Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1121575 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

radnikudarnicki
Radnik Udarnicki
Ne radim
Ne radim

Član broj: 318831
Poruke: 5
*.191.10.99.users.zona.ba.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.11.2013. u 13:33 - pre 127 meseci
Znaci ne postoji ni jedna jedina opcija kako bih mogao otici u AU s namjerom da ostanem sa porodicom da zivim? A da li moze neka firma za mene garantovati, sve platiti itd a da nije moja struka, npr. da cistim ulice za neku privatnu kompaniju koja garantuje sve i placa itd itd?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.1.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.11.2013. u 03:04 - pre 127 meseci
Zasto bi se poslodavac maltretirao da te sponzorise ako moze da nadje nekoga kao sto si ti lako ovde bez sponzorisanja?

U sadasnjim okolnostima mislim da nemas direktan nacin da dobijes useljenicku vizu.
Mozes ili da probas da dodjes na studentsku vizu i platis studije pa se prijavis za PR ili da u Srbiji opet studiras u oblasti deficitarnih zanimanja, steknes iskustvo pa se prijavis.
I u jednom i u drugom slucaju nema garancije jer se lista deficitarnih zanimanja cesto menja, ali to su ti najbolji nacini.
Ako studiras u Australiji imas prednost u tome sto mozes da radis pola radnog vremena u toku studija i puno radno vreme tokom raspusta plus graduate vizu nakon diplomiranja - cini mi se 18 meseci imas da radis i nadjes sponzorstvo ili da se direktno prijavis za PR ako ti je zanimanje na listi. Ali studiranje ovde je dosta skupo.

U Srbiji je studiranje jeftinije ali bi ti trebalo vise vremena jer bi morao i da stices iskustvo.
 
Odgovor na temu

radnikudarnicki
Radnik Udarnicki
Ne radim
Ne radim

Član broj: 318831
Poruke: 5
*.191.10.99.users.zona.ba.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.11.2013. u 11:02 - pre 127 meseci
Pitao sam za poslodavca i njegovo sponzorstvo (npr kao sto sam rekao da cistim ulice itd itd) iz razloga jer imam u AU dosta rodbine koji imaju svoju firmu od gradjevine do IT, pa iz tog razloga sam pitao da li moze neko od njih da sponzorira mene bez obzira sto imam diplomu koju sam vec naveo, jer uopste mi nije cilj da radim u svojoj struci, jer je to kao sto sam rekao "Nemogca misija" od Tom Kruza. A, sto se tice studiranja ispada da bih mozda mogao u AU doci tek 2021 sa radnim iskustvom i zavrsenim fakultetom koji nije deficitaran, ali pod uslovom da u ambasadi AU ne promjene kriterije sto mislim da je nemoguce. ZNACI ispada NIKAD.
Citajuci forume, razne komentare, sugestije, prijedloge itd na kraju je zakljucak da je najlakse otici ako se ponovo zarati.
 
Odgovor na temu

banej123

Član broj: 101869
Poruke: 35



+12 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.11.2013. u 11:49 - pre 127 meseci
Citat:
radnikudarnicki:
Pitao sam za poslodavca i njegovo sponzorstvo (npr kao sto sam rekao da cistim ulice itd itd) iz razloga jer imam u AU dosta rodbine koji imaju svoju firmu od gradjevine do IT, pa iz tog razloga sam pitao da li moze neko od njih da sponzorira mene bez obzira sto imam diplomu koju sam vec naveo, jer uopste mi nije cilj da radim u svojoj struci, jer je to kao sto sam rekao "Nemogca misija" od Tom Kruza. A, sto se tice studiranja ispada da bih mozda mogao u AU doci tek 2021 sa radnim iskustvom i zavrsenim fakultetom koji nije deficitaran, ali pod uslovom da u ambasadi AU ne promjene kriterije sto mislim da je nemoguce. ZNACI ispada NIKAD.
Citajuci forume, razne komentare, sugestije, prijedloge itd na kraju je zakljucak da je najlakse otici ako se ponovo zarati.


Pa da zaratimo onda što pre. To nam bar ide od ruke.

A pitanje ti nije loše. Dakle da li neko ovde zna, da li je neophodan uslov da se ima diploma iz oblasti iz koje je ponuda posla? Naravno ovde pričamo samo o ovakvoj kombinaciji kada je poznat poslodavac (prijatelj, rođak...)

B
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.11.2013. u 13:35 - pre 127 meseci
Zavisi od posla i tela koje daje akreditaciju da se mozes baviti zanimanjem. Na primer u ITju ako imas dosta godina relevantnog iskustva negde oko 8 i sve mozes da dokazes ne treba ti diploma.
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland05.11.2013. u 10:16 - pre 127 meseci
Da li da covek upise neki TAFE, radi uz to taj zanat 20h nedeljno, zatim predje na vizu 457 i radi to isto puno radno vreme, da bi na kraju dobio PR vizu kad skupi dovoljno poena?

Npr. upise kurs za kuvara ( ako je to jos na SOL-u ), bude kuvar kod nekoga dok traje to, isti ga sponzorisu za 457, pa se posle par godina prijavi za 189 ili 190 vizu... Naravno, ako zanimanje ne skinu sa liste.

Da li je takvo nesto teorijski moguce?
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland05.11.2013. u 10:45 - pre 127 meseci
@radnikudarnik: ne bih da te "plašim" ali od 1/7/2013 su malo promenili zakon oko tih 457 viza. Na ovoj stranici piše:

"You must be sponsored by an approved business. A business can sponsor someone for this visa if they cannot find an Australian citizen or permanent resident to do the skilled work."

U prevodu - ako poslodavac može da nađe nekoga u AUS ko može da radi taj posao, morao bi njega da zaposli. Naravno, jedno je šta piše na papiru a praksa je nešto sasvim drugo. Ne znam gde žive ti tvoji rođaci? Pretpostavljam da ako žive u SA možeš lakše srediti vizu nego u NSW ili VIC. Naravno, da bi dokazao da ti to možeš da radiš a ne neko drugi, treba ti skill assessment. Inače, ovako nešto slično je i Slovenija uvela 2010. ali su ljudi uspevali da "prevare" sistem tako što su pisali baš neka specifična znanja koja su potrebna za neko radno mesto. Naravno, za čistača ulice to ne možeš da izmišljaš ali u IT i sličnom uvek možeš navesti 999 tehnologija koje radno mesto zahteva :)

Možda nije loša ideja ni naći dobrog Migration agenta za ovo? Oni bi svakako trebali poznavati rupe u zakonu i cake na koje bi mogao da prođeš. Samo treba naći dobrog agenta...
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.1.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland05.11.2013. u 23:44 - pre 127 meseci
Nije to tako jednostavno. Da jeste mogao bi bilo ko da registruje firmu danas, a da vec sutra pocne da poziva `strucne kadrove`.
Da se to ne bi desavalo definisano je koja firma moze da sponzorise radnike, mislim da su uslovi broj radnika (koliko se secam ne manje od deset), koliko godina je firma registrovana, kakvo je bilo poslovanje firme (prijavljen profit, porez i ostalo).

Prema tome prvo firma treba da dokaze da moze da sponzorise, zatim treba da dokaze da ne moze da nadje radnika u Australiji i tek onda treba da se prijavljuje za sponzorstvo sto opet zahteva papirologiju i placanje vize odeljenju za imigraciju. Takodje postoje minimalne plate na koje firma treba da se obaveze ako hoce da sponzorise. Ne moze da dovede nekog `eksperta`, a da ga plati minimalno.

Kada se sve to ima u vidu onda uopste ne iznenadjuje zasto se sponzorstva daju retko. Velike firme sa preko 5 i 10 hiljada radnika rade sponzorstva, ali to naravno nije prevara vec sve odrade.
Ima nesto sto je kao polu-prevara taj 457, ovo je uobicajna stvar u IT-ju, firma u Indiji posalje radnika na 457 na kojoj moze da ostane od 4 godine firmi u Australiji. Tako firma u Australiji placa manje nego da uzme lokalnog radnika, a firma u Indiji skida krem sa tog ugovora, to jest uzima dobar deo plate tog radnika. Zato se ovde mnogi lokalni radnici zale da im ti sa 457 ugrozavaju zaposlenje.
Ta 457 je bila zamisljena kao privremena viza da dovedes nekoga sa strane da ti odradi posao, ali eto moze biti i do 4 godine, plus se ljudi na toj vizu mogu prijaviti za PR.

Koristiti agenta ili ne nije jednostavno pitanje. Moj je utisak da su vecina agenata bezveze, i samo gledaju da uzmu novac i otaljaju. Svakome bih preporucio da sam sto vise cita i zna i tek onda pokusa da nadje dobrog agenta koji su retki. Jer ako ti nista ne znas pa ides preko agenta onda ne mozes ni znati da li je agent dobar i ostavljas prostora da te predje.
 
Odgovor na temu

vertex
Beograd

Član broj: 32795
Poruke: 450
*.diners.rs.



+8 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.11.2013. u 14:13 - pre 127 meseci
Pročitao sam dosta strana, ali mi je i dalje dosta toga konfuzno.
Voleo bih da neko upućen napravi neku paralelu između Australije i Novog Zelanda.
Dakle, šta su razlike, šta su sličnosti, gde je lakše imigrirati itd.
Da napomenem da imam i hrvatsko državljanstvo, nisam siguran da li mi EU državljanstvo znači nešto u ovom slučaju.

Unapred zahvalan :)
Son: Dad, what are clouds made of?
Dad: Linux servers, mostly.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.1.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.11.2013. u 05:05 - pre 127 meseci
Uopsteno NZ je manja, izolovanija i siromasnija zemlja.
Manje ima svega, ljudi, gradova, poslova, teritorije... Jedino ovaca ima vise i poneke flore i faune kao i Pacific Islandera.
Dosta ljudi sa NZ dolazi u Australiju jer ovde ima vise i posla i novca i dinamicnije je jer ima vecih gradova. Takodje ocigledno, lakse je iz Australije putovati do bilo gde nego sa NZ, vise ima letova.

U vreme ratova u bivsoj SFRJ dobiti papire na NZ je bilo dosta lakse nego u Australiji pa je dosta ljudi prvo otislo tamo i nakon dobijanja drzavljanstva u Australiju.
Sada su i oni poostrili kriterijume jer ne zele vise da budu `propusna cev`, to jest da ljudi dodju, dobiju drzavljanstvo pa odu negde drugde.

Mislim da treba da uporedis kriterijume za dobijanja papira u obe zemlje pa vidis sta ti odgovara. Ako su kriterijumi priblizni verovatno da je Australija bolji izbor.

Nijedno drzavljanstvo ne predstavlja prednost za dobijanje stalnog boravka u ove dve zemlje.

[Ovu poruku je menjao noskich dana 07.11.2013. u 10:28 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao noskich dana 07.11.2013. u 10:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vertex
Beograd

Član broj: 32795
Poruke: 450
*.diners.rs.



+8 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.11.2013. u 14:05 - pre 127 meseci
Ja sam se konkretno pitao ima li nekih prednosti, s obzirom na to da je Novi Zeland ukinuo vize za Hrvate ukoliko boraviš tamo manje od tri meseca.

http://www.putovnica.net/vijes...i-zeland-ukinuo-vize-za-hrvate

Koliko sam ja shvatio, najteže je po nekom osnovu doći na NZ, a ako nađeš poslodavca koji je voljan da te zaposli, ostanak nije problem.

Razmišljao sam o tome da li ja mogu da dođem na NZ i u ta tri meseca pokušam da nađem posao, pa ako nađem poslodavca koji je voljan da me zaposli, da apliciram za neku vrstu radne vize.
Son: Dad, what are clouds made of?
Dad: Linux servers, mostly.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
210.55.255.*



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.11.2013. u 22:43 - pre 127 meseci
Citat:
radnikudarnicki:
Pitao sam za poslodavca i njegovo sponzorstvo (npr kao sto sam rekao da cistim ulice itd itd) iz razloga jer imam u AU dosta rodbine koji imaju svoju firmu od gradjevine do IT, pa iz tog razloga sam pitao da li moze neko od njih da sponzorira mene bez obzira sto imam diplomu koju sam vec naveo, jer uopste mi nije cilj da radim u svojoj struci, jer je to kao sto sam rekao "Nemogca misija" od Tom Kruza. A, sto se tice studiranja ispada da bih mozda mogao u AU doci tek 2021 sa radnim iskustvom i zavrsenim fakultetom koji nije deficitaran, ali pod uslovom da u ambasadi AU ne promjene kriterije sto mislim da je nemoguce. ZNACI ispada NIKAD.
Citajuci forume, razne komentare, sugestije, prijedloge itd na kraju je zakljucak da je najlakse otici ako se ponovo zarati.


Nemoj na prvoj prepreci da odustajes. Sve se uglavnom vrti oko zanimanja odnosno da li je na listi. Ima viza 402 nje ima tri vrste. Ona je za obuku i usavrsavanje i moze biti do 2 godine, ali i za nju zanimanje mora da ti bude na listi pa da te sponzorise poslodavac. Netreba IELTS samo mora poslodavac da da izjavu da je proverio tvoj engleski. Ti bi mogao da radis puno radno vreme a supruga 20 sati nedeljno i sa nje ne moze na PR nego moze na 457.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
210.55.255.*



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.11.2013. u 22:48 - pre 127 meseci
Citat:
vertex:
Ja sam se konkretno pitao ima li nekih prednosti, s obzirom na to da je Novi Zeland ukinuo vize za Hrvate ukoliko boraviš tamo manje od tri meseca.

http://www.putovnica.net/vijes...i-zeland-ukinuo-vize-za-hrvate

Koliko sam ja shvatio, najteže je po nekom osnovu doći na NZ, a ako nađeš poslodavca koji je voljan da te zaposli, ostanak nije problem.

Razmišljao sam o tome da li ja mogu da dođem na NZ i u ta tri meseca pokušam da nađem posao, pa ako nađem poslodavca koji je voljan da me zaposli, da apliciram za neku vrstu radne vize.


Na NZ dolaze dosta sa turistickom vizom pa nadju posao i ostanu ali dosta i odbijaju za turisticku vizu. AU ti je veca zemlja,vise posla, vece plate a i sve zavisi kakve su ti mogucnosti i zelje bolje doci i ovde nego biti u Srbiji i ima solidno posla.
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.11.2013. u 06:43 - pre 127 meseci
Citat:
rolee: bolje doci i ovde nego biti u Srbiji i ima solidno posla.


Kako si se ti snašao posle par meseci?
 
Odgovor na temu

vertex
Beograd

Član broj: 32795
Poruke: 450
*.diners.rs.



+8 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.11.2013. u 08:03 - pre 127 meseci
Citat:
rolee:
Citat:
vertex:
Ja sam se konkretno pitao ima li nekih prednosti, s obzirom na to da je Novi Zeland ukinuo vize za Hrvate ukoliko boraviš tamo manje od tri meseca.

http://www.putovnica.net/vijes...i-zeland-ukinuo-vize-za-hrvate

Koliko sam ja shvatio, najteže je po nekom osnovu doći na NZ, a ako nađeš poslodavca koji je voljan da te zaposli, ostanak nije problem.

Razmišljao sam o tome da li ja mogu da dođem na NZ i u ta tri meseca pokušam da nađem posao, pa ako nađem poslodavca koji je voljan da me zaposli, da apliciram za neku vrstu radne vize.


Na NZ dolaze dosta sa turistickom vizom pa nadju posao i ostanu ali dosta i odbijaju za turisticku vizu. AU ti je veca zemlja,vise posla, vece plate a i sve zavisi kakve su ti mogucnosti i zelje bolje doci i ovde nego biti u Srbiji i ima solidno posla.


Iskreno, meni je NZ mnogo lepši od AU, sviđa mi se što je manja zemlja, što nije pregusto naseljena i naravno fenomenalna priroda. Ne jurim milione, želeo bih pristojan život, da imam svoju kuću, auto, da vikendom mogu da idem na izlete u prirodu (a toga na NZ sigurno ne manjka).
Čuo sam i ja da ljudi dolaze s turističkom vizom, pa ostaju, ali zato mislim da možda može da prođe ovo sa hrvatskim državljanstvom.
Pošto Hrvati ne moraju da vade vizu za ostanak manje od 3 meseca, kontao sam da mogu da dođem bez vize i u ta tri meseca pokušam da nađem posao. Ukoliko bih našao posao, na osnovu toga da izvadim radnu vizu i ostanem.
Son: Dad, what are clouds made of?
Dad: Linux servers, mostly.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
202.49.165.*



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.11.2013. u 08:52 - pre 127 meseci
Citat:
MirosIav:
Citat:
rolee: bolje doci i ovde nego biti u Srbiji i ima solidno posla.


Kako si se ti snašao posle par meseci?


Poceo sam da radim posle mesec dana trazenja bilo kakvog posla i isti posao sto sam radio i u Srbiji iako malo znam Engleski, jezik je dosta vazan za posao. Ja sam u Taurangi oko 120.000. stanovnika nema neke preterane industrije ali ukupno gledano ima posla.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
202.49.165.*



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.11.2013. u 08:55 - pre 127 meseci
Citat:
vertex:
Citat:
rolee:
Citat:
vertex:
Ja sam se konkretno pitao ima li nekih prednosti, s obzirom na to da je Novi Zeland ukinuo vize za Hrvate ukoliko boraviš tamo manje od tri meseca.

http://www.putovnica.net/vijes...i-zeland-ukinuo-vize-za-hrvate

Koliko sam ja shvatio, najteže je po nekom osnovu doći na NZ, a ako nađeš poslodavca koji je voljan da te zaposli, ostanak nije problem.

Razmišljao sam o tome da li ja mogu da dođem na NZ i u ta tri meseca pokušam da nađem posao, pa ako nađem poslodavca koji je voljan da me zaposli, da apliciram za neku vrstu radne vize.


Na NZ dolaze dosta sa turistickom vizom pa nadju posao i ostanu ali dosta i odbijaju za turisticku vizu. AU ti je veca zemlja,vise posla, vece plate a i sve zavisi kakve su ti mogucnosti i zelje bolje doci i ovde nego biti u Srbiji i ima solidno posla.


Iskreno, meni je NZ mnogo lepši od AU, sviđa mi se što je manja zemlja, što nije pregusto naseljena i naravno fenomenalna priroda. Ne jurim milione, želeo bih pristojan život, da imam svoju kuću, auto, da vikendom mogu da idem na izlete u prirodu (a toga na NZ sigurno ne manjka).
Čuo sam i ja da ljudi dolaze s turističkom vizom, pa ostaju, ali zato mislim da možda može da prođe ovo sa hrvatskim državljanstvom.
Pošto Hrvati ne moraju da vade vizu za ostanak manje od 3 meseca, kontao sam da mogu da dođem bez vize i u ta tri meseca pokušam da nađem posao. Ukoliko bih našao posao, na osnovu toga da izvadim radnu vizu i ostanem.


Mozes da probas ali nije bas tako lako naci poslodavca da hoce da te sponzorise, dosta zavisi i koje zanimanje ako je neko bas trazeno onda je dosta lakse. Ovde ti je priroda na prvom mestu pa onda sve ostalo.
 
Odgovor na temu

vertex
Beograd

Član broj: 32795
Poruke: 450
*.diners.rs.



+8 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.11.2013. u 09:14 - pre 127 meseci
Svestan sam ja toga, ali ne žuri mi se nigde.

Imam 23 godine, trenutno završavam BBus u oblasti ekonomije, radim u sales sektoru jedne kompanije, a planiram upisivanje nekog mastera kod jednog od akreditovanih partnera britanskih univerziteta. Poenta je da studiraš u Srbiji kod njihovog partnera i dobiješ diplomu iz UK.
Tako da recimo za neke dve godine, sa nekim MSc (Management, HR, Marketing dolaze u obzir) iz UK i 3 godine radnog iskustva, kontam da bih mogao da odem tamo na ta tri meseca (uz dovoljnu količinu novca, naravno) i nađem bilo kakav posao za početak. Ne mora to da bude Auckland ili Wellington, za početak bih bilo gde živeo.
Čuvao bih krave, ovce, kopao kanal, brao voće, samo da dobijem radnu vizu i nekih osnov za ostanak.
Kasnije traženje posla u struci, eventualno doškolovanje i preseljenje u veći grad bi već bila mnogo realnija misija.

Jedino što mi je trenutno nepoznato u čitavoj priči je da li je uopšte moguća ta varijanta odlaska na NZ bez vize na osnovu HR državljanstva, pa dobijanje radne vize posle nađenog posla.
Son: Dad, what are clouds made of?
Dad: Linux servers, mostly.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
202.49.165.*



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.11.2013. u 10:20 - pre 127 meseci
Neznam to za HR drzavljansto ali ti kad dodjes ovde nemozes da nadjes bilo koji posao pa da ostanes moras da nadjes zanimanje koje je na listi deficitarnih i poslodavca koji hoce da te sponzorise za radnu vizu ili nesto drugo. Lakse je u vecem gradu naci posao bilo koji veci izbor posla. Za bilo koji sljakerski posao sve unapred traze da vec imas radnu vizu nece ni da te razmatraju sa turistickom.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.11.2013. u 10:22 - pre 127 meseci
Ne znam za NZ; u Australiji to nije moguce. Da bi se sa turisticke prebacio na bilo koju drugu vizu moras da napustis zemlju pa da se u nekoj od ambasada prijavljujes za novu vizu. Ne bi me iznenadilo da je na NZ isto posto ove dve zemlje imaju slicne procedure.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1121575 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.