Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WIN XP PRO LOCAL E-MAIL SERVER

[es] :: Windows desktop :: WIN XP PRO LOCAL E-MAIL SERVER

[ Pregleda: 6994 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeljkod
Matrix Planet

Član broj: 3254
Poruke: 82
*.teol.net



Profil

icon WIN XP PRO LOCAL E-MAIL SERVER10.11.2002. u 08:23 - pre 261 meseci
Kako podesiti SMTP i POP3 u lokalnoj mrezi preko IIS 5.0 Pokosavao sam preko Defalut SMTP virtual servera upisivanje IP adrese racunara koji se nalazi u mrezi i pop3/smtp dodelio iste IP adrese ali nije funkcionisalo. Ima li neko iskustva sa ovim problemom.

Na Linuxu cim instaliras svi korisnici imaju svoju lokalnu e-mail adresu.

ZED
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: WIN XP PRO LOCAL E-MAIL SERVER10.11.2002. u 13:55 - pre 261 meseci
Instaliraš MDaemon? ;) Možda se varam, ali čini mi se da uz IIS ne dolazi POP3/IMAP server. Razlog je jednostavan: da bi te naterali da kupiš Exchange. Znači uzmi MDaemon (www.alt-n.com) ili neki drugi od milion Windows SMTP/POP3 e-mail servera.
 
Odgovor na temu

imandic
Ivan Mandic
Marketing agencija "SPOT"
Kragujevac

Član broj: 6179
Poruke: 45
*.228.EUnet.yu

ICQ: 46891084
Sajt: www.spotkg.com


+8 Profil

icon Re: WIN XP PRO LOCAL E-MAIL SERVER11.11.2002. u 10:25 - pre 260 meseci
Ja u firmi koristim ProxyPlus (www.proxyplus.cz) i radi fantasticno za 40 ljudi...Ukoliko ga budes instalirao, javi da ti posaljem par saveta...

Ivan ([email protected])

BTW, ISS stvarno nema pop3 server...Imaju exchange, ali je komplikovan do jaja...
Pozdrav,
Ivan Mandic
www.spotkg.com
 
Odgovor na temu

zeljkod
Matrix Planet

Član broj: 3254
Poruke: 82
*.teol.net



Profil

icon Re: WIN XP PRO LOCAL E-MAIL SERVER11.11.2002. u 16:25 - pre 260 meseci
Skinuo sam programcic, ali ne mogu da se snadjem

Ipak trebam pomoc. Nisam nikada u Windowsu konfigurisao e-mail server. Konkretno kako da program konfigurisem da za pet korinsika na 5 racunara u lokalnoj mrezi podesim mail. Ne treba mi izlaz na Internet vec samo lokalna mreza.

Kada u proxy plus konfigurisem postavke, kako u e-mail klijentu (outlook expressu) podesim da cita mail.

Takodje, nikako da mi proradi localhost (127.0.0.1) da dva korisnika na jednom racunaru mogu jedan-drugom da salju i primaju e-mail poruke.

ZED
 
Odgovor na temu

imandic
Ivan Mandic
Marketing agencija "SPOT"
Kragujevac

Član broj: 6179
Poruke: 45
*.225.EUnet.yu

ICQ: 46891084
Sajt: www.spotkg.com


+8 Profil

icon Re: WIN XP PRO LOCAL E-MAIL SERVER12.11.2002. u 09:24 - pre 260 meseci
Pretpostavljam da ti je mreza peer-to-peer, imas jedan racunar koji glumi server, a ostalo su radne stanice. Digni DHCP na "serveru" da ne bi morao da dodeljujes svakoj radnoj stanici IP broj (a na serveru podesi recimo 192.168.0.1 da ti je IP) ili udari na svakoj stanici 192.168.0.x (x ide od 2 pa na dalje). U windows (ili winnt, winxp) u direktorijumu system32/drivers/etc u hosts file-u dodaj liniju:
192.168.0.1 server
i to snimi.
Digni explorer (pre toga startuj ProxyPlus) i kucaj u adresi ili
http://server:4400/admin ili http://192.168.0.1:4400/admin
i podesi sledece:

PROXY SETTINGS/DIALING - dial up na server na kom ti je posta
PROXY SETTINGS/PROXIES - ostavi sve kako jeste
PROXY SETTINGS/CASCADING - ostavi sve kako jeste
PROXY SETTINGS/CACHE - ostavi kako jeste
PROXY SETTINGS/DNS CACHE - ostavi
PROXY SETTINGS/ACCOUNTS -
- USERS - dodaj korisnike (mail naloge, samo username, primer: imandic, mstanic, tradic,...)
- GROUPS - za sada nista
- LOCAL E-MIALS - ovde stavi pune adrese ([email protected], [email protected], ...)
PROXY SETTINGS/MAIL (ovo je bitno)
- GENERAL - Internet mail server (je kod mene podeseno jer skidam postu sa domena, ako hoces lokalni mail server, stavi "LOCAL MAIL SERVER"), Ostalo ne bi trebalo da ti bude problem (ako jeste imas moj mail)
- POP3 GENERAL - ako skidas postu sa domena ili nekog zajednickog accounta, cekiraj ovo
- POP3 DOWNLOADS - odavde kontrolises skidanje poste sa pop3 servera (username, pass, da li da brise mailove sa servera i sl)
-
-
-
- SORTING RULES - izaberes usera, i u polju received stavis taj isti user name (To:,CC: polje ostavi prazno) i tako za sve usere...obavezno napravi default usera (kod mene je admin, i u njega se slivaju svi mailovi koji su pogresni ili nisu upuceni nikome posebno)

U sustini bi to bilo sve za osnovnu instalaciju, jos ti je bitno da u outlook expresu ili nekom drugom mail readeru postavis za POP3 i SMTP server 192.168.0.1 (ili koji si vec IP broj izabrao) i naravno stavis username/pass...

To bi trebalo da je sve, ukoliko imas jos problema, zovi ili pisi,
Ivan Mandic
([email protected], 063/606-994)

P.S. Probacu da ti u toku dana postavim slike ekrana (www.acdivoca.org.yu/proxy.zip)
Pazi na dugme SAVE na vecini admin stranica ProxyPlusa (ako ne udaris SAVE, zaboravice sta si podesavao)
Pozdrav,
Ivan Mandic
www.spotkg.com
 
Odgovor na temu

rocky_wrd

Član broj: 4692
Poruke: 54
*.ptt.yu



Profil

icon Re: WIN XP PRO LOCAL E-MAIL SERVER21.12.2003. u 08:53 - pre 247 meseci
Imam isti problem, hteo sam da probam skinuo sam proxyplus ali se nisam snasao. isto se radi o lokalnoj mrezi bez izlaza na internet .Treba li da instaliram proxy na sve racunare ili samo na jedan centralni koji glumi server. Sta treba podesti u mail klijentu (outlook express) da bi to radilo. Sta treba upisati prvoj opciji kod podesavanja koju si naveo PROXY SETTINGS/DIALING Dobro bi doslo malo pomoci.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

exPirat

Član broj: 7959
Poruke: 211
*.neobee.net.



Profil

icon Re: WIN XP PRO LOCAL E-MAIL SERVER31.12.2004. u 08:00 - pre 234 meseci
Da ne otvaram novu temu, posto se pitanje odnosi na ovo sto je pokrenuto.
Instalirao sam proxyplus i sve odlicno radi (od onoga sto meni treba) osim dve stvari.
-Nikako ne mogu da podesim da iz klijenta skidam mail sa interneta, konkretno sa beotela (lokal me ne zanima).
- FTP proxy preko DAP-a ne dozvoljava resume.

Kako da ovo resim ??

Inace je ovaj proxyplus stvarno za svaku preporuku kako lepo radi ... barem u delu gde sam uspeo da ga podesim ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: WIN XP PRO LOCAL E-MAIL SERVER

[ Pregleda: 6994 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.