Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9034 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.25.04.2006. u 20:17 - pre 218 meseci
Šta mislite o ovom modelu - Pentium Dual-Core 805 - 2.66 GHz 2 x 1Mb L2, 533MHz, S.775? U zadnjem broju jednog domaćeg magazina je proglašen za "Best Buy". Interesuje me (nevezano od toga za koje namene bi se koristio) da li se slažete s tim, tj. da li je to stvarno tako povoljno - čisto posmatrano kroz odnos dobijenog za uloženo (trenutna cena mu je oko 155 evra). Tim pre što je sledeći procesor u toj familiji, Dual Core 820 dvostruko skuplji, te me zanima da li je tu nešto precenjeno, podcenjeno ili su te cene korektne?
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.25.04.2006. u 23:37 - pre 218 meseci
po meni to je stvarno ok cena.

bar tako dok gledam performanse na papiru lepo zvuce, ali bas me interesuje kako izgleda u praksi.

pitanje je koliko ce vremena proci dok ne izadje sw koji moze da upotrebi prednosti procesora, kao i koliko ce tad taj procesor biti zastareo.

mene najvise interesuje da li kod dual core oba jezgra dele magistralu od 533MHz ili svako ima pojedinacnu?

[Ovu poruku je menjao blayv dana 26.04.2006. u 19:28 GMT+1]
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.26.04.2006. u 00:06 - pre 218 meseci
Pozdrav,

odlicna stvar ako zaista trebas dve funkcije u isto vreme iako, poredjenja radi, intel na 3,2 jos uvek brze radi od ovoga pri slicnim uslovima, naravno, mislim na dve operacije jednovremeno. Naravno, sve se uvek svodi na cenu u krajnjoj liniji jer u praksi nikada ta poboljsanja nisu revolucionarno znacajna koliko je drasticna razlika u ceni koja se ocas posla stvori. Dakle, prvenstveno razmisljanje da le je neophodno tako nesto (u vecini slucajeva kompletan prelazak na DDR2 i PCI E prati ovu varijantu, dakle, citav racunar se prakticno menja) a ako posle razmisljanja to ostane opcija, sve moje kritike prema ovom procesoru su izuzetno pozitivne....i procesljaj jos malo cene, mozda se negde i jos prijatnije iznenadis, ne mnogo ali ume da obraduje ;)
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
213.244.197.*



Profil

icon Re: Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.26.04.2006. u 08:16 - pre 218 meseci

Izvini, da li je taj procesor 64-bitni takodje. Sledeci procesor koji sam ja naleteo ima oznaku 820, 2.8, dula core, 2MB kesa, 64 bita i kosta 210e. Ako nema nekih :nismo ti rekli" onda je cena stvarno ok. Druga stvar je sta cemo mi da radimo sa tim. Mozda da pevamo za softverom (u glas sa takvim procesorom)"a tebe nema, a tebe nema, a tebe nema, snagu da mi das:)"
Da li je neko nacuo da li se najavljuje neki softver za takve procesore? Znam da je pre bilo rasprave kada su i procesori bili sam o u sferi servera da nisu "atraktivni" jer softverska podrska kosta mnogo (ako oni koji drza servere kazu da je neki softver mnogo skup, to znaci da mi smrtnici u najboljem slucaju mozemo da namirisemo isti na netu sa downlodom i to je to). Ipak, sa druge stane, za skoro slicne pare kada se kupuje nov racunar... nije los izbor. Istina, za jedan Intel procesor (pa i AMDov 939) covek moze da kupi plocu i 754 atlona (licno 2800+ i GaK8ns=170e, i za sve mi je dovoljan pa cak i danonocnu amatersku video produkciju). Najlepse molim za razumevanje, ja samcovek koji gleda koliko je isplativo ulagati u hardver a ne korisiti bar 90% mogucnosti istog. (tipa imam druga koji je uzeo msi plocu sa fire vajr, 4 sata, i jos koje kakvom egzotikom i ploca ga kostala 120e, a ne koristi 80% njenih mogucnosti). Isto, ne mogu ja ovu misao da dokazujem nekome kome mama i tata iskesiraju koliko on kaze, vec se odnosi na one koji svojom mukom zarade kintu za racunar.

Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

gojdo
Makedonija

Član broj: 81263
Poruke: 370
212.110.71.*



Profil

icon Re: Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.01.05.2006. u 13:28 - pre 218 meseci
To je absolutan promashaj, kako i svi Pentium4 procesora, jednojezgarni ili dvojezgarni. Skoro nema nikakav optimiziran softver za parallel processing da bi dobio benefit od vtoro jezgro. Isto kao shta nema 64bit softver da bi imao benefit od x86-64/EM64T ekstenzije.
Ja bi K8 ili Core Solo/Duo. Ako insistirash na Pentium4, ondak bolje uzmi neki 6x1 serije za isti kesh.

gOJDO
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.01.05.2006. u 14:28 - pre 218 meseci
Pozdrav,

OK, je li tema o izboru proizvodjaca procesora ili o konkretnom modelu? Ukoliko budete insistirali na ponudama AMD umesto Intela, sve cu brisati pa kako god hocete, ja mogu i tako. Ne znam dokle cemo vise da se natezemo, pola foruma je vec ispisano sta koji nudi, sta kome ne valja a sta je kome prednost pa neka svak trazi sebi model. Kada ga pronadje i upita za misljenje o njemu, onda se toga treba i drzati a ne opet ga savetovati sta treba da kupi. Tema je o ovom modelu i svako licno iskustvo sa njime je ovde dobrodoslo, da pustimo te price sta bi bilo kad bi bilo itd. Ja sam uporedio i napisao koliko ipak drugi procesor istog proizvodjaca pruza brzi rad i to u okruzenju radova dva posla istovremeno (jedan video rendering, jedno pustanje filma i grebovanje sa satelitskog risivera) i ako nemate takva poredbena iskustva, manite se sad pretpostavki. Nismo deca a nismo ni od juce na forumu pa dajmo onda da to i pokazemo a ne ovako.
 
Odgovor na temu

pizzy71
Kojcic Sasa
Bela Crkva

Član broj: 80841
Poruke: 66
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.fotoduga.cjb.net


Profil

icon Re: Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.01.05.2006. u 15:43 - pre 218 meseci
Ja planiram da ga uzmem ovih dana posto sam na netu nasao dosta Review-a o njemu i tamo ga nahvalise bas...
Odlicne performanse za mali cenu (u odnosu na ostale, 820, 830 DualCore procesore)...
Odlican overclock, cak do 3,7 Ghz sa BOX kulerom... stabilan rad na 3,5 Ghz... sta ces vise hehe ...
Dosta se greje narocito kad je overklokovan ali nije alarmantno... bilo bi pozeljno bolje hladjenje...

Ako mi moderatori dozvole ja bih stavio jedan sajt na kome je detaljno opisan i testiran doticni CPU

http://hardwarelogic.com/news/128/ARTICLE/1161/2006-04-18.html

pozdrav

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.01.05.2006. u 16:35 - pre 218 meseci
@Vill
Na intelovom sajtu kažu da jeste 64-bitni.

@lancia88

Tema je pokrenuta isključivo s namerom da čujem iskustva o dotičnom modelu procesora, uostalom, mislim da je sam naslov teme dovoljno jasan? Procesor mi je zanimljiv naročito zbog odnosa "bang for buck" što se kaže.

@gojdo
Naravno da će skuplji i modeli iz više klase raditi još bolje, ali to nije tema ovde Trenutno može biti diskutabilan nivo podrške i za dual core i za 64-bitne instrukcije, ali očekivano je (valjda) da se to počne drastičnije menjati u skorije vreme?
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.01.05.2006. u 20:51 - pre 218 meseci
ja sam pre 2 meseca kupio pentium d 920 (2.8GHz, 800MHz FSB, 2x2Mb L2 cache) i mogu da primetim da je upadljivo brzi i efikasniji od svih single core pentiuma 4. platio sam ga oko £160, sto mislim da je vrlo povoljno. tu je negde i cena 820 modela, koji ima upola manje cache memorije.
 
Odgovor na temu

gojdo
Makedonija

Član broj: 81263
Poruke: 370
62.220.220.*



Profil

icon Re: Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.02.05.2006. u 03:56 - pre 218 meseci
Citat:
Bryan Fury: @Vill
Na intelovom sajtu kažu da jeste 64-bitni.

@lancia88

Tema je pokrenuta isključivo s namerom da čujem iskustva o dotičnom modelu procesora, uostalom, mislim da je sam naslov teme dovoljno jasan? Procesor mi je zanimljiv naročito zbog odnosa "bang for buck" što se kaže.

@gojdo
Naravno da će skuplji i modeli iz više klase raditi još bolje, ali to nije tema ovde :) Trenutno može biti diskutabilan nivo podrške i za dual core i za 64-bitne instrukcije, ali očekivano je (valjda) da se to počne drastičnije menjati u skorije vreme?

U sledeche 2 godine(predpostavljam da je minimum) sledi tranzicija od singlethreaded u multithreaded softver. Takodje je i za 64bit. Nechesh mnogo iskoristiti od taj procesor. "bang for buck" spored meni je neshto drugo, ali kao shta su moderatori rekli tema je iskljuchivo za taj model.
gOJDO
 
Odgovor na temu

wux
NS

Član broj: 27480
Poruke: 161
*.static.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.04.05.2006. u 14:34 - pre 217 meseci
Ja imam d805 nekih 20 dana i zadovoljan sam.
Naravno da ne radi dvostruko brže od jednog procesora, ali je rad nekako konforniji, mnogo manje je usporavanja kada je otvoreno više aplikacija.
Za tu cenu se ne može kupiti jednojezgarni procesor serije 6xx, nego samo 5xx, tako da je zaista povoljna kupovina.
Mislim da se korist od drugog jezgra već vidi kod video kompresije i kao što sam rekao paralelnog rada u više programa (naravno na XP), a čini mi se da se i drajveri za grafiku optimizuju za dual-core, tako da će delimičnog ubrzanja biti i u igrama. Doduše u većini današnjih igara usko grlo još uvek i nije procesor nego grafička kartica.
Na nekim forumima sam viđao da se ljudi žale kako se greje, ali kod mene je temperatura sasvim pristojna, čak i kada sam ga podigao na 3400Mhz nije prelazila 60 stepeni pri maksimalnom opterećenju. Inače je uglavnom oko 40, na 3GHz na koliko standardno radi.
Sve u svemu za te pare (trenutno) nema ništa bolje.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.04.05.2006. u 15:20 - pre 217 meseci
Citat:
 Ja imam d805 nekih 20 dana i zadovoljan sam. Naravno da ne radi dvostruko brže od jednog procesora, ali je rad nekako konforniji, mnogo manje je usporavanja kada je otvoreno više aplikacija.
Na nekim forumima sam viđao da se ljudi žale kako se greje, ali kod mene je temperatura sasvim pristojna, čak i kada sam ga podigao na 3400Mhz nije prelazila 60 stepeni pri maksimalnom opterećenju. Inače je uglavnom oko 40, na 3GHz na koliko standardno radi.
Sve u svemu za te pare (trenutno) nema ništa bolje.


Apsolutno se slažem, isplativiji procesor se još dugo neće pojaviti na našem tržištu, pa za svega 140 evra(najjeftinija cena 805-ice u Bg) dobija se izuzetno mnogo. Jedina mana je što mu magistrala radi na samo 533 MHz, ali i ovako je fantastično kako se procesor sa dva jezgra nudi za ove male pare.

Nisam te razumeo, ti si mu podigao radni takt sa nominalnih 2.66 GHz na 3 GHz, i tako ti radi stalno, da li sam te dobro skapirao? Mislim da bez problema možeš da ga stalno teraš na 3.25 GHz, gledaj da ga iskoristiš do maksimuma.


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

wux
NS

Član broj: 27480
Poruke: 161
*.static.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.04.05.2006. u 19:00 - pre 217 meseci
Da, stalno radi na 3GHz, a jednom sam ga podigao i na 3,4 i radio je neko vreme i tako bez ikakvih problema i to na standardnom naponu.
Generalno, za svakodnevni rad ga držim na 3GHz, a kada radim nešto zahtevnije podignem magistralu na 166.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.05.05.2006. u 00:06 - pre 217 meseci
Pa trebao bi mi dići magistralu na 200, i radiće bez problema, bar bi trebao. To daje 800 MHz ukupnu magistralu, što i treba da bude cilj. Probaj sa tim pa javljaj, nestrpljiv sam da saznam da li može da ide na 200 MHz magistrala, i da radi na 3.4 GHz.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

wux
NS

Član broj: 27480
Poruke: 161
*.static.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.05.05.2006. u 11:02 - pre 217 meseci
Sa standardnim hlađenjem i vrednošću napona ne može magistrala na 200MHz, jer je množilac fiksiran na 20 pa bi to bilo 4GHz za procesor.
Viđao sam na internetu da ljudi sa standardnim hlađenjem idu do 3,6GHZ, a 4GHz samo sa nekim jakim kulerima ili vodenim hlađenjem.
Ali zaista i ovako radi odlično, ja podignem na 3,33 samo kada radim video kompresiju, a za sve ostalo nema bitne razlike, a procesor je ipak za koji stepen topliji...

[Ovu poruku je menjao wux dana 05.05.2006. u 12:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.05.05.2006. u 14:45 - pre 217 meseci
Procesor je, po svemu sudeći, a naročito uzevši u obzir cenu, solidan.

Pravo pitanje je da li mogućnost "pumpanja" uopšte ima poentu, budući da je upravo Intel obesmislio trku za gigahercima, učinivši da takt ne znači ama baš ništa.

Zato mislim da iz cele priče treba izostaviti maksimalni prag OC-a, jer se tako najčešće ne dobija ništa, osim (izvesno) nestabilnijeg rada i preteranog grejanja.

Takođe, ne treba potencirati ni dilemu "dual core je nepotreban?", jer je to, u svetlu prilične finansijske pristupačnosti, od sekundarnog značaja. Ako je procesor dobar u svakodnevnim poslovima, uz to odgovara po budžetskom pritisku i osećaju da ste kupili "nešto što vam leži" (kada ne želite da pređete u suparnički tabor), onda je definitivno ono što Vam treba.

Posebno je bitno razlučiti koliko je upgrade potreban nekome ko je već na "gigahercnim steroidima"? Drugim rečima, ako već imate nešto što je u rangu 3GHz, onda je diskutabilno koliko je mudro menjati praktično kompletnu konfiguraciju (ako već nemate LGA775), samo da biste bili "glavni baja u kraju".

Ipak, ovim nije sve rečeno i diskusija je i dalje otvorena, možda za malo konretnije podatke i postignute rezultate, ali svakako izuzimajući eventualni flame-war u vidu još jednog, krajnje nepoželjnog "Amd vs Intel" konflikta.

Jer, znate šta onda sledi...

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 05.05.2006. u 15:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pizzy71
Kojcic Sasa
Bela Crkva

Član broj: 80841
Poruke: 66
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.fotoduga.cjb.net


Profil

icon Re: Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.05.05.2006. u 21:29 - pre 217 meseci
ne slazem se bas sa Storm48... po meni je CPU Best Buy u ovom periodu...
i sto se tice megaherca - naravno da su vazni, narocito kod kompresovanja video materijala... probajte i uverite se... (jos ako imate puno toga da uradite, onda cete ustedeti mnogo vremena), a to ste i hteli jel' da !?
a sto se tice DUAL CORE, ako se bavite pripremom stampe, podignite u isto vreme COREL 13, PHOTOSHOP CS2 i jos po nesto
pa cete videti razliku, mnogo je fleksibilniji rad tj. komotniji i brzi naravno... pricam iz iskustva jer se time bavim...

Zato sibajte preko 3 ghz i osetite Wind of Change !!! (malo sam ukr'o od Honde ali oprosticete mi jel).

pozdrav
 
Odgovor na temu

gojdo
Makedonija

Član broj: 81263
Poruke: 370
62.220.220.*



Profil

icon Re: Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.06.05.2006. u 03:22 - pre 217 meseci
ako se neko bavi profesionalno, nikad ne bih to radio na PentiumD 805. Za pripreme shtampe, bih reko da je kapacitet RAM-a onaj koji bih ugrao vechu ulogu nego procesor, a kad je procesor u pitanje u vezi performanse ondak Athlon64-X2/FX-60, Opteron 16x/17x/2xx/8xx ili Core Duo je reshenje. Narocito kada imate mnogo materijala, t.j. mnogo gigabajta za procesiranje, Opteron 4P/8P server je jedino pravo reshenje.
overklujenje je naravno faktor. ima mnoge koji overklokuju svoje sisteme i dobijaju bolje perofrmanse od ono shta su manje platili.
Shta se tiche o trke za MHz, da, naravno Intel nije mogo da ignroria svoja greshka koja ih je koshtala svaki dan ih je koshtala vishe uzaludno potrosheno vreme, novac i nervi, a rezultate su izgubljen pazar i neuspeshna arhitektura. Zapravo sami su priznali da je Netburst najvechi promashaj u njihova istorija.
Mnogu ljudi poistovetuju MHz sa performanse. Frekfencija poboljshava performanse svakog procesora, no primarno perfromanse zavise od sama arhitektura.
Na primer, buduchih Intel-ovi procesori(Intel Core architecture) su bazirane na stara Pentium Pro arhitektura i su skoro duplo poefikasni clock-for-clock nego Netburst. Conroe, koji je buduchi Intelov desktop CPU na 2.66GHz je u prosek duplo brzhi od PentiumD 805, napravljen je istim procesom, a troshi manje energije.
gOJDO
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.06.05.2006. u 11:56 - pre 217 meseci
Osvrt i komentar na temp. procesora. Mislim da INTEL mora da nadje nacin da
inkomporira tehnologiju softvera tipa CPUCOOL koji vec primenjuje AMD u
svojim drajverima, sa takvim lepim korakom oni su postigli da procesor bude
hladnije za mnoogooo stepeni u ukupnom vremenu rada proceosora. Svi znamo
koliko procesor u stvari ne radi punom snagom tokom rada racunara, bar kod
jedno 70 - 85 % korisnika.
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

gojdo
Makedonija

Član broj: 81263
Poruke: 370
62.162.196.*



Profil

icon Re: Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.06.05.2006. u 14:04 - pre 217 meseci
Citat:
Vill: Osvrt i komentar na temp. procesora. Mislim da INTEL mora da nadje nacin da
inkomporira tehnologiju softvera tipa CPUCOOL koji vec primenjuje AMD u
svojim drajverima, sa takvim lepim korakom oni su postigli da procesor bude
hladnije za mnoogooo stepeni u ukupnom vremenu rada proceosora. Svi znamo
koliko procesor u stvari ne radi punom snagom tokom rada racunara, bar kod
jedno 70 - 85 % korisnika.

to nije kontrolirano softverski, vech hardverski i to kod oba proizvoditela Intel i AMD.
Kod Intel, hardverske tehnologije koje brine o potroshnja energije i temperature su TM1/TM2(Thermal Monitor 1 i 2) i EIST(Enahanced Intel Speedstep Technology).
Analogija na TM1/TM2 i EIST kod AMD je CNQ(Cool and Quiet).
Cela finta u ove tehnologije je kad nije zahtijevna procesorska snaga da se smanji radna frekfencija i radni napon procesora.Ovo je korisno kod Notebook rachunara, jer kod njih je potroshnja energije veoma bitan faktor. Potroshnja energije i proizvodena toplina raste eksponencionalno na napon i frekfencija. Pr, Turion64 ML34 1.8GHz sa ukljuchen CNQ, kad je idle radi na 800MHz 1.0v i troshi 7.9W, a kade je na 100% 1800MHz 1.45v torshi 35W. Od ovo sledi energetska efikasnost vishejezgarnih procesora, zato je i tehnologija krenula prema vishe jezgra, jer toplina je najvechi faktor koji ogranjichava performanse jednojezgarnih procesora.
gOJDO
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Vaše mišljenje o procesoru Pentium Dual Core 805.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9034 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.