Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - USA, Kanada

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Vodic za emigraciju - USA, Kanada

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 141340 | Odgovora: 161 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.abhsia.telus.net.



+4 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - USA, Kanada08.06.2011. u 03:07 - pre 156 meseci
osnovni problem je sto Kanada ne priznaje nasu dozvolu...
sto znaci da ovde moras sve ispocetka...

retko koja firma hoce da ti posalje Job offer, pa da te posle ceka da polazes voznju.
a da dodjes turisticki i polozis voznju...ni to ne moze....moras imati `bar` nekakve papire za rad i boravak...
na zalost..zvuci kao zacarani krug....

i druga stvar, mnogo poslodavaca i dalje ovde ne koristi internet za zaposljavanje (prime oni prijave, ali ih ni ne gledaju), nego uvek vidim u novinama da traze da dodjes licno na razgovor...hoce da vide ko si, sta si i sta umes....

nisam vam bas mnogo pomogao...
 
Odgovor na temu

Nach

Član broj: 273684
Poruke: 61
212.39.114.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - USA, Kanada09.06.2011. u 01:02 - pre 156 meseci
Kako kao mlad bez puno iskustva otići u inozemstvo odnosno u Kanadu? Ja ne mogu oslanjati na one sajtove o poslovima posto traže struku, vještine i iskustvo a ja to nemam puno toga ponuditi? Šta onda kada jako želim otići? Dajte bar neku ideju, za početak. Nemojte mi zamjeriti ako ovo izgleda kao noob pitanje
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.abhsia.telus.net.



+4 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - USA, Kanada09.06.2011. u 07:48 - pre 156 meseci
@nach..

koje drzavljanstvo odnosno pasos imas?
 
Odgovor na temu

Nach

Član broj: 273684
Poruke: 61
62.113.2.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - USA, Kanada09.06.2011. u 12:29 - pre 156 meseci
Imam hrvatsku putovnicu.

[Ovu poruku je menjao Nach dana 09.06.2011. u 15:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.abhsia.telus.net.



+4 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - USA, Kanada09.06.2011. u 16:32 - pre 156 meseci
@nach...

ako ims izmedju 18-35 godina za tebe vazi
http://www.canadainternational...nationale_canada.aspx?lang=eng

imas pravo cini mi se 2 puta po godinu dana, a posle toga trazi resident na osnovu kandskog iskustva...

ovo inace vazi za sve zemlje eu, a hrvatska je potpisala sporazum ove godine...

ako ti nesto nije jasno, pitaj

pozz
 
Odgovor na temu

Nach

Član broj: 273684
Poruke: 61
62.113.2.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - USA, Kanada09.06.2011. u 17:55 - pre 156 meseci
Da li se prijavljuje dvaput na godinu ili poslije toga nema više prijavljivanja?
Pa vidi, već sam prije vidio ovaj link, možda isti link ali na domaćem jeziku. Nešto me odbilo, a to su financijska sredstva, cifra koju traže da imam na računu nije baš mala za mene. Kad sam pogledao cijene i plaćanja papirologije i svega, dobio sam hladan tuš.
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.abhsia.telus.net.



+4 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - USA, Kanada09.06.2011. u 21:10 - pre 156 meseci
imas pravo dva puta po godinu dana u roku od 18-35 godine....

znaci prijavis se, odes u Kanadu, budes godinu dana...izadjes u US i odmah se vratis nazad u Kanadu..
poslodavac ako bude zadovoljan, on ce ti pomoci da obnovis papire...
i to je sve legalno, radna dozvola, sva prava radnika...verovatno neto plata oko 1100-1400 cad, u zavisnosti od posla koji nadjes

ima agencije koje nalaze poslove i organizuju put (tu ti ne mogu pomoci)...

sto se tice finansijskih sredstava...koliko sam upoznat moras pokazati potvrdu da imas 2500 cad na racunu...
sto znaci mozes pozajmiti novac na par dana i izvaditi tu potvrdu...

a prijateljski savet....kako mislis bilo gde da odes u inostranstvo sa na pr. 500 eur u dzepu???
pojami pare, odavde ces ceo put i troskove isplatiti za 2-3 meseca...
 
Odgovor na temu

Nach

Član broj: 273684
Poruke: 61
62.113.2.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - USA, Kanada09.06.2011. u 21:43 - pre 156 meseci
Znači mogu se prijaviti koliko želim ali samo dvaput na godinu i iduće godine opet tako, zar ne?
Da, 2500 CAD to je ta cifra koju sam govorio. Razumio bih ako ono da sprječe da prosiš na ulici , ali kako mnogi mladi kao i ja mogu imati toliko love samo da uopće ulaze u Kanadu?
Što se tiče savjeta, nije mi palo na pamet da bih mogao pozajmiti pare, pozajmiti mi je nešto što predstavlja prerizično. Šta ako ne krene onako kako treba i ne budem mogao u stanju isplatiti...? Možda ću o tome razmisliti i probati, ali od koga bih mogao pozajmiti na primjer?
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.abhsia.telus.net.



+4 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - USA, Kanada10.06.2011. u 06:26 - pre 156 meseci
@nach..

procitaj lepo tekst sa njihove ambasade , pa ce ti biti jasnije


lepo se prijavis za program i u Kanadi provedes 365 dana....
posle toga izadjes na nekoliko dana i ponovo se vratis za jos 365 dana
podrazumeva se da pri kraju prve godine odmah apliciras za rad za sledecu godinu (pomoc poslodavca)

posle lepo ako zelis ostati u Kanadi, imas razne mogucnosti, da sad ne pricam ovde o tome



pare niko ti ne trazi da pokazes bilo gde (ni u ambasadi ni na granici), samo potvrda iz banke da ih imas tog momenta (kad apliciras u ambasadi za odobrenje ovog programa)
sto znaci ne treba da pozajmljujes pare da bi nosio sa sobom u Kanadu, nego pozajmis u ponedeljak...stavis na racun, izvadis potvrdu i u sredu (za dva dana) vratis pozajmljene pare..
nadam se da ti je sada jasnije :)


pare ti svakako trebaju za avio kartu, i pocetne troskove, ovde je obicno plata na 15 dana

ako to ne mozes obezbediti, nemoj dzabe gledati bilo kakav posao daleko od svoje zemlje....trazi nesto blize sto bi ti smanjilo troskove..
ali ovo ti je odlicna stvar, jer je sve legalno....a slozices se to je jako tesko dobiti



 
Odgovor na temu

Nach

Član broj: 273684
Poruke: 61
212.39.113.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - USA, Kanada12.06.2011. u 00:13 - pre 156 meseci
Ma već mi je sve jasno, dobro si objasnio.
Pa iskreno ja sam u dilemi, nakon što čitam postove pomislim hm Kanada je možda predaleka za mene pa je bolje da potražim negdje bliže pa kasnije onda odavde u Kanadu, pošto za rada ili za boravka ili radi turizma treba novaca, palo mi je na pamet da probam pokušati tamo studirati tj. tražiti stipendiju, čuo sam da nije teško dobiti.
 
Odgovor na temu

Ne znam koji nick

Član broj: 286935
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - USA, Kanada25.06.2011. u 01:00 - pre 155 meseci
Zavrsio sam pre godinu dana visu medicinsku i od tad ne uspevam u nasoj lepoj zemlji doci do posla pa bih hteo pokusati negde preko ako postoji mogucnost uopste za nas sa srpskim pasosem jos negde. Sam sam nemam nigde nikoga niti planiram koga da vodim a radio bih i poslove eventualno nevezane za struku samo da se mrdnem iz situacije u kojoj sam trenutno a to je da nikakve perspektive nema u skorije vreme....pratio sam konkretno na ovom forumu temu o odlasku u Norvesku i zagrejao se za tu opciju,pricao sa par ljudi koji su vec otisli i mislim da je to mozda i jedina realna opcija trenutno za mene ali za razliku od njih koji su svi imali poslove ovde i izvore prihoda ja ih nemam niti imam kakve stekove od par hiljada evra da mogu godinu do godinu i po da ulozim u celu tu pricu sa jezikom i odlaskom. A nazalost vise ni brat bratu nece pozajmiti pare na toliki period...

Pa u medjuvremenu dok nesto ne iskrsne pokusavam pronaci neku alternativu,ukoliko je uopste ima,od jezika znam engleski vrlo dobro pa stoga i logicno je okrenuti se nekoj zemlji gde je u upotrebi,po onome sto sam citao na netu o Irskoj i UK mogu da sanjam kao uostalom i o ostatku EU zbog peripetija sa papirima itd. student nisam pa ni USA i work and travel ne idu,probao sam se izbodovati za Kanadu ali s obzirom da nemam radnog iskustva ne mogu da se kvalifikujem:(

Da li postoji neki drugi nacin da se ode u neku od ovih zemalja a koji sam eventualno propustio da iscitam u temama koje postoje ili u neku drugu,tipa da se upise fakultet pa da se onda muva dalje,neki su to radili u Becu,ne znam funckionise li za Kanadu ili slicno....jednostavno ne ocekujem da sad neko dodje i izvali mi neko univerzalno super resenje jer sam svestan da ga nema i da sam otpilike ono sto je u opticaju i sam ovde naveo ali opet ko pita ne skita,mnogo je naroda proslo kroz razne drzave i razne price pa mozda moze da da neku sugestiju i nacin da se premosti prepreka i da se ipak dodje do nekog resenja....samo da ne bude ona stara da se ozenim jer o tome ne razmisljam ili da fino obijem nesto i obezbedim pare na duzi period za Norvesku i gotovo :D

Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

negrinos
nezaposlen trenutno
Pljevlja, Crna Gora

Član broj: 258599
Poruke: 30
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - USA, Kanada16.07.2011. u 17:21 - pre 155 meseci
Pozdrav,zanima me dali neko zna da mi kaze kako da nadjem posao na gradilistu u kanadi.kazem na gradilistu posto imam dosta iskustva u oblasti gradjevine,ali radio bih i bilo kakav drugi posao.pa ako neko zna nacin na koji bi mogao doci do posla u kanadi,molio bih da mi kaze.bilo da je preko nase ili kanadske firme,agencije ili kako vec,cilj mi je samo da dodjem u kanadu.postoji firma graham construction and engenering u vankuveru,dali neko zna dali dovode radnike sa ex yu prostora.inace imam 25 god.posjedujem crnogorski biometriski pasos,ruski i engleski po malo govorim...
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - USA, Kanada20.07.2011. u 17:24 - pre 155 meseci
Postoje li neke proverene agencije za pronalazenje posla u Americi?Hvala :)
 
Odgovor na temu

castor260
dipl.oec
sarajevo

Član broj: 164525
Poruke: 5
80.71.153.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - USA, Kanada26.07.2011. u 21:01 - pre 154 meseci
pozdrav,
moze li mi neko odgovoriti koja je procedura za naseg doktora da nostrifikuje diplomu u kanadi i da pocne da radi? znam da je kanada uz novi zeland najteza za nostrifikaciju medicinskih diploma ali ne znam u cemu se sastoji?
 
Odgovor na temu

zvonceok
doo morgen

Član broj: 235074
Poruke: 6
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - USA, Kanada27.07.2011. u 14:04 - pre 154 meseci
>


--
pozdrav Zvonce!!
zvonce
 
Odgovor na temu

drgajic12
Beograd

Član broj: 51770
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - USA, Kanada20.08.2011. u 11:08 - pre 154 meseci
Jedno pitanje: Da li prave problem za dobijanje vize i radne dozvole za Kanadu ako osoba ima stambeni kredit na svoje ime u Srbiji? Zato sto razmisljam da uzmem stambeni kredit, a ne bi da me to spreci za par godina ako bi da odem u Kanadu...Hvala
 
Odgovor na temu

Mettcalfe90
Novi Sad

Član broj: 289404
Poruke: 1
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - USA, Kanada20.08.2011. u 17:39 - pre 154 meseci
Cao, imam zavrsenu srednju skolu, strudiram, sledece godine bi trebalo da zavrsim visoku skolu, znam engleski, pa sam hteo da pitam koji je nacin za odlazak u Kanadu, jer sam cuo da je za USA jako tesko, kako da odem tamo i da ostanem, koliko para treba za kartu i za prezivljavanje, koji je grad najbolji, na koji nacin sve moze da se ode? Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

Klavijaturista
Trazi posao!
Novi Sad, Srbija

Član broj: 286058
Poruke: 25
*.adsl-a-11.sezampro.rs.

Sajt: www.jsosquad.webs.com


+5 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - USA, Kanada25.09.2011. u 01:22 - pre 152 meseci
Necete verovati, ipak je moguce dobiti job offer trazeci posao preko interneta! E sad pitanje dal cu(tj. dal ce poslodavcu dati) pozitivan LMO pa da se ja zaputim...
P.S. Hvala svima za sve odgovore i pomoc!
 
Odgovor na temu

lucky rain
nema

Član broj: 291154
Poruke: 2
213.196.95.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - USA, Kanada28.09.2011. u 15:35 - pre 152 meseci
„Pozdrav!

Imam zenu kanadjanku(jos nismo u braku) i imamo dete od skoro 2 godine. Bili smo u Beogradu poslednjih godinu dana, no ona je morala da napusti pre nekoliko nedelja usled racuna za kredit koji su poceli da stizu na naplatu.
Koliko smo ona i ja upoznati s situacijom o mom prelasku tamo, ona bi trebala da ima stabilnu finansijsku situaciju i da bude moj garant, a trenutno to nije(ustvari trenutno je socijalni slucaj sa detetom od 2 godine) i ko zna kada ce ispuniti te uslove.
Da li biste me mogli uputiti na neko od resenja? Skolovana sam osoba(diplomirani inzenjer za Nove racunarske tehnologije), diplomirao pre 2 godine, ali nazalost jos uvek bez ozbiljnijeg radnog iskustva tako da bih putem posla mogao otici tamo tek kroz par godina, a stalo mi je da budem kraj deteta i zene sto pre. Znam da je ta diploma nekakva prednost, ali im one aplikacije izgledaju prilicno rigorozne.
Inace moj pisani i govorni engleski je odlican, cak sam i ziveo tamo nekih godinu dana na turistickoj vizi, i imam hrvatski pasos sa kojim bih verovatno opet mogao uci u zemlju bez problema, ali kako biti tamo legalno i doci do novca je vaznije u ovom trenutku.

Hvala puno ”

I Ja sam u slicnoj situaciji, samo sto smo mi vjencani i koliko se sjecam ako ste vjencani i vec duze zivite zajedno, a pogotovo sto imate dijete zajedno oni ne traze njenu finansijsku situaciju. Mi smo nasli imigracionog konsultanta koji nam je rekao (iako moj muz radi) da uopste nije bitno koliko zaradjuje. E to cemo uskoro da vidimo jer za koji dan predajemo u Mississauga-u za sponzorship. Zanima me ima li neko skorasnje iskustvo koliko traje u Becu proces, na website-u vele do 8 mj, ali iz nekih iskustava sam cula od 3 do 4 mj .
 
Odgovor na temu

Klavijaturista
Trazi posao!
Novi Sad, Srbija

Član broj: 286058
Poruke: 25
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Sajt: www.jsosquad.webs.com


+5 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - USA, Kanada29.09.2011. u 11:25 - pre 152 meseci
Sto se tice cekanja za radnu vizu, u Beogradu je 2 meseca a u Becu je mesec dana. Ali to je za work permit tako da.. ovo mozda nekom pomogne!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Vodic za emigraciju - USA, Kanada

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 141340 | Odgovora: 161 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.