Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kablovski modem Webstar i Linux SUSE 10 problem?

[es] :: Linux hardware :: Kablovski modem Webstar i Linux SUSE 10 problem?

[ Pregleda: 3267 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

clandestino
Beograd

Član broj: 82089
Poruke: 13
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Kablovski modem Webstar i Linux SUSE 10 problem?04.05.2006. u 10:34 - pre 217 meseci
Da li neko zna kako da instaliram kablovski modem Webstar na suse 10? Modem je povezan preko USB-a i zanima me da li neko zna kako da resim taj problem? Znam da se vec diskutovalo o ovome, ali su se resenja uglavnom zavrsavala na koriscenju mrezne kartice umesto USB-a....
Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Thing
owner

Član broj: 133238
Poruke: 18
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Kablovski modem Webstar i Linux SUSE 10 problem?07.02.2007. u 10:28 - pre 208 meseci
Prosto i najlakse je da se prikljucis preko ethernet porta modema na ethernet port u svom racunaru... za dalje ti trebaju parametri koje ces dobiti od svog provajdera, kome svakako treba da prijavis mac adresu ethernet adaptera u svog racunara... parametre mreznih adresa uglavnom dobijas automatski od svog provajdera... za svakav nacin povezivanja ti nisu bitni ni tip operativnog sistema, a jos manje neki dodatni drajveri i slicne kerefeke...
 
Odgovor na temu

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon Re: Kablovski modem Webstar i Linux SUSE 10 problem?07.02.2007. u 12:45 - pre 208 meseci
Ja imam taj modem (od SBBa) i bez problema rada kada se priključi na ethernet priključak. Čak šta više, nema nikakvih podešavanja i svi Live linuxi su mogli na net automatski. MAC adresa se šalje, naravno, automatski i DHCP dodeljuje IP automatski tako da nemaš zezanja sa bilo kakvim podešavanjima.

Jedino može biti problem ako nemaš LAN karticu, ali one su ti oko 500 dinara, što ti i nije neki velik trošak!
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: Kablovski modem Webstar i Linux SUSE 10 problem?08.02.2007. u 22:08 - pre 208 meseci
Moze i preko usb-a. Pogledaj da li imas podrsku za cdc_ether u kernelu. Npr:
Code:

$ zgrep CDCETHER /proc/config.gz
CONFIG_USB_NET_CDCETHER=m

Kad ubodes modem u komp dmesg ce ispljunuti nesto slicno ovom:
Code:

usb 1-1: new full speed USB device using ohci_hcd and address 6
usb 1-1: configuration #1 chosen from 1 choice
eth0: register 'cdc_ether' at usb-0000:00:02.0-1, CDC Ethernet Device, XX:XX:XX:XX:XX:XX
X-evi predstavljaju MAC adresu.

Sada samo podesis mrezni if (u ovom slucaju eth0). Verovatno ces koristiti dhcp... ustvari mozda ces morati.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux hardware :: Kablovski modem Webstar i Linux SUSE 10 problem?

[ Pregleda: 3267 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.