Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Technology Now

[es] :: IT događaji :: Technology Now

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16929 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Prospero
Sabac

Član broj: 6015
Poruke: 7
*.verat.net



Profil

icon Re: Technology Now05.11.2002. u 04:57 - pre 260 meseci
Citat:
mungos:


Koliko znam iz Beograda zadnji bus krece u 11.30, sada pitanje je da li ide preko Sabca i kada ? Ako neko moze da kontaktira Bus stanicu u Sabcu ili sl. U najgorem slucaju moracu potraziti nocno skroviste... :)

Ako neko ima bilo kakve informacije molio bih da ih postuje odmah posto je hitno (sutra se valja ici).


Zvao sam autobusku u Sapcu, rekose da ima - tek u 9 ujutro. Mada se bas pitam kuda li ide ovaj iz Beograda, ako ne preko Sapca. Inace, svi autobusi koji idu iz Sapca za BL su prolazni.
You might not see things yet on the surface, but underground, it's already on fire.
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Technology Now05.11.2002. u 08:17 - pre 260 meseci
Nazalost moram odustati :((

Put je dug, a vrijeme je stvarno lose, btw, ako uzmem u obzir da nema povratnog prevoza tako da moram jos da nekog dodatno angazujem, onda stvarno nema smisla.

Hvala stvarno svima na trudu.
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.beg.sezampro.yu

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Technology Now05.11.2002. u 09:31 - pre 260 meseci
Mozda nesto na prolece organizujemo i u Banja Luci..
 
Odgovor na temu

Prospero
Sabac

Član broj: 6015
Poruke: 7
*.verat.net



Profil

icon Re: Technology Now05.11.2002. u 09:32 - pre 260 meseci
Ma, nasli bi ti prenociste ovde, a i taman sam mislio da ti urucimo simbolican poklon od sponzora, kao gostu koji je prevalio najduzi put :)

Ako ipak uzmognes, javi, ako ne - sta da radimo, bice prilika..
You might not see things yet on the surface, but underground, it's already on fire.
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.yubc.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Technology Now06.11.2002. u 20:19 - pre 260 meseci
U utorak 5 novembra najvise se govorilo o idejama.

Dragan Varagic je prisutne upoznao sa reklamnim kampanja na domacem Internetu (primeri Fresh i Continental) i naveo podatke o broju sajtova na kojima je moguce kvalitetno oglasavanje i efektima reklamiranja na njima.
Takodje je izneo interesantno zapazanje marketinskih strucnjaka koji smatraju da je vreme u kome zivimo "doba u kome se najvise ceni dobra ideja".

Da je dobra ideja i najisplativija, uz kvalitetnu realizaciju, dokazali su Imre Jenovai www.arhaicum.com i nas Ventura sa svojom lux-otticom.

"Cyber Topalovic" Imre nas je obavestio o novim poslovnim poduhvatima u koje ulazi. Jedan je mogucnost da umesto da se bedacite na sahranama preko njegove agencije posaljete buket ili venac sa prigodnim natpisom a mozda u buducnosti pristupi i online prenosima sahrana. Sem toga uskoro otvara groblje kucnih ljubimaca u offline okruzenju nedaleko od NS.

Ventura je poneo kompletan racunar sa celom bazom sajta i prisutne ostavio prikovane za sedista.
Sedeo sam pored njega i na face posmatrao publiku u kojoj je dobar broj obesio vilice kad su ukapirali koliko je jednostavna ideja da ovde kupujes naocare jeftinije i uz posredstvo Interneta ih valjas Amerima.
A da ste samo videli kad je usao u administrativni deo sajta i pokazao im kako ima potpunu kontrolu nad online prodavnicom sedeci u svojoj sobi.

Sem toga Dr Djuric iz marketinga Zorka Pharme je ispricao interesantnu priicu o mestu Interneta u marketingu i poslovanju farmaceutske industrije a meni se narocito dopala akcija koju pokrece Digital.
Prica je toliko jaka da otvaram tim povodom posebnu diskusiju.

Naredne nedelje pricu o promenama u sferi umetnosti izazvanu razvojem ICT&Interneta pricaju Zana Poliakov i DeIvan.
 
Odgovor na temu

Abraxas
Ivan Sofronic
Sabac,Beograd

Član broj: 109
Poruke: 61
*.verat.net

ICQ: 35803706
Sajt: www.SabacOnlineStudios.co..


Profil

icon Re: Technology Now07.11.2002. u 08:33 - pre 260 meseci
meni prica tipa iz ZorkaPharme nije bila zanimljiva at all. naprotiv. mislim da mu je dato previse vremena za nesto sto ne zanima publiku (marketing u farmaceutskoj industriji), a osim toga cela prica se vrtela 4P i 7P u marketingu, pa sam stekao utisak da covek samo to i zna. drugo stvarno mi se ne svidja kad neko svoje predavanja non stop cita sa folija, prakticno, bez ikakve dopune. tako je mogao podeliti materijal pa da cita ko zeli....

digital se takodje nije proslavio. svaka cast za akciju koju su pokrenuli, ali decko koji je dosao u njihovo ime je bio pasivan i kao da se nije ni trudio da zainteresuje publiku.

ostatak veceri je zaista bio sjajan. varagic veoma interesantan, a velike pohvale za miloja koji je vrlo vesto vodio program i pricu za svojim gostima. svaka cast, ljudi su stvarno uzivali.
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.beg.sezampro.yu

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Technology Now07.11.2002. u 14:07 - pre 260 meseci
Hvala za lepe reci na moj racun.
Ipak su glavni "krivci" sto je sve tako ispalo gosti - pioniri Internet biznisa i naravno sjajni Varagic.

Slike sa protekle sesije i najava nove su na:
http://www.sabac.co.yu/tech/event2.htm

Miloje


 
Odgovor na temu

cika Crni
Sabac

Član broj: 6000
Poruke: 11
*.sab.sezampro.yu

Sajt: www.sabac.co.yu


Profil

icon Re: Technology Now08.11.2002. u 14:03 - pre 260 meseci
lik iz ZorkaPharme je ocito kontradiktoran, jer prica o marketingu na I-netu, a sajt njegove firme ne vredi ni 50evra... totalno nefunkcionalan, estetski unakazen i tu cela njegova prica pada u vodu. nadam se da ubuduce necu morati da grizem sebi jezik da predavaca ne bih pitao kako ima obraza da prica o necemu sto ni sam ne moze da pokaze...
- Jesu uhvatili cika Crnog?
- Jesu, al za caruk, k'o i mene shto ce da u'vate!
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.nscable.net

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Technology Now10.11.2002. u 11:52 - pre 260 meseci
Juče je objavljena informacija za koju se znalo i ranije da je Hemofarm otkupio 70% Zorka Pharme. Kada se u tom kontekstu pogleda prethodno predavanje zaposlenog u Zorka Pharmi može se videti lepo da čovek to radi (zato je i knjigu napisao) da bi bio u što boljoj poziciji pri novom "deljenju karata".

Čak mi je i rekao da je knjiga jednostavno sredstvo da bi se skrenula pažnja na probleme koje bi trebalo da rešava taj čovek. I to je sasvim OK. Čudni su putevi lobiranja
 
Odgovor na temu

cika Crni
Sabac

Član broj: 6000
Poruke: 11
*.verat.net

Sajt: www.sabac.co.yu


Profil

icon Re: Technology Now10.11.2002. u 12:24 - pre 260 meseci
Citat:
Dragan Varagic:
Juče je objavljena informacija za koju se znalo i ranije da je Hemofarm otkupio 70% Zorka Pharme. Kada se u tom kontekstu pogleda prethodno predavanje zaposlenog u Zorka Pharmi može se videti lepo da čovek to radi (zato je i knjigu napisao) da bi bio u što boljoj poziciji pri novom "deljenju karata".


pa shto je onda prihvatio da ozbiljno prica o marketingu, ako je zeleo samo da promovise svoju knigu. trebali smo mu dati 5minuta, kao liku iz digitala, i sve bi bilo ok. cak bismo mu napisali preporuku za vrshac
bar si ti to znalacki uradio, malo o nextu, malo o knjizi, malo o continental banci, malo o knjizi... svi smo bili ubedjeni da ti nemas apsolutno nikakvog interesa )) iskusno, nema sta.

Citat:

Čak mi je i rekao da je knjiga jednostavno sredstvo da bi se skrenula pažnja na probleme koje bi trebalo da rešava taj čovek.


rakija je bolje reshenje za skretanje paznje sa problema

- Jesu uhvatili cika Crnog?
- Jesu, al za caruk, k'o i mene shto ce da u'vate!
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.yubc.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Technology Now10.11.2002. u 13:28 - pre 260 meseci
Citat:
cika Crni:

pa shto je onda prihvatio da ozbiljno prica o marketingu, ako je zeleo samo da promovise svoju knigu.
................
bar si ti to znalacki uradio, malo o nextu, malo o knjizi, malo o continental banci, malo o knjizi... svi smo bili ubedjeni da ti nemas apsolutno nikakvog interesa )) iskusno, nema sta.



Pazi Crni mislim da je krajnje nekorektno da Varagnicevo pojavljivanje na Technology Now svodis na priliku da ispromovise svoju knjigu.
Ukoliko si pratio celo izlaganje verovatno si zapazio da je bilo predvidjeno da se o knjizi govori u posebnom segmentu, sto Dragan nije iskoristio vec se posvetio pitanjima prisutnih.

Razmisli malo, da li veca korist Draganu da dodje u Sabac (moram da pomenem da je zarad prijateljstva sa mnom i u zelji da podrzi nesto u cijoj organizaciji ucestvujem to uradio odricuci se honorara da bi mogli da napravimo sto kvalitetniji program) ili je veca korist za prisutne sto su bili u prilici da njegovo predavanje slusaju. Besplatno.
To predavanje (i to u skromnijoj formi) Dragan drzi u cuklusu predavanja o e-poslovanju koji se inace organizuje u Hajatu, na Zlatiboru itd. i gde je kotizacija prilicna za nase uslove.

Potpuno je besmisleno lamentirati ima li neko ciji emejl casopis, sa tekstovima iz oblasti kojom se profesionalno bavi i od cega zivi vec godinama, prima oko 5.000 ljudi interesa da dodje i odrzi predavanje pomenuvsi u njemu knjigu koju je napisao i projekte na kojima radi.
Uostalom pogledaj www.pretraga.co.yu koja sadrzi 24.000 stranica kvalitetnog materijala iz oblasti koja je u svetu (a uskoro ce biti i kod nas) veoma profitabilna. Tim materijalima se pristupa beplatno.

Sta znaci ono da "smo svi bili ubedjeni da nema nikakavog interesa"?
Da ste makar posumnjali da ima nekog interesa ne bi dosli ili sta?

Da osobe koje nisu bile prisutne ne steknu pogresan utisak da je predavanje bilo (kako cika Crni rece)
Citat:

malo o nextu, malo o knjizi, malo o continental banci, malo o knjizi...


vec u funkciji informisanja prisutnih najbolje moze da posluzi link gde bi trebalo da se nalazi kompletna prezentacija:

http://www.sabac.co.yu/tech/abstracts/varagic.pps


Citat:

rakija je bolje reshenje za skretanje paznje sa problema


Zato nam tako dobro i ide.

Pozdrav Miloje
 
Odgovor na temu

MoDcHe
SER Sabac

Član broj: 4
Poruke: 486
*.ptt.yu

Jabber: modche@elitesecurity.org
ICQ: 73295306
Sajt: localhost


+3 Profil

icon Re: Technology Now10.11.2002. u 20:04 - pre 260 meseci
Evo mojih utisaka sa drugog dana:

- Varagic, svaka cast
- Pharmas, udavi covek
- cyber Topavlovic, hehehehehehe...
- ventura, otera pola ljudi napolje, mada prezentacija nije bila tako losa

Ocena: (1-5) := 3

Vidimo se!
When you say "I wrote a program
that crashed Windows", people
just stare at
you blankly and say "Hey, I got
those with the system, *for
free*".
-- Linus Torvalds
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Technology Now11.11.2002. u 10:33 - pre 260 meseci
Citat:
MoDcHe:
- ventura, otera pola ljudi napolje, mada prezentacija nije bila tako losa


Znaci, sledeci put zakljucavamo vrata :)
 
Odgovor na temu

cika Crni
Sabac

Član broj: 6000
Poruke: 11
*.sab.sezampro.yu

Sajt: www.sabac.co.yu


Profil

icon Re: Technology Now11.11.2002. u 12:09 - pre 260 meseci
Miloje, ako nisi primetio, post je sadrzao smajlije... obrati paznju, vazna kategorija.
Nisam pljuvao Varagu, nego lika iz ZorkaPharme, i nema potrebe da pricas sad o tome kako je on besplatno odradio predavanje, jer ako hoces iskreno, zar je to i vazno? Meni je vaznije da je dosao, kao sto i sam kazes da podrzi jednu ovakvu manifestaciju (i to u provinciji, sto daje cudan shmek).
sta znaci "svi smo bili ubedjeni da nema nikakvog interesa" ? znaci bas to. jel to tako tesko pojmiti, ili u ovoj zajednici sve mora da ima neki dublji smisao? uh...
a za rakiju, opusti se malo, man, previse si napet. cemu oni tuzni smajliji i komentari "zato nam tako i ide"? ajde malo lazni strejteri, kazite kakvi ste u stvari...
- Jesu uhvatili cika Crnog?
- Jesu, al za caruk, k'o i mene shto ce da u'vate!
 
Odgovor na temu

Prospero
Sabac

Član broj: 6015
Poruke: 7
*.verat.net



Profil

icon Re: Technology Now11.11.2002. u 18:12 - pre 260 meseci
Razni su utisci. Mom ocu je najzanimljiviji bio Ventura, jer se radilo o konkretnom primeru biznisa. Medjutim, jedno zapazanje mi se urezalo: pitam ljude, kojima je cela tematika vrlo, vrlo interesantna, dobro, zasto niste postavili sva ta pitanja (kojima inace masirate mene), kad vas vec interesuje materija? Veli, znas, sve je ovo za nas puno cinjenica odjednom, pa treba vremena da svarimo..
A mozda su i napadne kamere TV Sabac doprinele da se ljudi ustezu..

You might not see things yet on the surface, but underground, it's already on fire.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Technology Now11.11.2002. u 20:44 - pre 260 meseci
TV Sabac :)

Kazu mi ajde malo posle predavanja da se slikas za TV Sabac .. sto da ne..

1. Pitanje:
"Dali mislite da moze da se zaradi od internet biznisa?"

Ja onako stao, dal me zajebava covek, em sam ja pricao nekih pola sata-sat o tome, a em je ceo program od 3-4 sata unazad bio o samoj zaradi na internetu...

"hmm.. DA"

2. Sta sve moze da se prodaje na internetu?

aahm. Sve... (+ nakenjao sam nesto tipa da se kod nas najvise isplati fashion)

bilo je jos jedno pitanje mislim ali ga se ne secam :)


Komedija :)
 
Odgovor na temu

cika Crni
Sabac

Član broj: 6000
Poruke: 11
*.sab.sezampro.yu

Sajt: www.sabac.co.yu


Profil

icon Re: Technology Now11.11.2002. u 22:28 - pre 260 meseci
Citat:
ventura:
TV Sabac
Ja onako stao, dal me zajebava covek, em sam ja pricao nekih pola sata-sat o tome, a em je ceo program od 3-4 sata unazad bio o samoj zaradi na internetu...
Komedija



navikli smo mi vec na degenerike... da si malo cesce u sapcu navikao bi se i ti.
steta sto nisi video kako su kamerman i taj sto te je intervjuisao spavali za shankom dok si pricao...


- Jesu uhvatili cika Crnog?
- Jesu, al za caruk, k'o i mene shto ce da u'vate!
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.yubc.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Technology Now12.11.2002. u 06:56 - pre 260 meseci
Citat:
ventura:
TV Sabac :)

Kazu mi ajde malo posle predavanja da se slikas za TV Sabac .. sto da ne..
........................
Komedija :)


Bez obzira na stupidnost pitanja ovo je veoma bitno.

Manifestacije kao sto je Technology se organizuju sa dva cilja. Jedan je da se ljudima koji imaju znanje omoguci da cuju nesto novo a drugi da se ljudima koji nemaju pojma o cemu se tu radi cela stvar priblizi.

E sad tu je problem u animiranju medija tipa TV Sabac i slicnih jer ni njihovi novinari i reporteri obicno nemaju predstavu o temama o kojima se u klubu M prica.

Kada se vest o prodaji lux-ottice nadje u drugom dnevniku uz vest o prodaji secerana znacu da smo uradili posao na promociji mogucnosti Interneta u poslovanju.

 
Odgovor na temu

MoDcHe
SER Sabac

Član broj: 4
Poruke: 486
*.ptt.yu

Jabber: modche@elitesecurity.org
ICQ: 73295306
Sajt: localhost


+3 Profil

icon Re: Technology Now12.11.2002. u 20:49 - pre 260 meseci
Utisci treci dan:
...je bio po meni odlican ali definitivno najjaci utisak je "Blue Screen" hahaha samo sam cekao kad ce win da prsne! :) :) sve u svemu nije bilo lose!
Miloje: primetio sam da si ovo vece nesto mnogo gledao na momke pored ulaza (nas), mozda zato sto smo malo bucniji, sorry nece se ponoviti vise!
btw. nismo mogli da odolimo a da ne damo aplauz "Blue screen-u" i jos nesto, primetio sam da je sve manje i manje ljudi!?

Pozdrav!
When you say "I wrote a program
that crashed Windows", people
just stare at
you blankly and say "Hey, I got
those with the system, *for
free*".
-- Linus Torvalds
 
Odgovor na temu

cika Crni
Sabac

Član broj: 6000
Poruke: 11
*.sab.sezampro.yu

Sajt: www.sabac.co.yu


Profil

icon Re: Technology Now12.11.2002. u 22:16 - pre 260 meseci
Poseta... vece je bilo takvo... ocekujemo mnooogo vise ljudi (kravate, pantalone na ivicu, etc) sledece vece. Veceras je jednostavno tematika bila takva da nije interesovala svakoga, i to je dobro, da ljudi dolaze zato sto zele da cuju, a ne da budu vidjeni (iako mi to i dalje deluje wierd)...
a sto se tice blue screena, ako dodje microsoft, imam special suprise for them... avi sa bilijem pred kompom u trenutku ka dpuca win...
- Jesu uhvatili cika Crnog?
- Jesu, al za caruk, k'o i mene shto ce da u'vate!
 
Odgovor na temu

[es] :: IT događaji :: Technology Now

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16929 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.