Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti

[es] :: Izdavaštvo :: Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 73864 | Odgovora: 146 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

E-lite

Član broj: 119369
Poruke: 6
212.62.51.*



Profil

icon Re: Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti30.10.2006. u 20:31 - pre 212 meseci
Pozdrav svima,
za pocetak kratak opis..

iskustvo na masinama - Vutek ( 2360,3360) , Scitex ( GrandJet C3-S5,XL Jet Premium 3-5m) , Durst rho ... HP5000...Nur...
ripovi - ColorBurst,Onyx,PhotoPrint...

Sto se tice poslednje teme vezane za ripove moram podrzati velikog maga digitalne stampe(Aquasco),i reci da je ColorBurst veoma dobar RIP,ali isto moram reci da je i Onyx veoma kvalitetan RIP(doduse sa nekim nelogicnim resenjima).
Ali definitivno ukoliko tezite kvalitetnoj stampi,koristite vise razlicitih tipova masina,vremena imate veoma malo,onda je koriscenje jednog RIP-a najbolje resenje.To (kvalitetno)resenje za sad izgleda nudi samo jedna varijanta svetski priznatog RIP-a a to je Caldera.
Cirka 10.000€ rece Aquasco, i utece...

No,da li neko od prisutnih ima neki komentar na Mimaki JV5.Mozda neki savet od vlasnika JV3?!
U svakom slucaju svaki komentar dobrodosao!

P.S. Potrebni ozbiljni operateri za ozbiljan rad,kontakt preko PP.


Pozdrav Aquasco,os na pivo...
 
Odgovor na temu

UltraZvuk
Igor Vorgić
Zrenjanin

Član broj: 100716
Poruke: 12
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 41884280
Sajt: www.ultra-planet.com


Profil

icon Re: Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti31.10.2006. u 07:15 - pre 212 meseci
>
> __________ NOD32 1.1844 (20061031) Information __________
>
> This message was checked by NOD32 antivirus system.
> http://www.eset.com
>
>
 
Odgovor na temu

Aquasco
Beograd

Član broj: 77728
Poruke: 52
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti02.11.2006. u 07:43 - pre 212 meseci
Pozdrav za E-lite (dragi bivsi kolega :) )

Prihvatam poziv, mada mislim da je hladno za pivo ovih dana...

Sto se tice JV 5, sjajna masina, ali sa jednom bitnom manom - cena otiska (ne postoji refil, za sada, a ako se radi ozbiljniji poslovi, sa kertridzima i njihovom cenom - brz bankrot!)
Isto vazi i za HP 9000s (ex seiko), odlicna masina, velika brzina (nesto sporije od JV5 i rezolucija od "samo" 720 dpi) ali kertridzi (istini za volju od 1000 ml) sa cenom od preko 200E pa pomnozite sa 6 i eto cifre od preko somica za jedno menjanje kertridza!
Trenutno, jedino pametno resenje je JV3, s obzirom na veliki izbor refil sistema i drugih proizvodjaca boja.
Inace, proizvodjaci se ocigledno najvise bave kako da zastite ink sistem (naravno da biste kupovali originalne kertridze i boju) sto se moze videti po najnovijoj generaciji svih manjih solventnih masina (mimaki, HP, Mutoh ...). Coveku ostaje jedino varijanta da se okrene kinezima sa sumnivim kvalitetom i masina i boje, jer tamo ne postoji nikakva zastita i mozete da "trpate" sta god, a to sta ce se dobiti odgovara izvlacenju utorkom uvece...

By the way, drago mi je da se na forum ukljucuje sve vise pravih profesionalaca (kao bivsi koleza E-lite), i mislim da kada se stvori neki veci broj ozbiljnih i stalnih clanova da ce ovo liciti na svetski ozbiljnije forume tipa Big Picture, Sign freak i slicno!

Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

E-lite

Član broj: 119369
Poruke: 6
212.62.51.*



Profil

icon Re: Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti03.11.2006. u 21:47 - pre 212 meseci
Slazem se za cenu,ali kad pogledas sta se nudi na trzistu i nemas neki izbor,prvenstveno mislim na odnos brzina-kvalitet.
Uostalom obecanje domacih distributera za JV5 je da ce refil biti na prolece.
Cena koju sad oni projektuju za 1m2 je 3€,sto i nije lose ako hoces da koristis printer za neke finije stvari.
Uvek se nadju ljudi koji hoce da plate kvalitet,a na njemu je evidentan.
Evo i jedna informacija za sve koji imaju neke merne uredjaje za pravljenje ICC profila,6 nov. u BGD stize lik iz Gretaga u organizaciji DC grafickog centra, i svi zainteresovani mogu da se jave njima da se dogovore radi nekog servisa,[email protected]....

Ajde momci sa iskustvom na Mimakiju,potrebni su saveti,ukljucite se!!!!!

Pozdrav svima...
 
Odgovor na temu

avantis

Član broj: 17321
Poruke: 6
*.panet.co.yu.



Profil

icon Re: Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti09.11.2006. u 01:32 - pre 212 meseci
Ja se taman zagrejao za jednog Rockhoppera I, kad - pljuvačina.
Ono što mene interesuje jeste - da li je neko radio na ovom printeru, dakle ima li iskustva iz prve ruke? I koje su mu realne mane, sem sporosti? Ja sam, naime, video otiske i izgledaju odlično. Koliko mi je prijatelj koji ga je imao rekao, sa laminacijom je i trajnost prihvatljiva.
I da bude razumljivije, govorim o maloj firmopisačkoj radnji, ograničenom budžetu, ali i realno maloj potražnji za printovima u ovom trenutku. Pritom, koliko vidim, Mutoh je izbacio nova mastila koja, kobajagi, daju i veću trajnost, bolje zasićenje, etc. Dakle, pošto nemam iluzija o brzom bogaćenju i hektarima štampe nedeljno, može li ovaj štampač da zadovolji kvalitetom?

P.S. Uz printer (polovan) ponđen mi je i RIP, sređeni profili i tako dalje. I to sve od čoveka, koji, čini mi se, zaslužuje poverenje.
 
Odgovor na temu

studio10
Bosko Jeremic
Novi Sad

Član broj: 108358
Poruke: 6
212.62.36.*



Profil

icon Re: Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti09.11.2006. u 12:19 - pre 212 meseci
Pozdrav

Takodje posedujem malu firmopisacku radnju sa Encad NovaJet 750 ploterom (water base mastila) i Roland CX24 katerom. Malo je nedostajlao da kupim Rockhopper I ove godine (cena sa popustom za model 60 inch je bila ispod 10.000 eura). Kupio ga je poznanik i ima ga u eksploataciji oko 5 meseci. Otisak je OK (na Oracal vinilu sa Ultra mastilima). Probni otisak 1x1m sam amaterski testirao na alkohol, razredjivac, abrazivna sredstva i dr. Otisak je u dobroj meri otporan osim na nitro razredjivac koji inace rastvara i sam vinil. Ostaje da se ispita trajnost otiska na vremenske uslove, UV zrake i dr.Posto to nije masina za produkciju cena otiska je nesto visa ali i prihvatljiva za manje poslove (obim stampe do 10-20 m2 nedeljno). Ukoliko si i dalje zainteresovan, Mutoh trenutno u ponudi ima model ValueJet, brzi je, mislim i da su glave za stampu drugacije.

Po mom misljenju za male firmopisacke radnje poput moje (i tvoje, pretpostavljam) postoje dva problema:

1. Kupovina pravog solventnog stampaca za moju radnju je neisplativa (cena oko 10.000-13.000 eura pa navise), jer te masine su najisplativije ukoliko svakodnevno rade pa se mogu otplatiti troskovi stampe, mogu se kupiti glave za stampu i dr. Podrska je za neke masine jos uvek nedovoljna kod nas, pa se za delove ceka po nekoliko nedelja.Odnosno snalazi se sam.

2. Kupovina Mutoh eco-solventa npr. rockhopper I ili ValuJet je isplativa samo za manje poslove, gde je cena otiska veca, ali je trajnost manja. Mozda je bolje sacekati neko vreme i videti na raznim forumima kako se masina ponasa u eksploataciji, koja je cena glave za stampu, pumpe, mastila i otiska po m2. Vodi racun i o sirini stampe na ovim masinama.

Najvaznije je da bez obzira na masinu uvek imas u rezervi mastila, pumpu, glavu odnosno glave za stampu, odnosno sve ono sto cesce otkazuje, kako bi mogao prihvatiti i odraditi poslove.

Ukoliko se odlucim za kupovinu ValueJet-a svakako cu ti javiti i razmeniti iskustva. Do tada uradim pripremu, otstampam u nekoj drugoj firmi, montiram grafiku i ako uspem odmah naplatim. U Novom Sadu je trenutno prezasiceno trziste solventnim i UV masinama: 4-5 Mimaki-ja, 2 Vutek-a, 1 Matan, 1 Infiniti, 1 Mutoh Spitfire, tako da se ne isplati kupovati masinu.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao studio10 dana 09.11.2006. u 13:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

avantis

Član broj: 17321
Poruke: 6
*.panet.co.yu.



Profil

icon Re: Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti10.11.2006. u 00:41 - pre 212 meseci
Ne znam, nisam pametan. Po onome što zanam, cena otiska ide još uvek 1:3 do 1:4 u odnosu na repromaterijal. A meni je najbitnije da nikome ne uvaljujem škart, odnosno da ne obećavam postojanost od tri godine ako će otisak trajati šest meseci. I ne bih da probam na živo.
A sledeća opcija je JV 3, i njemu bi sada, sa pojavom novih mašina, pogotovo JV5 trebalo da još padne cena.
Valjda se ne kaže džaba strpljenć-spašen. Mada meni, po svemu što sam do sada iz raznih drugih izvora čuo, Rockhopper izgleda kao pristojno rešenje za moje trenutne potrebe i mogućnosti.
 
Odgovor na temu

EVEREST
Sign Graphic Expert
Beograd

Član broj: 152604
Poruke: 9
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.solventprinters.net


Profil

icon Re: Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti28.07.2007. u 12:44 - pre 203 meseci
Postovani,
EVEREST d.o.o. iz Beograda, Distributer je za Rodin kineske printere..
Prol. SOlidarnosti 16, 011/3132721
www.solventprinters.net
www. rodinjet.com

DRagon
 
Odgovor na temu

UltraZvuk
Igor Vorgić
Zrenjanin

Član broj: 100716
Poruke: 12
195.252.127.*

ICQ: 41884280
Sajt: www.ultra-planet.com


Profil

icon Re: Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti28.08.2007. u 13:47 - pre 202 meseci
Mogu vam reci da vise od godinu dana koristim JV3 sa Prisma (Alphaset) bojama, i imam problem sa popustanjem zute, kada stampa nije lakirana. Tako da prica o trajnosti otiska bez laminacije, 3 godine... ne drzi vodu. Kada presvucem autografiku Clearshield ili Triangle D316 lakom, sve bude savrseno...
Alphaset je sada izmenio hemiju, "Prisma plus"... obecavaju da nece bledeti, ali videcemo.
 
Odgovor na temu

EVEREST
Sign Graphic Expert
Beograd

Član broj: 152604
Poruke: 9
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: www.solventprinters.net


Profil

icon Re: Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti31.08.2007. u 15:03 - pre 202 meseci
ZA Ultra PLanet...
Ako poznajes materiju, znas da je JV3 eco solvent.. znacci.. dzaba od laminacije..nista od 3 godine outdoor..
BTW, Alphaset ne pravi boje nego su najobiciniji tergovci...
www.solventprinters.net
DRagon
 
Odgovor na temu

UltraZvuk
Igor Vorgić
Zrenjanin

Član broj: 100716
Poruke: 12
195.252.127.*

ICQ: 41884280
Sajt: www.ultra-planet.com


Profil

icon Re: Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti31.08.2007. u 15:17 - pre 202 meseci
Naravno da znam da su trgovci... Prisma boje su ko zna sta... a SV folije su Grafitype bile u pocetku a sada su Kina...
Ali su se zastitili jako dobro, jer njihov refil radi tako sto izmene maticnu plocu masine i masina koristi refill iz boca a ne kertridza... a za krek koristi cip koji oni prodaju. Sa bojama u paketu dobijas cip... ako ne kupis boju od njih, nema ni cipa i eto ti zla.
Svestan sam ja da ima boljih i jeftinijih boja na trzistu, ali su svi koji su uzimali te masine u istom problemu.
Licno se nadam da ce nova heemija koju sada prodaju biti bolja...
 
Odgovor na temu

dragandragic

Član broj: 155980
Poruke: 11
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti04.09.2007. u 14:15 - pre 202 meseci
Pozdrav digitalni stampari!
Vidim da se ovde dosta govori o problematici boja za stampu, refil sistemu i ICC profilima.

Dakle, kao prvo stampac:
Kada uzimate solventni stampac ili stampac za tekstil (boja na bazi vode) treba da vodite racuna kod koga uzimate. Cesto se pravi greska u startu(poznatija kao pocetnicka) tipa: ''Ja cu sam da uvezem stampac'' ili ''Uzecu polovan mnogo manje izadje''.
Samo ovlasceni distributeri Vam mogu obezbediti kvalitetnu uslugu. Ima ih nekoliko kod nas, za sledece stampace: Mimaki, DGI, Mutoh, Roland itd.

Drugo, boja za stampu:
Boja za stampu kao sto vidim dobro je obradjena na ovom forumu, ja konkretno koristim Triangle boju za stampu. Zasto? Ova boja u firme gde sam uzeo stampac ide uz refil sitem tako da se smanjuju troskovi stampe derasticno. Mislim da ne bi imao pravu zaradu bez ovog sistema.

Trece, materijal:
Materijal na kome stampate mora da poseduje kvalitet. Nemojte koristiti kineske materijale, verujte dugorocno sigurno gubite. Kineski materijali Vam kvare izgled slike koju stampate. Ovo ne znaci da treba da koristite skupe materijale kao sto su americki. Dakle sredina je zlatna. U mom slucaju kada su u pitanju baneri koristim StarFlex banere koji su iz Juzne Koreje i pokazali su se kao njbolji kada je u pitanju najvazniji pokazatelj cena-kvalitet. Na sajmu u Nemackoj ne mozete da prodjete pored dobrog stampaca a da ne vidite logo Starfleksa kao pokazatelj da se demonstracija stampe izvodi na njegovim banerima.

Cetvrto, ICC profil:
Dakle, ICC profil ne mozete (kvalitetan) sami da napravite, tacnije mozete ali vam treba poseban alat za to, tj. ne isplati se bacenih para. Resenje je vrlo jednostavno. Ko vam je prodao masinu, moze i da vam napravi ICC profil za potreban materijal, naravno ukoliko ste kupili stampac kod pravog distributera. Ima nekoliko firmi koje imaju kvalitetan alat i opremu za pravljenje ICC profila. Npr. Sitotehnika Beograg (www.sitotehnika.co.yu) ce vam uraditi ICC profil za vama potreban materijal i to vrlo kvalitetno, ali ako ste masinu kupili kod njih i ako koristite njihove materijale za stampu, u suprotnom morate da platite tu uslugu. Zakljucak je sledeci: vezite se za distributera masina-materijal-refil sistem-ICC profil i imacete kvalitetan rezultat stampe.

Peto, tehnicka podrska:
Znamo svi da su digitalni stampaci velikog formata skupa stavka recimo od 15-200.000 evra., vama za to treba podrska. Ja sam imao problema sa ovim domenom. Morate da predvidite da danas stampaci vise nemaju vek trajanja kao sto je to bio slucaj kod prvih modela. Zato vama treba distributer da obezbedi rezervnu glavu za stampu, napravi ICC profil, promeni maticnu plocu, obezbedi potreban RIP softver itd. Ako tu resite problem vi ste milioner !
 
Odgovor na temu

UltraZvuk
Igor Vorgić
Zrenjanin

Član broj: 100716
Poruke: 12
195.252.127.*

ICQ: 41884280
Sajt: www.ultra-planet.com


Profil

icon Re: Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti04.09.2007. u 14:29 - pre 202 meseci
Otkrivena topla voda... pozdrav prijatelju.
Slazem se sa tobom dobrim delom, ali ni Sitotehnika nije bas tako idealna kao sto se prodaje. Bar dve firme znam koje su od njih kupile masine pa prilicno kubure.
 
Odgovor na temu

EVEREST
Sign Graphic Expert
Beograd

Član broj: 152604
Poruke: 9
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.solventprinters.net


Profil

icon Re: Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti04.09.2007. u 15:01 - pre 202 meseci
dragidragic....
Ne znam dali su ti platili za ovaj post.. ali ako nisu trazi im odmah..!!! :)
Firma EVEREST inace, saradjuje sa Sitotehnikom veoma dobro.. ali nemojmo favorizovati pojedince..
Istina je da je Triangle OK.. ali u poslednje vreme isporuke nisu iste...
Voleo bih da se jave korisnici masina od svih "distributera", pa da se vidi cija je "podrska" najbolja.
Vidimo se na Grafimi 07. Everest ce predstaviti novi model Rodin 6164x sa 6 glava xaar 128-360+ ..740 DPI.
Thrue solvent.. mozete pogledati na www.rodinjet.com

I nije istina da kineski materijali ne valjaju. Uskoro u EVEREST-u - baneri, one way, mesh sa podlogom, PVC from CHIna. :)
DRagon
 
Odgovor na temu

netman
Neko Nekić
Bgd

Član broj: 14447
Poruke: 341
89.216.214.*



Profil

icon Re: Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti05.09.2007. u 14:02 - pre 202 meseci
Moja iskustva sa Sitotehnikom su blago rečeno očajna. U junu smo imali neki problem sa Mimakijem, koji je kupljen kod njih, i trebalo im je više od nedelju dana da pošalju servisera. Zvali smo, molili, kukali ali nije pomagalo! Kakvi su to sve izgovori bili... Jednostavno, dok je mašina u garanciji možete da računate na servis i podršku, posle toga ako ne kupujete boje od njih možete da se nadate da će mašina da radi ili da nadjete neki drugi servis.
 
Odgovor na temu

walker4u

Član broj: 119830
Poruke: 2
*.dpc.co.yu.



Profil

icon Re: Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti07.09.2007. u 10:45 - pre 202 meseci
moja firma takodje saradjuje sa sitotehnikom i mi isto imamo problem sa njihovim dolascima cekamo ih po nedelju dana.a sto se tice pravljenja profila sitotehniku sam cekao za profile da mi napravi tri meseca i digao sam ruke od njih.kupili smo spektrolino i sada ih sami pravimo
 
Odgovor na temu

EVEREST
Sign Graphic Expert
Beograd

Član broj: 152604
Poruke: 9
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.solventprinters.net


Profil

icon Re: Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti07.09.2007. u 11:12 - pre 202 meseci
hehe.. .
DA.. veliki problem u Srbiji je podrska.. BTW to me je nateralo da se bavim prodajom i servisom..hvala im..svima ..especially APLPHASETU :)
Dodjite na Grafimu.. Laserski graveri za 6990 e + pdv, Kateri za 850e- 75 cm sece i 1300e -125cm sece... SOlvent za 9.900 -6 glava xaar 128-360+..
rodinjet.com
solventprinters.net (uskoro novi sajt..ovaj mi je grozan)


DRagon
 
Odgovor na temu

eto mene
novi sad

Član broj: 159513
Poruke: 7
77.46.212.*



Profil

icon Re: Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti11.10.2007. u 19:11 - pre 201 meseci
Na moju veliku "srecu" imam iskustva sa Sitotehnikom, Alphasetom i EVERESTOM. Vidim da svi Vi imate negativna iskustva sa prva dva tako da ne bih ni ja trosio slova na njih ali sto se tice EVERESTA tu je prica vec druga. Covek kao da nije srbin vec japanac u najkracem roku dolazi na poziv i sredjuje sve probleme, sto onih od masine (sto onih sto ja napravim) ne pravi pitanje vec dolazi. Iako su prve dve firme mozda vece i rade sa "jacim masinama" kad Vam uvale masinu odjednom dobijaju amneziju dok se EVEREST svaki put javi na telefon (osim ako ne zovete u 3 sata izjutra, mada se i onda javi ali nije za javnost sta kaze) i verujte mi u najkracem roku dodje. Toliko od mene a EVERESTU zelim da me sto duze ne cuje.
 
Odgovor na temu

netman
Neko Nekić
Bgd

Član broj: 14447
Poruke: 341
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti16.10.2007. u 00:51 - pre 201 meseci
Nadam se da administratori nemaju nista protiv da ovde ponudim neke boje po povoljnoj ceni i time olaksam
zivot sebi i kolegama. Ne radi se o preprodaji boja vec o tome da pokusavam da udomim boje koje ne mogu
da koristim jer je na masini ugradjen refill, a ne mogu da ih vratim dobavljacu.
Radi se o Eco Solvent kertridzima marke OCE(tacna oznaka je:OCE ECO SOLVENT IJC 930, 440 ml/kert.).
Kod mene su koriscene na masini OCE 9065, a to znaci da odgovaraju i za Mutoh Spitfire 65, jer su to
potpuno iste masine.
Imam sledece potpuno nove kertridze: C-13kom., Y-2kom., K-11 kom.
Prodaje se samo komplet, a kao poklon idu i 8 kom koriscenih kertridza 2xCMYK u kojima ne znam koliko
ima boje, oni su bili na masini do momenta kada je stavljen refill.
Cena je 2200 evra, a to je oko 85 e/kom,
sto je i vise nego povoljno(proverite kod distributera za OCE masine).
 
Odgovor na temu

avantis

Član broj: 17321
Poruke: 6
*.co.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti16.10.2007. u 02:24 - pre 201 meseci
>
>
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Wide i Large Format stampaci - iskustva, pomoc, novosti

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 73864 | Odgovora: 146 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.