Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HOW TO speed up, optimize, tweak, ... freebsd !

[es] :: BSD :: HOW TO speed up, optimize, tweak, ... freebsd !

[ Pregleda: 5534 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.beg.sezampro.yu



+13 Profil

icon HOW TO speed up, optimize, tweak, ... freebsd !30.10.2002. u 22:01 - pre 260 meseci
Ne, ovo nije howto , nego pitanje ! Verujem da ima dokumentacije i slično, ali ne bi bilo loše, ako neko ima iskustva, da objasni kako bi se mogao optimizovati i ubrzati fbsd, odnosno kako da maximalno iskoristim mašinu (p3, 256mb, 20gb etc.). Kad ovo pitam, mislim na optimizaciju kernela (mrzi me da bistrim ceo LINT, a i trebaju mi proverena iskustva), diska, ... , i KDE-a (ako to može, jer dosta često puca), ustvari sve što se može ubrzati, a da ostane stabilnost.

poz.
 
Odgovor na temu

papak

Član broj: 2139
Poruke: 61
*.ri.ri.cox.net



Profil

icon Re: HOW TO speed up, optimize, tweak, ... freebsd !01.11.2002. u 17:01 - pre 260 meseci
Ako hoces tunirati kernel, moras znati koji tocno hw imas i te drivere kompalirati. Ako nesto dodas promijenis, moras ponovo kreirati novi kernel ili dinamicki loadati driver.
Znaci opet zavrsis na LINT, jer mi ne znamo tocno koji hw imas. Isto ne znamo sto sve zelis/moras kosristiti.
Drugo imas man stranicu o tuning. Procitaj, to ce ti pomoci dosta.
I na kraju imas
/boot/kernel.conf
/boot/loader.conf
/etc/default/rc.conf i /etc/rc.conf

To su isto fileovi koje moras podesiti, a zatim mozes podesavati i ostale fileove u /etc.

Moras prvo sam znati sto hoces, pa onda to napraviti. ;-)

--br

papak
 
Odgovor na temu

nazgul

Član broj: 4744
Poruke: 8
*.verat.net

Jabber: nazgul@elitesecurity.org
ICQ: 31597505
Sajt: www.bsd.org.yu/~psy_eye


Profil

icon Re: HOW TO speed up, optimize, tweak, ... freebsd !02.11.2002. u 22:52 - pre 260 meseci
Pa znas kako, najbolje je poceti od pocetka, od same instalacije fbsd-a. CItanje ti ne gine, pa ni detaljnije cesljanje LINT-a. U principu ako vec poznajes hw na masini and/or pokupis sve nepotrebne informacije o istom, izdvojis potrebno iz LINT-a i vec si zavrsio dobar deo posla :)
U man stranici '7 tuning' mozes naci dosta korisnih informacija, zatim u handbook-u isto tako, postoji sekcija pod nazivom '6 Configuration and tuning' gde mozda mozes naci jos zanimljivih informacija.

To je to, otprilike.... happy tuning :)
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.beg.sezampro.yu



+13 Profil

icon Re: HOW TO speed up, optimize, tweak, ... freebsd !03.11.2002. u 16:33 - pre 260 meseci
Ma, kernel sam odmah posle instalacije optimizovao za moj hardware, nego sam mislio na ozbiljnija tvikovanja, ali očigledno se niko ovde nije pozabavio time, ne gine mi bistrenje dokumentacija, tnx anyway ...

p.s. nazgul-e, dobra ti ona teorija ;-)
 
Odgovor na temu

papak

Član broj: 2139
Poruke: 61
*.ri.ri.cox.net



Profil

icon Re: HOW TO speed up, optimize, tweak, ... freebsd !07.11.2002. u 14:57 - pre 260 meseci
A za sto hoces optimizirati svoj comp? Server, radna stanica za grafiku, development, sto?
Kada ides optimizirati sistem, optimiziras za neku namjenu!

Preopcenito ti je pitanje, konkretiziraj malo pitanje

papak
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.beg.sezampro.yu



+13 Profil

icon Re: HOW TO speed up, optimize, tweak, ... freebsd !07.11.2002. u 18:22 - pre 260 meseci
U edukativne svrhe ;) Desktop mašina ...
 
Odgovor na temu

papak

Član broj: 2139
Poruke: 61
*.ri.ri.cox.net



Profil

icon Re: HOW TO speed up, optimize, tweak, ... freebsd !12.11.2002. u 16:53 - pre 260 meseci
Edukativne svrhe.
Vrlo sirok pojam, ali recimo zelis koristiti kao development platformu:
treba ti brzo kompajliranje i dobro debugiranje.

Pod jedan ostavi sto vise prazno RAM (minimum potrebnih servisa i sto lakse aplikacije za development, npr emacs je vrlo zgodna IDE platforma, a usput ga mozes koristiti kao email, news, irc itd aplikaciju).
Ne znam puno o KDE (koristim FVWM), ali minimalna konfiguracije WM je pozeljna (ne zelis swapanje za vrijeme kopajliranja). Znaci wallpapers, puno virtualnih desktops itd nije bas pozeljno, u principu sve sto zauzima memoriju, a nije vezano uz direktan rad, nije pozeljno.

Drugo
man gcc (ili vec koji kompajler koristis), imas jako puno o optimizaciji kompajliranja (nije tweak OS-a, ali ti moze pomoci u razumijevanju procesa).

Ako si vec prosao kroz LINT i izbildao vlastiti kernel, procitao man tuning, dalje bi mogao sam, pa ako negdje zapnes, pitas.

--br

papak
 
Odgovor na temu

[es] :: BSD :: HOW TO speed up, optimize, tweak, ... freebsd !

[ Pregleda: 5534 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.