Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267124 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miljna4
profesor francuskog

Član broj: 261616
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu12.10.2010. u 23:36 - pre 164 meseci
Pitanje za Teacherku Iku kada su je pozvali i za kada?Sta polaze jrakic 81 sta poaze 23.10?Zar ne vazi da moraju da te pozovu 2 nedelje pre polaganja po zakonu?
 
Odgovor na temu

DeMonika

Član broj: 266530
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu13.10.2010. u 10:50 - pre 164 meseci
Stef12345, imaš PP ;-)
 
Odgovor na temu

Teacherka Ika
prof.engleskog jezika

Član broj: 250860
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu13.10.2010. u 11:08 - pre 164 meseci
Hvala micaancica na pitanjima. Za miljana 4, poziv mi je stigao u petak, 8.10. za sub.23.10. Dakle ala su ga natempirali, svaka im cast.
Ikica
 
Odgovor na temu

jrakic81
Jelena Rakic
prof engleskog jezika, OS
Kragujevac

Član broj: 255626
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu13.10.2010. u 14:28 - pre 164 meseci
Ja polazem pedagogiju. I ja sam se nadala da ce stici dve nedelje ranije, ali mi je stigao u ponedeljak 11.10.
 
Odgovor na temu

miljna4
profesor francuskog

Član broj: 261616
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu13.10.2010. u 14:45 - pre 164 meseci
Za jrakic81,da nije to stiglo na vreme a da su iz tvoje skole zakasnili sa obavestenjem?Znam da su po zakonu duzni da obaveste 2 nedelje ranije.
Da li ima ovde francuza koje su vec zvali?
I da li poziv ide po predmetima tj.kada sakupe dovoljan broj kandidata ili to nema nikakve veze?Cini mi se da se ovde na sajtu javljaju vecinom kolege koje predaju iste predmete.
 
Odgovor na temu

kornelijeki
Nastavnik engleskog jezika (I - IV
razred)
Kikinda

Član broj: 236795
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu13.10.2010. u 14:54 - pre 164 meseci
evo i mojih iskustava sa polaganja, mozda ce nekom biti od koristi

kao nastavnik engleskog sa polozenim B2 testom, polagala sam u 3. razredu. U komisiji su bile prosvetna savetnica, po struci pedagog i profesorica metodike sa anglistike, ne znam imena, izvinjavam se. obe su bile zaista zaista ok i pomogle da malo spustimo nervozu pre casa.

na casu je potrebno sto vise animirati decu, cene da imate i slusanje i pisanje i citanje i razgovor i da je to u pripremi jasno naglaseno. vole razlicita sredstva, listice, fles kartice, manje da se pise po tabli, a vise nekih postera ili slika, zavisi od vase teme. priprema je bila na srpskom, tu nisu nista rekle ni jednoj od kandidatkinja. sto vise koristiti engleski na casu, bez obzira sto su mala deca. cini mi se da ne gledaju mnogo one ciljeve i zadatke u uvodu pripreme, videla sam da su na mojoj pripremi pratili tok casa i markirale ono sto su mislile da je ok.
naravno, ovo je moje iskustvo, sa ovom komisijom.

od nas 5, jedna devojka je pala. problem je bio sto nije uspela da nabavi novo izdanje Happy Street-a, jer se jos uvek i staro koristi, a devojka radi u nekom selu i bas je izdaleka dosla. i moram da kazem da je vrlo nefer i nekorektno od ljudi koji su iz udaljenih sela ocekivati da za 20h pronadju bas te udzbenike, napisu pripremu i budu u pola 8 u datoj skoli. da li oni u ministarstvu racunaju na to da uglavnom svi zovu skolu u kojoj polazu ili ne, ne znam, ali moj savet je svima da obavezno zovete i nadjete nastavnika koji predaje odeljenju, to vam je od najvece vaznosti.

zakoni i situacije su bile vrlo lagane. propise je pitala jedna plava zena u ministarstvu, bila sa puno razumevanja, pomagala nas i podrzavala, a situacije opet ne znam ime, ali profesor je u pitanju. postavio je svima i neko podpitanje, ali je sve u svemu bilo veoma korektno.

spremite se da izdrzite ceo dan, neka guarana ili nesto u ovoj situaciji, nije naodmet.
srecno svima koji polazu, vidim sad i ja da nije bilo vredno onolikog nerviranja, ali kapiram da vam to, kao ni meni, niko ne moze objasniti.
 
Odgovor na temu

kaccka
Osnovna skola

Član broj: 270544
Poruke: 2
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu13.10.2010. u 18:16 - pre 164 meseci
I ja sam dobila poziv u ponedeljak za 23. Neko je napisao da se raspitao u Ministarstvu i da je saznao da ispituje profesorica Marina. Interesuje me da li ce biti jos ispitivaca, pa kome zapadnemo, ili samo ona pita taj dan? Ako je neko polagao kod nje, prenesite nam iskustva. Ja sam tek pocela da ucim kad sam dobila poziv. Ima li nade za mene?
 
Odgovor na temu

Christabel
profesor engleskog jezika, osnovna skola

Član broj: 251758
Poruke: 31
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu13.10.2010. u 20:51 - pre 164 meseci
Cestitam svima na licencama. zamolila bih koleginicu Englez11 (kao i ostale koji su skoro polagali cas iz engleskog u visoj smeni u osnovnoj) da mi posalje svoju pripremu na [email protected], ako to nije problem.
Mene nisu jos zvali na pedagogiju a do sada sam uspela samo da procitam knjigu da vidim o cemu se radi. Nisam jos ucila nista ali moracu da zapnem, da me ne iznenadi poziv a ja totalno nespremna!
 
Odgovor na temu

novatorta
profesor
Kragujevac

Član broj: 237168
Poruke: 41
..d.212.200.171.107.netpro.rs.



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu14.10.2010. u 13:26 - pre 164 meseci
Stigao mi je poziv za polaganje pedagogije za 30.10. Ima li jos nekoga ko tada polaze?
 
Odgovor na temu

miljna4
profesor francuskog

Član broj: 261616
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu14.10.2010. u 13:44 - pre 164 meseci
Za novatorta,kada ti je stigao poziv i sta predajes?Interesuje me da li pozivi imaju veze sa predmetom koji predajemo a malo su me uplasile kolege na sajtu koje su pozvali samo 12 dana ranije.Kada su te prijavili iz skole?
 
Odgovor na temu

novatorta
profesor
Kragujevac

Član broj: 237168
Poruke: 41
..d.212.200.171.107.netpro.rs.



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu14.10.2010. u 14:44 - pre 164 meseci
Poziv je stigao danas, predajem engleski, a prijavljena sam vise ni Bog ne zna koliko dugo .. :) Cini mi se septembra 2007. U mom slucaju nije bilo nikakve dopune dokumentacije, makar mi nije poznato da ju je bilo.
 
Odgovor na temu

suki.t
Suzana Tasic
nastavnik informatike,os Sveti Sava
Pirot, Srbija

Član broj: 251907
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu14.10.2010. u 14:56 - pre 164 meseci
Drage kolege informatičari!

Stigao je i taj dan. Dobila sam poziv za odbranu časa, polaganje zakona i pedagoških situacija.
Polažem u OŠ "Mihailo Petrović Alas", 28.10.2010.

Kolege ako ste u istom sosu, javite se preko foruma ili na e-mail [email protected]. Zajedno je mnogo lakše!

Pozdrav svim forumašima!
ST
 
Odgovor na temu

Eevana
profesor engleskog, ekonomska skola
Pancevo
Pancevo

Član broj: 270235
Poruke: 10
*.dynamic.panet.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu14.10.2010. u 18:07 - pre 164 meseci
Cestitke svima koji su licencirani! Ako nije problem,prosledite pripremu za cas i zakone na [email protected] please!!! Btw, zna li neko kakva je ta g-djaMarina kod koje se polaze pedagogija 23.10.?

Hvala unapred!!!
 
Odgovor na temu

vecna pripravnica
nastavnik srpskog jezika i knjizevnosti,
srednja skola
Beograd

Član broj: 270614
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu14.10.2010. u 19:55 - pre 164 meseci
Takodje sam tek u ponedeljak dobila poziv za pedagogiju 23.10. i pocela sam da ucim, ali mi jako traljavo ide. Ko je sad ta Marina? Znam za Oljacu i Grandica. Da li je neko vec polagao kod Marine?
 
Odgovor na temu

Christabel
profesor engleskog jezika, osnovna skola

Član broj: 251758
Poruke: 31
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu14.10.2010. u 21:12 - pre 164 meseci
Dve moje koleginice (obe predaju engleski u osnovnoj) polagale su proletos pedagogiju kod Marine. Cula sam samo da je korektna zena, postavila im je bila tri pitanja pa onda jos par pitanja koja su povezana sa tim prvim. Mislim da su mi rekle da je po troje ulazilo u kancelariju i da se vodila vise diskusija o svim tim pitanjima. Naravno, knjiga mora da se zna, ali je dobro povezati to sto pise u knjizi sa onim sto nam se desava u praksi.
 
Odgovor na temu

englez11
prof.engl.jezika

Član broj: 238676
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu14.10.2010. u 22:40 - pre 164 meseci
za Christabel:
mogu da ti posaljem obrazac pripreme, ne verujem da ce ti koristiti ono sto je napisano, nemamo sigurno istu nastavnu jedinicu. nemoj se potresati oko toga, moja je bila na srpskom, samo su pratile tok casa, da li je cas dobro isplaniran, a ono gore mi se cini da nisu ni pogledale. ali priprema sutra, sad nisam za svojim racunarom, pa ne mogu da posaljem.
 
Odgovor na temu

Sellena78
prof.engleskog,OŠ

Član broj: 252953
Poruke: 22
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu14.10.2010. u 22:40 - pre 164 meseci
O,hvala Bogu,konačno da bar neku informaciju o Marini dobijemo.Zna li jos neko nesto?Ko je zvao Ministarstvo?Jesu rekli samo Marina ili i jos neki prof?
 
Odgovor na temu

soulseekns
n. engleskog jezika, srednja skola

Član broj: 256799
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu14.10.2010. u 22:48 - pre 164 meseci
Ja sam u februaru polagala kod nje. Imala pitanja Odnos vaspitanja i obrazovanja (to pitanje se nigde ne pominje ali se moze izvuci sustina iz onog sto ste ucili) i Metoda rada na tekstu. U kancelariji budu 3 kandidata tako da se koncept pise dok dvoje odgovara. Vremena ima dovoljno mada je moje odgovaranje trajalo nekih 3-4 minute (nisam osoba koja se nesto mnogo rasprica tako da sam joj samo procitala ono sto sam napisala na konceptu).
 
Odgovor na temu

vecna pripravnica
nastavnik srpskog jezika i knjizevnosti,
srednja skola
Beograd

Član broj: 270614
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu15.10.2010. u 08:53 - pre 164 meseci
Nesto mi nije jasno. Svi koji su iz moje skole polagali kazu da treba da se uci samo didaktika (od 5. glave), pa ni to ne sve, a vidim da se ovde spominju pitanja i iz prvog dela knjige. Dakle, potrebno je nauciti celu knjigu?! A meni je i didaktika preko glave!
Druga stvar, za slucaj da ispituje Oljaca, koja poglavlja iz njene knjige o self konceptu treba procitati?
Hvala unapred na informacijama.
 
Odgovor na temu

soulseekns
n. engleskog jezika, srednja skola

Član broj: 256799
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu15.10.2010. u 09:13 - pre 164 meseci
Koliko ja znam treba cela knjiga mada sam ja ucila iz prirucnika a iz knjige sam samo dopunjavala ono sto nije bilo u prirucniku, a Oljaca nije u komisijama vec jedno 2 godine koliko sam ja shvatila.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267124 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.