Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ako dolazite prvi put na forum ili vam treba gotova baza podataka - Berza poslova

[es] :: Access :: Ako dolazite prvi put na forum ili vam treba gotova baza podataka - Berza poslova
(TOP topic, by Zidar)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 38423 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Ako dolazite prvi put na forum ili vam treba gotova baza podataka - Berza poslova17.03.2006. u 15:04 - pre 220 meseci
Dobrodosli na forum Access

Forum Access je mesto gde se uci i razmenjuju iskustva. Ovo je podforum glavnog forum "baze podataka" Zahvaljujuci mnogim ljudima dobre volje form je postao veoma popularan i ocigledno cenjeno mesto. Na forumu Access vaze neka pravila, koja su izlistana na glavnom forumu 'Baze Podataka' http://www.elitesecurity.org/tema/106046

Dolaze ponekad ljudi koji nemaju vremena da uce ili ne zele, kojima treba gotovo resenje za neki problem. To je OK, ljudi se bave necim drugim i treba im nakakav softver da bi bolje i lakse radili svoj glavni posao. Nije OK kad to sto im treba traze ili ocekuju za dzabe (treba mi progranmcic..., treba mi nesto najprostije u Accessu...)

Mi nismo radionica za izradu softvera po narudzbi niti za prodaju gotovih resenja, niti za izradu domacih, seminarskih ili diplomskih radova. Zahtevi za besplatnim resenjima nisu pokriveni definicijom foruma. Posto je tako, moderatori imaju pravo da vrate svaki takav zahtev bez reci u cekaonicu ili da ga obrisu uz obrazlozenje 'pitanje nije pokriveno definicijom foruma'.

Kome treba gotovo rešenje, neka opiše šta mu treba i neka čeka da mu se javi na privatan e-mail ili poruku neko ko to ima da ponudi, a o ceni neka se sami dogovore. Ova tema nije za diskusiju već samo za postavljanje zahteva i ponuda za posao.


[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 02.01.2012. u 08:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DAX_
Darko Karac
TEHNOMOTOR s.p. elektro-viklerski servis
Brcko +387 65 548 238

Član broj: 115834
Poruke: 167
*.teol.net.



+7 Profil

icon Potrebna baza podataka23.12.2011. u 00:05 - pre 150 meseci
Pozdrav,

Potreban mi je program - baza podataka za izdavanje računa u servisu. Potrebno je sledeće:
- automatski generisan broj računa
- naziv kupca i opšte podatke o kupcu
- datum i mjesto izvršenja usluge
- stavke na računu: opis, jed. mjere, količina, iznos i ukupna vrijednost bez obračuna PDV-a
- datum računa, rok i način plaćanja
- polje "napomena"
- mogućnost pregledanja kartice kupca odnosno računa po pojedinim kupcima
- eventualno odvajanje računa plaćeno - neplaćeno

Ako ima neko zainteresovan da ovo komercijalno uradi, molim da mi se javi.

 
Odgovor na temu

ookramm
Marko ookramm

Član broj: 204392
Poruke: 1
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ako dolazite prvi put na forum ili vam treba gotova baza podataka - Berza poslova21.09.2012. u 12:08 - pre 140 meseci
Pozdrav,

da li bi neko bio raspolozen da mi napravi bazu podataka za vodjenje proizvodnje?

Ukratko treba da ima ulaz sirovina (dopremnica), radni nalog koji ce po normativima (recepturama) skidati sa magacina sirovina sastojke gotovog proizvoda i da na kraju moze otpremnicom da se izda gotov proizvod iz magacina gotovog proizvoda.
Ako nekih sirovina nema na stanju treba da ne dozvoli da se napravi nalog ili ako nema gotovog proizvoda da ne moze da se napravi otpremnica.
Treba da moze da se doda gotov proizvod mimo radnih naloga (povratnica).
Treba da ima bazu zaposlenih da bi se znalo ko je napravio nalog odnosno ko je izdao robu.
Takodje treba da bude baza dobavljaca i baza komercijalista iz koje bi na ulazu sirovina (dopremnici) i na otpremnici povlacili te podatke.
Nije potrebno da ima bilo kakav finansijski deo.
Na kraju treba da postoje izvestaji o tome koliko se kog dana napravilo kojeg proizvoda i koliko je izaslo kojeg proizvoda.
Takodje treba da bude izvestaj po komercijalistima koliko su pojedinacno izneli robe u odredjenom periodu i isto to za dobavljace.
Potreban je i izvestaj o stanju oba magacina.
Sve ovo treba da se koristi kroz neki interfejs kako radnici ne bi morali da imaju znanje o access-u.

Molim da mi ponude posaljete na PM pa da vidim da li mi se isplati ili da se sam potrudim.
Kada mi se neko javi ko je raspolozen detaljno cu napraviti dijagram i ostalo sto treba kako ne bi doslo do neke greske.

Hvala.
 
Odgovor na temu

AMD64
X-grad

Član broj: 39897
Poruke: 120
91.187.115.*

Jabber: amd64@elitesecurity.org
Sajt: www.slackware.org


Profil

icon POtrebna pomoc oko jednog programcica06.10.2012. u 22:52 - pre 140 meseci
Poz. svima i ES timu ,

Ovako treba mi jedan programcim u access-u.

Ime Prizime
Adresa
MEsto
Mob
i jos nekih da ne nabrajam ono standarno,
ali sta mi je najvaznijee,dali moze da na svakog klijenta otvara automatski fakture svakog meseca primer
Uplatio je Pera Peric uslugu od 20 evra sa datumom od 1.5.2011 i to je uplaceno i cim dodje 1.6.2011 da se sama otvori za taj mesec tj. za 1.6.2011 i nadalje 7,8,9,10,11 da stoji da je faktura otvorena dok je ne upisme da je uplaceno. samim tim zna se i dug klijenta od datuma do datuma.

auuu sta je ovo pun grad pingvina
powered by LINUX
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
109.122.125.46



+35 Profil

icon Servis medicinskih aparata02.11.2012. u 20:56 - pre 139 meseci
Potreban mi je program za vođenje evidencije o servisu medicinskih aparata.

•Ustanova
•Odeljenje
•Aparat
•Serijski broj
•Pribor
•Datum preuzimanja
•Opis kvara
•Serviser
•Datum slanja u servis
•Šta je rađeno
•Kada je vraćeno iz servisa
•Kada je vraćeno u ustanovu
•Slika
•Dostavnica
•Faktura
•Radni nalog

Obrazac dostavnice, fakture i radnog naloga već postoji.
Program treba da omogući pronalaženje aparata tako da se vidi šta je i kada sve popravljano. Isti aparat se više puta popravlja. Kvarovi se ponavljaju. Odeljenja u bolnicama pozajmljuju aparate, pa se dešava da se isti aparat pojavljuje na dva odeljenja.
 
Odgovor na temu

ackopopce
ETS Jovan Cvijic

Član broj: 270963
Poruke: 7
178.132.216.*



Profil

icon Re: Ako dolazite prvi put na forum ili vam treba gotova baza podataka - Berza poslova28.01.2013. u 11:48 - pre 136 meseci
Evo ovako, meni je potrebna usluga koju bi platio.

Naime, hteo bi da napravim bazu podataka firme koja bi sadrzala sledece:

1. Podaci o radniku

Broj dosijea
Ime i Prezime
Datum rodjenja
jmbg
LBO

2. opis radnog mesta
Br ugovora
Opis radnog mesta
datum pocetka radnog odnosa
datum zavrsetka radnog odnosa
% radnog vremena

3. Propratna dokumentacija o zaposljenju
Ugovor
Resenje o plati
resenje o godisnjem odmoru

4. licna dokumentacija
Svedocanstva
Diplome
Radna knizica


E sada za 3 i 4 sto je udebljano imam pitanje koje mi je vrlo bitno a to je da li mogu za sva navedena dokumenta da imam neki recimo link koji bi vodio do skeniranog dokumenta koji bi ja ranije skenirao i sredio u foldere?


Ako neko moze da mi izadje u susret i napravi mi nesto slicno ili me uputi gde mogu da nadjem nesto slicno onome sto trazim bio bi vrlo zahvalan.

 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: Ako dolazite prvi put na forum ili vam treba gotova baza podataka - Berza poslova28.01.2013. u 12:18 - pre 136 meseci
Tebi treba, u stvari, kadrovska evidencija. Malo bi drugačije bila organizovana nego što sugerišeš, ali to su otprilike osnovni podaci koji su neophodni. Kasnije, sigurno će se pojaviti novi zahtevi, rešenja, GO, otsustva.
Može naravno, de se linkuju skenirana dokumenta, kao i da se kasnije uražena dokumenta čuvaju u posebnom direktorijumu a da baza sadrži link na dokument.
 
Odgovor na temu

yowanowich
Nebojsa Jovanovic
Beograd

Član broj: 311485
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ako dolazite prvi put na forum ili vam treba gotova baza podataka - Berza poslova28.01.2013. u 18:57 - pre 136 meseci
Imam postojecu bazu podataka (Acc 2010) koja izracunava cene proizvoda na osnovu njihovih sasatavnih delova. U principu mi je potrebna pomoc oko povezivanja tabele koja sadrzi cene sirovog materijala i koja bi trebalo da globalno azurira citavu databazu. Ako neko ima iskustva sa vecim komercijalnim bazama, neka mi se javi na mejl, da posaljem da pogleda. Hvala.
NY
 
Odgovor na temu

lp1311

Član broj: 312254
Poruke: 1
87.252.128.*



Profil

icon Projekt - baza podataka (aplikacija)17.02.2013. u 15:42 - pre 135 meseci
Ovako, ima li netko zainteresiran da u malom vremenu napravi sličnu aplikaciju u Accessu, koja je ispod, sa popratnom kraćom dokumentacijom. Nemam vremena, ni dovoljnog znanja da to napravim sam, a kako je recesija poprimila sve veće razmjere, nekome bi dobro došao dodatni profit. Slobodno se javite u inbox za dogovor.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Harioo7

Član broj: 130577
Poruke: 31
5.102.181.*



Profil

icon Mali program za resotran27.02.2013. u 21:56 - pre 135 meseci
Ovako, da nema mozda netko program koji sadrži neke artikle, tako da ja sa računara posaljem narudđbu u kuhinju. Nista pretjerano npr pizza 2 komada i kad zadam print ono se ispisuje na printeru koji je u kuhinji...
 
Odgovor na temu

JecaIvanjica
Jelica Bogdanovic
Ivanjica

Član broj: 310307
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Seminarski BPwin, ERwin, Access14.05.2013. u 16:45 - pre 133 meseci
Potrebna mi je pomoc oko seminarskog rada, ako neko moze da mi uradi ovaj radni nalog-racun, izgled obrazca prilozen je u Word-u, u BPwin-u, Erwin-u i Access-u. Ukoliko je neko u mogucnosti, unapred hvala.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dokonjak
Bačka Palanka

Član broj: 112289
Poruke: 20
*.tarkett-ee.com.

Sajt: idealdale.webs.com


Profil

icon Katalog sa brojevima02.07.2013. u 12:38 - pre 131 meseci
Potreban mi je program za kreiranje kataloga sa dodeljivanjem rednog broja na osnovu unetih podataka.
Voleo bih se uključiti u rad korak po korak, kako bih kasnije mogao menjati odredjene delove programa.
Naravno podrazumeva se novčana nadoknada.
Molim zainteresovane Access specijaliste da me kontaktiraju na mail [email protected]
 
Odgovor na temu

djordje berk
Novi Sad

Član broj: 322893
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ako dolazite prvi put na forum ili vam treba gotova baza podataka - Berza poslova30.04.2014. u 18:38 - pre 121 meseci
Pozdrav svima. Treba mi program za pogrebno preduzece. Nadam se da neko moze da mi pomogne. Ako ima neko zainteresovan nek se javi na [email protected]
Hitno mi je

Zadatak treba da sadrzi:
- bar 4 tabele
(2 treba da sadrze podatke o razlicitim entitetima, 1 treba da bude povezna i 1 treba da bude pomocna)
(atributi u okviru tabela treba da imaju smisla. Svaka od glavnih tabela treba da ima bar 7 atributa, povezna bar 5 a pomocna bar 2)
(neophodno je ispravno definisati tipove podataka i velicinu polja, kao i odrediti primarni kljuc)

- ispravno povezane tabele (relationships)
("ukljuciti" referencijalni integritet)

- bar 5 formi
(po jedna za svaku od tabela + naslovna)
(omoguciti izbor vrednosti iz povezanih tabela putem padajucih lista)
(na naslovnoj formi kreirati komandnu dugmad -- za svaku od postojecih formi i izvestaja)
(ostale forme treba da sadrze dugmad za zatvaranje)

- bar 2 upita -- SMISLENA
(1 "jednostavan" i 1 sa korisnicki prosledjenim kriterijumom)

- bar 2 izvestaja
(na osnovu prethodno kreiranih upita)
(prilagoditi ih za stampu -- da budu vizualno prihvatljivi)

- podesiti da se naslovna forma aktivira prilikom pokretanja aplikacije
 
Odgovor na temu

tomytnt
administrativni referent
Zagreb Hrvatska

Član broj: 324381
Poruke: 1
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Izrada baze podataka sa kalkulacijom u postotcima26.07.2014. u 11:11 - pre 118 meseci
Ako netko je raspoložen da mi se javi HITNO da mi izradi bazu podataka.Dakle imam kostur toga što trebam ali ja nemam pojma oko tih izračuna i postavki a koje mi trebaju.
Ako ima raspoloženih da zarade neka mi se jave
Nije komplikovano to što mi treba za vas koji znate ali meni špansko selo
prema prvom uploadu bi trebao da ako je moguće izračun kao što je u drugom prilogu sa vremenom i postotkom
pozdrav i hvala na svakoj pomoći

[Ovu poruku je menjao tomytnt dana 26.07.2014. u 16:05 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084
Poruke: 1119



+19 Profil

icon Re: Izrada baze podataka sa kalkulacijom u postotcima28.07.2014. u 12:44 - pre 118 meseci
Mislim da to možeš i sam, evo gdje početi:
DateDiff function
F
 
Odgovor na temu

Dragi_Kraja
Dragan K
Skladistar
AS GROUP
Banja Luka

Član broj: 326665
Poruke: 5
89.111.250.*



+5 Profil

icon Re: Ako dolazite prvi put na forum ili vam treba gotova baza podataka - Berza poslova11.12.2014. u 21:15 - pre 113 meseci
Problem: Radim u skladištu (nažalost) s preko 2000 artikala.. Svakih 15 dana mi dolazi novi katalog u kome se nalazi 150-200 artikala... I svaki put moram te cijene ispisujem rucno za izlozbeni salon-trgovinu.. :( Sto me naravno ubija pored mnogo posla, preturanje robe, istovara utovara i slicno... Pokusavao sam u accesu, da napravim nesto ali nisam uspjeo..
Sada cu objasniti sta mi treba. Svaki artikl ima jedinstvenu sifru nasu internu... pa sam pokusao da povezem tabele pomocu sifre artikla i slicno medjutim nisam nista napravio.....

Tabela 1 (cijela baza sa svim artiklima)

ID_______Naziv artikla_____Pakovanje____Proizvodjac

65104____keks 150g_________10/1_______SL
65602____cokolada 90g______ 20/1_______Venera
75201____bomboni 100g______48/1_______Evropa
73203____kobsica 350g_______15/1_______MESIND

Tabla 2 (Artikli s kataloga)

ID_________Cijena sPDV_______Naziv artikla_______Pakovanje______Proizvodjac

65602_______42,50KM_________cokolada 90g_______20/1___________Venera
75201_______15,20KM____________??______________??____________??

Znaci meni je samo potrebno da kad dobijem katalog, kucam sifre artikla s kataloga novog i cijenu u TABELU 2, a ostale podatke da povlaci iz TABELE 1. Samo ta funkcija. A ostalo cu nekako sam podesiti ono stampanje TABELE 2 u vidi samo-ljepljivih naljepnica (15 na A4 papiru i sl.) Samo ako neko moze da mi objasni kako povezati ove dve tabele, tako da TABELA 2, povlaci podatke iz Tabele 1.
Ja sam uspjeo da povezem kolone ali mi nudi padajuci meni sto meni ne odgovara jer u TABELI 1 imam preko 2500 unosa.. I onda bi kad otvorim tipa naziv artikla ja bih birao naziv od 2500 artikala sto je nenormalno... Trba mi kada kucam u TABELU 2, u ID sifru artikla da mi odma povuce Naziv artikla, pakovanje i proizvodjaca iz TABELE 1.

Ako neko moze da pomogne unapred HVALA!!! Ako moze prijateljski savjet ili pomoc bez naknada :D kriza je ljudi :).. POZDRAV i JOS JEDNOM HVALA!!! Dragan K. Izvinite sto smaram.. POCETNIK SAM TOTALNI.....

[email protected]
 
Odgovor na temu

piksi26
bez
bez
bosna

Član broj: 327591
Poruke: 3
*.222.36-130.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Ako dolazite prvi put na forum ili vam treba gotova baza podataka - Berza poslova31.01.2015. u 18:00 - pre 112 meseci
Meni treba ovako za evidenciju fudbalskih klubova:
Tabela treba da sadrži:
ID-e kluba
Naziv kluba
Grad/Mjesto
Godina osnivanja
Opštinski Fudbalski savez
Entitetski fudbalski savez

FORMA:
Da se sve to može unositi u formi, mislim da se mogu dodavati novi klubovi
da ima gumb: DODAJ, PREKID, ZATVORI, ISPIS

E sad dodatno da li može da se napravim kao izvještaj gdje bi mogao biti izvještaj po odabiru, npr po entitetima, kantonima i slično..
Ajde molim vas ako se kome da da se to napravi jer čitav dan se mučim time ali nikako da napravim.
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Access baza pristup vise korisnika22.03.2015. u 18:14 - pre 110 meseci
Zdravo,
U firmi imam problema sa reklamacijama robe pa sam planirao da napravim bazu podataka u Access 2003. U bazu bi se trebalo da unositi serijski broj artikla, dobavljac kome treba poslati artikl na reklamaciju, kupac artikla, datum reklamacije, status...itd

E sad, imamo server na koji bi stavio tu bazu pa me interesuje da li vise korisnika moze istovremeno da vrsi unos u bazu i izmjene?

Da li neko ima neki program i uradjenu bazu da se ne mucim bez veze bio bih mu veoma zahvalan....
Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

atom
Network

Član broj: 4158
Poruke: 46
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ako dolazite prvi put na forum ili vam treba gotova baza podataka - Berza poslova27.03.2015. u 18:18 - pre 110 meseci
Citat:
notebookFun: da li vise korisnika moze istovremeno da vrsi unos u bazu i izmjene?


Odgovor je moze.
 
Odgovor na temu

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084
Poruke: 1119



+19 Profil

icon Re: Access baza pristup vise korisnika28.03.2015. u 13:37 - pre 110 meseci
Citat:
notebookFun:
Da li neko ima neki program i uradjenu bazu da se ne mucim bez veze bio bih mu veoma zahvalan....



Burza poslova PDF
F
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Ako dolazite prvi put na forum ili vam treba gotova baza podataka - Berza poslova
(TOP topic, by Zidar)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 38423 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.