Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mogu li se koristiti UV neonke za osvetljenje plocica?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Mogu li se koristiti UV neonke za osvetljenje plocica?

[ Pregleda: 8195 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.37.eunet.yu.



+7 Profil

icon Mogu li se koristiti UV neonke za osvetljenje plocica?24.05.2006. u 11:02 - pre 217 meseci
Posto u Radio klubu imaju neonke UV 12V 8W, mogu li se loristiti za foto postupak-osvetljavanje,koliko njih je potrebno i kakva prigusnica mi treba posto rade na 12V-koja bi sema bila potrebna-kakve su to neonke za 12v???
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Blejd
Branko Zebic
Pozarevac

Član broj: 147
Poruke: 327
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Mogu li se koristiti UV neonke za osvetljenje plocica?25.05.2006. u 07:17 - pre 217 meseci
Tu je cela tema.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.135.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: Mogu li se koristiti UV neonke za osvetljenje plocica?25.05.2006. u 14:47 - pre 217 meseci
Pa dobro moze li neko da pomogne,ima li iskustva sa tim lampama?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Mogu li se koristiti UV neonke za osvetljenje plocica?26.05.2006. u 19:55 - pre 217 meseci
Nema neonki koje rade na 12V. Jedino je moguce da vec ima fabricki nekakvu dodatnu elektroniku-pretvarac. Ako je stvarno UV lampa onda sigurno moze da posluzi za plocice. Znam da su neki momci koje poznajem koristili neke male neonke iz onih aparata za proveru falsifikovanih novcanica. Pravili su nekakve drvene kutije (kao kutije za cipele) i stavljali 3 neonke unutra ali nemam pojma sta je jos trebalo jer to nisam zagledao. U svakom slucaju verujem da bi ti trebalo barem 3 takve cevi pri toj snazi (mada ne smem da tvrdim 100%) da bi dobio zadovoljavajuce rezultate, ali ces sigurno morati u pocetku da eksperimentises sa rastojanjem od plocice i potrebnim vremenom osvetljavanja! Ako je prava UV lampa CUVAJ OCI!!! Ne osete se odmah problemi, ali NIJE NAIVNO!!!
 
Odgovor na temu

Blejd
Branko Zebic
Pozarevac

Član broj: 147
Poruke: 327
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Mogu li se koristiti UV neonke za osvetljenje plocica?27.05.2006. u 08:25 - pre 217 meseci
Za 20 evra kupio sam na buvljaku kucni solarium Philips.
Ima 4 UV cevi po 18W i mehanicki tajmer. Ispred cevi sam
montirao pleksi staklo, da mogu staviti plocicu i preko toga "poklopac"
(kao na skeneru) i to je to.
Radna povrsina je tolika da bi omogucila i izradu stampe za
stare TV.
Mislim da ni u samogradnji tako nesto ne moze biti jeftinije.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.42.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: Mogu li se koristiti UV neonke za osvetljenje plocica?27.05.2006. u 13:09 - pre 217 meseci
Hvala Boro,ionako sam planirao sa kojom god sijalicom da radim da to upakujem u medijapan napravljenu kutiju,sa komandama spolja i ventilatorom za hladjenje,tako da kad se stavi sve da se eksponira kutija je cela zatvorena,ukljucim tajmer i izadjem iz kupatila i sacekam da tajmer odradi svoje.
Ono sa solarijumom je super stvar ali nisam iz Beograda i pitanje je kad odem dali cu tada naleteti na to, drugo znam da ima u Conradovim prodavnicama specijalna UV lampa-sijalica sa obicnim grlom ali kosta 65 eura, izmam drugara u Svajcarskoj ali sada nemam para za to,znam i za osvetljavanje moze da se izvrsi i izlaganjem na suncu sto je najeftinije i najbezbednije-jedino temperatura,moze obicnim sijalicama od 250W,moze reflektorkama od 500W,ja imam od 150W ali ne znam dali moze sanjom,znam da moze sa vitalux sijalicom ....a najprimenljiviji metod razbijanje zivinjare ....,ja imam filipsovu ali ne znam dali je zivina ili natrijumova-trazio sam zivinu-beli je balon i 160W i obicno je grlo, a ima prigusnicu u sebi, dali bi nju mogao da koristim za osvetljavanje, jer su mi neki rekli da kad bi nju razbio ona bi pregorela jer nije kao standardne,a pitanje dali UV moze da prodje kroz beli balon.Boro sta je najednostavnije ,a potrudicu se da se obezbedim da napravim takvu kutiju da tek kad sve namestim,kutija da lepo dihtuje,naravno ventilator da hladi ako je potrebno u slucaju reflektorke, u slucaju zivinjare mislim da netreba, i onda ukljucim tajmer ali tako da iskoristim time relej sisstem-sistem kasnjenja od 5 sek, pa se onda ukljucuju vremenski relej,tako da imam vremena da kad podesim sve ,ukljucim to i za 5 sekundi izadjem iz kupatila pa se tek onda ukljucuje tajmer, i posle 5-10 minuta kad odradi tajmer svoje,kad se zavrsi osvetljavanje sijalica je ugasena i ja se nadam da cu biti bezbedan??Hvala na odgovorima!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: Mogu li se koristiti UV neonke za osvetljenje plocica?27.05.2006. u 15:19 - pre 217 meseci
Pa nije ti to osiromaseni uranijum pa da bezis iz kupatila zbog zracenja.

Dovoljno je da ne gledas u izvor svetla.
 
Odgovor na temu

Guertch
Dupe Sveta/Beograd/Vracar

Član broj: 57903
Poruke: 269
80.93.247.*



Profil

icon Re: Mogu li se koristiti UV neonke za osvetljenje plocica?28.05.2006. u 03:19 - pre 217 meseci

Dont just die, die trying!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.241.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: Mogu li se koristiti UV neonke za osvetljenje plocica?28.05.2006. u 18:11 - pre 217 meseci
Pa kad ukljucis uredjaj moras pogledati u svetlost,jest indirektno ali.....samo sam mislio da mere opreza nikad dosta.
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Mogu li se koristiti UV neonke za osvetljenje plocica?

[ Pregleda: 8195 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.