Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolja Masina za pranje vesa

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1923856 | Odgovora: 3476 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa24.02.2014. u 22:29 - pre 122 meseci
Čisto da dodam da sam i ja nezadovoljan ariel-om , kupim persil kad je na akciji , a probaću i ove gelove ili šta već.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
82.208.236.*



+10 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa25.02.2014. u 04:30 - pre 122 meseci
Ja Ariel "ne mirisem" od kako sam na HTV-u pre nekoliko godina gledao kako se njihovi predstavnici "uvijaju" kada su im predocili dokaze
da taj ondasnji prasak koji su prodavali tamo nema ni pola stvari kao onaj u Nemackoj npr.Izgovor je bio da ovdasnje domacice peru beli ves
na 90 stepeni a njihove na cak 40-60.(beee...).
U ona nasa "sretna vremena" 90-tih,dok se sve kupovalo po buvljacima,komsinica koja je valjala robu skrenula mi je paznju na bar-kod na Arielu
i da se po tome vidi da li je iz Rumunije ili Poljske.Naravno, taj Rumunski nije ni pola kvaliteta onog proizvadanog u PL.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa25.02.2014. u 09:11 - pre 122 meseci
Citat:
boree:
Čisto da dodam da sam i ja nezadovoljan ariel-om , kupim persil kad je na akciji , a probaću i ove gelove ili šta već.



Sto ne probas Ariel gel?
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa25.02.2014. u 09:25 - pre 122 meseci
Probao sam da nađem ko proizvidi Ariel, zemlja porekla stoji tamo gde je kod ali nisam ništa našao. Stoji i ko je zvanični uvoznik što znači da se ne proizvodi u Srbiji. Prašak kupljen u maxiju. Zanimljivo je da mi posle pranja ostaje beličast sloj u kadi koja je tamnije boje. Sad još opet da nakupim veša u boji pa da testiram ovaj novi tečni, oprao sam bademantil i miriše mi ceo stan

Kupio sam ovaj, najeftiniji je a ostali su skuplji jer su valjda eko? Ne razumem se u nemački a sve deklaracije su na dotičnom. Mora da se odlepi etiketa i tek ispod piše na srpskom. 300 din 1,5 litara za 30 pranja? Kako se dozira? Čep?
http://i58.tinypic.com/28bh0t2.jpg
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
*.static.madnet.rs.



+10 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa25.02.2014. u 10:42 - pre 122 meseci
Da,DM solidan izbor,cena odlična.Čep je meni dovoljan za oko 6 kg veša,ali i ˝saradnji ˝sa DM omekšivačem vode ,Ariston sve izbaci višak neiskorišćen.
Kod nas je voda dosta tvrda,i ima puno krečnjaka u poslednjih nekoliko godina.

Za Ariel i neće da napišu,već moraš da znaš slovne oznake,kažem ranije sam znao,sad mogu da nagađam,ali znajući naše uvoznike 99% je rumunski.
Što bi se cimali da dovlače iz Poljske,kada ovde domaćice padaju na brend,bar neko vreme dok ne utvrde kakvu i mačku u džaku uvaljuju.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa25.02.2014. u 11:16 - pre 122 meseci
Da ne gnojim temu više, evo sad mi se javio drugar, on je do skoro koristio one ariel kapsule a sad je kupio u Lidlu neki tečni deterdžent Formil, stvarno jeftileja i kaže da je pre isto imao problem sa tim smradom ispod pazuha. Sad toga nema. Teoretski tečni prašak ima mnogo bolji efekat pranja jer nema rastvaranja i mislim da se mnogo manje zadržava u garderobi prilikom ispiranja. Ovo zadnje navodim kao najbitnije (preko znoja tj kože hemija ulazi u organizam) jer smo mi krš tržište na koje se uvaljuje sve i svašta što niko ne želi u Eu.

Aj sad pitanje za majstore: Imam neke crne stvari, pamučne koje na sebi imaju aplikacije svetlije boje. Smem li da koristim onaj deterdžent za crne stvari?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa25.02.2014. u 11:28 - pre 122 meseci
Ja inace koristim domaci Deus. Pere ko zmaj. Sve preporuke.

Ista fabrika koja pravi Deus pravi i Duel. Duel ne bi koristio ni da mi placaju.
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
*.static.madnet.rs.



+10 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa25.02.2014. u 13:16 - pre 122 meseci
@ Bordžija :

Pa i prašak je valda deo ove teme :)

@ notaboo :


A Duela puni marketi :)
 
Odgovor na temu

Krvavi

Član broj: 86546
Poruke: 101



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa25.02.2014. u 13:20 - pre 122 meseci
Citat:
andrejbeca:
Ja ne znam kako to ide kod vas,ali u normalnim drzavama nije vazno kod koga si kupio,servis je za sve isti,tj. o tome se brine uvoznik iza koga bi trebalo da stoji proizvodjac.



"Normalne" drzave na Balkanu :), ti mora da se salis :)! Kad serviser dodje kod tebe i kaze ti "jarane, druze, drugar" itd. , onda ti je jasno gdje je tu profesionalnost, kako su educirani, i sta znaju, vjeruj da je to dovoljno da odmah procijenis kakva firma-zastupnik stoji iza tog covjeka, nije on kriv, vec firma koja ne drzi do profesionalizma! E takvi su zastupnici kod nas! Tek kad uvedu nivo usluge, kao sto je vani ili bar 50%, bice dobrih zastupnika, i njihovih servisa...

Naravno da nije isti servis za sve, imas u jednoj zemlji, 2-3 firme, koje zastupaju isti brand, LG, Beko, jedan je generalni, a ostali distributer ovlasteni ili tako nesta, uglavnom i te manje firme imaju svoje ovlastene servise, tako da ne ide uredjaj na servis kod generalnog zastupnika, nego tih manjih firmica, gdje ce naletiti na svasta....

Tako da ta prica kod nas ne stoji, moze firma biti no.1 u svijetu, ali kad imaju lokalno neku nadri-firmu za zastupnika, sve pada u vodu, kao sto bordzija prethodne rece...

Citat:
bordzija:
Zvanični uvoznik i zastupnik mora da ispunjava sve tražene uslove od proizvođača što uključuje i servisnu mrežu kao jednu od najbitnijih. U današnje šarlatansko vreme poslovanja, mislim da je sve neozbiljno, kako jeftini a tako i skuplji uređaji pa treba hmmm... Biti mudar i vidovit prilikom kupovine. Ja se uvek opredeljujem za osrednju marku koja drži do svog imidža i koja se probija na tržištu.


Upravo to, danas je svako kod nas zastupnik, 1 poslovni prostor, neku rupu za servis, i pucaj... Kod nas covjek ne ocekuje zato nista previse, ali zato treba se barem dobro raspitati, za iskustva drugih, pa od puno losih ponuda, izabrati najmanje losu :)... Ja sam se odlucio za LG onaj model najvjerovatnije, jer mi niko nije dao konkretan odgovor i prijedlog za nesto drugo, pa cu na svoju ruku kupiti onu LG ves-masinu od 7kg...

Ajde bre

 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa25.02.2014. u 16:02 - pre 122 meseci
Citat:
andrejbeca:


@ notaboo :
A Duela puni marketi :)


Sto jes jes. Duela ima na svakom koraku.

Deus je za mene odlican jer se za njegovu izradu koriste iskljucivo komponente koje dobijaju iz BASF-a.

U Duel ko zna stavljaju pa zato losije pere.
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
82.208.236.*



+10 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa25.02.2014. u 16:56 - pre 122 meseci
Ja sam se bar nadao da cu da dozivim da budem u normalnoj drzavi,ali nema sanse.
Balkan i zvanicni zastupnici=misaona imenica.
Off topic: Za vikend sam planirao da idem da "maltreriram" jednog zvanicnog distributera za Srbiju,za neki proizvod,tj.
da ih pitam kada imaju nameru da budu to cime se dice,tj da u svojim prodavnicama imaju bar neki deo kvalitetnijh proizvoda te marke,
a ne samo "LOW COST" proizvoda te firme.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa25.02.2014. u 23:20 - pre 122 meseci
e jel neko probao da napravi tečni deterdžent za vešmašinu? U komentarima vidim da su ljudi zadovoljni. Potreban je sapun za pranje koji se naredna u vruću vodu i doda soda bikarbona. Po želji dodati eterično ulje:

http://manufakturamiletin.word...4/deterdzent-za-pranje-rublja/
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
82.208.239.*



+10 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa26.02.2014. u 00:57 - pre 122 meseci
A da ne bude posle crkla masina posle 2 godine,lose ih prave i tako to.
Ovo mi deluje ko kada bi u danasnja moderna kola sipao Galax od pre 30 godina.
 
Odgovor na temu

Krvavi

Član broj: 86546
Poruke: 101



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa26.02.2014. u 01:29 - pre 122 meseci
Citat:
andrejbeca:
Ja sam se bar nadao da cu da dozivim da budem u normalnoj drzavi,ali nema sanse.:)
Balkan i zvanicni zastupnici=misaona imenica.
Off topic: Za vikend sam planirao da idem da "maltreriram" jednog zvanicnog distributera za Srbiju,za neki proizvod,tj.
da ih pitam kada imaju nameru da budu to cime se dice,tj da u svojim prodavnicama imaju bar neki deo kvalitetnijh proizvoda te marke,
a ne samo "LOW COST" proizvoda te firme.


Mislim da ce jos dugo tako da ostane... PRedugo nama treba da sazvacemo Kapitalizam, zivimo u Kapitalizmu, a glave jos duboko ukopane u Socijalizmu, vise nas zvace KApitalizam, nego mi njega, i mislim da nas i on ispljune brzo, to se desi, kada dodju ozbiljne kompanije s vana, sa nadom da ovdje nesto normalno, posluju par godina, i vide ne vrijedi ovdje voditi neki ozbiljan posao, sa firmama poput nasih i ljudima poput nasih, i odustanu ubrzo.... Zato i neki veliki brandovi, u tekstilnoj, i drugim industrijama jos dugo nece doci ovdje, i kad dodju, onda nam salju trece-razredne proizvode, "specijalno" radjene za treca trzista, i mi im dodjemo ko teren za testiranje smeca...

Zato Milka cokolada nikada ovdje nije istog ukusa kao ona u AT, a ni Nutela eurokrem, a ni Dell laptop, a ni LG ves-masina, itd. :) ... Ebiga, ko nam je kriv, kad smo takvi, kakvi jesmo :)...

Uzdravlje :)
Ajde bre

 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
*.static.madnet.rs.



+10 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa26.02.2014. u 07:20 - pre 122 meseci
A vala ni veš mašine.
Zaprepastio sam se pre godinu i po ,kada kod kuma u Trstu videh novu Ariston mašinu.
Kaže on kupile stanarke,pošto taj stan izdaje,za manje od 200 evra,na nekoj akciji.
Kod nas ti modeli tada išli minimum nešto preko 300.
 
Odgovor na temu

Krvavi

Član broj: 86546
Poruke: 101



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa26.02.2014. u 23:26 - pre 122 meseci
Da, i to mi nikada nece biti jasno, zasto nasi prodavci, zele zaradu 200-300%, a ne 100% ili 50%, kad recimo znam nabavnu cijenu nekih stvari u Kini, i vidim kako kod nas kolju, i to kad i carinu i pdv plate, i poslije toga jos nekih 200-300% pucaju cijene, jeftinije recimo SSD u EU, nego na Balkanu, a isti dobavljac, carine, pdv... To je nasa poslovna politika "zakolji krajnjeg kupca" max. kolko mozes, sa idejom da on ionako nema izbora, ono tipa mora kod nas kupiti, ne kontaju da ima i vani, i da se neke stvari mogu sitnije tipa ssd, mobitel, itd. provuci i bez carine,pdv-a, kod nas skuplji i mobiteli i hardware, i sta sve jos ne, a gdje je nas standard, a gdje EU! Valjda zato kod nas vise i nema srednjeg sloja, vec samo extra-bogati i extra-siromasni, sredine nema, a to su ovi novi na Balkanu tajkuni, koje su izrodile devedesete, i takbe firme i firmice, koje zele 200-300% marze, i naglo se bogate, dok narod obicni sve vise siromasan, to je zato sto kod nas nema drzave, vlade, etc. da stanu u kraj takvim lobistickim lancima distribucije, lancima prodavnica-trznih centara, etc. , kod nas skuplja Milka cokolada, nego u EU, isto i za Nutelu, i jos mnogo drugih proizvoda, od tehnike, do hrane, itd.

Tako da te ne smije cuditi, ni sto su ves masine vani jeftinije, i ostala tehnika, LED TV, 3d tv, etc. vani puno jeftinije....
Ajde bre

 
Odgovor na temu

miki_250
milan markovic
beograd

Član broj: 81008
Poruke: 211
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa01.03.2014. u 22:27 - pre 122 meseci
@notaboo uzeo sam bosch was 32798ME masina je super...stvarno tiha...skoro necujna....jedino dok malo pohvatas...podesavanja.itd..ali za svaku preporuku....pozzzzz
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa02.03.2014. u 02:52 - pre 122 meseci
@miki_250

Hvala za info! Da te dugo i bezbrizno sluzi!

Ako budes u priclici okaci par slika ili neki video tvoje ves masine u radu da cujemo (ako se ista moze cuti ) i vidimo kako radi .
 
Odgovor na temu

miki_250
milan markovic
beograd

Član broj: 81008
Poruke: 211
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa02.03.2014. u 21:41 - pre 122 meseci
Masina radi ko zmaj...pustio sam je na 800 obrtaja...mislim da je dosta..za ves...i ocekivao da krene kao prosla da skace po kupatilu ali nije se mrdnula...malo se oseti...vibracija ali ne skace...gledacu da postavim fotku ili video...pozzzz
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa03.03.2014. u 21:15 - pre 122 meseci
Jedno pitanje za forumaše : ako bi se sipala solna kiselina u veš mašinu napravila bi kuršlus ? U smislu da pojede gumice ili nešto drugo , pitam zbog kamenca , ili ako imate neko drugo sredstvo , cilit ili nešto...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1923856 | Odgovora: 3476 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.