Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolja Masina za pranje vesa

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1924154 | Odgovora: 3476 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1134
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa21.02.2016. u 22:30 - pre 98 meseci
Citat:
bakara:


Svaka moderna masina je bolja od tih starih masina.
Danas je skuplja struja i voda koje masina potrosi za par meseci od cele masine.

Masine od 5-6kg se vise ne proizvode (osim slim modela) jer nisu ekoloske (citaj: previse trose)


E sad još ko gleda vodu, ugl se pere po jeftinoj struji, noću, eventualno bi bilo korisno da se sama uključuje u 00, ali može i bez toga, ovo milion podešavanja, programi, svašta nešto, a da li se koristi odgovarajuči prašak, da li se veš sortira...

A ovo za 9kg veša, pa ko to da nakupi, jedva i ovu od 5kg.
Inače sam čuo da moderni elektronski programatori su jako loši i nepopravljivi.

Citat:
stosone:
Da i ja dam doprinos temi.
Posedujem ves masinu Gorenje WA 543 od 2000 ili 2001 godine ne znam tacno kad je kupljena. Do sada je radila bez ikakvih problema evo 15 god. Pre izvesnog vremena sam primetio da kad krece centrifuga masina kao da se muci dok ne zavrti bubanj punom snagom a posto nemam puno iskustva nisam obratio paznju na to i mislio sam da je stavljeno vise vesa nego sto je predvidjeno pa se zato muci. Ali je pre deset dana prestala da mulja ves i da radi centrifuga.
Posto se culo da motor radi prilikom ukljucivanja centrifuge zakljucio sam da je pukao remen (kais). Kada sam otvorio masinu sa zadnje strane susreo sam se sa onom cuvenom remenicom u obliku frizbija. Remen je samo spao sa remenice a ona je imala lufta jer je popustio sraf kojim je pricvrscena za osovinu. Citajuci temu shvatio sam da je verovatno problem caura ili pusha kako je zovu slovenci pa sam je zamenio i za sada sve radi normalno, kao i pre.
Inace masina sasvim dobro pere samo ipak treba da je ukljuceno dodatno ispiranje i poviseni nivo vode kao sto je vec rekao test 1234 jer na sarenom vesu se ponekd vide tragovi praska. Vidim da je puno bilo primedbi na Gorenje masine ali se ova pokazala sasvim solidno a moram da napomenem da je u startu placena skuplje od istih modela koji su se u to vreme sklapali u Bosni.
Na kraju hvala svima koji dele svoja iskustva i savete na forumu posebno serviserima uz ciju pomoc (indirektnu) sam resio problem sa mojom masinom.


Imam istu mašinu, i kada je remen prvi put spao, došli majstori, nabrzaka stavili novi, uzeli pare i otišli, ali je zbog lošeg rešenja, isti ponovo spao, pa je komšija nekeko namestio i sada je ok.
Ja uvek uključim viši nivo (ali radi samo na belom vešu) i dodatno ispiram, tako što prvo isključim centrifugu, pa kad završi, pomerim na ispiranje na sledećem programu i tad pustim centrifugu.
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.02.2016. u 06:44 - pre 98 meseci
Kada sa ležajevima 4900 i semering 350 din za moj problem . Inače posuda tj uložak posude za prašak je oko 1000 din , grejači su oko 900 din , al ja sam posudu uspeo srediti sa potapanjem u sirće i limuntus, biće ki nova.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.02.2016. u 20:58 - pre 98 meseci
Sklopljeno, radi ...VEEELIKO hvala na pomoći


[Ovu poruku je menjao boree dana 22.02.2016. u 22:09 GMT+1]
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.02.2016. u 21:09 - pre 98 meseci
Citat:
ironman:
Citat:
bakara:


Svaka moderna masina je bolja od tih starih masina.
Danas je skuplja struja i voda koje masina potrosi za par meseci od cele masine.

Masine od 5-6kg se vise ne proizvode (osim slim modela) jer nisu ekoloske (citaj: previse trose)


E sad još ko gleda vodu, ugl se pere po jeftinoj struji, noću, eventualno bi bilo korisno da se sama uključuje u 00, ali može i bez toga, ovo milion podešavanja, programi, svašta nešto, a da li se koristi odgovarajuči prašak, da li se veš sortira...

A ovo za 9kg veša, pa ko to da nakupi, jedva i ovu od 5kg.
Inače sam čuo da moderni elektronski programatori su jako loši i nepopravljivi


Pa ako ne gledas vodu, ne gledas ni struju ni vreme... onda ti stvarno i ne treba bolja masina.
A ta od 9kg vesa bez problema pere i 1kg, prilagodivsi i potrosnju energenata i vreme tome.

El. programatori nisu kvarljiviji, ne znam gde si to mogao da cujes, uostalom klasicnih vise i nema, tako da dzabe naglabati o tome.

Citat:
Ja uvek uključim viši nivo (ali radi samo na belom vešu) i dodatno ispiram, tako što prvo isključim centrifugu, pa kad završi, pomerim na ispiranje na sledećem programu i tad pustim centrifugu.

I bas te briga koliko si vise potrosio za to
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

zeoN_Rider
Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-3.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.02.2016. u 21:09 - pre 98 meseci
Citat:
boree: Sklopljeno, radi ...


A što naopačke stoji?
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.02.2016. u 21:13 - pre 98 meseci
To joj je "prirodan" polozaj, na boku
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1134
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.02.2016. u 22:30 - pre 98 meseci
[quote]bakara:
Citat:
ironman:


Citat:
Ja uvek uključim viši nivo (ali radi samo na belom vešu) i dodatno ispiram, tako što prvo isključim centrifugu, pa kad završi, pomerim na ispiranje na sledećem programu i tad pustim centrifugu.

I bas te briga koliko si vise potrosio za to ;)


Ostajem u zelenoj tarifi, ali nije ni bitno, dok je god jeftinija noćna, zar ne.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.02.2016. u 22:59 - pre 98 meseci
Ja isto pre biram dodatno ispiranje nego rak kože od praška koji se zadržava u garderobi, koji se putem znoja apsorbuje u organizam. Palamude o aaaaa++++++ mašinama a samo smanjuju nivo vode. Misim hej mašina za sudove troši tričavih 14-20 litara vode za pranje 6 kompleta a mislim da je i veš mašina tu negde. Na drugim stvarima se štedi, ne na zdravlju ;)

@Boree dobro si prošao, ja kada sam menjao kazan je bio isto toliko plus ležajevi, onda su i sva creva išla nova, guma, grejač, posuda za prašak jer je bubanj bio drugačiji, polupumpa a amortizere smo rekli da ionako riknu brzo pa nema svrhe menjati. Ja sam hteo da je bacim odmah ali kum inženjer piroćanac navalio :P
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa23.02.2016. u 19:03 - pre 98 meseci
Voda se stedi da bi sutra imali za pice.
Deterdzenti jesu efikasniji + manje se doziraju, zato ide i sa manje vode. Ni materijal od koga je ves nije ko sto je bio. Gace se nekada prale na 90C , danas i na 40C.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa23.02.2016. u 19:47 - pre 98 meseci
Citat:
bordzija:
Ja isto pre biram dodatno ispiranje nego rak kože od praška koji se zadržava u garderobi, koji se putem znoja apsorbuje u organizam. Palamude o aaaaa++++++ mašinama a samo smanjuju nivo vode. Misim hej mašina za sudove troši tričavih 14-20 litara vode za pranje 6 kompleta a mislim da je i veš mašina tu negde. Na drugim stvarima se štedi, ne na zdravlju


Prosecna sudo masina trosi od 16-18L vode, ali za 12 kompleta, a ne za 6 kompleta

Ne smem da ti kazem koliko moze da trosi masina za ves

Nemam pojma sta vam je to cudno...
fala bogu da se neko setio da ne treba ista kolicina vode i struje i da ne treba pranje isto da traje za male i velike kolicine vesa...

I vec sam ranije pomenuo da vise nece biti masina koje iskuvavaju ves na 90 stepeni, nisu ekoloske, verovatno vam se i to ne svidja.

Sigurno bar vodite racuna koliko vam auto trosi?

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

zeoN_Rider
Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa23.02.2016. u 20:02 - pre 98 meseci
Citat:
since1986BC:
Gace se nekada prale na 90C , danas i na 40C.


Naravno, ko ih koristi?!

Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa23.02.2016. u 20:22 - pre 98 meseci
E omanuh, moja je 12 kompleta i troši na onom eko programu samo 14 litara vode. Štedimo da bi imali sutra za piće? Molim? Kaka smejurija, znam ljude kojima kaplje vodokotlić trista godina.

Gaće tj donji veš mogu da se peru na 40 ali je obavezno barem jednom mesečno da se operu na 60 stepeni i pobiju bakterije. Možda su ti praškovi negde dobri ali kod nas je uglavnom gips kao jedan od glavnih ispunjivača.

Evo ja perem na 60 beli veš koji posle određenog vremena dobije tamnu nijansu i onda opalim jedno iskuvavanje na 90 pa zabeli opet - znači ni to neće da može ;)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
*.ptt.rs.



+10 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa24.02.2016. u 21:07 - pre 98 meseci
Sto ovaj Candy nece da se pokrene na programima koji traju krace od 60 min.
Program za vunu 59 min i program za jeans isto trajanje, samo drugacije postavke za rad,a masina nece da prihvati uopste strart.
Nigde to u uputstvu nisu naveli, a trenutno nemam vremena da sedim pored nove ves masine pa da vidim u cemu je caka.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa25.02.2016. u 06:09 - pre 98 meseci
Moguće da je crkao selektor, onaj točkić gde biraš programe.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa25.02.2016. u 18:00 - pre 98 meseci
Citat:
andrejbeca:
Sto ovaj Candy nece da se pokrene na programima koji traju krace od 60 min.
Program za vunu 59 min i program za jeans isto trajanje, samo drugacije postavke za rad,a masina nece da prihvati uopste strart.
Nigde to u uputstvu nisu naveli, a trenutno nemam vremena da sedim pored nove ves masine pa da vidim u cemu je caka.

Da ne biras mozda nekompatibilne programe?

Ono recimo izaberes program za vunu, a stavis kratko pranje i centrifugu na 1400rpm... takav program ne bi smela da dozvoli.
Obicno piste i upozoravaju ako tako nesto izaberes.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa25.02.2016. u 19:10 - pre 98 meseci
Nebi rekao, ja kada odaberem vunu, onda mi mašina uopšte ne dozvoljava da povećavam brzinu ili temp od propisane, možda je candy glupa i nema to? Možda je i neispravna, danas se ništa ne testira.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
*.ptt.rs.



+10 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa25.02.2016. u 20:20 - pre 98 meseci
Ma ta masina je kupljena pre mesec dana.Na prazno je prvi put prala na onom kratkom od 14 min, bez vesa, bilo sve ok.
Za vikend cu da pokusam da provalim kakvu "mudrost" su izmislili na modelu koji smo kupili da zameni staru Gorenje, koja je radila preko 25 god.
Jos cu da se pokajem , sto ne uzesmo Hotpoint, za ove pare bi dobio u njoj i inverter motor,mada u ovom slucaju nije to bilo presudno,posto je masina
u vesernici u podrumu.
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
*.ptt.rs.



+10 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa25.02.2016. u 20:22 - pre 98 meseci
Ma ta masina je kupljena pre mesec dana.Na prazno je prvi put prala na onom kratkom od 14 min, bez vesa, bilo sve ok.
Za vikend cu da pokusam da provalim kakvu "mudrost" su izmislili na modelu koji smo kupili da zameni staru Gorenje, koja je radila preko 25 god.
Jos cu da se pokajem , sto ne uzesmo Hotpoint, za ove pare bi dobio u njoj i inverter motor,mada u ovom slucaju nije to bilo presudno,posto je masina
u vesernici u podrumu.

Masina je ova:

http://www.candy.rs/index.php?...n=com_virtuemart&Itemid=18
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa25.02.2016. u 20:24 - pre 98 meseci
Citat:
bordzija:
Nebi rekao, ja kada odaberem vunu, onda mi mašina uopšte ne dozvoljava da povećavam brzinu ili temp od propisane, možda je candy glupa i nema to? Možda je i neispravna, danas se ništa ne testira.

nemam pojma kakva je ta candy al ja sam se zarekao da candy u moju kucu vise nece...

LM, vuna je namenski program, sasvim je moguce da ne mozes da menjas ostale parametre na tom programu.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
*.ptt.rs.



+10 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa25.02.2016. u 20:38 - pre 98 meseci
Da, ali nece ni na programu za jeans da se pokrene, ostavim je sa njenim original podesavanjima,onako kako dobije podesavanja cim okrenes programator.
Nista , zamajavacu se za vikend, ako ne provalim zvacu ove "zastupnike" sto me na ovom jesenjem skupu na sajmu ubedise da su kao firma kompletno prisutni
na nasem trzistu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1924154 | Odgovora: 3476 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.