Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Matematicka gimnazija

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Matematicka gimnazija

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 123899 | Odgovora: 389 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija12.08.2003. u 04:11 - pre 251 meseci
Citat:
pixelmania:
mislim towk, nemoj da lupaš... čak i ako je mg po tvom mišljenju srednja stručna škola - i kao takva je mnogo bolja od pojedinih gimnazija koje ne bi trebale tako da se nazivaju...


Kao prvo, raspitaj se šta treba da znači „gimnazija“ — škola koja pruža opšte obrazovanje većeg nivoa od srednjih stručnih škola, koje su usmerene na jednu (ili nekoliko, ali svakako mali broj) delatnost.

To kakav je kvalitet nastave u „stručnim“ predmetima nisam osporavao — daleko veći nego u drugim školama. Ipak, program za istoriju, geografiju, pa čak i biologiju su toliko sažetiji od onoga što je zakonom propisano u gimnazijama, da zaista ne može da ima kvalifikaciju „gimnazija“.

Nažalost, tvoje predrasude da „gimnazija“ mora da bude bolja od srednje stručne škole ti ne dozvoljavaju da shvatiš i prihvatiš da ideš u srednju stručnu školu :-P

Citat:
što se tiče fiskulturne sale... u bg-u ima definitvno i mnogo gorih

... a i mnogo boljih.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.verat.net



+2 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija13.08.2003. u 00:24 - pre 251 meseci
Pozd. Iako ne volim da puno raspravljam, ovde sam mor'o ostaviti zabeleshku
Zavrshio sam MG, ali odeljenje u NS, koje je, kako mi kazhu prijatelji koji su je zavrshili u BG, lakshe ... no to jelda nije ono shto bih hteo reci
Odmah da se ogradim od eventualnih greshaka, jerbo proshlo je vec podosta godina odkako sam zavrshio, a i ne znam da li su programi bash identichni. Akcenat je stavljen na prirodne predmete ... najvishe matematiku, fiziku i informatiku, a ostali predmeti su "otezhani" time shto su ubrzani, mada nije to tako strashno. Ono shto iz lichnog iskustva mogu reci: dobre strane su shto ima zanimljivih stvari (ako naravno volish matematiku i informatiku, ako ne onda to nije shkola za tebe) poput na primer astronomije i shto chesto imash dodira za "glavonjama" sa faxa koji su (bar nama) obichno predavali informatichke predmete ... i ono shto mogu reci to je da je drushtvo odlichno, u drugim shkolama je bilo (a verovarno i dalje jeste) problematike po tom pitanju, pa shto'no kazhu chovek ume da zastrani Losha strana je to shto kad izadjesh iz te shkole imash, ako bih tako smeo da se izrazim, malko previshe znanja (podsecam da nemash nikakvo zvanichno zvanje po zavrshetku), i onda pochinjesh da mislish da ti fax ni ne treba i tako to ... pochinjesh da radish, jerbo svi znamo priche o teshkoj finan. sit. i dok se okrenesh, prohujale godine ... ovo je naravno moj lichni primer i ne mora da bude pravilo (ne zhalim se, ali bilo bi lepo da sam malo vishe vijao fax) U svakom sluchaju, kao shto sam rekao, ako (JAKO ) volish matematiku i informatiku, i uopshte prirodne predmete onda je ovo verovatno shkola za tebe ... ali budi spreman, ako budesh hteo za 4 godine da se zaposlish, a tad vec bude doshlo vreme da se trazhe i papiri (shto je i sada sluchaj ako je jacha firma u pitanju), da cesh se naci u nebranom grozhdju

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

dr_voja
Milošević Vojislav
Beograd

Član broj: 2066
Poruke: 69
*.69.EUnet.yu

ICQ: 54318972


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija13.08.2003. u 20:30 - pre 251 meseci
To da li će se neka škola formalno zvati stručna ili gimnazija je sasvim nebitno. Da su druge, opšte gimnazije na nekom nivou, možda matematička ne bi bila najbolji izbor, ali ja garantujem da učenici običnih gimnazija ne dobijaju ništa bolje opšte obrazovanje od nas u MG.

Primera radi, na prošlom rep. takmičenju iz srpskog za II godinu prva dva mesta su osvojili baš učenici matematičke.

Dakle, što se kvaliteta nastave tiče, MG je, ukratko, the one.
"Staromislitelji ne trbuhosećaju englsoc"
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija13.08.2003. u 20:46 - pre 251 meseci
Evo, izvešću i ja par zaključaka na isti način kao i ti.

Kada sam ja bio u četvrtoj godini, fudbalska ekipa Matematičke gimnazije je osvojila 2. mesto u gradu i okolini (valjda 30+ škola), a odbojkaška ekipa 4. mesto u gradu i okolini (28+ škola).

Prema tome, jasno je da MG raspolaže vrlo dobrim sportskim radnicima, pa svi koji žele da se bave sportom, treba da odaberu ovu školu — jer, kvalitet nastave iz fiskulture je, kako ti kažeš, the one.


A sada je glavni problem pronaći grešku u ovom načinu zaključivanja.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija14.08.2003. u 03:47 - pre 251 meseci
Primetio sam da ovde stalno na takav nacin zakljucuju. Recimo kada se vodila rasprava da li na etf-u bolje prolaze ucenici elektrotehnickih skola ili gimnazija onda su svi pricali kako bolje prolaze ucenici gimnazija ali su neki kao razlog davali to sto se kao u gimnazijama bolje radi a ne razmisljaju da je to mozda zbog toga sto su ginazije uglavnom upisivali ucenici sa vecim radnim navikama (vukovci i odlicni ucenici)...Ja tvrdim da kada bi bilo obrnuto i da su ti ucenici iz gimnazija isli u elektrotehnicke srednje skole da bi onda na ETF-u bolje prolazili ucenici iz tih skola. Imam nekolilo prijatelja koji su imali jako lose profesore matematike u gimnaziji i manje su znali od mnogih ucenika iz srednjih skola ali su opet super prosli na ETF-u jer su imali vece radne navike (a i bili su pametniji od mnogih ucenika iz srednjih skola) a ionako se iz matematike 1 i 2 radi maltene od pocetka ono iz srednje skole....ali naravno imam i drugara koji je zavrsio Teslu pa je razbijao na etf-u a on se ionako razmisljao da li da upisuje gimnaziju ili teslu i imao je radne navike i u srednjih skoli je osvajao nagrade na republickim takmicenjima iz elektronike i zato je elektroniku na ETF-u spremao najvise dva dana.

Zakljucak: Po tome kako kasnije prolaze neki ucenici iz razlicitih skola ne govori samo o radu u tim skolama nego i o profilu ucenika koji upisuju te skole...

Npr. na takmicenjima iz srpskog jezika gde cesto ima logickog zakljucivanja kada se radi gramatika normalno da ce ucenici iz MG-a dobro da prolaze....Znam da su mnogi iz MG-a i u osnovnoj skoli dobro prolazili na takmicenjima iz srpskog jezika tako da ta teorija da je to zbog nacina rada cista glupost. Pogotovo sto znam kako smo radili srpski u MG-u.

Pazi, u MG-u ces nesumnjivo da steknes bolje obrazovanje a zbog veceg kvaliteta nastave. A veci kvalitet nastave je zbog manjih odeljenja (dvadesetak ucenika) i zbog profila ucenika koji upisuju matematicku a ne samo zbog kadra. Ali zbog tog istog profila ucenika i manjih odeljenja u matematickoj ume da bude mnogo dosadno. Znam da je meni bilo puno dosadno i da se ponovo vratim u to vreme ne bih ponovo upisao matematicku....Naravno svaka osoba ima razlicite interese pa ce da se odluci sta mu vise odgovara (neko voli vise devojaka u odeljenju pa ce upisati obicnu gimnaziju ili medicinsku...)

Ali nemojte da dizete MG do nebesa jer ne prolaze ti ucenici iz MG-a kasnije dobro samo zbog kvaliteta nastave vec najvise zbog toga sto su ti ucenici vec imali predispozicije za vece uspehe od drugih...


[Ovu poruku je menjao srki dana 15.08.2003. u 05:30 GMT]
 
Odgovor na temu

pixelmania
Marko Jovanović
Beograd

Član broj: 3766
Poruke: 129
*.22.eunet.yu

ICQ: 113685276
Sajt: www.pixelmania.go.to


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija14.08.2003. u 11:55 - pre 251 meseci
Meni samo jedno nije jasno: Ako vama koji ste završili mg i ona vam iz bilo kog razloga nije odgovarala, zašto se niste jednostavno na vreme ispisali, umesto da sada pljujete po mg kada ste je završili. To se zove dvostruki moral!

Što se tiče kvaliteta nastave, uopšte nije tačno da je bolji zbog profila učenika koji upisuju mg (gluposti). Bolji je pre svega zbog delimično prepravljenog i izmenjenog plana i programa i definitivno boljeg profesorskog kadra, koji je za razliku od ostalih gimnazija zaista zainteresovan da nauči nešto đake, a ne da samo ispredaje lekciju, zada zadačiće koje 90% odeljenja ne ume da reši, i ode kući.

pozdrav

p.s. samo je glupom čoveku dosadno. pametan čovek uvek nađe način da se razonodi.
coito ergo sum - Marko Jovanović
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija14.08.2003. u 15:26 - pre 251 meseci
Citat:
pixelmania:
Meni samo jedno nije jasno: Ako vama koji ste završili mg i ona vam iz bilo kog razloga nije odgovarala, zašto se niste jednostavno na vreme ispisali, umesto da sada pljujete po mg kada ste je završili. To se zove dvostruki moral!

Ja ne pljujem ali kazem da ima dobre i lose stvari...A i ko ti kaze da mi nije odgovarala. Znaci odgovaralo mi je ali to ne znaci da mi nesto drugo ne bi vise odgovaralo...A i naravno da se ne bih ispisao jer sam tada vec stekao dozivotne prijatelje iz mg-a.

Citat:
Što se tiče kvaliteta nastave, uopšte nije tačno da je bolji zbog profila učenika koji upisuju mg (gluposti).

Pa nije samo zbog toga ali je i zbog toga. Ajde ti taj izmenjeni plan i program ubaci u neku drugu srednju skolu sa mnogo vecim odelenjima pa ces videti da ne bi uopste imalo toliko efekta kao u mg-u. Moze profesor da bude zainteresovan da nauci nesto djake ali ako dodje u sredinu gde djake ne zanima da nesto nauce i gde niko nece da ga slusa onda dzabe mu sve to. Naravno matematicka nije takva sredina i to je dobra stvar...

Citat:
p.s. samo je glupom čoveku dosadno. pametan čovek uvek nađe način da se razonodi.

Pa hvala ti na uvredi. Nisam znao da pametnim ljudima ne moze da bude dosadno.
Nego kada profesorka predaje pascal koji znam bolje od nje onda normalno da mi je dosadno ali malo je glupo da je nepostujem pa da blejim negde a isto mi je glupo da izadjem napolje pa igram kosarku npr...A opet mozda mi se u tom trenutku igra tablic sa nekim ko sedi pored mene ali kada je malo odelenje i kada su svi mirni ko bubice to je nemoguce...Tebi nikada nije bilo dosadno? Meni je recimo cesto dosadno kada se vozim gradskim prevozom pa stojim onako a opet ne mogu kao neki likovi iz mg-a da stalno u glavi vrtim neke probleme i da budem izgubljen pa da ni ne znam ni kako se zovem u tom trenutku a kamoli na kojoj stanici treba da sidjem...Naravno pametni ljudi ce uvek da nadju zanimaciju pa ce da broje bandere koje prolaze pored autobusa ili da mere prozore i da gledaju da li ivice cine zlatni presek...Izvini, ali ne verujem da ti nikada nije bilo dosadno!

A i mozda mi je dosadno jer me nije zanimalo da na svakom odmoru slusam kako neki djaci raspravljaju oko nekih zadataka...Mozda sam tada imao drugacija interesovanja. A mg sam upisao jer nisam hteo da ucim 4 godine istoriju, biologiju, nisam hteo da ucim latinski, nisam hteo da polazem prijemni iz srpskog, nisam hteo da imam samo jednu godinu informatiku, hteo sam bolje da naucim programiranje...I rekao sam da se tamo stekne bolje obrazovanje tako da ne znam odakle ti to da pljujemo po mg-u? Ne sme niko da kaze nesto lose, a? To je savrsena skola?
A sto se tice fiskulturne sale. Ona je nekada bila drugacija i bila je u mnogo gorem stanju nego sada nego su je renovirali 97 koliko mi se cini.

Ali to kako zbog kvaliteta nastave djaci iz mg-a prolaze bolje na takmicenjima iz srpskog je cista glupost. Stvarno ti je super rezonovanje. Kao i to da pametnim ljudima ne moze da bude dosadno...
 
Odgovor na temu

dr_voja
Milošević Vojislav
Beograd

Član broj: 2066
Poruke: 69
*.45.eunet.yu

ICQ: 54318972


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija14.08.2003. u 16:08 - pre 251 meseci
Citat:
tOwk:
Evo, izvešću i ja par zaključaka na isti način kao i ti.

Kada sam ja bio u četvrtoj godini, fudbalska ekipa Matematičke gimnazije je osvojila 2. mesto u gradu i okolini (valjda 30+ škola), a odbojkaška ekipa 4. mesto u gradu i okolini (28+ škola).

Prema tome, jasno je da MG raspolaže vrlo dobrim sportskim radnicima, pa svi koji žele da se bave sportom, treba da odaberu ovu školu — jer, kvalitet nastave iz fiskulture je, kako ti kažeš, the one.


A sada je glavni problem pronaći grešku u ovom načinu zaključivanja.


Ja uopšte nisam rekao da treba upisati matematičku ako želiš da učiš jezike ili da se baviš sportom. Poenta je da takvi primeri (uključujući i tvoj) govore da mg nije škola samo za zaluđene matematičare koje ništa drugo u životu ne zanima - mada ima i takvih. Jednostavno, opšte obrazovanje u koje dobiješ u mg nije ništa lošije nego u drugim školama.
"Staromislitelji ne trbuhosećaju englsoc"
 
Odgovor na temu

dr_voja
Milošević Vojislav
Beograd

Član broj: 2066
Poruke: 69
*.9.eunet.yu

ICQ: 54318972


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija14.08.2003. u 16:14 - pre 251 meseci
Citat:
srki:
Ali to kako zbog kvaliteta nastave djaci iz mg-a prolaze bolje na takmicenjima iz srpskog je cista glupost. Stvarno ti je super rezonovanje. Kao i to da pametnim ljudima ne moze da bude dosadno...


Kao prvo, ja nisam rekao da učenici matematičke uvek prolaze bolje iz srpskog. To iskreno rečeno i ne znam, za prošlu godinu znam jer se radi o likovima iz mog odeljenja.

Kao drugo, čista je glupost da kažeš da prolaz na takmičenjima uopšte ne zavisi profesora.

Ovo za dosađivanje ja nisam ni rekao ali mislim da je to više aforizam nego neka filozofska misao
"Staromislitelji ne trbuhosećaju englsoc"
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija14.08.2003. u 16:36 - pre 251 meseci
Citat:
dr_voja:
Kao drugo, čista je glupost da kažeš da prolaz na takmičenjima uopšte ne zavisi profesora.

Moja je greska ako sam tako rekao. Naravno da zavisi od profesora ali najvise zavisi od samih ucenika. Ako bi ucenike iz matematicke ubacio u turisticku a ucenike iz turisticke u matematicku ja mislim da bi ti ucenici koji su sada u mg-u bolje prolazili na takmicenjima od ovih koji su sada u turistickoj....

Citat:
Ovo za dosađivanje ja nisam ni rekao ali mislim da je to više aforizam nego neka filozofska misao

Ma ok, ali on je stvarno sve licno shvatio. Sa tobom je drugacije ali Marko je odmah shvatio kao pljuvanje kada smo pomenuli neke lose stvari. Ja recimo smatram da ima vise dobrih stvari nego losih ali za njega je ta skola savrsena bez ikakvih mana...

Da ponovim jos jednom: ukusi i interesovanja su razliciti i nekoj osobi moze da bude bolje u obicnoj gimnaziji a nekome u matematickoj a nekom recimo u tesli. Neko zeli da ima jako siroko znanje koje u matematickoj ne moze da dobije (recimo nema latinskog i drugog jezika) ili neko ko zeli da ima vise devojaka u odeljenju ili vece odeljenje upisace gimnaziju, neko koga zanima elektronika i hardver a ne samo programiranje ce upisati teslu (vec sam pomenuo drugara koji je posle super prolazio) nekoga zanima medicina, nekoga zanima da sto manje uci pa ce upisati neku skolu gde je kvalitet nastave sto gori, nekoga zanima malo od jednog, malo od drugog, malo od treceg pa ce upisati neku skolu gde je kvalitet nastave zadovoljavajuci ali gde ipak ima malo vise zezancije nego u mg-u....Sve je individualno. Marko nece da shvati da nesto sto je za njega prednost za drugoga moze da bude mana.
 
Odgovor na temu

pixelmania
Marko Jovanović
Beograd

Član broj: 3766
Poruke: 129
194.247.204.*

ICQ: 113685276
Sajt: www.pixelmania.go.to


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija14.08.2003. u 19:18 - pre 251 meseci
Citat:
srki:Ma ok, ali on je stvarno sve licno shvatio.

A šta sam ja to toliko lično shvatio? Prosto smatram da je mg najbolja srednja škola (gimnazija) za nekoga koji je imalo zainteresovan za prirodne nauke (ima i onih koje mnogo manje zanima matematika, već na primer pre svega informatika, kao npr. ja)

Citat:
srki:Marko nece da shvati da nesto sto je za njega prednost za drugoga moze da bude mana.

Apsolutno. I ako neko ne voli matematiku i sl. taj neko ne mora (i ne treba) da upiše mg. Šta ja tu ne shvatam?

Citat:
srki:Pa hvala ti na uvredi. Nisam znao da pametnim ljudima ne moze da bude dosadno.
Nego kada profesorka predaje pascal koji znam bolje od nje onda normalno da mi je dosadno ali malo je glupo da je nepostujem pa da blejim negde a isto mi je glupo da izadjem napolje pa igram kosarku npr...A opet mozda mi se u tom trenutku igra tablic sa nekim ko sedi pored mene ali kada je malo odelenje i kada su svi mirni ko bubice to je nemoguce...

Zašto si tako siguran da je to nemoguće... Evo ja čak slušao na časovima muziku sa mp3 plejera, a ti tvrdiš da je nemoguće...... A za mir ko bubice, ne znam u tvoje vreme, ali u suštini kod nas je to samo na časovima istorije... (doduše ne znam šta me čeka u 3. godini od profesora ali ne verujem da ćemo opet igde biti bubice)

Citat:
srki:Tebi nikada nije bilo dosadno? Meni je recimo cesto dosadno kada se vozim gradskim prevozom pa stojim onako a opet ne mogu kao neki likovi iz mg-a da stalno u glavi vrtim neke probleme i da budem izgubljen pa da ni ne znam ni kako se zovem u tom trenutku a kamoli na kojoj stanici treba da sidjem...Naravno pametni ljudi ce uvek da nadju zanimaciju pa ce da broje bandere koje prolaze pored autobusa ili da mere prozore i da gledaju da li ivice cine zlatni presek...Izvini, ali ne verujem da ti nikada nije bilo dosadno!

E vala, alal ti vera! Pronašao si mi slabu tačku... vozim se 15-20 puta nedeljno svaki put po pola sata - i zaista ume da mi bude jako dosadno - povremeno. Ipak, brzo to prođe i sigurno neću reći bilo mi je dosadno u mg ili u muzičkoj jer je dosadno voziti se prevozom. Ali definitivno neću brojati bandere ili ovčice ili nalaziti zlatne preseke ili šta već (zaista, pronađi bar 3 osobe koje to rade)...

Citat:
srki:A i mozda mi je dosadno jer me nije zanimalo da na svakom odmoru slusam kako neki djaci raspravljaju oko nekih zadataka...

Pa ima valjda dovoljno drugih koji to ne rade na svakom odmoru, ili se oni nisu družili s tobom, a ? (!)
coito ergo sum - Marko Jovanović
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija15.08.2003. u 00:11 - pre 251 meseci
E, nema potrebe da se nagađa sa kim se ko družio, kakav je ko bio, i slično.

Citat:
dr_voja:
Jednostavno, opšte obrazovanje u koje dobiješ u mg nije ništa lošije nego u drugim školama

...i uopšte ne zavisi od same škole, nego od onoga što radiš van nje.

Takođe, možda je tačno da ljudi iz Matematičke gimnazije izađu sa jednakim opštim obrazovanjem kao i učenici drugih škola (npr. gimnazija), ali sama škola ne nudi ni približno jednako mogućnosti za „opšte obrazovanje“ kao neke druge škole. Znači, uporedi program koji se tiče „opšteg obrazovanja“, i tada ćeš primetiti razliku.


Što se tiče izbora škole, to uopšte ne zavisi od objektivnih konstatacija da ona ne nudi jednako opšte obrazovanje kao i gimnazije. Uostalom, i ljudi se odlučuju za stručne škole iako znaju da ni one to ne nude. I zato moje insistiranje na tome da MG nije „gimnazija“, već srednja stručna škola.

U svakom slučaju, meni je odgovarala, ali sam u njoj i izgubio radne navike (kratko rečeno, to je bila najlakša škola koju sam mogao da upišem ;-).

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

pixelmania
Marko Jovanović
Beograd

Član broj: 3766
Poruke: 129
*.58.EUnet.yu

ICQ: 113685276
Sajt: www.pixelmania.go.to


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija15.08.2003. u 13:14 - pre 251 meseci
Citat:
tOwk:
U svakom slučaju, meni je odgovarala, ali sam u njoj i izgubio radne navike

A kako si to uspeo, majke ti? ;) Ako matematička išta stvara onda su to radne navike
coito ergo sum - Marko Jovanović
 
Odgovor na temu

dr_voja
Milošević Vojislav
Beograd

Član broj: 2066
Poruke: 69
*.85.EUnet.yu

ICQ: 54318972


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija15.08.2003. u 15:08 - pre 251 meseci
Citat:
tOwk:

Takođe, možda je tačno da ljudi iz Matematičke gimnazije izađu sa jednakim opštim obrazovanjem kao i učenici drugih škola (npr. gimnazija), ali sama škola ne nudi ni približno jednako mogućnosti za „opšte obrazovanje“ kao neke druge škole. Znači, uporedi program koji se tiče „opšteg obrazovanja“, i tada ćeš primetiti razliku.


Po meni, nastava nekog predmeta daleko više zavisi od konkretnog profesora nego od predviđenog programa. A garantujem da je prosečan profesor nekog opšteg predmeta u Matematičkoj isti ako ne i bolji od onih u drugim školama.

Definitivno, neko kod nas može 'ladno da se provlači iz takvih predmeta i da ne nauči ništa. Ali opet, ako je nekome stalo do nekog od tih predmeta, niko ga ne sprečava da se potrudi i stekne odgovarajuće znanje iz njih. To što nema pritiska ne znači da niko ne uči `te` predmete.

Naravno, ne treba upisati matematičku ako hoćeš da učiš jezike. Samo pokušavam da kažem da ako te zanima matematika i pođeš u tu školu nećeš izaći `operisan` za sve drugo (sem ako sam to ne želiš).

I matematička definitivno nije najlakša škola koju možeš da upišeš!
"Staromislitelji ne trbuhosećaju englsoc"
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija15.08.2003. u 19:54 - pre 251 meseci
Citat:
dr_voja:
Po meni, nastava nekog predmeta daleko više zavisi od konkretnog profesora nego od predviđenog programa.

Ali škole ne dobijaju imena zbog toga što u njoj predaje neki dobar profesor, već zato što imaju odgovarajući program za svoje ime. I onda se lepo vratimo na početak, i shvatimo da „Matematička gimnazija“ nije gimnazija (zbog čega su mnogi počeli da se bune).

Citat:
A garantujem da je prosečan profesor nekog opšteg predmeta u Matematičkoj isti ako ne i bolji od onih u drugim školama.

Baš me zanima kako ti to „garantuješ“? I šta je to „prosečan profesor“? Jesu li te naučili da se tako izražavaš na časovima srpskog jezika u Matematičkoj gimnaziji? ;-)

Citat:
Definitivno, neko kod nas može 'ladno da se provlači iz takvih predmeta i da ne nauči ništa. Ali opet, ako je nekome stalo do nekog od tih predmeta, niko ga ne sprečava da se potrudi i stekne odgovarajuće znanje iz njih.

I još jednom ću se složiti sa tobom, i ukazati na to da je upravo u tome stvar — koliko neko nauči iz nekog od tih predmeta, uopšte ne zavisi od same škole i njenog „gimnazijskog“ (što u slučaju MG znači „za stručne škole“) programa.

Citat:
To što nema pritiska ne znači da niko ne uči `te` predmete.

Jeste, jeste, sve ljudi željni znanja! Takvi su svi tinejdžeri, znam — jedva čekaju da dobiju priliku da još nešto nauče (ok, ok, znam da ima dosta bubalica u MG, pa se izvinjavam što uopštavam ne vodeći računa o njihovom trudu ;-)!

Citat:
Naravno, ne treba upisati matematičku ako hoćeš da učiš jezike. Samo pokušavam da kažem da ako te zanima matematika i pođeš u tu školu nećeš izaći `operisan` za sve drugo (sem ako sam to ne želiš).

Naravno, kao što je slučaj i sa bilo kojom drugom školom. Mislim da na osnovu vaših odgovora možemo da izvučemo zaključak da i ETŠ treba da bude „gimnazija“ — Elektrotehnička gimnazija.

Citat:
I matematička definitivno nije najlakša škola koju možeš da upišeš!

Hahaha... ti mene baš dobro poznaješ kada znaš da to nije najlakša škola koju sam ja mogao da upišem? Džaba ti, kad zaista meni ova škola jeste bila veoma laka. Da li sam pomenuo da sam izgubio radne navike (ono malo što ih je bilo ostalo iz osnovne škole)? :-)

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

pixelmania
Marko Jovanović
Beograd

Član broj: 3766
Poruke: 129
*.110.eunet.yu

ICQ: 113685276
Sajt: www.pixelmania.go.to


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija15.08.2003. u 22:06 - pre 251 meseci
tOwk koji je tvoj problem? Pošto očigledno vodiš diskusiju na neozbiljan način - to jest onako srpski podje*avaš...

Pretpostavljam da ti je PMF najlakši fakultet koji si mogao da upišeš? Ti mora da si onda nekakva super-mega-giga-ultra štreberčina.

P.S. Koji ti je prosek, ako nije tajna?
coito ergo sum - Marko Jovanović
 
Odgovor na temu

pixelmania
Marko Jovanović
Beograd

Član broj: 3766
Poruke: 129
*.110.eunet.yu

ICQ: 113685276
Sajt: www.pixelmania.go.to


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija15.08.2003. u 22:20 - pre 251 meseci
Nego tOwk sad mi padne nešto na pamet... ovaj, da li ti znaš kako je nastala Matematička gimnazija tj. koja je škola uzeta kao model za istu?

p.s. taj podatak nećeš naći na sajtu www.mg.edu.yu - ali bi trebao da znaš kao bivši đak škole.
coito ergo sum - Marko Jovanović
 
Odgovor na temu

dr_voja
Milošević Vojislav
Beograd

Član broj: 2066
Poruke: 69
*.19.eunet.yu

ICQ: 54318972


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija16.08.2003. u 14:31 - pre 251 meseci
Okej, ne mogu više da se raspravljam o tome da li jeste ili nije gimnazija jer sam se stvarno smorio. Ali preko ovoga prosto ne mogu da pređem:

Citat:
tOwk:
Hahaha... ti mene baš dobro poznaješ kada znaš da to nije najlakša škola koju sam ja mogao da upišem? Džaba ti, kad zaista meni ova škola jeste bila veoma laka. Da li sam pomenuo da sam izgubio radne navike (ono malo što ih je bilo ostalo iz osnovne škole)? :-)


Čoveče, reci samo u koju si osnovnu išao da ti je bila teža od matematičke?

Onome kome idu takve stvari matematička će sigurno biti lakša od običnih gimnazija, ali nikako nije lakša od EPŠ i takvih reprezentativnih primeraka našeg edukativnog sistema.

Možda je matematička najlakša škola koju možeš da upišeš a pritom ne izgubiš samopoštovanje :-)
"Staromislitelji ne trbuhosećaju englsoc"
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija16.08.2003. u 14:48 - pre 251 meseci
Citat:
pixelmania:
Pretpostavljam da ti je PMF najlakši fakultet koji si mogao da upišeš?

Pa tako nešto — mada, i nije baš tako lak kako sam očekivao :-)

Citat:
Ti mora da si onda nekakva super-mega-giga-ultra štreberčina.

Moguće, moguće... Takav sam bio i u MG, samo da znaš :-P

Citat:
P.S. Koji ti je prosek, ako nije tajna?

Hahaha... pa da, iz proseka se može mnogo šta zaključiti (veoma cenim one osobe koji na osnovu toga izvlače zaključke). Da ne bude da me je sramota, evo podatka samo za tebe: 9,0 ;-)


Citat:
Nego tOwk sad mi padne nešto na pamet... ovaj, da li ti znaš kako je nastala Matematička gimnazija tj. koja je škola uzeta kao model za istu?

Pa znam da je postojala škola koja se nije zvala „gimnazija“, i pretpostavljam da su se za ovakvo ime odlučili oni koji su se osećali oštećenim što eto, njihova škola je najbolja, a nije „gimnazija“. Baš neko, kao na primer, ti.

Citat:
p.s. taj podatak nećeš naći na sajtu www.mg.edu.yu - ali bi trebao da znaš kao bivši đak škole.

Nažalost, nisam prisustvovao „obaveznim“ proslavama dana škole, pa to nikako da naučim. Ipak, i ne interesuje me dovoljno.


Čudno je to što ti govoriš o kvalitetu, a ja govorim o nazivu. Jer, zna se šta je gimnazija... Ali, taman posla da ti ideš u „srednju stručnu školu“ — pa to ti je ispod časti?!?!

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Matematicka gimnazija16.08.2003. u 14:59 - pre 251 meseci
Citat:
dr_voja:
Čoveče, reci samo u koju si osnovnu išao da ti je bila teža od matematičke?

To nisam rekao, nego da je malo radnih navika preostalo iz osnovne škole. A i ne znam otkud ti ideja da je jedna osnovna škola teža od druge? Pa to sve zavisi od programa i angažovanja nastavnika (to si i sam rekao), a nastavnici se menjaju, pa je jedina invarijanta program — a on je isti za (skoro) sve osnovne škole.

Citat:
Onome kome idu takve stvari matematička će sigurno biti lakša od običnih gimnazija, ali nikako nije lakša od EPŠ i takvih reprezentativnih primeraka našeg edukativnog sistema.

Zaista ne znam kakva je to škola, pa ne mogu da sudim o tome.

Naravno, u tom smislu je i moj zaključak „najlakša škola“ neispravan (pošto za tek mali broj škola poznajem površno program), ali i ne treba ga prihvatiti doslovce — mislim na to da je MG veoma laka škola, i da radne navike nisu potrebne da bi se dobro prošlo u njoj.

Citat:
Možda je matematička najlakša škola koju možeš da upišeš a pritom ne izgubiš samopoštovanje :-)

Moguće je i to, ali ne moramo baš da vršimo psihoanalizu moje ličnosti — a sve to zato što sam rekao da MG nije gimnazija (izgleda je na ovaj način MG i dobilo to „gimnazija“ — ne možeš se boriti protiv te horde „matematičara“ ;-)

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Matematicka gimnazija

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 123899 | Odgovora: 389 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.