanta studiranja su ti kursevi engleskog jezika (od 170 AUD na nedeljnom nivou) i strucni VET programi (skolarine se krecu od 6,000AUD na godisnjem nivou)

Noskich ti je poslao link pa tu mozes da pregledas i kursevi i cene programa.
Agent za studiranje i odlazak u Australiju
https://elenasimic.net
https://budikengur.com
 
Odgovor na temu

Uluru

Član broj: 324877
Poruke: 3
*.kti.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.09.2014. u 20:51 - pre 116 meseci
Šta je tačno VET? Kao srednja škola?
 
Odgovor na temu

Elena Trajanova
Elena Simic
CEO
Budi Kengur
Beograd

Član broj: 324887
Poruke: 15

Sajt: https://elenasimic.net


+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.09.2014. u 20:10 - pre 116 meseci
VET je skracenica za Vocational and Education Training. To je nesto kao visa skola kod nas, bar najblize tome. Poznati su jos kao strucni programi za do i prekvalifikaciju. Pokrivaju veliki izbor studijskih programa iz razlicitih oblasti studiranja. Ima vise nivoa kvalifikacije u okviru VET programa (Cert. I, II, III, IV, Diploma, Advanced Diploma)
Agent za studiranje i odlazak u Australiju
https://elenasimic.net
https://budikengur.com
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
*.kpn.net.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.09.2014. u 22:05 - pre 116 meseci
Pozdrav svima, po ko zna koji put.

Uskoro apliciram za vizu 190, papiri su mi na prevodjenju, imam samo jos jednu nedoumicu:

- posto nisam sluzio vojsku, uzeo sam iz vojnog odseka potvrdu da sam uveden u vojnu evidenciju, rekose da samo tu potvrdu mogu da dobijem, na njoj ne pise da li sam ili nisam sluzio vojsku. Prevodilac mi kaze da je ona ranije za Australiju prevodila celu vojnu knjizicu, bukvalno svaku stranu.

Da li je neko, ko je u skorije vreme aplicirao za 190 ili 189, uopste morao da salje nesto iz vojnog odseka (potvrde, vojnu knjizicu i sl)?

Razmisljam da to uopste i ne posaljem, posto nije na check listi.

kako je vama bilo u vezi ovih potvrda? da li vam je CO trazio?

Hvala na savetima, ukoliko bilo ko ima pitanje u vezi assessment-a, ieltsa i SS, voljan sam da pomognem.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

banej123

Član broj: 101869
Poruke: 35



+12 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.09.2014. u 22:50 - pre 116 meseci
Ćao

Ja kad sam svojevremeno slao papire u NZ postojao je poseban formular za aplikante iz ex yu koji je trebao da se popuni a u kojem sam u sitna crevca odgovarao na pitanja o svojoj vojnoj službi. Tada su mi tražili i da im pošaljem prevedenu vojnu knjižicu. Ja sam tada od vojnog odseka uspeo da dobijem potvrdu da nisam prema njihovoj evidenciji bio učesnik ratnih sukoba.

Verovatno ti nisam ovim odgovorom puno pomogao jer se ovo tiče NZ-a.

A od koje države tražiš SS ako nije tajna?

Bane
 
Odgovor na temu

epidemija

Član broj: 194209
Poruke: 165
*.teol.net.

Sajt: www.poruka.ba


+6 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.09.2014. u 23:15 - pre 116 meseci
Citat:
Elena Trajanova:
Citat:
epidemija:
Gledaj,

prijatelji mi je voljan jako pomoci i platiti dosta toga, ali ja ne zelim da budem bezobrazan da iskoristim to na gluposti.

Koja verzija skolovanja mi je najjeftinija, ima li tako nesto? Zelim da prodjem sa sto manje troskova?

Hvala ti na brzim odgovorima!



Procitala sam prepisku sa Noskichom pa samo da dam par bitnih inormacija. Ukoliko imas srpski pasos i u Australiji planiras da upises kurs engleskog jezika ili neki strucni program, sponzor ne moze da ti bude prijatelj. Ovo su izmenili od 22. marta 2014. godine za Ass. Level 3 zemlje kao sto je Srbija. Od tada sponzor moze da bude samo bliska rodbina. Ovo je jako bitna stvar i ambasada proverava ovaj uslov, ukoliko se ne ispunjava ne prihvata prikazanu garanciju, a to znaci da ne mozes da dobijes odobrenje vize.

Po zakonu Australije moras da pohadjas 80% nastave. Imas razlicite vrste koledza. Imas neke koje su tako fleksibilni gde mozes da biras koji ces dan da ides na predavanja ili gde imas predavanja na primer samo dva puta nedeljno.

Najeftinija varijanta studiranja su ti kursevi engleskog jezika (od 170 AUD na nedeljnom nivou) i strucni VET programi (skolarine se krecu od 6,000AUD na godisnjem nivou)

Noskich ti je poslao link pa tu mozes da pregledas i kursevi i cene programa.



Hvala ti puno za ovu informaciju. Da li je ista situacija i sa Bosanskim?!


 
Odgovor na temu

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.09.2014. u 23:27 - pre 116 meseci
Dali za vreme trajanja radne vize za NZ mozes da izlazis iz zemlje pa da se vratis ili moras svo vreme da budes u zemlji?
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.09.2014. u 09:22 - pre 116 meseci
Radna viza za NZ je uglavnom bez ogranicenja broja ulazaka i izlazaka iz zemlje.
 
Odgovor na temu

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.09.2014. u 10:50 - pre 116 meseci
A dali ja ako sam na NZ na radnoj vizi mogu da budem nekom garant za turisticku vizu ili da budem garant da moze da mi dodje porodica u posetu?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1120735 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.