Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Banca Intesa paket usluga

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Banca Intesa paket usluga

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 57447 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga21.02.2006. u 14:45 - pre 220 meseci
Citat:
Ljudi ja primam platu preko Intese i silno sam razočaran. Moj savet - preskočite ih. Službenici su im katastrofa, većinu informacija nisu znali da daju a one koje su znali nisu bile tačne. Otkad je postala Intesa poskupela je usluge i do 300%. Prevare vas gde god mogu, slažu besplatno pa oderu itd.
Ako neko može da preporuči neku banku ...


Ovakvo pisanje je u najmanju ruku bljutavo i izgleda jako zlonamerno tim pre sto ti je ovo prva poruka na forumu.

Ako imas nesto protiv Intese lepo to pokazi na konkretnim primerima a ne da se vrljas izrazima i optuzbama bez ikakvih argumenata.
 
Odgovor na temu

vpantic

Član broj: 16840
Poruke: 43
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga21.02.2006. u 15:20 - pre 220 meseci
Pa čovek je lepo opisao svoje doživljaje iz njihovih ekspozitura.I ja samo mogu da sve to potvrdim.Njihov sam klijent dve godine.Za to vreme se nimalo nisu doveli u red.Čim nadjem vremena napisaću šta mi se sve dešavalo.Biće to duži post i nadam se da ću se setiti svih detalja.
Ukratko,nesposobni,neorganizovani,neobavešteni....
Ajd dva primera.
1.Istekao mi je sertifikat na CD-u,a oni već mesec dana na mogu da mi naprave noviO detaljima drugi put
2.Gde ste još videli da se radnici obezbedjenja toliko nadobudno ponašaju,dopuštajući sebi i to da se uključuju u razgovor izmedju službenika i klijenta.Praktičan savet za sve-ignorišite te likove.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.bvcom.net.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga21.02.2006. u 15:38 - pre 220 meseci
Citat:
igors: Da, ali ovako imas mogucnost da kupujes na rate po revolving sistemu. Svaki mesec placas 10% od duga. Moras da razlikujes debitnu i kreditnu karticu.


Znaci, na primer ja uplatim tih 200 eur. Da li recimo mogu da odem i kupim nesto sto kosta na primer 400 eur, pa da mi to rasclane na n rata, ili mogu da kupim robu u vrednosti do tih 200 eur (ili stanja na racunu) pa da se to isto rasclani na n rata?

Inace sto se tice ljubaznosti i efikasnosti sluzbenika banke, nemam nikakvih zamerki. Prema meni su uvek bili krajnje profesionalni i zaista se ne mogu pozaliti na to. Naravno, za info o, na primer, placanju preko neta ne treba pitati salterskog sluzbenika nego sluzbu koja se time bavi i sve bude OK.
 
Odgovor na temu

igors
Igor Srdanovic
Srbija

Član broj: 1894
Poruke: 159
194.247.199.*



+4 Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga22.02.2006. u 12:49 - pre 220 meseci
Citat:
smark: Znaci, na primer ja uplatim tih 200 eur. Da li recimo mogu da odem i kupim nesto sto kosta na primer 400 eur, pa da mi to rasclane na n rata, ili mogu da kupim robu u vrednosti do tih 200 eur (ili stanja na racunu) pa da se to isto rasclani na n rata?


Ja mislim da ako je limit na kartici u visini depozita (200e) onda mozes da kupujes samo do 200e na rate. Meni su rekli (posto primam platu preko njih) da ce mi se limit duplirati posle 2-3 meseca ako redovno otplacujem rate (ja nemam depozit - limit mi je u visini plate) - a da li to vazi ako nemas stalne prihode kod njih - ne znam - najbolje da pitas u banci da li ti se vremenom povecava limit.
Failing to plan is a plan to fail.
 
Odgovor na temu

vladimirt
puno ime
Beograd

Član broj: 68578
Poruke: 292
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga22.02.2006. u 15:13 - pre 220 meseci
Da li to znači da svima daju limit u visini plate, bez obzira na to kolika je ona? Koliko dugo si primao platu preko njih pre nego što si tražio (i dobio) kreditnu karticu?
Mnogo je interesantnije ne znati nego znati. Kada znamo, svi znamo isto. Kada ne znamo, svako ne zna drugačije.
 
Odgovor na temu

akineki
Bgd

Član broj: 18259
Poruke: 37
*.ad.co.yu.



Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga17.03.2006. u 01:27 - pre 219 meseci
Evo, iznecu svoja zapazanja.
Sto se tice sluzbenika, ne mogu reci da su neljubazni, naprotiv, u nekoliko situacija su se bas potrudili da mi pojasne neke stvari. E, sad, da su nedovoljno informisani i da su i oni sami zbunjeni, pogotovu sa ovim "hit" paketima, i to je tacno!
Pitanje br. 1.: Kako funkcionise revolving sistem sa minimum otplate 10% duga svakog meseca i odlozeno beskamatno placanje do 40 dana. U jednoj ekspozituri sam dobio odgovor da kartica funkcionise po principu, ili jedno, ili drugo i da se to moze menjati u zavisnosti od potreba klijenta?! U drugoj ekspozituri sam dobio odgovor da ako kupujete nesto karticom prvog u mesecu, to dolazi na naplatu iduceg desetog u mesecu, i to je beskamatno odlozeno placanje do 40 dana pod uslovom da ste uplatili celokupnu sumu, sto je po meni i logicnije.
Pitanje br. 2.: Sta ako hocu da uplatim vecu sumu od min. 10% duga 10 u mesecu, da li mi se to obracunava odmah i umanjuje dug za uplaceni iznos? To je i za njih novo i ni oni sami ne znaju kako ce to funkcionisati!? Sve zavisi od sistema kako to obracunava.
Pitanje br. 3.: Zasto je limit na kartici u visini jednog prosecnog licnog dohotka, kada vecina drugih banaka daje limit od 3 do 6 prosecnih plata, ili mesecno zaduzenje ne sme da predje max. 30% od plate? Ne vidim onda svrhu kreditne kartice, ako mi je odobreno samo 25-30.000 din.
 
Odgovor na temu

igors
Igor Srdanovic
Srbija

Član broj: 1894
Poruke: 159
*.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga19.03.2006. u 12:23 - pre 219 meseci
Citat:
vladimirt: Da li to znači da svima daju limit u visini plate, bez obzira na to kolika je ona? Koliko dugo si primao platu preko njih pre nego što si tražio (i dobio) kreditnu karticu?


Izvinjavam se zbog zakasnjenja u odgovoru, tek sam sad video poruku. Sa HIT racunom odmah dobijas dozvoljeni minus i kreditnu karticu, nezavisno od toga koliko dugo si ranije primao platu preko njih. Potrebno je samo da ti u firmi overe visinu prosecnog licnog dohotka u prosla tri meseca na nekom obrascu koji ces dobiti u banci i to je to. Limit na kartici i minus je u visini tog proseka.

Citat:
akineki: Evo, iznecu svoja zapazanja.
Sto se tice sluzbenika, ne mogu reci da su neljubazni, naprotiv, u nekoliko situacija su se bas potrudili da mi pojasne neke stvari. E, sad, da su nedovoljno informisani i da su i oni sami zbunjeni, pogotovu sa ovim "hit" paketima, i to je tacno!


Tacno je da nisu dobro informisani. Meni su tvrdili da sa VISA elektron karticom NE moze da se kupuje preko interneta, sto se ispostavilo kao netacno. Ja sam poceo da placam sa mojom kreditnom karticom, pa cu javiti kakva su iskustva sa placanjem tih rata i beskamatnim odlozenim placanjem.
Failing to plan is a plan to fail.
 
Odgovor na temu

dalek
tehnicka podrska
Beograd

Član broj: 19569
Poruke: 429
*.beogrid.net.



+4 Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga25.03.2006. u 16:46 - pre 219 meseci
Citat:
grothag: Ljudi ja primam platu preko Intese i silno sam razočaran. Moj savet - preskočite ih. Službenici su im katastrofa, većinu informacija nisu znali da daju a one koje su znali nisu bile tačne. Otkad je postala Intesa poskupela je usluge i do 300%. Prevare vas gde god mogu, slažu besplatno pa oderu itd.
Ako neko može da preporuči neku banku ...


I ja primam platu preko Intese i razocaran zato sto dolaskom jedne velike strane banke stvari nisu krenule na bolje.
Sluzbenice su ljubazne i trude se da objasne vecinu stvari, mada im nekada ne polazi za rukom ali sve u svemu sto se toga tice nije lose. Ako kazu dodjite za sedam dana da podignete karticu ili CD to i bude tako, barem iz mog iskustva.

Odrzavanje racuna su mi naplacivali 50 dinara oduvek (klijent sam od 09.2005.g) i interesantno mi je da se javljaju korisnici kojima kako sam shvatio nisu ni naplacivali odrzavanje?!?
Sada je 198 dinara odrzavanje, jos uvek koristim maestro karticu odlozeno od 30 do 90 dana (pekabeta i maxi 90 ostali 30) bez kamate, mnogo dobra stvar ali najavljuju da ce je ukinuti (ukoliko ne izadjemo demostrativno na ulice i blokiramo ekspoziture...;-)) a pocinju da izdaju Mastercard revolving sa kamatom 1,9 + rast cena na malo .... e ovo me pogodilo najvise, od ove kamate bi mogla i Poštanska štedionica da se postidi. Rast cena na malo varira ali recimo u decmebru je bio 2,2 u januaru 0,4 pa kad saberete dobije se izuzetno visoka kamata na mesecnom novou.

Čudno mi je, a pretpostavljam da im softver ima bagove ;-), nisu mi obracunavali minusnu kamatu na dozvoljeni minus u 2006 godini uopšte do sada, to me nekako i asocira na onog lika kome nisu uzimali održavanje računa...
Sve u svemu neću još da ih menjam, jel je ovo ipak za mene civilizacijski šok posle napuštanja Poštarske štedionice, ali se bojim da od HIT-a ne ostane samo ki**.

Poz
 
Odgovor na temu

igors
Igor Srdanovic
Srbija

Član broj: 1894
Poruke: 159
*.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga25.03.2006. u 19:12 - pre 219 meseci
Citat:
dalek:
Sada je 198 dinara odrzavanje, jos uvek koristim maestro karticu odlozeno od 30 do 90 dana (pekabeta i maxi 90 ostali 30) bez kamate, mnogo dobra stvar ali najavljuju da ce je ukinuti (ukoliko ne izadjemo demostrativno na ulice i blokiramo ekspoziture...;-)) a pocinju da izdaju Mastercard revolving sa kamatom 1,9 + rast cena na malo .... e ovo me pogodilo najvise, od ove kamate bi mogla i Poštanska štedionica da se postidi. Rast cena na malo varira ali recimo u decmebru je bio 2,2 u januaru 0,4 pa kad saberete dobije se izuzetno visoka kamata na mesecnom novou.



Da, kamata je jako velika, ali ima pogodnost kod koriscenja Mastercarda - beskamatno odlozeno placanje na 40 dana. Kamata se naplacuje tek posle tog perioda. Bar su meni tako objasnili :)

Failing to plan is a plan to fail.
 
Odgovor na temu

dalek
tehnicka podrska
Beograd

Član broj: 19569
Poruke: 429
*.beogrid.net.



+4 Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga25.03.2006. u 22:26 - pre 219 meseci
Citat:
igors: Da, kamata je jako velika, ali ima pogodnost kod koriscenja Mastercarda - beskamatno odlozeno placanje na 40 dana. Kamata se naplacuje tek posle tog perioda. Bar su meni tako objasnili :)



Mislim da to nije nista specijalno, to je ono odlozeno od 10 do 40 dana zavisi koga datuma u prethodnom mesecu napravis transkaciju. Posto se placanje rate obavlja jednom mesecno recimo 10. onda za transakacije u tom mesecu imate taj raspon od 10 do 40 dana. Nisam siguran da je to samo njihova "specjalnost" da ne naplacuju kamatu za taj period i druge banke nude tako nesto...

A da ne zaboravim, kamata na dozvoljni minus je takodje visoka, cini mi se 2,2% plus rast cena na malo... a kad sam se interesovao prvi put za uslove Delta banke, bilo je 0,5% plus rast cena na malo... pa sad vidite ...
 
Odgovor na temu

vladimirt
puno ime
Beograd

Član broj: 68578
Poruke: 292
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga10.04.2006. u 10:35 - pre 218 meseci
Citat:
D.i M.e: Ljudi su ladno počeli da naplaćuju vođenje računa.


Citat:
Mislim da sad svi naplacuju vodjenje racuna.


Ovde je povika na Intesu zato što je počela da naplaćuje “Hit račun” 198 dinara.

Ja imam tekući u Meridian banci. Odem danas da uzmem promet preko računa u poslednjih 6 meseci (kad oni ne daju kreditnu bez žiranta, ima ko daje, npr. JUBANKA) i vidim da umesto 50 dinara za održavanje računa, od februara skidaju 100! Mislite li da me je neko obavestio?

A šta mislite, da li dobijam bilo pogodnost, ili bar informaciju o stanju na računu za tih 100 din? Naravno, ništa. Za bilo kakvo obaveštenje, bilo to poštom, SMS-om, e-mailom morao bih dodatno da platim. (Da ne grešim dušu, krajem marta su mi poslali stanje na dan 31.12.2005. Hvala im lepo na brizi!)

E sad ponovo pročitajte šta se sve dobija za 198 dinara kod Intese. Npr, godišnja članarina za Mastercard je (kod većine banaka) 1800 dinara. Kada podelite to sa 12 meseci dobićete 150 din. Samo za Master. I koliko onda košta održavanje računa kod Intese?

Dakle, još jednom ponavljam, članak u Danas Online je ako ne naručen, onda bar zlonameran, a svakako senzacionalna dezinformacija.
Mnogo je interesantnije ne znati nego znati. Kada znamo, svi znamo isto. Kada ne znamo, svako ne zna drugačije.
 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga10.04.2006. u 11:09 - pre 218 meseci


Cudi me da niko ne spominje HVB banku. "Odrzavanje" premium racuna je 300 din, imam 3 kartice, electron, gold i masters revolving. Prve dve su mi dali cim sam otvorio racun (s tim da ako si zaposlen kod nekog tipa privatnika treba sacekati par meseci za gold). Posto primam platu preko njih za ovu poslednju nisam morao nista posebno da uradim, kredit mi je u visini plate, a ako nisi zaposlen treba ostaviti depozit, ziranata mislim da nema. Imaju po meni najbolji e-banking na ovom prostoru za fizicka lica. Ne naplacuju proviziju kod placanja u inostrantsvu karticom, uz visa gold stize i neko osiguranje (firme delta-osiguranje :) ) koje vazi ako putujesh po EU...
 
Odgovor na temu

pigeon
Sombor

Član broj: 13456
Poruke: 49
*.apa.co.yu.

ICQ: 71355601
Sajt: www.autokrtica.com


Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga11.04.2006. u 11:32 - pre 218 meseci
Citat:
E sad ponovo pročitajte šta se sve dobija za 198 dinara kod Intese. Npr, godišnja članarina za Mastercard je (kod većine banaka) 1800 dinara.


Nije članarina za Mastercard besplatna.
Pre neki dan se mojoj ženi pojavila obaveza od 150 dinara za članarinu Mastercarda.

150*12 = 1800 dinara
Berza polovnih automobila
www.autokrtica.com
 
Odgovor na temu

dalek
tehnicka podrska
Beograd

Član broj: 19569
Poruke: 429
*.beogrid.net.



+4 Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga11.04.2006. u 21:34 - pre 218 meseci
Citat:
pigeon: Nije članarina za Mastercard besplatna.
Pre neki dan se mojoj ženi pojavila obaveza od 150 dinara za članarinu Mastercarda.

150*12 = 1800 dinara


Moze li ovo neko da potvrdi jer oni se reklamiraju na sajtu da nema dodatnih troskova na mastercard (naravno u kombinaciji sa HIT racunom)? Ili je od HIT-a ostala samo K..A? ;-)

[Ovu poruku je menjao dalek dana 11.04.2006. u 22:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dalek
tehnicka podrska
Beograd

Član broj: 19569
Poruke: 429
*.beogrid.net.



+4 Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga15.04.2006. u 22:23 - pre 218 meseci
Citat:
pigeon: Nije članarina za Mastercard besplatna.
Pre neki dan se mojoj ženi pojavila obaveza od 150 dinara za članarinu Mastercarda.

150*12 = 1800 dinara


Niko ne moze da potvrdi ovo?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga16.04.2006. u 00:34 - pre 218 meseci
Ja sam isao da se informisem i pomenuli su clanarinu. Naravno, cute dok ne postavis konkretno pitanje.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

akineki
Bgd

Član broj: 18259
Poruke: 37
82.117.192.*



Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga16.04.2006. u 01:24 - pre 218 meseci
Postoji razlika izmedju Mastercarda (uz Hit racun) i Mastercard standard kreditne kartice. Prva ide uz vec cuveni Inteza Hit racun sa 1,7% kamatom i ne bi trebalo da se naplacuje, dok Master standard uz 2.0% kamate, uz odredjenu proceduru, mozete poruciti nezavisno od Hit racuna i za nju se placa clanarina. Mislim da to tako funkcionise.
 
Odgovor na temu

NickS
Nick de Serbia
Beograd

Član broj: 17478
Poruke: 93
*.ptt.yu.



+10 Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga13.05.2006. u 13:12 - pre 217 meseci
Citat:
Postoji razlika izmedju Mastercarda (uz Hit racun) i Mastercard standard kreditne kartice. Prva ide uz vec cuveni Inteza Hit racun sa 1,7% kamatom i ne bi trebalo da se naplacuje, dok Master standard uz 2.0% kamate, uz odredjenu proceduru, mozete poruciti nezavisno od Hit racuna i za nju se placa clanarina. Mislim da to tako funkcionise.


Ovo je apsolutno tačno. U Intesi postoje 2 vrste MasterCard kartice - uz Hit račun i nezavisna. Posedujem Hit račun kod njih i prilikom aplikacije za MasterCard dobio sam prvu varijantu MasterCarda, vezanu za račun. Razlog tome je što prilikom aplikacije za bilo koju kreditnu karticu, potrebna vam je saglasnost kreditnog biroa da niste opterećeni bilo kakvim kreditnim obavezama. Pošto ja imam leasing kao vid optrećenja, problem bi nastao da sam tražio nezavisnu MasterCard karticu, međutim Intesa mi je bez problema dala MasterCard vezan za Hit račun.
 
Odgovor na temu

dalek
tehnicka podrska
Beograd

Član broj: 19569
Poruke: 429
*.beogrid.net.



+4 Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga13.05.2006. u 13:54 - pre 217 meseci
Citat:
NickS: Ovo je apsolutno tačno. U Intesi postoje 2 vrste MasterCard kartice - uz Hit račun i nezavisna. Posedujem Hit račun kod njih i prilikom aplikacije za MasterCard dobio sam prvu varijantu MasterCarda, vezanu za račun. Razlog tome je što prilikom aplikacije za bilo koju kreditnu karticu, potrebna vam je saglasnost kreditnog biroa da niste opterećeni bilo kakvim kreditnim obavezama. Pošto ja imam leasing kao vid optrećenja, problem bi nastao da sam tražio nezavisnu MasterCard karticu, međutim Intesa mi je bez problema dala MasterCard vezan za Hit račun.


tacno je izgelda da su razdvojene te dve vrste master kartica. Izgleda da uz hit racun placate samo 198 dinara i to su svi troskovi i za rad racuna i za masterkard, naravno kamate idu posebno. I jos nesto, nikakve veze nemaju troskovi izdavanja i rada mastercard sa upitom u kreditni biro?! Ja sam dobio karticu vezanu uz hit racun i sasvim precizno su mi uzeli 200 dinara za upit u KB.
 
Odgovor na temu

akineki
Bgd

Član broj: 18259
Poruke: 37
82.117.192.*



Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga16.05.2006. u 00:23 - pre 217 meseci
Meni nisu trazili saglasnost kreditnog biroa u hit racun. Ocigledno to zavisi od slucaja do slucaja. Nego jedna druga stvar mi nije jasna. Da li ste uz paket usluga koje se nude uz "hit" racun dobili i karticu zdravstvenog osiguranja koju oni reklamiraju? Ja nisam.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Banca Intesa paket usluga

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 57447 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.