Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Usisivac sa vodenim filterom

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Usisivac sa vodenim filterom

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 343086 | Odgovora: 300 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.cpe.tdvplus.com.



+1 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom18.09.2011. u 10:28 - pre 152 meseci
Sa LIV-om 1500 ne mozes prati namestaj, ali ja npr. istrljam sa venisom za namestaj i posle sa njim usisam. Bude super, tako radim i tepihe, posto klinac stalno nesto prosipa po njima i jede po celom stanu.

Sto se tice LIV-a 2000, ja kada sam kupovao isto sam se dvoumio, i covek kod koga sam kupio, a inace nas kucni prijatelj, rekao mi je da ne uzimam 2000, jer ima reklamacija, bas zbog tog dodatnog dela za pranje.. E sad nemoj me drzati za rec, ali samo ti prenosim ono sto su meni u radnji rekli.

Fox, ne znam sta da kazem, kod mene u okolini svi imaju LIV... Videli kod mene pa pokupovali, i zenina mama, i moja mama, i tetke, svima je super, tako da eto, kao neko ko ima oko sebe takvih 10 usisivaca, preporucujem ga, jos nikom nije crko...

E da, ja sam sada renovirao kupatilo i stan, gletovao zidove i to...Sve sam usisao sa njim, svu prasinu, sitni sljunak, sve....Tako da ako crkne, javi cu, ali za sada radi OK...
GOX
 
Odgovor na temu

gently5210

Član broj: 126146
Poruke: 5
212.178.247.*



+1 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom18.09.2011. u 10:59 - pre 152 meseci
Hvala puno!Definitivno cu uzeti Liv 1500.Samo do sada nisam video iskustva u vezi usisavanja dlaka od kucnih ljubimaca,mada ne verujem da cemu to praviti problem.

Nekako mi izgleda jednostavno(u pozivitivnom smislu),robustno i pouzdano sto je i vase iskustvo potvrdilo.A i zemlja proizvodnje je Slovenija i garancija je 2 godine za razliku od foxa cija je 1 i kineskog gorenja koji je 2 godine.
Uzecu ga vec sutra ako ga budu imali u radnji pa javljam utiske.
 
Odgovor na temu

Boulder

Član broj: 262761
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom06.10.2011. u 20:26 - pre 151 meseci
Da li je neko koristio karcher wd3.200, 1400W? da li je ovo OK ususivac za tepihe i kucno usisavanje,
na slikama je prikazan kako se sa njim cisti po dvoristu, radionici, garazi, da li ima prilagodjene cetke za kucno usisavanje?
 
Odgovor na temu

Dejan Todosijevic
Cuvarvatrogasac
Cacak

Član broj: 145976
Poruke: 137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom23.10.2011. u 20:10 - pre 151 meseci
Već sam vam rekao da karcher DSserija 5500 je neviđeno đubre od 30000 dinara zbog vodenog filtera koje propada posle nekoliko pranja a košta 2500 dinara.
Bio sam u ekipi koja je prodavala Kirby sedam dana u koju god kuću sam ušao uspeo sam da posvađam kućane. Pretpostavite zbog čega. Nisam uspeo da ga se dokopam tako da sm odusto od svega toga. Pretpostavljam da je i rainbow sličan Kirbiju ali sve to je debelo pretplaćeno. Recimo najskuplji Kirby komplet od 3000 eura ne bi više trebalo da košta od 1000 i onda bi bio izuzetno isplativa investicija za sva domaćinstva. Međutim u tom slučaju ni konkurencija ne bi sedela skrštenih ruku. Eto toliko o tome.
Ja osim karchera Ds5500 koga i ne koristim već godinu dana imam i Filipsa od 7000 dinarakoji šljaka sa promenjlivim kesama već 5 godina. Ne verujem ds iko od Filipsa može bolje da napravi elektromotor. i mašinica za šišanje radi perfektno 10 godina istog proizvođača. verujte mi da u šupi ima i slobodinca starog 40 godina uprkos vlazi on mučeni opet proradi kad mi treba nešto sa njim da pokupim. Verujte mi razočarao sam se što se tiče svega toga, kriva je i država koja nije omogućila da normalno imamo plate, da imamo veći standard... Imam ja i Cepter sudove koji su ravni k....!!!
2 šnaucerke & dodge
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom26.10.2011. u 10:54 - pre 151 meseci
Da li je neko probao Bauer WF-109 i kakvi su komentari za njega?
2200w (recimo )
veliki rezervoar,
nema hepa filtera ...
http://www.tehnomanija.rs/katalog/bauer-usisivac-wf-109.html



"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Zandor
Beograd

Član broj: 61612
Poruke: 57
109.121.59.*



+7 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom25.11.2011. u 13:52 - pre 150 meseci
Ja nisam imao takvo iskustvo. Meni DS 5500 radi besprekorno, još malo pa 4 godine, a kupio sam još jedan industrijski Karcher koji može da usisava pesak, opiljke gvožđa i slično i sa oba sam prezadovoljan. Nije mi baš najjasnije kad kažeš da si menjao vodeni filter, a slike koje si postovao više nisu dostupne. Misliš na HEPA filter koji dođe u poklopac kutije za vodu? Ako ga ne koristiš, da li bi ga prodao? Odgovor (naravno) na PP.

 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1134
*.mediaworksit.net.



+104 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom30.11.2011. u 05:21 - pre 150 meseci
Znam da LIV više nema zvaničnog predstavnika, ali šta za servis, gde odneti?
Poznanica ima model 1500 i sumnja da je motoru potrebno "vinklovanje", da li se to isplati i gde raditi?

[Ovu poruku je menjao ironman dana 30.11.2011. u 06:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom01.12.2011. u 10:26 - pre 150 meseci
Bas poznanica zna da je motoru potrebno viklovanje...

U ostalom zasto bi to radili u servisu za usisivace, nek poznanica nosi tog kod majstora za el. motore.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1134
109.106.243.*



+104 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom04.12.2011. u 20:08 - pre 149 meseci
Ma to njen muz nagadja.
Nije bio motor u pitanju, ne znam sta, ali je kostalo 1000din. Malo mi je cudno da filter nije menjala 5 god, kaze nema potrebe, a neki su ovde pisali, da vec posle par pranja nije nizasta.
 
Odgovor na temu

zilede

Član broj: 128585
Poruke: 30
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom08.12.2011. u 17:03 - pre 149 meseci
da li neko zna nesto o tome da li je firma liv kolektor promenila ime ili prodala licencu za aquafilter 1500 nekoj drugoj firmi? Danas sam video model aquafilter 1500, ali na deklaraciji pise da je proizvodjac linkoplast, a zemlja porekla Slovenija. Zanimljivo je i to da je i cena niza, ranije je bila oko 11-12000 a sad ispod 10000
 
Odgovor na temu

Dejan Todosijevic
Cuvarvatrogasac
Cacak

Član broj: 145976
Poruke: 137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom12.12.2011. u 19:26 - pre 149 meseci
@Zandor
Da taj HEPA filter koji ide na korpu. Prvi je nekako i trajao a drugi koji sam kupio posle pet - šest korišćenja se jednostavno raspao. Ne bi ga prodao jednostavno bi mu dao još jednu šansu. Čak sam kontaktirao i servis, oni jednostavno ne znaju šta da mi kažu i kakav savet da mi daju a da ga nisam isprobao. Opet moram da kupim taj HEPA filter koji je oko 2500 dinara što naravno nije normalno. Jedino vredi turbo četka koju sam prikačio na stari Filipsov usisivač. Jedno pitanje ako može. Kako da pravilno održavam taj filter i da li je uvek neophodna ona mala tečnost što se meša sa vodom? Ako mora tečnost da ide može li i nekog drugog proizvođača?
A što se tiče izbrisanih slika, njih sam sklonio sa photobucketa pa su automatski nestale i sa ovog foruma.
2 šnaucerke & dodge
 
Odgovor na temu

lokorino
Dusan Vasic

Član broj: 295962
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom25.12.2011. u 14:27 - pre 149 meseci
Sustina usisivaca na vodu je, receno jednostavo, da usisavaju prasinu i da je potapaju u vodu. Medjutim, tada se stvaraju mehurici i deo prasine izadje kroz te mehurice, prolazeci kroz hepa filtete i ostala cuda.
Rainbow je jedini patentirao separator pre puno godina, koji nije nista specijalno, ali sprecava stvaranje mehurica tako da gotovo 100% usisava i potapa prasinu u vodu. To je dokazano u milion testova u svetski priznatim laboratorijama.
Ostali usisivaci nemaju separator, jer nije njihov patent, pa ne usisavaju i potapaju u vodu 100% prasine.

Zato je rainbow najskuplji uredjaj, ne usisivac, i on to opravdava. Za kucnu upotrebu moze da traje ceo zivot. Ja ga imam 4 godine, sa svim priljucima,...Zacas istresem jednom u 10 dana i ne brinem. Ostali usisivaci su samo kopije, neki bolji, neki losiji, ali i oni usisavaju.
To je kao poredjenje mercedesa i ostalih automobila. Pa sad neko kaze, sta ce mi mercedes, kada ide i jugo, punto,...Svako kupuje prema svojim mogucnostima, koliko para toliko muzike. Bio bih glup kada bih rekao da je mercedes glupost i los, jer nemam para da ga kupim.

Tako da ljudi, kupujte sta hocete, ako ste vi zadovoljni bas vas briga, ali nemojte kuditi nesto bolje. Rtainbow je najbolji po meni, ne sto ga ja imam, nego zato sto jeste.

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Dejan Todosijevic
Cuvarvatrogasac
Cacak

Član broj: 145976
Poruke: 137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom04.01.2012. u 14:50 - pre 148 meseci
Rainbow jeste možda najbolji isto kao i Kirby (Kirby sam imao nekoliko dana u rukama). Da postoji ta teorija da Kirby baš ne usisava 100% kao Rainbow i slažem se da su to uređaji a ne usisivači. Međutim ima jedna sitnica u celoj toj priči, oni su pretplaćeni. Jednostavno ne vrede toliko. U 0voj temi pokušavamo da nađemo odličan usisivač na vodenoj bazi po razumnoj ceni ili ceni koji postavljač pitanja želi. Idealan uređaj na toj istoj bazi ne postoji osim Rainbowa ali ni on nije idelan kad mu je cena kao što smo rekli previsoka.
I nemojte da se zavaravate ovo je najbolji usisivač (vidi adresu) na svetu sa patentom koji je nestvaran. Istražite sami o čemu se radi. Želja mi je da ga se dokopam preko prijatelja iz inostranstva a čini mi se da je pre par godina neko i odavde dovozio ove uređaje. Kirby i Rainbow je dete za ovo. A cena je normalna s' obzirom da postoji više veličina.
http://www.dyson.fr/
2 šnaucerke & dodge
 
Odgovor na temu

Dejan Todosijevic
Cuvarvatrogasac
Cacak

Član broj: 145976
Poruke: 137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom28.02.2012. u 21:04 - pre 147 meseci
Evo opet sam kupio filter i izgleda da sam se ogresio o ovaj usisivac. Izgleda da ga nisam koristio kako treba. Naime zapostavljao sam sipanje penusavca sto je u uputstvu pod obavezno. Tako da se filter mokrio i posle toga izgubio svojstvo za sta je namenjen. Filter sam kupio tamgde i usisivac i kosta 2900 dinara a penusavac je njihovo domace pakovanje od 1l i kosta hiljadarku. Naime Karcherov penusavac od 100ml kosta 850 dinara. Bas interesantno kolika je razlika. I ovaj radi poso tako da je bas drasticna razlika. I eto usisivac je vise stajao nego radio i sad je tek proradio onako kako treba.
2 šnaucerke & dodge
 
Odgovor na temu

viler
Rankov Bojan

Član broj: 181556
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom17.03.2012. u 11:14 - pre 146 meseci
Hteo bih samo da dodam nešto u vezi LIV 1500. Imam ga negde oko 4-5 godina ( nisam skroz siguran, izgubio sam račun), i sve vreme koristim fabrički filter koji ide na motor. Peremo ga svremena na vreme, i to je to. Sam usisivač radi isto kao i prvog dana ( bar ja nisam primetio razliku). Kao što je već više puta rečeno nije zgodan za manja usisavanja, ali za "generalke" nema mu premca u tom cenovnom rangu.
 
Odgovor na temu

Karo
G.M.

Član broj: 50566
Poruke: 186
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom08.04.2012. u 17:09 - pre 145 meseci
Upravo sam kupio LIV 1500 80e kosto e naravno zena ima primedbu gdi je turbo cetka, jel neko uspeo da nadje orginalnu i kolko kosta tj da li je uopste bitno da bude orginalna ili moze bilo koja uoptste da li je bitna ta turbo cetka (ni na sajtu slovenaca nisam uspe da nadjem tu famoznu cetku)
 
Odgovor na temu

alek-co

Član broj: 301895
Poruke: 1
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom13.04.2012. u 00:00 - pre 145 meseci
Postovani forumasi.
Nadam se da ce ovo sto vise ljudi procitati, pa pogotovo oni kojima je posao da lazu ljude, a prvenstveno sebe.
Da ne duzim prvo svoj istorijat, sta sam po profesiji, i koje su mi zelje... da predjemo na stvar.
Prvenstveno od uvek mi je bila zelja da u svojojkuci imam centralni usisivac. Cene im nisu astronomske, nego je problem u tome sto je veliki posao provesti celokupnu instalaciju po prostorijama. Elem, po preporuci prijatelja, u moj topli prasnjavi dom, prepun karakodzula i mini rotvajlera u tepisima i dusecima, dosao je promoter RAINBOW "uredjaja".
Posle visecasovnog ispiranja i centrifugiranja mozga, odlucim se za kupovinu ovog prekrasnog, divnog i nadasve "fenomenalnog" uredjaja. Cena cireke 2760 evra. Posto mi se bas ne daju pare na gomili, i da osiguram sebe...odlucim se ja na neke rate. I vidi ti, u roku od pola sata, iz centra Beograda do mog mesta (30km), dolazi baja sa novim modelom, bolji od ovoga sa prezentacije (ima ironije u mojim slovima). Ima farove, LE diode...tresac, zezac...
U kuci se koristi dva usisivaca, jedan je TEC na vodu sa HEPA filterom, cirke 1600 W, svetlo zeleni iz nekog trznog centa. Bio je oko 200 evra (kurs 80din). 6 godina je u ovoj kuci, nikad filter promenjen (nema se kupi). I ovaj drugi je WEG sa papirnom kesom. Koliko usia toliko izbaci. Ja sav odusevljen centrifugom og mozga, cekam ja jutro...da usisam DORMEO anti alergiski dusek, koji je predhodne veceri sa RAINBOW izgledao kao mesalica za beton. Soder, paprat, perut, ekseri,rotvajleri....(preterujem). I pocnem ja tako da usisavam tim tresacem, po recima teska artiljerija. Vuce , trese, voda crna sabelom penom. Iz dva puta po pola sata, ja sam ceo dusek usisao. Dimenzije su 200x180. Sad vi racunajte koliko sam minuta usisavao jedan kvadratni cm. I ja odusevljen. Kad moja majka, kaze, sve ti je to isto...samo ja necu da se mesam, tvoje su pare. Nadjem ja one grobljanske krpice sto su doneli. Crno platno, za zastavu na kuci. Uzmem ja taj TEC, kad vidi vraga, bez rotirajuce tresuce cetke, ima nesto na krpici. Ja uzmem i taj WEG prasnjavac, kojem je kesa puna...kad isto. Ne budem ja lenj. Uzmem jedan deo...i usisavaj i usisavaj sa RAINBOW... probam posle...malo manje. Ja promenim sve nijanse duge....sa dodatkom crne boje. Pozovem ja promotera i kazem da dodje da vidi na licu mesta...da je ovo tesko s.... Cekam ja njih do pola 10 uvece. Kad su trebali da uzmu pare, dosli za po sata..a sada ih cekas ko ozeblo sunce. Dodje taj promoter i neki baja sa cukom od 1000 evra, krvatica....odelce..uredno usisano sa RAINBOW. Pocne pricu kako to nije to, da to mora duze da se koristi...da to jos nije cisto. Ja kazem, prijatelju, dusek je 600 eura bio. Ako ja nejga za tih 14 dana koliko mogu da probam aparat usisavam samo sat vremena...od 12 cm debljine...ostace samo letvice ispod. Promoter mucenik, stoji sa strane i cuti...a ovaj mi palam... I ja pred njim ponovim oj test. I on kao to su i dalje grinje. Kazem ja coveku, eno u prizemlju kuce mikroskop...pa da vidomo. Samo je nastavio svoju pricu....stavlja vadi grobljanske krpice. Kao do ciste vode mora da se dodje. Docices do ciste vode kada je usisivac ugasen. Ja ne trazim sterilnost, ali ako kazes da cisti...ondam ora da cisti. A ne WEG od 30 evrica da odradi posao posle zveri od mnogo evrica. Kao test sa belim papirom na podu, kao on brise laminat. Ja sa magicnom krpom od 100 dindzi a on sa mnogo evrica. Meni zanimljivo da se igram sa njima, nisam znao da mi je IQ test lose odradjen, pa nije 120... malo manje :D Ja lepo kazem gosodinu u odelcetu i sa saticem. Ajde vi lepo da popijete pice, pa da idete. On jos nadrndano...kao ne. Mislim se u sebi, ovo je domacinska kuca. I psa lutalicu nahranim. Spakovase oni svoj prekrasni uredjaj, i ljutito napustise moj prasnjavi dom, pun rotvajlera. Ne osporavam ja da je taj usisivac dobar. Ali po prezentaciji i po ceni...ni priblizno nije mom TEC usisivacu, koji nema asinhroni motor, nego u vazduh ispusta otrovni prah od cetkica. Vidi majku mu, ugljenik je otrovan. Nisam znao! Vidi majku mu, asinhroni motor radi sa kompijuterskom kontrolom. PA i Tesla koji je izmislio taj tip motora, da nije uzeo taj kompijuter od Bila Gejtsa ili ne daj boze od Stiv Dzobsa. I sve ono sto moj gadni mali jeftini usisivac provuce kroz sebe, to ja posle udisem. Moja pluca su u opasnosti. Kupim agregat od 2 KW i nosim usisivac sa sobom napolje kad pocne bojevno gadjanje kemtrejlsom, grinjama iz kasetnih bombi i ostalih cuda iz svemira. E sad ovako, ja trebam da idem kod njih u predstavnistvo da uzmem svoju kaparu...da me tamo jos maltretiraju i smaraju. Da popijemo pice ida nadjem 0 ljudi koje ja izaberem da pitamo da lis su zadovoljni uredjajem, posto ja spadam u 1% nezadovoljnih.
Znam, mnogo pisem i tesko je citati, ali se nadam da ce neko izvuci pouku iz moje price. Da disemo cist vazduh u domu, da pijemo vodu koja je prosla reversnu osmozu (cuo na Discovery), spavamo na dusecima od pametne pene, i lezimo na magnetima....sto ne bi dali jos par somica evrica za nesto sto ne radi posao. To jest radi, ali ako si sa normalnim usisivacem usisavao, sa ovim da bi uradio ono sto kazu...moras da radis puno radno vreme. 22 dana u mesecu. Jos ako prospes casu vode, on ce to uvuci u svoj rezervoar od 5 litara, dok ce ovaj TEC uvuci u svoj kazan od 20. Ali znate kako, to je napravljeno od leksana.
Samo me zanima sta se desi kada se taj RAINBOW sa separatorom i svemirskim modulatorom prevrne! Jel asinhroni motor nece rikavela???
Ne vredjam ni jednu naciju osim Amerikanaca. Oni i nisu nacija. Ovo cudo ne prolazi ni kod njih. I kako to da tako velika kompanija, nema prodavnicu nigde u svetu, nego kad ti uvalim u kuci, uvalio sam ti sa stilom.
Drag moji sugradjani, zemljaci i ostali (osim Amera), zivite normalno...u skladu sa prirodom, i rotvajlerima iz duseka. A ovaj uredjaj sto brije dusek, pa je prasina bela....sto glaca tepih pa je prasina crna i zamisli...ima dlacice i pesak...ostavite da kupuju oni koji nisu u tih 1%. U nadi dalje tendencije rasta u procentima, Vas savetnik u pokusaju...Aleksandar.
 
Odgovor na temu

biljancica75
biljana bozovic

Član broj: 302236
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom22.04.2012. u 11:08 - pre 145 meseci
Karo,

mozes li na pp da mi posaljes gde si ga nasao za te pare?
Svi me ubedjuju da ga uzmem, a meni deluje ogromno i tesko.

pozz
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom11.09.2016. u 15:26 - pre 91 meseci
Razmišljam o zameni usisivača, nekoliko godina starog Zepter sa vodenim filterom, i u dilemi sam šta kupiti.

Ovaj http://karchercentar.com/usisa...i-sa-vodenim-filterom/DS-5.800 je praktično isti kao taj Zepter, ali ako imate ideju za bolji, brži, lakši i jednostavniji uređaj za usisavanuje u stanu, rad sam da je čujem. Karcher koja je koliko vidim specijalizovana firma za usisivače, za kuću nudi samo taj model.

Šta je sa ostalim brendovima...Mišljenja?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom11.09.2016. u 15:35 - pre 91 meseci
Prvo pitanje koje se postavlja je zašto menjaš stari cepter usisivač ? Šta očekuješ od novog usisivača, u odnosu na stari ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Usisivac sa vodenim filterom

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 343086 | Odgovora: 300 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.