Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako emigrirati u FRANCUSKU

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako emigrirati u FRANCUSKU

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 196318 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

queen79
student
Srbija

Član broj: 252387
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.10.2010. u 11:42 - pre 163 meseci
Pozdrav svima,
Ja imam ponudu da idem u Francusku. Moja prijateljica, inače Francuskinja, me poziva da dodjem i pruža mi svu pomoć za početak. Upisala bi me na časove francuskog i pomogla bi mi da nađem neki posao.
Skoro sam diplomirala menadžment u sektoru finansijskih usluga i nemam radnog iskustva. Tečno govorim engleski mada, pretpostavljam da poslodavci traže isključivo znanje francuskog. Mada moja prijateljica mi kaže da čak i samo sa engleskim se može naći nešto.
Da li je moguće u francuskoj naći bar stažiranje za početak i kako?
Ja imam veliku želju da idem negde ali, mi se nešto čini da Francuska nije baš povoljna u nalaženju posla. Ne znam što tako mislim, valjda zbog ovih skorašnjih demonstracija.
Meni nije bitno koji posao, ne mora biti u struci, bitno mi je samo da mogu naći nešto sa čime bih dobila radnu dozvolu.
Molim vas ko može da me malo posavetuje o svemu,
Milijana
 
Odgovor na temu

Bonjour1
Paris

Član broj: 275275
Poruke: 1
78.250.13.*



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU16.12.2010. u 16:03 - pre 161 meseci
Pozdrav svima!
Vidim da odavno nije niko nista pisao na ovu temu, nadam se da cu vas probuditi.
Meni je potrebna pomoc oko nalazenja posla na crno u Parizu.

 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.speedy.com.ar.



+109 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU01.01.2011. u 21:45 - pre 161 meseci
italija ima jedan veliki problem - italijane!

pa i sad su italija, francuska, spanija, kao i UK soft touch za ilegalce. ako ne pravis neka ozbiljna s r a n j a, niko te ne deportuje i ne dira a papire ces vremenom srediti. nije to svajcarska gde murija juri, deportuje, zatvara. po zakonima italije i spanije, ako odes kod lekara i on te prijavi da si ilegalno, on dobija otkaz! murija i imigraciono su dve razlicite ustanove i pitanje tvog statusa nije pitanje murije.
 
Odgovor na temu

Drivee

Član broj: 81794
Poruke: 324
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU24.05.2011. u 21:38 - pre 156 meseci
Toliko stranica a niko nista da kaze o legalnom prelasku u FR.

Naime, jedna firma mi je ponudila posao u FR, po njihovom zakonu oni moraju da dokazu drzavi da u celoj FR nema ni jedna osoba koja moze da radi taj posao.TO je sve kod njih odradjeno i oni su mi poslali neke papire kao sve na FR ali skontao sam o cemu se radi..Pitanje je sledece: Te papire oni u celosti nisu popunili, sta ja da radim uopste sa njima..jel to njima vracam ili nosim u FR amabasadu u BG??? Radi se o cerfa :Information relative au versement par l'employeur à
l'Office français de l'immigration et de l'intégration
de la taxe due pour l'emploi d'un salarié étranger en France--sto znaci Informacije o uplata od strane poslodavca
Francuski Kancelarija za imigraciju i integraciju
naknada za korišćenje stranih radnika u Francuskoj

I to nije sve popunjeno vec samo ime i prezime Direktora kompanije i njegov tel br., dole je potreban pecat i potpis sto nedostaje..


DÉLIVRANCE D’UNE AUTORISATION DE TRAVAIL - CAS GÉNÉRAL sto znaci IZDAVANjE radnu dozvolu - opštem slučaju

i jos tamo nekih info papira sa pravima imigranata itd itd itd..


Gde ja to sve da nosim nije mi jasno..a njih dok ne kontaktiram porodicu se..


 
Odgovor na temu

elizabeta1
tajna
france

Član broj: 213160
Poruke: 65
*.53.74.86.rev.sfr.net.



+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU25.05.2011. u 13:46 - pre 156 meseci
Evo ti tacna info.od januara je donet nov zakon za to t.j. ti nadjes posao gazdu u fra. on popuni obrasce preda u policiju-prefekturu uplati njima pare u zavisnosti na koliko te uzima 3 6 ili godinu ili cdi-za stalno pise ti tu koliko za sta treba mislim koliko se secam za 3 meseca kosta oko 70e cini mi se a za neodredjeno se placa pola smiga pola najnize plate tj oko700 e uplati ti vizit medikal-lekarski pregled za posao i to sve nosis u prefekturu i ugovor od gazde za zaposlenje i dobijas papire za onoliko koliko je uplatio i koliko ti vazi ugovor,tako sam ja napravio papire pre dva meseca.
ivdzo
 
Odgovor na temu

Drivee

Član broj: 81794
Poruke: 324
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU25.05.2011. u 15:53 - pre 156 meseci
Hvala puno na brzom odgovoru, ovakosada stoje stvari, treba tu neki moj potpis, neke 3 slike, kopija pasosa..treba da ispunim neki tamo deo mali..pato sve njima treba da posaljem...reci mi samo sta je to prefektura???Verovatno ovo sve kada oni ispune vracaju meni pa ja nosim to u tu prefekturu..

posleodlaska u prefakturu koliko si cekao papire?Da li si ti nesto placao??
 
Odgovor na temu

elizabeta1
tajna
france

Član broj: 213160
Poruke: 65
*.53.74.86.rev.sfr.net.



+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU25.05.2011. u 21:19 - pre 156 meseci
vec sam ti napisao prefektura je policija administrativna zgrada u kojoj se trazi azil,traze fra. papiri,registracija auta,vozacke dozvole itd.sve ti mora to gazda uplati obezbedi i napravi ugovor o zaposlenju,popuni tvoje i firmine^podatke u folmular koji vec imas i u folmularu napise da to sve prihvata i placa te takse za tebe koje sam ti gore napisao cene,to odneses u prefekturu tj policiju i dobijes recepise sa pravom rada i boravka-papire prvo na tri meseca posle na duze.P.S. kad to sve odneses papire ces dobiti isti dan.
ivdzo
 
Odgovor na temu

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
92.90.19.*

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU25.05.2011. u 22:30 - pre 156 meseci
Ivdzo,

Molim te ako bi mogao da das precizne informacije vezane za proceduru
Da li su u pitanju deficitarna zanimanja? Malo detaljnije ako je moguce.
Ako znas neki sajt gde bi mogao da nadjem listu potrebne dokumentacije. Kako sve ide da li
se zakazuje randevu,redovi u prefekturi su kilometarski, na 93 sam cekao 12 sati.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Drivee

Član broj: 81794
Poruke: 324
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU26.05.2011. u 17:06 - pre 156 meseci
Ah pa prefaktura je onda u francuskoj!Znaci samo saljem ovo sto sam skupio i cekam kartu....

post iznad, posalji mi mail, poslacu ti sve formulare u pdf.Gazda mora da dokaze da u celoj france nema nikog da radi to sto bi ti radio, a to je davanje oglasa i primanje radnika na probu, kasnije ada nikog neprimi kaze da mora to da radi neo iz srbije a to si ti...

pozdrav..
 
Odgovor na temu

elizabeta1
tajna
france

Član broj: 213160
Poruke: 65
*.53.74.86.rev.sfr.net.



+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU27.05.2011. u 14:28 - pre 156 meseci
Kao sto sam rekao 5do12 treba ti promes dombos od gazde odneses u prefekturu i na salteru trazis formulare za zaposljenje za gazdu on uplati sta ntreba na folmularu da ti ugovor o zaposljenju i posalje te na vizit medikal nosis to u prefekturu i dobijas recepise pa kartu sezur.nema to veze vise da li ima radnik u france ili ne jer su od januara doneli nov zakon o tome da bi gazda uplacivao tu taksu za radnika da se prefektura ovajdi neki dinar,netreba da se trazi posao koji je u deficitu vec moze bilo sta,tako da je jedino bitno da se uplati taksa prefekturi,kao sto mi je rekla zena na salteru.znam da je na bobigny guzva,ja nisam tamo vec u 77.imas na privatno za posao
ivdzo
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
*.cpe.masko.rs.



+17 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU21.08.2011. u 02:08 - pre 153 meseci
Da li ovde ima nekog ko zna nesto o IT firmama u Sophia Antipolisu (http://en.wikipedia.org/wiki/Sophia_Antipolis), zivotu tamo, Nica, Antib, itd?

Takodje, kakve su plate u Francuskoj u ITju? Po GlassDoor-u, za Software Engineer-a/Software Developer-a su nesto preko 40k eura. Koliki je porez, sta ostaje posle ovih 40k?

Cini mi se da je Francuska slabo zastupljena ovde po pitanju ITja, zar je moguce da nijedan forumaski ITjevac jos nije otisao u Francusku? :)
 
Odgovor na temu

jandrino jato

Član broj: 282774
Poruke: 72
*.static.kdsinter.net.



+103 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU22.08.2011. u 18:22 - pre 153 meseci
ako nisi podstanar u srbiji tj imas gde da zivis sa svojom porodicom nemoj ni da pomisljas o odlasku u fr ili ger !!!
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU22.08.2011. u 18:35 - pre 153 meseci
^^
Daj neki argument.
 
Odgovor na temu

bookmark
Marcus Wulffings
Lisboa

Član broj: 267887
Poruke: 95
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU22.08.2011. u 21:13 - pre 153 meseci
ma neki isfrustrirani tip...
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2011. u 10:20 - pre 153 meseci
Citat:
jandrino jato: ako nisi podstanar u srbiji tj imas gde da zivis sa svojom porodicom nemoj ni da pomisljas o odlasku u fr ili ger !!!


koja glupost
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
*.cpe.masko.rs.



+17 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2011. u 22:12 - pre 153 meseci
Na provokacije svi odgovarate, a pomoc niko da da. :)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2011. u 22:40 - pre 153 meseci
Pa ko jos ide u FR? ;)
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
*.cpe.masko.rs.



+17 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU24.08.2011. u 00:34 - pre 153 meseci
Citat:
Isak666: Pa ko jos ide u FR? ;)

I takvi saveti su dobrodosli - zasto se ne ide u FR?
 
Odgovor na temu

jandrino jato

Član broj: 282774
Poruke: 72
*.static.kdsinter.net.



+103 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU24.08.2011. u 17:54 - pre 153 meseci
pa zato sto kad platis kiriju hranu komunalije i posto si mlad moras ponekad izaci na pice i kupiti neku majcu ili duks od plate koja je 1600e meni bila ostane 200-300e ako si stedljiv!!! kirije su najveci problem!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU24.08.2011. u 18:06 - pre 153 meseci
nije kirija najveci problem. Mozes uvek da zivis sa par ljudi, partnerom ili kod rodjaka. Najveci problem sa Francuskom je sto je nemoguce uzvrsiti porodicno spajanje osim ako onaj ko poziva nije francuski drzavljanin.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako emigrirati u FRANCUSKU

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 196318 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.