Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera

[es] :: Web razvoj :: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera
(TOP topic, by Aleksandar Marković)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 135370 | Odgovora: 258 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera26.12.2005. u 03:25 - pre 223 meseci
Citat:
Vucko: Neki se hvale da rade u kodu ali ja mislim da lazu

:-))) Svako bira onakav način rada koji mu najviše odgovara u posmatranom trenutku. Nije to hvala, to je činjenica. Meni bi bilo pravo mučenje da moram da radim u dizajn modu, ali mi ni najmanje nije čudno što nekom drugom upravo to odgovara. Da nije tako, u programu bi postojao samo onaj pogled koji odgovara svima.
 
Odgovor na temu

Vucko
Dejan Vuckovic
Novi Sad

Član broj: 22793
Poruke: 59
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera26.12.2005. u 21:39 - pre 223 meseci
Nisam zeleo nikoga da uvredim i ako sam to ucinio bilo je ne namerno. Samo mi se cini da je brze u dizajnu ali je neminovno da se pogleda i kod, cak je nekada i neohodno kao recimo inlineframe u dreamweaver-u.
A sto se tice samog dizajna opet to je subjektivne prirode.
Davno sam citao neku knjiu o web dizajnu gde su neki strucnjaci u toj oblasti protiv bilo kakve slike samo reci u razlicitim bojama sa linkovima, a sve objasnjavaju da je sama zamisao postojanja interneta i web prezentacija brza razmena informacija, ali ovo su ipak samo filozofska stanovista.
 
Odgovor na temu

inzenjer2005
Beograd

Član broj: 68840
Poruke: 222
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: fotografisanje.com


Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera14.01.2006. u 02:33 - pre 222 meseci
Citat:
Vucko:Davno sam citao neku knjiu o web dizajnu gde su neki strucnjaci u toj oblasti protiv bilo kakve slike samo reci u razlicitim bojama sa linkovima, a sve objasnjavaju da je sama zamisao postojanja interneta i web prezentacija brza razmena informacija, ali ovo su ipak samo filozofska stanovista.

Mislim da je ovde kljucna rec "Davno", jet to je nekada "Davno" bilo zaista tako, dok su konekcije bile mnogo sporije, ali danas to vise nije slucaj, tako da se intenzivno koriste i graficki elementi, ali ja se prilikom dizajniranja trudim da sto vise uradim u CSS-u, a da onda sto ne mogu da postignem preko njega uradim preko raznih slicica za koje se trudim da ih bude sto manje, a i da one budu sto manje. Uostalom i danas postoje veliki i ozbiljni sajtovi koji imaju karakteristican minimalisticki pristup grafickom dizajnu kao npr. Google.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera14.01.2006. u 12:13 - pre 222 meseci
@Vucko

Kazes klijentu pravis sajt tako sto pokupis neke slicice sa Interneta?? U tome je problem, kada pravis sajt moras ili da koristis Free fotografije (za komercijalno koriscenje) ili da sam slikas, ili da platis fotografije, ili da dobijes dozvolu za koriscenje iste. Ako je sajt iole posecen, i vlasnik fotografije primeti, moze i da tuzi firmu odn. tvog narucioca, zamalo ja da se zaj... tako. Nije problem ako je sajt Mika Trejd SZR iz Bunuse na koji dodje pet ljudi mesecno, ali npr. vrlo posecen sajt? Zato ne bih smeo da trazim dizajn ovde od nekoga koji moze komotno da me unesreci za ceo zivot, zbog jedne fotografije, a jos sam video sajtove koji su pravljeni sa komercijalnom muzikom.
Izvini, 15 strana u HTML i par GIF slicica se napravi za 15 minuta i nerealno je da ocekujes da ti neko toliko plati, ako se iole razume u web. Upravo zbog takvog zavaljivanja kad se web "dizajneri" ponasaju sa klijentima ko nakupci na pijaci oni koji zaista rade kako treba ne mogu doci do klijenata, jer u Fropntpage moze sajt da napravi, pazi svako ako ume misa da pomera. Dizajn nije mrljanje slika u Photoshopu, bar za mene (i samim tim nisam dizajner) jer za dizajn je potrebno i odgovarajuce formalno obrazovanje (tj. ugalj). S obzirom da adekvatno formalno obrazovanje (akademija likovnih ili primenjenih umetnosti) nemam, sebe ne mogu zvati dizajnerom, jeste, procita se par tutorijala za Photoshop i odmah smo "dizajneri".
 
Odgovor na temu

Vucko
Dejan Vuckovic
Novi Sad

Član broj: 22793
Poruke: 59
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera17.01.2006. u 21:41 - pre 222 meseci
Dobro nisam mislio da ukradem retus slike neke pop zvezde ili da postavim delo nekog umetnika, pod ovim sam mislio neko dugme ili nesto slicno koje svakako obradim i stavim u novi kontekst tako da se smisao izgubi. Moram priznati vase primedbe su tacne tj. slazem se sa njima. Vremena se menjaju,a verovatno da bih se i ja naljutio kada bi neko iskoristio sliku ili jos gore ceo tematski pristup na koji sam potrosio nedelje rada.
Citat:
Ilic Igor
Ako bas gazda zahteva da to bude lepo, onda bolje mu katalog predlozi da uradis nego sajt imace vise koristi.


Lepo receno, ali ja nemam stampariju.
 
Odgovor na temu

drinciceva
Srdjan Vujic

Član broj: 86243
Poruke: 24
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera30.04.2006. u 00:29 - pre 218 meseci
Interesuje me od ljudi koji se time bave koliko bi kostala izrada sajta koji bi najgrublje poredjeno trebao da bude slican ovome http://www.netauto.co.yu/ a da je pritom dizajn vec odradjen? Ako ima zainteresovanih neka ostave neku okvirnu ponudu...
 
Odgovor na temu

mikevecoss

Član broj: 91683
Poruke: 163
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera30.04.2006. u 16:19 - pre 218 meseci
Ova zadnja poruka je sa sledecim odgovorom.

Sajt je uradjen u asp.-u.

Dakle programiranje,ne dizajn.

Dizajn je tu sporedna prica,najvise 10% rada.

"Asp" kao i "PHP" su programski jezici i za takvu vrstu rada minimum rata po satu je 15 eura ili 20 dolara.

Pitanje je sada koliko je sve vremena trebalo da se ovo napravi da bi se dobilo to sto jeste uradjeno.

Po mojoj proceni posto radim i sam PHP/MYSQ minimum 60-70 radnih full sati.

DAkle to sto treba da kosta je najeftinije 900-1000 eura.

Na zapadu to niko ne bi radeo ispod 5000-6000.

Indici koji vaze za najeftinije ipak nisu ni oni toliko jeftini i tom slucaju bi radeli po groe pomenutoj najeftinoj projektovanoj ceni.

Moze i u open source skripti ali je kod od pocetka do kraja ipak najsigurniji.

 
Odgovor na temu

Dikan

Član broj: 14683
Poruke: 6
195.252.89.*



Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera30.04.2006. u 16:36 - pre 218 meseci
Takav sajt mozes dobiti za 70.000 dinara.

Pozdrav


MOD: Izbačena reklama.


[Ovu poruku je menjao BytEfLUSh dana 13.05.2006. u 17:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

longhorn4058
Vladimir Radulovic

Član broj: 94549
Poruke: 3
82.208.233.*



Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera11.05.2006. u 22:39 - pre 218 meseci
Dobar web dizajn? Može za 200 €: Može da se odradi relativno brzo u Photoshop-u i posle se sasmo implementira u dreamwiver
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera13.05.2006. u 05:23 - pre 218 meseci
Ma može i za dve ljute i papke u saftu...
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera13.05.2006. u 08:14 - pre 218 meseci
Baš. Ne može gladan čovek da radi.
 
Odgovor na temu

vreljanski
Milan Vreljanski
Obrenovac

Član broj: 87705
Poruke: 5
212.200.94.*

Sajt: www.networks.co.yu


Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera08.07.2006. u 12:34 - pre 216 meseci
razgovoru nikad kraja :-D

elem, po mojim skromnim informacijama ovako stoje stvari oko naplate:
(izvinjavam se za ovako grubu kategorizaciju tipova sajtova, ali je ovde neminovna)
(takodje postoje ogromne razlike izmedju freelance trzista i firmi-agencija...)

FREELANCE TRZISTE:

USA I EVROPA

Mali sajtovi - dizajn + html implementacija ide od 250 USD pa do 750, cesto se desi da vas pokopaj neki freelancer za 170 ili cak 150 usd i dobije posao.

Web aplikacija - forum, clanovi, knjiga utisaka (sve slicne, manje kompleksne plug n play :-) skripte, naravno prilagodjene) idu od 500 do 1000 USD i to se cesto desava da ljudi nude ispod 500 USD sve do 250 USD kada neki optimista dobije posao.

Sve ostalo - podrazumeva razvoj skripti i koda potpuno prilagodjeno po zahtevu klijenta, naravno ukljucuje i ekomerc sajtove... Ova kategorija ide i do 20.000 USD ali stvarno treba imati kontakte i preporuke pa doci do ovih poslova, realnije je da se moze ugrabiti nesto za 1000-2500 USD. Zanimljivo je da se u ovoj kategoriji retko kad desavaju spustanja cena od strane konkurencije :-D

*Napomena, ovde ste u vecini slucajeva angazovani od strane neke konsalting agencije koja je posrednik i potpisnik rada.

NASE TRZISTE

"E ocemo da radimo ono moje?"
"Sajt?"
"Ma da"
"Ocemo, ajd da se vidimo sutra"
"Super, e poceo sam da pisem O NAMA..."
"Fenomenalno, pa kazem ti ja vec godinu dana da ne mogu bez materijala da radim, kako ide?"
"Super ide, nisam nista napisao, jebiga 29 put to pocinjem, jel bi mogo ti...?"
"U guzvi sam gadnoj, aj cucemo se od nedelje"

Ovako nesto ne kosta nista i traje beskonacno dugo...

Inace od 150-300 evra je po meni neka prosecna cena, barem po ingformacijama od ljudi koji odrade neki posao.

naravno podrazumeva se da odradite kompletno graficko resenje, korekturu tekstova, zatim ponovo novo graficko resenje, onda da slikate pogone, radnje masine servise... onda uradite trece graficko resenje koje ispadne dobro, ali morate da provedete par sati za racunarom sa vlasnikom firme i da pomerate linije levo desno...(line art je mrtav, ziveo line art). Podrazumeva se da na kraju kada vec uradite ceo sajt tek onda opredelite vlasnika da vam plati i da pristane da mu radite sajt.

Nije mi namera da kritikujem i pljujem po nasem trzistu, ovo pisem u dubokom uverenju da smo svi ovde slicnih mentaliteta, shvatanja i ubedjenja i da je to jednostavno nase ogledalo, naravno pisem ovo i sa zeljom da se ovo promeni :-D jednostavno je tako, sta ces.
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.3dnet.co.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera03.08.2006. u 11:05 - pre 215 meseci
Citat:
NASE TRZISTE

"E ocemo da radimo ono moje?"
"Sajt?"
"Ma da"
"Ocemo, ajd da se vidimo sutra"
"Super, e poceo sam da pisem O NAMA..."
"Fenomenalno, pa kazem ti ja vec godinu dana da ne mogu bez materijala da radim, kako ide?"
"Super ide, nisam nista napisao, jebiga 29 put to pocinjem, jel bi mogo ti...?"
"U guzvi sam gadnoj, aj cucemo se od nedelje"

Ovako nesto ne kosta nista i traje beskonacno dugo...

Inace od 150-300 evra je po meni neka prosecna cena, barem po ingformacijama od ljudi koji odrade neki posao.



OVO JE 100% tacno!

Cast izuzecima...

Pozzz...
 
Odgovor na temu

Gulp
Bg

Član broj: 61580
Poruke: 51
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera03.08.2006. u 11:24 - pre 215 meseci
Citat:
vreljanski:

Inace od 150-300 evra je po meni neka prosecna cena, barem po ingformacijama od ljudi koji odrade neki posao.

naravno podrazumeva se da odradite kompletno graficko resenje, korekturu tekstova, zatim ponovo novo graficko resenje, onda da slikate pogone, radnje masine servise... onda uradite trece graficko resenje koje ispadne dobro, ali morate da provedete par sati za racunarom sa vlasnikom firme i da pomerate linije levo desno...(line art je mrtav, ziveo line art). Podrazumeva se da na kraju kada vec uradite ceo sajt tek onda opredelite vlasnika da vam plati i da pristane da mu radite sajt.

Onaj ko pristaje na ovakav sistem rada bolje da ide da kopa kanale. Uz svo to prepucavanje sa klijentom tebi treba mesec i po dana da uradiš sajt (i posle da juriš pare). Prosečna plata za prosečan posao u Srbiji je oko 200€ ako ne grešim. Pretpostavljam da ima ljudi koji rade sajtove za 150 - 300€, ali što reče neko iznad: rade gladni.
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.3dnet.co.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera03.08.2006. u 13:07 - pre 215 meseci
Ja sam imao 2 takva klijenta i to je bilo strasno prepucavanje... Ali uredno su sve u evro platili na kraju...
Cak su i lepe sajtove dobili sa dosta infomacija iako je bio bas gore navedeni sistem. ALI BUKVALNO GORE NAVEDENI SISTEM!

Imam arhivu sajtova kao i fascikle sa dostavljenim podacima pre izrade sajtova... Mozda skeniram jednom prilikom nesto sto sam dobio "za izradu sajta" i pokazem vam kakav je site na kraju ispao... Ali ako budem bio raspolozen neki dan.

Za jednog "klijenta" je skupljanje podataka trajalo vise od godinu dana, a za drugog mesec i po... Znaci katastrofa ziva. Ali placanje je bilo ok.

Jeste muka ziva, ali pazi ne treba meni mesec i po da uradim site jer ne pocinjem NIKAD site dok ne dobijem sve podatke. E kad se krug sa podacima zatvori ja kazem to toliko kosta, toliko traje izrada i to je to.

I cekaj, nemoj da poredis prosecnu platu i site... :)
Jer prosecna plata je jedna mesecno, a sajtova moze da bude i 2-3 mesecno... :) I iskreno da ti kazem, ne mrzi me uopste da radim site ono klasika 5-10-15 stranica, malo programiranja, malo dizajna za 200-300evra. Nije mi tesko veruj mi. Pre cu to da radim nego da kopam kanale. :)

Ali NE podrzavam nikako ovaj sistem rada od mesec i po!
Samo sam naveo primer kako radim. Znaci i ako se podaci cekaju 2 meseca ili 5 meseci izrada sajta traje isto. I NIKAD nemojte da pocinjete da radite site ako nemate sve podatke. Nemozete ni koncepciju ni plan rada da napravite. Ali ovo je vec druga tema...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Gulp
Bg

Član broj: 61580
Poruke: 51
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera03.08.2006. u 13:36 - pre 215 meseci
Ako su to sajtovi kakve možeš da uradiš tri komada mesečno, onda je cena od 200-300€ sasvim O.K. Ali baš zbog tog čekanja podataka to nikad ne ispadne tako. Mislim, ako čekaš da prvo dobiješ sve podatke, onda stvarno možeš da se načekaš. E sad, ako si u stanju da radiš tri sajta istovremeno, pa se par dana koncentrišeš na jedan, par dana na drugi, par dana na treći (u zavisnosti od toga kako podaci stižu) to je dobro, ali ja dok radim jedan sajt moram da odbijem bilo kog drugog ako se pojavi u međuvremenu (heh, nije to baš česta situacija al desi se), pa ako ću da radim po onim cenama, nema šanse da zaradim prosečnu srpsku platu. Radio sam ja i tako, da se ne lažemo, svaki početnik radi tako jer niti ima reference na osnovu kojih bi tražio više, niti je u situaciji da tvrdi pazar jer mu je frka za svaki dinar a klijenata niotkuda... Samo brzo uvidiš da to vodi ili u rad na brzinu koji šteti i tebi i klijentu, ili stvarno radiš gladan.
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.3dnet.co.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera03.08.2006. u 14:09 - pre 215 meseci
Ne mogu da radim simultano 2-3 sajta. Nikako. Mada imam sposobnost rasute paznje (da kenj*am i citam novine), ali sajtovi su drugo.
Ako dobijem podatke za tri sajta u toku meseca (sto je retko) odlucim kad koji radim i kazem ovaj radim od 1-10. ovaj od 11-20. ovaj od 21-30. u mesecu. Ali to su ti "klasicni" mali sajtici...

Imao sam ponudu za samo jedan ozbiljniji projekat, tip je hteo nesto poput online prodavnice, ali ja sam sracunao satnicu od po 10e za 1h programiranja u PHP-u i rad sa MySQL bazom + dizajn (platio bi drugome da ga uradi) i kad sam mu rekao cenu programiranja + SEO + dizajn(bilo je oko 800e za ono sto je on hteo) on se zaprepastio i nije hteo nista da mu radim... Pitao me u fazonu kako si Ziki iz SZR Muckam-muckalice mogao da radis za 200e?

A hajde mu ti objasni razliku izmedju ta dva sajta?
Izmedju 10 HTML stranica i full PHP shop skripte.

Ja mislim da ljude treba pre svega edukovati pa onda im nuditi sajtove... Jer ovako ne vredi na zalost...

Uh... Nemam link trenutno a namerno bi ga pokazao iako ne volim da radim to...

Meni su najjaci 'programeri' koji 'programiraju' u HTML-u... Joj ako nadjem link moram vam pokazati. Eh kad bi oni mene hteli da nauce tajnama programiranja u HTML-u gde bi mi kraj bio...
A ti 'programeri' su inace iz Wien-a i rade sajtove za po 500e pa navise. Moram to da vam pokazem, probacu da nadjem.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

CtrlAltDel
Beograd

Član broj: 96286
Poruke: 325
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera04.08.2006. u 11:24 - pre 215 meseci
svaki put se nerviram kad postujem u slicne teme.

samo cu reci ovo:

U Srbiji je prebukiran nl pro group i onaj idiot Zarko - to mislim dovoljno govori o proceni osnovne pismenosti na racunaru kod nas...

e sad kako moze neko ko je za 7 dana dobio 'extra znanje' da skapira sta je ozbiljan rad na racunaru i koliko to vredi...


 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.3dnet.co.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera04.08.2006. u 11:53 - pre 215 meseci
Da da... Bas tako. 7 dana kurs i postacete KRALJ RACUNARA svi ce vam zavideti... Get a life... Mislim taj kurs je ok za neku sekretaricu koja treba da zna da kuca sa svim prstima i shalje mail, ali oni ih ubede da su jbte hakeri...

Idem. Necu vise da pisem sada ako nastavim iznerviracu se pre jutarnje kafe...
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
212.200.25.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera04.08.2006. u 12:03 - pre 215 meseci
... dobar taj tajming za jutarnju kafu :-)))
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera
(TOP topic, by Aleksandar Marković)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 135370 | Odgovora: 258 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.