Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spam: AppleCentar - Nikola Djurovic

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: Spam: AppleCentar - Nikola Djurovic

[ Pregleda: 5758 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Spam: AppleCentar - Nikola Djurovic21.12.2002. u 15:27 - pre 259 meseci
U proteklih par meseci dobio sam par poziva za promociju Apple tehnike, i mogu da kažem da mi to nije smetalo. Međutim, gospodin Nikola Djurovic iz AppleCentra YU je prevršio svaku meru. Dobio sam mail u kome me dotični obaveštava da sam prijavljen na nekakvu mailing listu, a da to naravno nisam tražio niti znam da ista postoji.

Citat:

Return-Path: <[email protected]>
Received: from saturn.lunarpages.com ([66.250.155.50])
by mx1.verat.net (8.12.1/8.12.1) with ESMTP id gBJKeMSp020840
for <###@###>; Thu, 19 Dec 2002 21:40:23 +0100
Received: from localhost ([127.0.0.1] helo=saturn.lunarpages.com)
by saturn.lunarpages.com with esmtp (Exim 3.36 #1)
id 18P7Sj-0002IQ-00
for ###@###; Thu, 19 Dec 2002 12:40:09 -0800
Date: Thu, 19 Dec 2002 12:40:09 -0800

...

Welcome to the [email protected] mailing list!
Dobrodošli na mailing listu AppleCentar Yugoslavia. AppleCentar
Yugoslavija, kao autorizovani diler firme Apple za Jugoslaviju Vas
preko ove mailing liste direktno obaveštava o najnovijim
događanjima.

To post to this list, send your email to:

[email protected]

General information about the mailing list is at:

http://artplus.co.yu/mailman/l...centaryugoslavia_artplus.co.yu

If you ever want to unsubscribe or change your options (eg, switch to
or from digest mode, change your password, etc.), visit your
subscription page at:
....
 
Odgovor na temu

zeleni
Beograd

Član broj: 5954
Poruke: 56
*.yubc.net



Profil

icon Re: Spam: AppleCentar - Nikola Djurovic12.01.2003. u 23:12 - pre 259 meseci
Hm, sutra cu proveriti o cemu je rec, uveravam te da NIKO iz Apple Centra ti ne salje spam, pogotovo ne neki Nikola jer takvog tamo NEMA ,pogotovo ne postoji domen [email protected]. Govorim ti to jer ja tamo radim. Dakle, videcemo sutra sta je u pitanju.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Spam: AppleCentar - Nikola Djurovic13.01.2003. u 12:25 - pre 259 meseci
Da, trebalo bi da proveriš to, ipak je Apple ozbiljna fimra da bi se bavila takvim stvarima. Inače, domen http://www.artplus.co.yu postoji, što se lako može proveriti, i dotični (čak i ako ne postoji pod tim imenom) je više puta slao (tipa 10-15 mejlova) reklame za promociju sa ('ajd može da prođe) ali mlista je previše.
 
Odgovor na temu

art.plus
Nikola Djurovic
Beograd

Član broj: 7837
Poruke: 25
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 10812019
Sajt: en.gravatar.com/nikoladju..


Profil

icon Re: Spam: AppleCentar - Nikola Djurovic30.01.2003. u 13:00 - pre 258 meseci
Postovani g-dine Mihailo,

najiskrenije Vam se izvinjavamo u ime AppleCentra i art.plusa,
sto se Vasa e-mail adresa nasla na nasoj mailing listi,
nasom greskom nije bila dobro zasticenja od hackera
koji su napravili pometnju na nasem serveru.

Hvala na razumevanju.
Nikola Djurovic
http://artplus.co.yu

 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Spam: AppleCentar - Nikola Djurovic31.01.2003. u 01:20 - pre 258 meseci
prvi haker za koga ja cujem, koji je upao u neku firmu, i samo dodao neke mail adrese na mailing listu...

chudno?! ma ne...
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.net.hinet.hr

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Spam: AppleCentar - Nikola Djurovic31.01.2003. u 02:01 - pre 258 meseci
pa sta je na kraju iz Applea ili nije ?
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

dusan10
Dusan Cuckovic
beograd

Član broj: 6666
Poruke: 75
*.yubc.net

Sajt: www.aimportal.com/index.c..


Profil

icon Re: Spam: AppleCentar - Nikola Djurovic31.01.2003. u 02:25 - pre 258 meseci
Onaj odgovor je zaista cudan...suvise cudan
dusan
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Spam: AppleCentar - Nikola Djurovic31.01.2003. u 13:30 - pre 258 meseci
Citat:
art.plus:
Postovani g-dine Mihailo,

najiskrenije Vam se izvinjavamo u ime AppleCentra i art.plusa,
sto se Vasa e-mail adresa nasla na nasoj mailing listi,
nasom greskom nije bila dobro zasticenja od hackera
koji su napravili pometnju na nasem serveru.

Hvala na razumevanju.
Nikola Djurovic
http://artplus.co.yu


Poštovani g-dine Đuroviću,

Drago mi je da ste se lično pojavili da objasnite ovaj problem i želim Vam dobrodošlicu na elitescurity forum. Ako zanemarimo činjenicu da mi je teško da prihvatim objašnjenje (hackeri) iz prostog razloga što bi to bio direktan napad na moj mentalni sklop, pihvatam Vaše izvinjenje i shodno tome očekujem da na dalje neće biti emitovan spam sa vaših adresa i u vaše ime.
 
Odgovor na temu

art.plus
Nikola Djurovic
Beograd

Član broj: 7837
Poruke: 25
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 10812019
Sajt: en.gravatar.com/nikoladju..


Profil

icon Re: Spam: AppleCentar - Nikola Djurovic01.02.2003. u 04:28 - pre 258 meseci
Hteo bih da vas pozdravim i da objasnim spam situaciju koju smo uspeli da rešimo, posle upozorenja koji nas je upozorio na neautorizovano korišćenje mailing liste AppleCentraYugoslavia.

art.plus je agencija iz Beograda koja je postavila u eksperimentalnu fazu mailing listu AppleCentraYugoslavia. AppleCentarYugoslavia je imao par javnih ekspozicija u Beogradu i mailing lista je korišćena u svrhe informisanja medija. Na toj mailing listi su bili prijavljene samo medijske kuće i neki poslovni saradnici.

art.plus je koristio tu mailing listu za slanje isključivo sadržaja koji su bili blagovremeno autorizovani od strane AppleCentraYugoslavia (http://www.applecentar.co.yu). U međuvremenu smo bili upozoreni (uključujući i Vaš e-mail) na spam. Odmah smo kontaktirali administratora mailing liste da tu istu obriše i proglasi neaktivnom do daljnjeg.

Predpostavljamo da je neko neautorizovano ušao u account administratora mailing liste (koji nije bio dovoljno zaštićen, jer je asocijativnom metodom bilo moguće pogoditi password) i prijavio neke e-mail adrese. Broj mailova i njihov izvor nam nije i dan danas poznat. To samo pokazuje i ozbiljnost ovakve situacije, jer do daljnjeg nismo u mogućnosti ni svima da pošaljemo izvinjenje. Koristim ovu priliku da preko ovog foruma uputim javno izvinjenje svima koji su dobili neautorizovane e-mailove.

Mailing lista je u međuvremenu ponovo kreirana, ponovo je u eksperimentalnoj fazi i takođe sa dodatnim zaštitama. Cilj nam je da preko mailing liste informišemo o interesantnim radnim ekspozicijama AppleCentraYugoslavia. Svakako bih iskoristio priliku da Vas pozovem da se sami prijavite ako želite. http://artplus.co.yu/mailman/l...centaryugoslavia_artplus.co.yu

Hvala Vam na Vašem razumevanju.

Nikola Đurović
art.plus
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: Spam: AppleCentar - Nikola Djurovic

[ Pregleda: 5758 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.