Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Matematicka gimnazija

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Matematicka gimnazija

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20

[ Pregleda: 123862 | Odgovora: 389 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Acoljub

Član broj: 264506
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija04.09.2011. u 14:03 - pre 153 meseci
Jos nesto,da li za pismeni iz srpskog znate koje su teme ili to vidite kada treba da se pise sastav,posto sam procitao u nekom prethodnom postu da je nekome temu napisala tetka pa pretpostavljam da je znao naslov sastava?Evo,ja imam jos ceo osmi razred pa srednja.Da li mi savetujete da idem na pripremne casove nedeljom kod Ognjanovica?Mada nema sanse da ja dolazim svake nedelje jer mi do BG treba 3 sata kolima(Mesto se zove Brus).U MG ima dvoje dece iz mog grada pa cu razgovarati i sa njima.Sta mi preporucujete kada da pocnem da vezbam za prijemni i sta da vezbam.Primetio sam da je najbolje da kupim matematiku 10 po postovima.Da li je svejedno da li imam I,II ili III nagradu na republickom iz mat. u osmom i u svakom slucaju dobijam 120 poena?Meni je olaksavajuca okolnost sto imam direktan prolaz na republicko ove godine jer sam prosle godine bio na SMO koja se odrzavala u MG tako da sam video skolu,a i pricao sam sa pomocnim radnicima o ucenicima i mislim da mi odgovara to sto mi je rekla,a i po vasoj prici sam shvatio da ima raznih i da svako moze naci drustvo.
 
Odgovor na temu

pyost
Nenad Božidarević
Software Engineer
Facebook
Vancouver

Član broj: 77955
Poruke: 77
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bozidarevic.com


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija04.09.2011. u 14:35 - pre 153 meseci
Zavisi od profesora, mada mislim da se uglavnom ne znaju tacne teme,
vec vise okvirno sta se moze ocekivati. Ne bih ja brinuo oko srpskog
jezika, lektire ces u svakom slucaju morati da citas :P

Ako si vec takmicar, nije neophodno da ides na pripreme, posto se
uglavnom rade zadaci bas iz te zbirke Matematika 10, ali ipak treba
imati na umu da je sve lakse kada neko dobro objasni - a Ognjanovic to
sigurno radi. Kad ces i koliko da vezbas, to je vec na tebi. Ako ne
zelis da rizikujes, predji celu tu zbirku, i ne bi trebalo da imas
nikakvih problema sto se tice prijemnog. Mislim da nije bitno koju
nagradu imas.
 
Odgovor na temu

Acoljub

Član broj: 264506
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija04.09.2011. u 14:57 - pre 153 meseci
Ma rizik ne dolazi u obzir.Ja pocinjem da vezbam uskoro.Sto se tice srpskog i lektira nije problem lektire i onako uvek citam,onako sam pitao.Mislim da cu preci celu matematiku 10 i uraditi sve poznate prijemne i ja mislim da je to dovoljno.Hvala na svemu.I da li je matematika 10 isto sto i matematika x,jer moja nastavnica ima x a ne verujem da ima 10.Videcu ko je autor.
 
Odgovor na temu

toma12345
Toma Gavric
Herceg Novi Crna Gora

Član broj: 303446
Poruke: 2
77.222.21.*



+1 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija25.05.2012. u 17:33 - pre 144 meseci
Ja sam iz Herceg Novog iz Crne Gore.Ove godine cu polagati prijemni ispit u Matematickoj Gimnaziji.Zanima me
1.Koliko se casova matematike ima sedmicno?
2.Da li je velika paznja posvecenja istoriji,geografiji?
3.Da li postoji odjeljenje u koje idu oni koji su prosli najbolje na prijemnom?
4.Da li prijemni polazu djeca koja su isla 7. i 8. u matematicku gimnaziju ili je njima zagarantovan upis?
Zahvalan cu biti na sto brzem odgovoru.
TG
 
Odgovor na temu

miksi

Član broj: 5874
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija25.05.2012. u 21:28 - pre 144 meseci
1. 4 algebra+analiza, 4 geometrija, detaljnije na http://www.mg.edu.rs/sr/skolovanje/nastavni-plan-i-program
2. posvecuje se paznje kao i u ostalim skolama, ni vise ni manje
3. da, postoji mentorsko odeljenje gde udju najbolji sa prijemnog
4. ne, nema zagarantovanih mesta, svi polazu. Upisuje se 100 djaka, nabavi pod hitno njihovu zbirku 10+ za pripremu prijemnih ispita za MG. Vodi racuna da se na ispitu mogu dobijati i negativni poeni.
Puno srece na ispitu! Ako volis matematiku, fiziku ili informatiku, na pravom si mestu!
 
Odgovor na temu

toma12345
Toma Gavric
Herceg Novi Crna Gora

Član broj: 303446
Poruke: 2
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija26.05.2012. u 18:03 - pre 144 meseci
Hvala puno na odgovoru.Zbirku zadataka Matematika 10+ sam nabavio i vecinu sam zadataka uradio.
Zanima me samo kako ce mi se bodovati polaganje male mature,jer ja u Crnoj Gori je
ne polazem.Da li je knjga 10+ dovoljna za pripremu ili je potrebno jos literature?
TG
 
Odgovor na temu

deki969

Član broj: 120729
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija29.04.2014. u 13:34 - pre 121 meseci
Da malo oživimo temu...
Zanima me misljenje o upisu u 7 i 8 razred MG, pogotovu ko je to završio, i nastavio dalje u MG:

1. Da li kod društvenih i jezičkih predmeta ima malo popusta u odnosu na klasičnu školu? Jeste da je stariji razred, ali neka procena, da je ostao
u klasičnoj skoli, a na osnovu šestog razreda, da li bi, npr. srpski, istorija, geografija i sl, bili lakši, teži ili tu negde?

2. Raspored časova je neobičan, čak simpatičan, pretpostavljam da nema ništa drugo da se obavezno pohadja?

3. Putovanje, pretpostavljam, da je za većinu bio najveći problem /eventualno, ko baš blizu živi/...Šta kažete, vredi li napustiti školu 5min peške daleko, i ići autobusom pola sata /drugi kraj grada/? Naravno, u kontekstu nekog ko hoće u srednju skolu u MG.

Naravno, za ono što se voli nije ništa teško, ali me zanima da, kod tako, ipak male dece, ne dodje do zasićenja. Sa jedne strane, imamo dobru, tj odličnu pripremu za srednju školu, a sa druge strane odvajanje od društva, dosta duže putovanje...Imam utisak da bi tas na vagi, mogao biti baš količina obaveza i kriterijum ostalih predmeta...

Šta mislite?

pozdrav
 
Odgovor na temu

deki969

Član broj: 120729
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija04.05.2014. u 16:33 - pre 121 meseci
sadašnji, bivši osnovci MG, može neko mišljenje?
 
Odgovor na temu

hadza
Milos Hadzic
Chlan Rock benda
Barich City

Član broj: 47408
Poruke: 30
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija04.05.2014. u 17:16 - pre 121 meseci
>
 
Odgovor na temu

pyost
Nenad Božidarević
Software Engineer
Facebook
Vancouver

Član broj: 77955
Poruke: 77

Sajt: www.bozidarevic.com


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija04.05.2014. u 18:47 - pre 121 meseci
Nisam išao ta poslednja dva razreda u MG, tako da mogu samo da interpoliram odgovore na osnovu srednje škole, ali sam tu upoznao dosta bivših osnovaca, i bih rekao da svakako vredi.

Naime, ako je učenik zaista zagrejan za prirodne nauke i sasvim je izvesno da će time želeti da se bavi kasnije u životu, MG će mu u ta dva razreda dati zaista dobro znanje i solidnu prednost u odnosu na one koji je tek kasnije upišu. Gradivo ne bi trebalo da predstavlja problem, jer očekujem da su obaveze lepo izbalansirane – iako se više radi iz prirodnih nauka, društvene su nešto lakše, ali ne zbog manje gradiva ili popustljivih profesora, već zbog pristupa tim predmetima. Na primer, iako je istorija sporedan predmet, u srednjoj školi se mora dosta pomučiti oko nje, ali ljudima to ne pada teško zbog toga što je gradivo smisleno i zato što svi zaista poštuju profesora.

S druge strane, ako bi se učenik kasnije (posle osnovne ili srednje škole) odlučio za neku društvenu nauku, i dalje smatram da je MG odlična odskočna daska za to, jer je u pitanju škola sa atmosferom gde se stvaraju radne navike, a znanje zapravo ceni. Iako su gimnazije dosta drastičniji primer, siguran sam da i u osnovnim školama ima profesora koji su kreteni i zbog kojih učenici zamrze neki predmet – to u Matematičkoj nije slučaj.

Što se tiče putovanja, mislim da nikada nisam čuo nekoga da se žali, čak ni one koji su došli iz drugih delova zemlje i živeli u domovima. Naravno, napuštanje osnovne škole je nešto drugačija priča, ali oko te odluke već ne mogu pomoći.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Matematicka gimnazija

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20

[ Pregleda: 123862 | Odgovora: 389 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.