Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Imam jedan v e l i k i problem (database)

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Imam jedan v e l i k i problem (database)

[ Pregleda: 4134 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deusdies
CEO, Bogmil Limited
Seattle

Član broj: 60901
Poruke: 40
213.137.99.*

Sajt: www.bogmil.com


Profil

icon Imam jedan v e l i k i problem (database)29.01.2006. u 19:27 - pre 221 meseci
Eh, posle mesec dana rada na programu u delphiu 7, uocih da NECE DA RADI NA DRUGIM MASINAMA!!!

Zasto?

Pa ovako; program sadrzi 6 baza podataka, extenzija .db . To sam pravio preko Database Desktop-a i 'ozvanicio' u BDE-u. Sta je problem? Pa problem je sto u drugim (mnogim) masinama nema BDE a i tamo gde ima nije 'ozvanicena' moja baza podataka, tako da ili po pokretanju .exe fajla mog programa, ili po pokretanju delphi project javi se greska da nijedna od 6 baza podataka nije nadjena. Kako da to sprecim? Kako da nekako tokom instalacije 'ozvanicim' moje baze podataka, kako bi bile prepoznate???

Hvala unapred!

(onaj ko pomogne dobija besplatnu kopiju programa :))
In the kingdom of the blind, the one-eyed man is king.

We buy and sell websites
Need an advice?
 
Odgovor na temu

markoradinovic
Marko Radinovic
NS

Član broj: 73971
Poruke: 1
*.NS-BSJ34.WLAN.panline.net.



Profil

icon Re: Imam jedan v e l i k i problem (database)29.01.2006. u 19:38 - pre 221 meseci
Ako planiras da prodajes taj softver - bolje da se okanes BDE-a i da predjes na neki drugi database engine. Ustedeces i vremena i truda.
 
Odgovor na temu

Almedin

Član broj: 5895
Poruke: 425
*.dlp414.bih.net.ba.



+27 Profil

icon Re: Imam jedan v e l i k i problem (database)29.01.2006. u 19:45 - pre 221 meseci
Sa InstallShield kreiras instalaciju koja instalira i program i BDE na ciljnom racunaru. Mada koristim BDE slazem sa sa postom iznad. Ja cekam da izadje Firebird 2 i prelazim na njega.
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Imam jedan v e l i k i problem (database)29.01.2006. u 19:50 - pre 221 meseci
Da si koristio search nasao bi resenje.

http://www.elitesecurity.org/poruka/941433

Prilikom instalacije instaliras i BDE kao sto su vec reki i u programu sam kreiraj Aliase za baze kao sto sam objasnio u postu ciji sam ti link ostavio.

P.S.
Sad svima salji svoj program
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Imam jedan v e l i k i problem (database)29.01.2006. u 23:44 - pre 221 meseci
Slazem se sa ekipom i mislim da treba preci na neki drugi database engine, pa da u tu pricu npr. ubacis ADO tehnologiju.... Najlakse Access...
Pozzz....
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.180.EUnet.yu.



+1 Profil

icon Re: Imam jedan v e l i k i problem (database)31.01.2006. u 06:48 - pre 221 meseci
Citat:
Ja cekam da izadje Firebird 2 i prelazim na njega.


ima da se nacekas :)
 
Odgovor na temu

mikia
Miki Avramovic
Beograd

Član broj: 97886
Poruke: 11
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Imam jedan v e l i k i problem (database)11.06.2006. u 21:18 - pre 216 meseci
Slobodno odmah predji na Firebird. Zasto cekati 2.0?

Dok se pojavi 2.0, taman ces savladati bazu i prelezati "decije bolesti" na aktuelnoj verziji.
Miki Avramovic
 
Odgovor na temu

bizzy86
Novi Sad

Član broj: 94548
Poruke: 133
*.ns.ac.yu.



+3 Profil

icon Re: Imam jedan v e l i k i problem (database)28.06.2006. u 20:39 - pre 216 meseci
Instaliras na ciljnom racunaru BdeInst.dll (nalazi se u bdeinst.cab fajlu u common files) komandom regsvr BDEInst.dll ili nadji na netu minireg.exe koji radi intalaciju dll-ova (ako ti je lakse tako) kome kao parametar navedes ime dll fajla. Zatim prekopiraj idapi.cfg i idapi32.cfg i alikacija je spremna. Naravno idapi uzimas iz svog common dir-a i aplikacija mora da se instalira u isti dr u koji je i kod tebe. Pravljenje alijasa preko setupa mi nikad nije bilo jasno. :)
Slazem se da je ovaj engine zastareo ali je po meni najlaksi za one koji pocinju da programiraju...
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Imam jedan v e l i k i problem (database)

[ Pregleda: 4134 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.