Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon EOS350D objektivi

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon EOS350D objektivi

[ Pregleda: 3187 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

renata2003

Član broj: 29763
Poruke: 24
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Canon EOS350D objektivi08.01.2006. u 12:46 - pre 222 meseci
Koja je razlika izmedu objektiva 18-55mm EF u odnosu na 18-55mm EFS?
Drugo pitanje, za panoramska slikanja s sto sirim kutom koji objektiv bi bio optimalan?
Trece, sto znaci objektiv s stabilizatorom?

Hvala
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Canon EOS350D objektivi08.01.2006. u 13:19 - pre 222 meseci
Razlika je u tome sto 18-55 EF ne postoji.

Za panorame je najbolje koristi ziznu daljinu od nekih 22mm (35mm u svetu filma) jer je nezgodno spajati fotke koje imaju vinjetu/distorziju koje se gotovo uvek jave kada se koristi neki jako siroki objektiv...

Objektiv sa stabilizatorom znaci da u objektivu postoji mehanizam koji pomeranjem sociva a u sprezi sa ziroskopom, dozvoljava koriscenje za dve ili tri blende duze ekspozicije od one koja je preporucena za ziznu daljinu koja se koristi.


Kupi neku knjigu ili malo prospartaj po netu. Sve se moze saznati...

Vidi... http://www.dpreview.com/learn/?/glossary/
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: Canon EOS350D objektivi08.01.2006. u 13:58 - pre 222 meseci
1.Ne znam koliko detaljno vas zanima konstrukcija objektiva? FE S objektivi su proizvodi poslednje generacije i njihova namena su digitalci (eos serija) sto ne znaci da su kvalitetniji od FE serije koju takodje mozete koristiti na EOSima (nisam imao prilike da se upoznam sa FE 18-55 i ne znam za koje trziste je namenjen; prema mojoj evidenciji takav objektiv ne postoji). FE S18-55 ne spada medju kvalitenije objektive ali uz malo srece pri kupovini moze se desiti da vam se zalomi vrlo solidan primerak. EOS 10 sam kupio sa ovim bjektivom i nisam bio odusevlje mada sam video kod drugih mnogo bolje primerke. Znaci da medju istim objektivima postoje primetne razlike. Ako se kupuju skuplji objektivi ove stvari se ne dogadjaju (ili jako retko).
2. Panoramsku fotograviju mozete snimati sa bilo kojim objektivom. Potrebno je ispostovati uslove pan. snimanja da bi se u za to namenjenim sftverima sto kvalitetnije mogla izvrsiti korekcija. Najbolje rezultate bi dali objektivi iz TS E serije (za vase potrebe TSE 24mm/3.5L) ali se plasim da vam se cena ovog objektiva nece dopasti. Pored vanredne kvalitete ovi objektivi poseduju i mogucnost korekcije perspektive nastalu usled delovanja sirokougaonika.
3. Oznakom IS Canon je oznacio objektiv koji poseduje opticki stabilizator. Isto ne znam koliko vas detaljno zanima nacin na koji se ta stabilizacija ostvaruje pa cu vam reci samo krajnje efekte, a to su da vam fotke budu bolje cak i ako vam se ruka „trese“. To shvatite uslovno jer i sama stabilizacija nije svemocna. Medjutim, po sopstvenom iskustvu to je dobra stvar pogotovo na vasem EOSu. Uz visoku i upotrbljivu ASAzu i IS prakticno za nocna snimanja staticnih objekata ne morate nositi stalak. Testirajuci jedan aparat (Canin S1 IS) sa ovom mogucnoscu sam napravio fotku (bez stalka) pa mozete pogledati.
http://www.telfon.net/album/di...ge.php?pid=1066&fullsize=1

 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Canon EOS350D objektivi08.01.2006. u 19:04 - pre 222 meseci
Zarko aj' nemoj vise molim te.


EOS 10D nisi mogao da kupis sa EF-S 18-55mm jer se taj objektiv ne moze staviti na njega ako mu se prethodno ne odsece dupe koje ulazi u telo aparata i koje moze da osteti ogledalo. EF-S objektivi ne idu na sve digitalne EOS aparate vec samo na 300D, 20D i 350D (APS-C tela sa EF-S bajonetom).

Korekcija perspektive nema veze sa delovanjem sirokougaonog objektiva. Evo malo nauci sta rade TS objektivi: http://photonotes.org/cgi-bin/entry.pl?id=Tiltshiftlens
Panormasku fotografiju ne mozes snimati bas bilo kojim objektivom. Ekstremno siroki objektivi kao i riblje oci naprave takve distorzije da bi kompjuter pre eksplodirao nego sto bi ista smisleno uspeo da sastavi.


Za nocna snimanja je stativ neophodan. Ne zbunjuj devojku. Opticka stabilizacija oprosti dve, tri blende i najupotrebljivija je u "granicnim uslovima" npr. tamo gde je potrebno iz ruke snimati sa 1/10 na 100mm ili 1/60 na 300mm. Nije to tehnologija koja cini cuda i nije uopste svemoguca.

[Ovu poruku je menjao Abdee dana 08.01.2006. u 20:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: Canon EOS350D objektivi08.01.2006. u 19:34 - pre 222 meseci
oprosti, rec je o eos 20. Lapsus.


Siroki objektiv si ti predlozio sto me je iznenadilo (cak sa manjom zizom).Panoramu sam snimao normalnim objektivom i bez panorama glave jos u analogiji i fotke su se lepo dale sastaviti.


I ja sam napisao da IS nije svemocan ali da u saradnji sa visokom ASAzom mnogo toga moze da uradi (pogotovo kod DSLRa) sto i dalje tvrdim. Na 800 asa sa IS om
u prosecnim nocnim uslovima u urbanoj sredini expozicija ne ide ispod 1/30 sto je i vise nego dovoljno za solidnu fotku i ako vec neko hoce da kupi objektiv u svakom slucaju je bolje da poseduje stabilizaciju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon EOS350D objektivi

[ Pregleda: 3187 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.