Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267020 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tgif
profesor engleskog jezika u osnovnoj
školi

Član broj: 214710
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu18.03.2011. u 08:52 - pre 159 meseci
Citat:
Dva pitanja za kolege koje su položile pedagogiju:
Posle koliko vremena su poslali obaveštenje na skolu da ste položili pedagogiju? Da li ga šalju zajedno sa pozivom za drugi deo ispita ili to nema veze jedno sa drugim?

Molim kolege koje su polagale čas engleskog jezika u osnovnoj školi da mi pošalju svoje pripreme na mail: [email protected].

Hvala unapred!


Ne volim sebe da citiram :-/, ali ...
Da li neko može da mi odgovori na ova pitanja i/ili pošalje pripremu na gore navedeni mail?

Zahvaljujem!
 
Odgovor na temu

marijakoman
prof. engleskog jezika,osnovna skola

Član broj: 243395
Poruke: 2
178.222.140.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.03.2011. u 16:23 - pre 159 meseci
Je l neko polagao pedagogiju kod Lidije, kakva je ona i kako pita?
 
Odgovor na temu

lidija loncar
nastavnik biologije,osnovna skola

Član broj: 281858
Poruke: 9
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.03.2011. u 21:24 - pre 159 meseci
Mene su zvali da polazem 20. januara a porodila sam se 3.decembra. Zvala sam ministarstvo na tel 0113631821 i pitala mogu li da odlozim, rekli su bez problema jedino skola treba da posalje zvanican dopis da sam na porodiljskom. Mogu se ponovo prijaviti posle porodiljskog ili i pre ako zelim.
 
Odgovor na temu

lidija loncar
nastavnik biologije,osnovna skola

Član broj: 281858
Poruke: 9
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.03.2011. u 21:38 - pre 159 meseci
Helija a jel moze i meni jedna priprema, kad je vec toliko hvale.... na [email protected]. Da imam bar neki orijentir.
 
Odgovor na temu

bombix
prof. biologije
Beograd

Član broj: 260956
Poruke: 6
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.03.2011. u 22:41 - pre 159 meseci
Ima li biologa koji mogu da podele sa nama svoje iskustvo sa casa?
 
Odgovor na temu

mmilica81
milica milic
beograd

Član broj: 149163
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.03.2011. u 06:27 - pre 159 meseci
Može li ta helija-priprema da se okači negde na net ili ovde kao prilog uz poruku, pa da se ne dobacujemo mailovima
it plavusa!?
 
Odgovor na temu

dacacaus
PROF.RAZ.NASTAVE

Član broj: 158487
Poruke: 28
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.03.2011. u 08:06 - pre 159 meseci
i ja sam za to da se okaci priprema :)
 
Odgovor na temu

Minja1976
nastavnica,biologija

Član broj: 271085
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.03.2011. u 08:26 - pre 159 meseci
Pa evo i ja da zamolim kolege koji imaju dobre pripreme da ih okace, hvala svima!
 
Odgovor na temu

rosans
Jelena Rosić Nemet
profesor engleskog jezika
Novi Sad

Član broj: 280669
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.03.2011. u 20:34 - pre 159 meseci

Pedagogija, 19.03. 13.00

Ispitivač Lidija Radulović. Sve što sam ovde pročitala o njoj je tačno - prijatna, nasmejana (iako je od 9 ispitivala kandidate, u 16.00 se smejala i imala energije za sve nas), profesionalna, pedagog. Ako ste učili i pritom razumeli to što ste naučili, nemate čega da se plašite. Ulaze po četvoro, svi po jedno pitanje i onda svi odgovaraju na sva četiri - ili dodaju ono što 'odgovarač' nije rekao ili ih pita nešto što ima veze s pitanjem. Moje pitanje je bilo funkcije ocenjivanja, bilo je tu još nastavne metode, škola i okruženje, uloge nastavnika. Potrebno je znati suštinu.

Veliki pozdrav za Jelenu Petrović iz Valjeva koja je danas bila moj spasilac.
Pozz svima sa sajta koji su svoja iskustva podelili s nama i tako nam smanjili tremu na tremicu.
Ćeraćemo se još (mislim, sad za nas počinje razmena priprema za čas).
P.S. ne mogu ja postavljati na forum pripreme koje sam dobijala na mejl. Nimije pošteno nekako.
Moj mejl je [email protected] pa izvolte, a ja ću poslati sve što imam.
Jabadabadu!
 
Odgovor na temu

lidija krusevac
Lidija Gvozdenovic
profesor hemije,Hemijsko-tehnoloska
skola
Krusevac

Član broj: 256003
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: ispit za licencu


Profil

icon Re: Ispit za licencu19.03.2011. u 21:14 - pre 159 meseci
Polozila sam ispit za licencu 17.-tog u cetvrtak. Hemicar sam po struci. Cas sam drzala u Medicinskoj skoli u Zemunu. U komisiji mi je bila Mira Segedinac=metodicar u nastavi iz NS. Bila je neka zena iz Ministarstva i prof hemije Valentina. Cinilo mi se da cas necu proci. Mira mi je upadala u rec i potpuno promenila moj tempo.Vrlo je navalentna, treba joj se usprotiviti jer u suprotnom pokazujete da niste dorasli pozivu. Obnavljanje skoro da nisam ni imala, tj. nisam stigla.To joj uopste nije bilo vazno. Imala sam Power Point prezentaciju sto mozda i nije najbolje. Tabla mi je sluzila da napisem naslov, neku podelu i da odradimo rac zadatak. Zamerka je bila da ne mozemo ocekivati od djaka da nesto nauce, a da pri tome mi to ne ispisemo na tabli.
Trebamo im pokazati primerom. Verovatno je u pravu.
Nisam izvodila ni jedan ogled,zamerka. Prezentacija je sadrzala i fotografije lab ogleda koje sam izvela u skolskoj laboratoriji.Nije je zadovoljilo.
Skola nema bas nista od posudja i hemikalija. Djaci su bili divni i saosecali samnom. Culo se-" kakva smaracica"...
Drugi deo je bio mnogo laksi. U Ministarstvu bas ima divnih i prijatnih ljudi. Pedagoska situacija moze da se bira. G-dje su bile strucne i izuzetno prijatne. Sto se tice Zakona imala sam Organe ustanove i ulogu pripravnika-uopsteno. Ispitivac je bila jedna mlada zena.
Ostalima puno srece, ali verujte da nije lako, imala sam ogromnu tremu.

lidija
 
Odgovor na temu

lidija krusevac
Lidija Gvozdenovic
profesor hemije,Hemijsko-tehnoloska
skola
Krusevac

Član broj: 256003
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: ispit za licencu


Profil

icon Re: Ispit za licencu19.03.2011. u 21:18 - pre 159 meseci
Nastavna jedinica stize dan pre polaganja u skolu, javlja ti sekretar skole, bar u mom slucaju. Probaj da saznas od predmetnog nastavnika, pomocnika direktora, pa i samog direktora, svi oni znaju i obicno izadju u susret.
lidija
 
Odgovor na temu

jelenaivetic
jelena ivetic
predajem sve :)
cuprija

Član broj: 281695
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu19.03.2011. u 22:21 - pre 159 meseci
Ja nisam dozvolila da imam tremu,pogotovo sto sam Psihologiju spremala.Ispitivac prof.Vera Rajovic,sta god napisala o njoj ,malo je.U najmanju ruku,DIVNA JE.
Cast mi je bila sa njom i progovoriti,najiskrenije.
Ispitivanje je vodjeno znanjem grupe,pre nas grupa od po cetvoro clanova nije znala elementarne stvari a ipak je prosla,to pricam za sve vas koji ne ucite detaljno ili ne ucite uopste :)
Moja grupa je bila malo jaca i ja sam konkretno dobila pitanja:Pol,uzrast i ucenje i Emocije.Na konceptu sam napisala najosnovnije stvari u vezi tih tema ,ali me profesorka nije pitala nista od toga,nego me je pitala da povezem praksu i teoriju,i rekla posle toga;'da su pitanja a mene bila na malo visem nivou'
Slazem se sa tim,moj opsti utisak je da se profesorka Vera prilagodjava grupi,mada je i u nasoj grupi bila koleginica koju je trema blokirala ali je IPAK prosla :)
Sve u svemu,DIVAN DAN,neka Vam bude cast,i da se ne brukate,procitajte bar nesto :).moze da se prodje i sa jednom noci citanja,ali nema smisla,tema je i vise nego interesantna....POZDRAV,javite se svi kome trebaneki odgovor....SRECNO


 
Odgovor na temu

jelenaivetic
jelena ivetic
predajem sve :)
cuprija

Član broj: 281695
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu19.03.2011. u 22:24 - pre 159 meseci
Ja nisam dozvolila da imam tremu,pogotovo sto sam Psihologiju spremala.Ispitivac prof.Vera Rajovic,sta god napisala o njoj ,malo je.U najmanju ruku,DIVNA JE.
Cast mi je bila sa njom i progovoriti,najiskrenije.
Ispitivanje je vodjeno znanjem grupe,pre nas grupa od po cetvoro clanova nije znala elementarne stvari a ipak je prosla,to pricam za sve vas koji ne ucite detaljno ili ne ucite uopste :)
Moja grupa je bila malo jaca i ja sam konkretno dobila pitanja:Pol,uzrast i ucenje i Emocije.Na konceptu sam napisala najosnovnije stvari u vezi tih tema ,ali me profesorka nije pitala nista od toga,nego me je pitala da povezem praksu i teoriju,i rekla posle toga;'da su pitanja a mene bila na malo visem nivou'
Slazem se sa tim,moj opsti utisak je da se profesorka Vera prilagodjava grupi,mada je i u nasoj grupi bila koleginica koju je trema blokirala ali je IPAK prosla :)
Sve u svemu,DIVAN DAN,neka Vam bude cast,i da se ne brukate,procitajte bar nesto :).moze da se prodje i sa jednom noci citanja,ali nema smisla,tema je i vise nego interesantna....POZDRAV,javite se svi kome trebaneki odgovor....SRECNO


 
Odgovor na temu

jelenaivetic
jelena ivetic
predajem sve :)
cuprija

Član broj: 281695
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu19.03.2011. u 22:25 - pre 159 meseci
Ja nisam dozvolila da imam tremu,pogotovo sto sam Psihologiju spremala.Ispitivac prof.Vera Rajovic,sta god napisala o njoj ,malo je.U najmanju ruku,DIVNA JE.
Cast mi je bila sa njom i progovoriti,najiskrenije.
Ispitivanje je vodjeno znanjem grupe,pre nas grupa od po cetvoro clanova nije znala elementarne stvari a ipak je prosla,to pricam za sve vas koji ne ucite detaljno ili ne ucite uopste
Moja grupa je bila malo jaca i ja sam konkretno dobila pitanja:Pol,uzrast i ucenje i Emocije.Na konceptu sam napisala najosnovnije stvari u vezi tih tema ,ali me profesorka nije pitala nista od toga,nego me je pitala da povezem praksu i teoriju,i rekla posle toga;'da su pitanja a mene bila na malo visem nivou'
Slazem se sa tim,moj opsti utisak je da se profesorka Vera prilagodjava grupi,mada je i u nasoj grupi bila koleginica koju je trema blokirala ali je IPAK prosla
Sve u svemu,DIVAN DAN,neka Vam bude cast,i da se ne brukate,procitajte bar nesto .moze da se prodje i sa jednom noci citanja,ali nema smisla,tema je i vise nego interesantna....POZDRAV,javite se svi kome treba neki odgovor....SRECNO


 
Odgovor na temu

josnelicencirana
prof likovne kulture

Član broj: 280711
Poruke: 10
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.03.2011. u 07:10 - pre 159 meseci
Evo i ja da dodam koju :)
Za razliku od kolega koji su juce odgovarali ili kod Vere ili kod Lidije, ja sam kod obe odgovarala. Profesorke zrace pozitivnom energijom i sve sto je o njima receno je istina! Prof. Lidija vas cak, ponudi i bombonama, kad udjete :)
Ono sto je rosans napisala za Lidiju sve stoji i ne bih nista dodala.

E sad, na psihologiji su samnom odgovarale koleginice koje su pale na prethodnoj proveri i verujte mi da se divim profesorki Veri kako je jednu od njih pustila! Mozda bas zato sto je dosla na popravni ili ...
Naucite bar osnovne stvari!!! Kod Vere se izvlace dva pitanja, a eto, ja sam odgovarala samo jedno, obzirom da su koleginice, uz svo postovanje, imale malo znanja pa se profesorka bavila vise njima.
Sve u svemu, izvlacite pitanja, pisete koncept, a potom razgovarate sa ispitivacem. Nije tesko i nema mesta tremi, ako ste se spremili!!! Na kraju krajeva, ipak mi predstavljamo neku elitu u ovom drustvu i ako zaista niste u stanju da se spremite za ovu proveru, onda ...
Moje licno misljenje je da ovakav vid ucenja nije dostojan nasih godina, iskustava i diploma i da je to trebalo sve organizovati na drugaciji nacin, ali sta je tu je.


 
Odgovor na temu

marta.v
marta bebic

Član broj: 281947
Poruke: 4
178.222.42.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.03.2011. u 09:14 - pre 159 meseci
Ljudi polazem ispit za samo deset dana , kasno sam saznala :((((
Ja predajem engleski i zanima me kako izgleda ispit iz pedagogije ?/ drugarica mi je dala neku skriptu da li je to dooljno da se prodje???
Skripta se sastoji iz nekoliko delova , pedagogija,didaktika,pedagoske situacije.
Pomazite !!!! :)))
 
Odgovor na temu

angie II
nastavnik engleskog jezika, OŠ, Beograd

Član broj: 270676
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.03.2011. u 10:01 - pre 159 meseci
Marta.v,
za prvi deo ispita nisu ti potrebne pedagoške situacije, one su potrebne za drugi deo, zajedno sa zakonom i časom koji polažeš u nekoj školi. Za ispit iz pedagogije dovoljna je knjiga Pedagogija, Trnavac, Đorđević, verovatno je i ta tvoja skripta rađena po njoj, ali ne znam koliko je dobra.Ja ti peporučujem da ipak nabaviš knjigu i makar da uporediš.
 
Odgovor na temu

jelenaivetic
jelena ivetic
predajem sve :)
cuprija

Član broj: 281695
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.03.2011. u 10:19 - pre 159 meseci
Nemojte panika da vas hvata,ja sam imala dve nedelje za Psihologiju,ali je nedelju dana sasvim dovoljno da se upoznate sa materijom,da razumete ono sto ste procitali,profesorka Vera ne trazi puko nabrajanje svih podela.odjavljujem se do poziva za zakone i cas :)...PUNO SRECE,uzivajte
 
Odgovor na temu

Helija
Jelena Stojkovic
prof matem i inform
Beograd

Član broj: 278540
Poruke: 14
212.200.65.*



+7 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.03.2011. u 16:07 - pre 159 meseci
Sto se mene tice okacite moju pripremu.
A htela sam da vam svima kazem da najbolje pripreme mozete da nadjete na http://www.kreativnaskola.rs i obavezno pogledajte Od gena do eugenike
 
Odgovor na temu

branka 72
nastavnik hemije

Član broj: 260134
Poruke: 22
178.222.28.*



+3 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.03.2011. u 23:40 - pre 159 meseci
Pozdrav za Lidiju.
Mozes li mi reci koja je nastavna jedinica, koji razred i mozes li mi proslediti pripremu.
Moja adresa je [email protected]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267020 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.