Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Savet o novom hardware-u

[es] :: PC Konfiguracije :: Savet o novom hardware-u

[ Pregleda: 3482 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

turncoat
Bg, Kg, Va

Član broj: 4063
Poruke: 241
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: marko.uskokovic.name


Profil

icon Savet o novom hardware-u17.11.2002. u 15:18 - pre 260 meseci
Drugar me pitao za savet, a ja reko da pitam vas:

ponuda I
"MBD P2, VIA, CHANITECH CT-6AJA4T 133MHz"
PENTIUM II - 1200MHz TUALTIN CELERON
COOLER K7 ZA AMD I INTEL 1.7GHz
"256 MB SD RAM , NCP"
HDD 40 GB IBM 7200 ULTRA ATA
CD ROM SAMSUNG 52X
SVGA GE FORCE 2MX 400 64MB
"15"" SYNCMASTER 551S SAMSUNG"
MODEM ROCKWELL 56K HCF PCI
ZVUCNICI 60W
"MIS, TASTATURA, PAD"
KUCISTE 300W NOKIA
UKUPNO 503 eur.

ponuda II
CELERON 4 1700MHz
Ostale komponente su iste kao u ponudi I
UKUPNO 520 eur.

ponuda III
AMD ATHLON XP 1700+
Ostale komponente su iste kao u ponudi I
UKUPNO 523 eur.


Ja bih verovatno odabrao drugu ponudu (uz male izmene oko modema i CD-a), no interesuje me vase misljenje. Slusao sam dosta kako je Celeron na 1700 los izbor (PSPRESS), ali bih pre imao 1700 nego 1200 (za 20 evra razlike).




"Ako hoćeš da saznaš, pristani na sve"
- Džoni Štulić
 
Odgovor na temu

Miško Stefanović
Beograd

Član broj: 5698
Poruke: 218
*.beograd-3.tehnicom.net



Profil

icon Re: Savet o novom hardware-u20.11.2002. u 11:00 - pre 260 meseci
Ako pod ostale komponenente podrazumevaš i matičnu ploču onda tu nešto ne štima!

Prva konfiguracija je pravi zdravi pentium III a Tualatin procesor je sjajan izbor jer je on specificiran na FSB 100MHz ali on savršeno radi na 133MHz i sa svojih 256K keša praktično je bolji od Coppermine-a zbog savremenije tehnologije. Na ovaj način dobijaš mašinu koja radi na skoro 1,6GHz. Uz dobru ne preterno skupu memoriju (recimo NCP) i CAS 2 imaćeš čudo od mašine. Naravno pod uslovom da ploča podrži tu frekvenciju što za ploču koju si naveo ne mogu da tvrdim. Ipak treba uzeti neki Asus sa podrškom za Tualatin (TUSL2-C).

Druga kombinacija je P IV i sigurno mora da ima drugu ploču. Uz 128K keša ali na 4x100MHz FSB to uz DDR memoriju može da radi izuzetno dobro ukoliko ne prtenduješ nekim vrlo zahtevnim igrama i obimnom renderingu.
Naravno tada razlika u ceni nije samo 20 eura, jer ploče sa 845 D ili E čipsetom us skuplje a bez toga nema DDR-a. Imao sam priliku da testiram DELL u opisanoj kofiguraciji i radi sjajno uz internu grafiku 845G čipset.

AMD primenjuje oznake iz vremena Cyrix procesora a to znači da na nižem taktu "postiže" efekte procesora na deklarisanom taktu (1700+). Naravno i ovde se radi o potpuno drugoj ploči ali ako si speman na vrlo visoke temperature i dodatne bučne ventilatore ovo i nije tako loše mada to čudo nikada neće ući u moju kuću. Svi hvale AMD-a ali ja ne znam nikoga ko ga ima kao osnovnu radnu stanicu. Potpuno druga priča su raniji K6II ali oni su prošlost. Čak sam i ja koristio jedan skoro godinu dana i bio sam vrlo zadovoljan dok mi nije spalio Asusovu ploču. Od tada...

Jasno je da moraš da malo bolje specifiraš druge dve kombinacije pa da ti tada nešto preporučim.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Savet o novom hardware-u

[ Pregleda: 3482 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.