Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana radnog vremena posle 24:00

[es] :: Vodič za posao :: Zabrana radnog vremena posle 24:00

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13613 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gsi2000

Član broj: 15937
Poruke: 118
82.208.233.*



Profil

icon Zabrana radnog vremena posle 24:0012.02.2006. u 00:19 - pre 221 meseci
Koliko sam shvatio odnosi se na kafiće ,restorane i ostale ugostiteljske objekte osim diskoteka.Sinoć dođe inspekcija i kaže: Radno vreme može samo do 24:00(kafe-igraonica) ili kazna od10.000 do 100.000 din.( odnosi se na teritoriju opštine Grocka) Neznam kakva su iskustva u ostalim krajevima Srbije ili Beogradu,pa me zanimaju reagovanja.Nemam para za kazne pa se pridržavam zakona, ali ako negde to nije rešeno što su oni bolji od nas!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Zabrana radnog vremena posle 24:0012.02.2006. u 02:47 - pre 221 meseci
Mislim da je ogranicavanje radnog vremena stvar opstine a ne drzave. Bilo kako bilo, mislim da ta ogranicenja nisu bas legitimna, pravo na rad bi trebalo da bude neograniceno, ako drzava hoce da ne radim cetvrtinu dana, neka umesto mene plati cetvrtinu zakupa prostora. Tacno se zna - ako je zakup 700 EUR-a, to je 1EUR na svaki sat, radio ne radio. Ako drzava trazi da ne radis od 00-06, to je 6 sati dnevno, puta 30 dana, znaci 180 EUR-a mesecno, puta 12 meseci to je preko 2.000 EUR-a godisnje koje covek treba da baci zbog hirva drzave. Neka se drzava "otvori" za svoj deo zakupa pa cemo razmotriti da joj izadjemo u susret i manje radimo, ovako ne znam sa kojim pravom ogranicava radno vreme. Mene licno takve uredbe ne pogadjaju uopste, inace bih davno pokrenuo potpisivanje peticije za ocenu ustavnosti takvih ogranicenja sa sve tuzbom medjunarodnom sudu za pricinjenu stetu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Zabrana radnog vremena posle 24:0012.02.2006. u 02:56 - pre 221 meseci
Citat:
pctel: za ocenu ustavnosti takvih ogranicenja sa sve tuzbom medjunarodnom sudu za pricinjenu stetu.


skoro se nisam ovako nasmejao
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Zabrana radnog vremena posle 24:0012.02.2006. u 07:37 - pre 221 meseci
Citat:
pctel: ... inace bih davno pokrenuo potpisivanje peticije za ocenu ustavnosti takvih ogranicenja sa sve tuzbom medjunarodnom sudu za pricinjenu stetu.
Izvini, ali mislim da si malo preterao sa strogoćom
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.smin.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Zabrana radnog vremena posle 24:0012.02.2006. u 08:32 - pre 221 meseci
Pa pctel je potpuno u pravu... Ja da sam vlasnik kafića, ili tako nečega što je direktno pogođeno tom uredbom, ja bi nastavio da radim, a svaku prijavu samo prosleđivao advokatu koji bi pravio priloge na već postojeći slučaj pri sudu..

Ovde su se ljudi malo previše navikli na podmazivačku burazer ekonomiju, ali dosta toga može da se završi i legalnim putevima, pogotovo kad su sudovi izvan naše zemlje u pitanju...
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Zabrana radnog vremena posle 24:0012.02.2006. u 09:01 - pre 221 meseci
Zabrana pre svega ima za cilj da promeni radno vreme a ne da ga skrati. Umesto da klubovi i kafići budu puni od 23 do 03 časova npr. oni bi bili puni od 20 do 24 časa. Mislim da to nije nikakav atak na budžet i zaradu vlasnika lokala niti se može reći da se mladima bilo šta uskraćuje, naprotiv život maldih, vlasnika i radnika u lokalima bio bi posve normalan i u prirodnim okvirima života danju a spavanja i odmora noću.
Konobari u kafićima se dosađuju dok masa ne počne da dolazi, pa zar nije bolje da ta masa dolazi ranije i da se produktivnije troši vreme i smanje režijski troškovi (potrošnje struje i vode) kao i da se vreme dok se masa čeka pretvori u vreme odmora i sna ako bi isti oni dolazili ranije na provod i zezanje.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.smin.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Zabrana radnog vremena posle 24:0012.02.2006. u 09:54 - pre 221 meseci
Promena radnog vremena se postiže na drugi način, a ne skraćivanjem radnog vremena objekta...

 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Zabrana radnog vremena posle 24:0012.02.2006. u 10:37 - pre 221 meseci
Niko Vam ne ogranicava radno vreme! Za tu delatnost kojom se bavite, radno vreme je do 24.00. Registrujte delatnost kao nocni klub i eto Vam resenja. Tako je to regulisano
i treba postovati. Znaci, radno vreme je ograniceno SAMO za odredjene objekte i resenje postoji.
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.neobee.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Zabrana radnog vremena posle 24:0012.02.2006. u 10:38 - pre 221 meseci
Zabrana rada kafica i ostalih ugostiteljskih objekata do ponoci je u nadleznosti opstina i njihovih trzisnih inspekcija.
TAkvo ogranicenje na snazi je u Staroj Pazovi vec par godina.
U prvo vreme vazila je samo za one koji nisu "podmazivali" inspektore.
Oni drugi su zaradjivali ekstraprofit.Poznato je da se u kaficima najvise trosi posle ponoci,pa do jutarnjih sati.Tako da su se oni "bezobrazniji" vlasnici dobro natapirali.
Sada je ogranicenje obavezno za sve bez izuzetka.
I nije tako lose.
Kafici se pune vec u 20 00.Posle ponoci bude par mesta koji bi se mogli nazvati nocnim klubovima i verovatno za to placaju nesto veci porez.
LJudi koji rade po kaficima su zadovoljni jer ne moraju da sede sa gostima do pet i da se nakon toga tuku sa pijancima...
Cak su i kafedzije mirnije jer lakse vode svoje lokale.
Navikli smo se na novi rezim rada i nikome ne smeta sto kafici subotom rade samo do 01.
Ali...
Idjijska opstina,koja je sa mladim rukovodstvom,postala primer kako se vodi opstina nema ogranicenje rada kafica i nocu lici na LAs Vegas!
Posle ponoci sve vrvi od mladih,a koliko zaradjuju ugostitelji i sama opstinska kasa bolje je da ne pricamo.
U isto vreme,policija je na svakom koraku.Ogranicenje brzine vozila je na 40 na sat i postuje se bezuslovno,cim se udje na vidno obelezenu teritoriju opstine Indjija.
Svi se osecaju bezbedno i roditelji mogu da puste i malu decu da uvece izadju po centru.
Hocu reci da ogranicenje rada kafica ima i svojih prednosti,ali da se mora uvesti na teritoriji cele drzave,inace ce opstine koje to ogranicenje nemaju da zaradjuju na racun onih opstina koje svoje mlade teraju sa svoje teritorije.
Ili da ogranicenje nigde ne postoji,jer primer Indjije pokazuje da je moguce organizovati nocne izlaske tako da svi budu zadovoljni.
Interes drustva treba da bude iznad interesa pojedinacnih kafedzija,lai i drzava treba da obezbedi jednake uslove poslovanja na celoj svojoj teritoriji.
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Zabrana radnog vremena posle 24:0012.02.2006. u 11:16 - pre 221 meseci
Valjevo - do 24, vikendom do 01, leti +1 sat vise.
Koliko sam cuo, Cacak - do 23, ali to sam cuo, ne znam za sigurno.

Kada sam pitao babu inspektora da mi objasni zasto nas teraju napolje i zatvaraju klub, ona mi je rakla "Dosta ti je, sine, od devet do dvanaest". Kada sam pokusao da joj objasnim da je to glupo i da ako ja hocu da pijem ja cu da pijem i na ulici i da je bolje da pijem u kafani, jer tako svi zaradjuju, ona mi kaze, "Ej, nemoj da pricamo".

Sta reci ovakvoj spodobi? Umesto da lezi kuci i spava, u njenim godinama joj je to potrebno, ili mazi unuce po glavi, ona je dosla u klub, medju 400 mladih ljudi da im pokvari vece, svakog od njih napravi nervoznim i posalje kuci.

SLEPCI!!! Ne moze se nista nametati represijom. Ljudima treba dati ono sto zele. Ako im ne das, oni ce naci nacina da to uzmu sami, a ti nacini su redovno opasniji od nacina na koji bi to inace mogli da dobiju. Sigurno necu dozvoliti da mi neka baba odredjuje koliko dugo cu da ostanem u kafani.

Zabrana je potpuno glupa, i treba se boriti protiv nje. U stvari, jednostavno je ignorisati...

 
Odgovor na temu

gsi2000

Član broj: 15937
Poruke: 118
82.208.233.*



Profil

icon Re: Zabrana radnog vremena posle 24:0012.02.2006. u 12:58 - pre 221 meseci
> Interes drustva treba da bude iznad interesa pojedinacnih kafedzija,lai i drzava treba da obezbedi jednake uslove poslovanja na celoj svojoj teritoriji.



Sasvim se slažem sa tim. Znači pogađa me samo nejednakost tipa ovde može a tamo ne.Osim toga ako država ima na umu da sa tim smanji poročnost današnje mladeži, ja mislim da je to promašaj.Ako mlada osoba večeras reši da se zabavi :opijanjem ,drogiranjem,džabalebarenjem,orgijanjem itd. (bez uvrede), nju ništa ne spečava da ode na neku javnu površinu tipa:kulturni spomenik,crkveno dvorište, dok itd. gde će posle ponoći nastaviti sa svojom zabavom.
Iako više ne pripadam tom sloju mladih savršeno ih razumem za razliku od drugih jer provodim vreme sa generacijama od 12 do 35 godina .A najčešći razlozi su dosada i nemogućnost nalaženja posla.Činjenica je da je sve izgustirano a ono što nije, za to se nema para.
Zato mislim da sve ovo može imati kontra efekat.

Kako objasniti mladoženji da mu se svadba prekida u ponoć (koju on slavi u restoranu)???

[Ovu poruku je menjao noviKorisnik dana 13.02.2006. u 09:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Zabrana radnog vremena posle 24:0013.02.2006. u 00:02 - pre 221 meseci
Citat:
Mislim da to nije nikakav atak na budžet i zaradu vlasnika lokala niti se može reći da se mladima bilo šta uskraćuje, naprotiv život maldih, vlasnika i radnika u lokalima bio bi posve normalan i u prirodnim okvirima života danju a spavanja i odmora noću.
Konobari u kafićima se dosađuju dok masa ne počne da dolazi, pa zar nije bolje da ta masa dolazi ranije i da se produktivnije troši vreme i smanje režijski troškovi (potrošnje struje i vode) kao i da se vreme dok se masa čeka pretvori u vreme odmora i sna ako bi isti oni dolazili ranije na provod i zezanje.

Bas lepo od drzave sto se brine za vlasnike lokala, radnike i korisnike njihovih usluga, ali HVALA NIJE POTREBNO, znamo mi sami sta je za nas naj bolje. Toliko me to nervira da bih sad otvorio kafic i radio non-stop. Postavio bih na ulazu blindirana vrata i zatvarao ih u 23.59, tako da posle toga niko ne moze da udje a oni koji su vec usli bi mogli da sede ako hoce do sutra uvece. Inspekcija ili policija bi mogla da udje posle ponoci, ali samo ako vozi buldozer :-)

Citat:
Interes drustva treba da bude iznad interesa pojedinacnih kafedzija,lai i drzava treba da obezbedi jednake uslove poslovanja na celoj svojoj teritoriji.

Izvini, zasto bi "drustvu" bilo u interesu da neko zarvori kafic u 00 a ne bi mu bilo u interesu da isti zatvori u 04? Ili drugacije, zasto je interes drustva da ja idem u grad u 20.00 a vracam se u 01.00, a nije da idem u 23.00 a vracam se u 04.00?
Ako se ja probudim u pola 3 i ne spava mi se, smatram svojim punim pravom da ustanem, obucem se i odem do najblizeg kafica da popijem kafu. Postujem pravo tog kafica da ne radi u to vreme ako mu se to ekonomski ne isplati, ali nametnutu obavezu da ne radi, to ne podnosim! Interes drustva je da naplati poreze i da se postuje javni red i mir, sa radnim vremenom drustvo ne bi trebalo da ima nikakve veze.

Pre godinu dana je Hrvatska uvela mnogo smesnu zabranu - zabranu rada nedeljom :-)
Svaka cast njima sto zele da se postuje cetvrta bozja zapovest, ali su zaboravili jednu vaznu stvar - za nepostovanje 10 Bozjih zapovesti kazna je predvidjena na "onom" svetu i ne moze je biti na "ovom". Nego, htedoh da kazem zasto sam se smejao toj zabrani:
Pekare su godinama radile svakodnevno, tako da su kapaciteti peci za hleb bile tacno tolike da za dan ispeku onoliko koliko se za dan pojede. Medjutim, nastao je problem - subotom je trebalo ispeci duplo vise hleba nego sto su trenutni kapaciteti, tako da je dobar deo Hrvatske jedno vreme nedeljom trpeo gladan. Nemojte me pogresno razumeti, nije smesno sto je neko gladan, vec sto sam sebe sopstvenom gluposcu dovede u takvu situaciju :-)

I da, ono sto je totalni crni humor je kad se ono prosle godine zbog ubistva koje se dogodilo u 13.00 pa su preduzete mere da se skrati radno vreme lokala...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Zabrana radnog vremena posle 24:0013.02.2006. u 07:39 - pre 221 meseci
OK ako posmatraš samo sa svog stanovišta.
Kako bi sve moralo da izgleda kada bi se vodilo računa i o radnicima koji rade u kafićima, pekarama ili prodavnicama. Da sad ne dužim, svako od nas poznaje bar jednu osobu koja radi u prehrani, sigurno i znamo kakav je njihvov intenzitet rada i opterećenja, hajde njih da pitamo šta misle o radu njedeljom i na samo jedan slobodan dan mesečno, konobare da i ne spominjem.
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.neobee.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Zabrana radnog vremena posle 24:0013.02.2006. u 07:51 - pre 221 meseci
@pctel ako je kafic u stambenoj zgradi i ako buka ometa stanare da mirno spavaju,to je onda problem.
Pravo kafedzije da radi,nije jace od prava gosn. Stankovica da mirno spava.
Ima dovoljno razloga koji opravdavaju oba stava.I za i protiv.
Pitanje je samo kako ce se stvar urediti i i koliko ce se doneto ogranicenje postovati.
Veruj mi,vlasnici lokala u koje idem u opste se ne zale na ogranicenje.Cak im je poslovanje i olaksano.
A ti i oni koji zele da rade citavu noc mogu da registruju nocni klub,plate radnicima vecu satnicu za nocni rad i izoluju klub tako da maloletna lica nemaju pristup i da se buka napolju ne cuje iznad ppropisane vrednosti.
I svi srecni...
Ne znam samo zasto bi ti stavljao blindirana vrata i terao inat.
To je,mozda,rezultat tvoje dugogodisnje bitke sa raznim "inspekcijama i pravilima"
:-)))
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.206.eunet.yu.



+52 Profil

icon Re: Zabrana radnog vremena posle 24:0013.02.2006. u 07:55 - pre 221 meseci
@Cileinteractiv

Pa i nije ti neki argument. Zašto onda ne uvedu zabranu rada posle ponoći i za taksiste, doktore, trgovinske radnje...? Podela rada može efikasno da se uradi a da to uopšte ne utiče na radno vreme same organizacije. Ako se ne varam ova uredba je doneta za vreme vanrednog stanja. Ali primenjivati je danas potpuno je apsurdno.

[Ovu poruku je menjao Davor Vlajkovic dana 13.02.2006. u 08:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Zabrana radnog vremena posle 24:0013.02.2006. u 08:11 - pre 221 meseci
Citat:
Pravo kafedzije da radi,nije jace od prava gosn. Stankovica da mirno spava.



Ako gos'n Stankovic zeli da spava, zasto ne predje u neki mirniji deo grada ili na selo?


Mozda zvuci drasticno, ali vecina onih koji se zale da ne mogu da spavaju zive u centralnom gradskom jezgru i ocekuju da tamo imaju sve usluve kao "u zavicaju"..
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Zabrana radnog vremena posle 24:0013.02.2006. u 08:15 - pre 221 meseci
Citat:
dalibord5: @pctel ako je kafic u stambenoj zgradi i ako buka ometa stanare da mirno spavaju,to je onda problem.
Pravo kafedzije da radi,nije jace od prava gosn. Stankovica da mirno spava.
Ima dovoljno razloga koji opravdavaju oba stava.I za i protiv.


U tom slucaju je gosn. Stankovic sam, svojevoljno kao i svi ostali stanari, potpisao saglasnost da gazda upravo u njegovoj zgradi otvori kafic, i da mu to ne smeta.

Prema tome, tvoj gosn. Stankovic je sam kriv sto nocu ne moze da spava, jer se polakomio na tih 50-100 eura cascenja koliko mu je gazda lokala platio da samo potpise svoju saglasnost

Citat:
dalibord5:
A ti i oni koji zele da rade citavu noc mogu da registruju nocni klub,plate radnicima vecu satnicu za nocni rad i izoluju klub tako da maloletna lica nemaju pristup i da se buka napolju ne cuje iznad ppropisane vrednosti.
I svi srecni...


Pa ako gazda registruje kafic kao nocni klub onda ne moze da radi preko dana, i nece sigurno dobiti odobrenje za rad u stambenoj cetvrti...
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.neobee.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Zabrana radnog vremena posle 24:0013.02.2006. u 08:15 - pre 221 meseci
A zasto da se Stankovic seli?
Zasto kafedzija ne uradi zvucnu izolaciju lokala?
Jeste drasticno to sto pricas.
Nije mi jasna ta logika.

Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Zabrana radnog vremena posle 24:0013.02.2006. u 08:22 - pre 221 meseci
Citat:
pctel: ali su zaboravili jednu vaznu stvar - za nepostovanje 10 Bozjih zapovesti kazna je predvidjena na "onom" svetu i ne moze je biti na "ovom".

Bas tako... Smeh...
Citat:
Cileinteractiv: Da sad ne dužim, svako od nas poznaje bar jednu osobu koja radi u prehrani, sigurno i znamo kakav je njihvov intenzitet rada i opterećenja, hajde njih da pitamo šta misle o radu njedeljom i na samo jedan slobodan dan mesečno, konobare da i ne spominjem.

Postoji zakon o radu koji propisuje da je radno vreme 40+10 sati nedeljno. Znaci, taj radnik u prehrani i konobar imaju svoje slobodne dane. Ako radi protivno zakonu, njegov problem. Daj, niko ne bi pristao na jedan slobodan dan mesecno.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Zabrana radnog vremena posle 24:0013.02.2006. u 08:23 - pre 221 meseci
To nema veze sa radnim vremenom nego sa bukom. Postoji ogranicenje buke posle ne znam koliko sati (osim za neke praznike, Novu Godinu i sl...).
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Zabrana radnog vremena posle 24:00

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13613 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.