Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!

elitemadzone.org :: MadZone :: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 23172 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 758
*.150.eunet.yu.



+109 Profil

icon Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!02.02.2006. u 19:24 - pre 220 meseci
Stvarno, dali njih neko gaji, dali se meso uvozi ili kolju samo one konje koji "slome nogu" ...Ili su zdrebci nusprodukti kobila koje se odrzavaju u trudnoci radi kultivacije neke supstance iz njihovog urina za potrebe farmaceutske industrije (ovo sam tako cuo). ?
Hvala.
 
Odgovor na temu

skriven.iza.laznih.imena

Član broj: 82343
Poruke: 151
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!02.02.2006. u 21:25 - pre 220 meseci
Recimo kolju se i stari konji u ergelama, koji ne mogu više da trče ili da
daju "priplod". Ili čiji geni nisu dali određene rezultate, pa ne žele da ih
razmnožavaju. I tako...

Nije baš humano, ali kada je to čovek pa bio human!?
 
Odgovor na temu

H@usto®
Filip Rajic
Human mind

Član broj: 41323
Poruke: 728
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.filipinac.co.sr


Profil

icon Re: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!02.02.2006. u 22:26 - pre 220 meseci
Dolazi inspektor u jednu mesaru, prerusen u civila.
Inspektor: Imate li pilece virsle?
Prodavac: Imamo!
Inspektor: A koje meso sadrze?
Prodavac: Pa pilece.
Inspektor: Znaci ima samo pilece?
Prodavac: Dobro, ima 80% pileceg i 20% konjskog.
Inspektor: Nema vise od 20%?
Prodavac: Pa gledajte ovako, mi to stavljamo pola-pola.
Inspektor: Kako pola-pola?
Prodavac: Stavimo jedno pile, jednog konja!
Inspektor: Koja je svrha da stavljate pile, kad je konj veci, pilece se nece ni osecati? Da sam na vasem mestu, ja pilece ne bih ni stavljao.
Prodavac: Pa ne stavljamo ni mi! :)))

Malo sma ga skratio, ali dobro je...
Kazes, covek nije human? A po cemu, kada taj konj, pile, prase ili sta vec ne bi zivelo da nema coveka. Znaci, on ulaze svoj novac, vreme, trud, da bi imao sta da jede, tj. da prezivi. Nemoj mi reci da si vegeterijanac, pa ne jedes uopste meso, jer te je zao jadnih zivotinjica? Ma daj...

Moja 500-ta poruka

Ma gde ti ja znam da se potpisujem preko tastature!! D'OH!!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!02.02.2006. u 23:56 - pre 220 meseci
Zar nije daleko humanije da covek zakolje i pojede konja, nego da ga pusti u prirodu gde ce ga uhvatiti lavovi i kidati zivo meso sa njega dok ne umre?!

[Ovu poruku je menjao pctel dana 03.02.2006. u 00:57 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dial.InfoSky.Net.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!03.02.2006. u 00:09 - pre 220 meseci
@pctel

Istina!!!

Danas sam prvi put bas jeo konjske kobasice i salamu na nekoj promociji....
Ekstra!!!
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.icentrala.net.



Profil

icon Re: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!03.02.2006. u 00:13 - pre 220 meseci
Citat:
Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ?

Relevatna ref. "Zivotinjska farma" - Dzordz Orvel ;)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!03.02.2006. u 00:20 - pre 220 meseci
Meni se tu dopada pristup onih primitivnijih naroda (da li su bas primitivniji od nas?) koji zivotinji koju su ubili u lovu odaju veliku pocast, jer im je ona podarila zivot i slicne filozofije. Nisam vegeterijanac, ali recimo nikad ne bih mucio zivotinje, drzao ih u teskim uslovima zivota i slicno.

A vegeterijancima svaka cast, svako ima pravo da bude sta hoce. Medjutim, nista sto je preterano ne valja. Recimo, ljudi obozavaju pingvine, maskotu mog OS-a, Linuxa. A cime se hrane pingvini? Pasu travu? Koliko je meni poznato, hrane se ribom. Prakticno, pingvini su nemilosrdne grabljivice! Pa onda druga fora - svi ovi sto "obozavaju" zivotinje i preterano se glupiraju, uredno peru ruke i kupaju se. Time se ubijaju razne "zivotinjice" koje zive na nama, pa meni to i ne lici na neku preteranu ljubav prema zivotinjama. Jeste da su to neka primitivnija bica, ali, boze moj, i primitivna bica moraju da zive.

A i inace mnoge nase aktivnosti su de facto mesanje u prirodan tok stvari - medicina kao takva npr. ometa prirodnu selekciju itd., ako cemo bas da glumimo neke cistunce i uzvisene ljubitelje "jadnih zivotinjica, divnih biljaka i cveca".
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

BobMarley
Član broj: 148
Poruke: 1161
*.fastres.net.

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!03.02.2006. u 00:22 - pre 220 meseci
haha..... da.... di si ti to u prirodi vidio lavove i konje u istom habitatu ...zapravo di si vidio samo konje u prirodi ? i di to ima lavova osim po rezervatima u aziji i africi i pokojem cirkusu ?

danasnjica je da nema vise prirode ljudi, sve je artificijalno ... smak svijeta ..
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!03.02.2006. u 00:52 - pre 220 meseci
Citat:
BobMarley: haha..... da.... di si ti to u prirodi vidio lavove i konje u istom habitatu ...
Na TV National Geographic. Lavovi su uhvatili konja, jedan ga je drzao celjustima za vrat da ne pobegne a ostali su odgrizali komade mesa. Video sam par puta kako ljudi kolju zivotinju i neuporedivo je humanije nego kad to cine lavovi. Radilo se o najlepsoj vrsti konja - zebri.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
*.ubisoft.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!03.02.2006. u 02:17 - pre 220 meseci
Humanije je zaklati nekoga/nesto nego prepustiti prirodi da radi svoje u kom slucaju
postoji verovatnoca da taj konj (zebra) nece ni stradati?
Prilicno arogantan stav - pitam se na osnovu cega? Jaci si? Pametniji od konja?

 
Odgovor na temu

nicr

Član broj: 47862
Poruke: 577
*.teol.net.



Profil

icon Re: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!03.02.2006. u 02:46 - pre 220 meseci
Cemu ovakva pitanja?
Citat:
tosa: Jaci si? Pametniji od konja?


Uopste, slazem se sa pctel-om,

a odakle dolazi konjsko meso...sumnjam da konji tolki konji sami od sebe lome noge..
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!03.02.2006. u 03:36 - pre 220 meseci
Pa, konj jeste veoma nezna zivotinja koja lako slomi nogu - znate ono preskakanje prepreka, takodje u selima se konji jos koriste za teske poslove cesto po neravnom terenu... nije mi poznata ni jedna farma konja koja ih odgaja zbog mesa, mada ne tvrdim da nema takve. Uostalom, konjsko meso uopste nije tako popularno, maksimalno 1% mesa koje sam pojeo u zivotu je konjsko. I bas sam to meso pojeo sa ljubavlju prema konjima! I sad ce neko da pita kako se nesto moze pojesti s'ljubavlju? Pa lepo, u nekim starim istocnjackim kulturama postojao je obicaj da kad nekom umre otac ili majka, deca treba da ga/je pojedu, eto kako moze.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!03.02.2006. u 03:48 - pre 220 meseci
Citat:
pctel: postojao je obicaj da kad nekom umre otac ili majka, deca treba da ga/je pojedu, eto kako moze.

Pa i kod nas se mnogi roditelji zale kako ih deca "zive pojedose" - ne slusaju, losi su djaci,...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 758
*.117.eunet.yu.



+109 Profil

icon Re: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!03.02.2006. u 11:26 - pre 220 meseci
E sad moze tema da ide i u NAUKU.
 
Odgovor na temu

skriven.iza.laznih.imena

Član broj: 82343
Poruke: 151
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!03.02.2006. u 13:42 - pre 220 meseci
Citat:
pctel: ...Radilo se o najlepsoj vrsti konja - zebri.

Da li je zebra konj? Ja mislim da sam nekada čuo da zebra nije biološki rođak konja i da sam se prilično iznenadio!
 
Odgovor na temu

skriven.iza.laznih.imena

Član broj: 82343
Poruke: 151
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!03.02.2006. u 13:43 - pre 220 meseci
Citat:
tdjokic: Pa i kod nas se mnogi roditelji zale kako ih deca "zive pojedose" - ne slusaju, losi su djaci,...

Jel' to iz ličnog iskustva !?
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!03.02.2006. u 13:59 - pre 220 meseci
Citat:
BobMarley: haha..... da.... di si ti to u prirodi vidio lavove i konje u istom habitatu


nekad su lavovi imali mnogo siri habitat i ziveli su gde i konji... lavovi su recimo ziveli na balkanskom poluostrvu nekada davno...

konji se ne gaje radi dobijanja mesa vec u razne druge svrhe (trkacki konji, radni, za proizvodnju seruma itd...)... kada vise nisu za eksploataciju iz bilo kog razloga, idu na klanicu...
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!03.02.2006. u 14:08 - pre 220 meseci
Citat:
skriven.iza.laznih.imena: Da li je zebra konj? Ja mislim da sam nekada čuo da zebra nije biološki rođak konja i da sam se prilično iznenadio!


Zebras are members of the horse family native to central and southern Africa.
http://en.wikipedia.org/wiki/Zebra
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.nat-pool.va.sbb.co.yu.



+172 Profil

icon Re: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!03.02.2006. u 15:02 - pre 220 meseci
Naucnici se do dana danasnjeg nisu slozili oko toga da li je zebra bela sa crnim prugama, ili je pak crna sa belim prugama.....
Ipak, slozili su se oko jedne stvari - da je zebra konj koji navija za Partizan :P

[Ovu poruku je menjao commissar dana 03.02.2006. u 16:03 GMT+1]
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Cileinteractiv
Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!03.02.2006. u 15:33 - pre 220 meseci
Pored svega što ste već naveli trebalo bi spomenuti da je konjsko meso veoma zdravo i čisto. Da bi ste dobili jasniju sliku o tome uporedite konja koji pije samo čistu vodu iz čiste kante/posude sa svinjama koje piju vodu iz prljavog valova a može im se desiti i da pojedu pacova i još mnogo toga groznog bi mogli reći o svinjama... S obzirom na navedeno i poređenje sa mesom svinja koje mnogo češće konzumiramo konjsko meso je extra kvalitetno i bezbedno za upotrebu. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 23172 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.