Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako emigrirati u FRANCUSKU

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako emigrirati u FRANCUSKU

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26

[ Pregleda: 197031 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU02.04.2015. u 16:36 - pre 110 meseci
Zato što ljudi beže odatle, eto zašto. Tamo je odavno haos, a biće sve veći haos. Greška je napravljena pre više decenija kada je puštena ogromna količina imigranata (sve zbog para naravno) i sada više nema povratka - to nije više Francuska sa francuzima nego brlog besnih siromašnih delikventnih lenjih crnaca, arapa, itd...

Ljudi, Francuzi, čak emigriraju iz francuske u recimo Kinu, Austriju, pa čak i Srbiju, a vi bi ste iz Srbije u Francusku. Smešno.

Uzgred budi rečeno, takva budućnost čeka celu zapadnu evropu, gde god se prima gomila imigranata kao radna snaga. Sve će to da ode u 3 lepe cica mace jednog dana kada se imigranti geometrijski razmnože ali zadrže svoju kulturu i običaje, i počnu da zahtevaju "svoja prava" za redefiniciju društva u kome žive tako da bude nalik onome iz koga su njihovi roditelji pobegli. Apsurd ljudskog zatupljenog iracionalnog rezonovanja.

Ko hoće da emigrira bolje da ide u Kinu.
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU02.04.2015. u 19:19 - pre 110 meseci
Pitam ja tebe sta je onda u Srbiji ako je u Francuskoj haos? Imam tamo rodjake koji su 20 godina na crno pa opet ne razmisljaju ni da se vracaju u Srbiju niti u Kinu da se sele. Mani me tih prica gasterbajterskih, nismo sisali vesla. Kome se ne svidja neka ide i u Tunguziju ako hoce. Znam ja da nije sve tako bajno i lepo u Evropi i da su se stvari mnogo promenile ali takve price moze da proguta onaj ko nije izasao iz Srbije. Boli me uvo i za imigrante, i za politicka prepucavanja svetskih sila, i za nato i za sve ostalo za sta se ne pitam. Mene interesuje posao i plata. Nemoj samo da mi objasnjavas kako je ovde bolje jer sam proputovao dosta. Ne znam gde zivis, ako se ne varam na osnovu tvog prethodnog upisa u nekoj temi ti si jos uvek u Srbiji i planiras u Rusiju da emigriras. To je tvoj izbor, a ovih prica sa TV-a o zapadu, evropi kako tonu batali...

[Ovu poruku je menjao zzz030 dana 02.04.2015. u 20:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU02.04.2015. u 21:01 - pre 110 meseci
francuska zaista jeste u katastrofalnom stanju i obrazovani, vredni,
ambiciozni francuzi masovno sele. u britaniji samo ih ima milion. francuski
jevreji i francuzi su najbrze rastuca zajednica u izraelu isto

svi normalni francuzi koje sam upoznao, niko ne zivi u francuskoj, niti
planira da ide nazad. imam ih od perua, argentine, brazila i US preko UK i
izraela do kine i novog zelanda

naravno, bolje je nego u srbiji. ali, debelo iza ostalih razvijenih zemalja
i rapidno se pogorsava

definitivno ima boljih destinacija za selidbu. sto u evropi, sto van evrope

jedini plus francuske je sto tolerisu ilegalne imigrante
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU03.04.2015. u 13:38 - pre 110 meseci
Koga zanima poredjenje Francuza sa ostalima? Ovde se radi o stanju u Srbiji koje je katastrofalno. Naravno da treba traziti sto bolju priliku ali ako se nekome ukaze prilika u Francuskoj nema sta da izgubi odavde. Svuda ce se uvek naci mana. Pricaju tako Srbi iz Austrije, Svajcarske, Nemacke... kukaju kako im ne ostaje od plate mnogo jer je zivot mnogo skup. Neka dodju u Srbiju da video kako je kad ne moze svaki mesec NISTA da ti ostane, a tek da ustedis.
 
Odgovor na temu

chpax
nezaposlen
prijepolje,srbija

Član broj: 303531
Poruke: 12
*.rev.numericable.fr.



+3 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU03.04.2015. u 14:57 - pre 110 meseci
zzz030. Prijatelju moj, znam da si mlad. Ja sam tako razmisljao dok sam bio u Srbiji. Nemoj biti ljut na one koji imaju drugacije vidjenje Evrope i Srbije od tebe. Znam da je u Srbiji haos. Ali.......

Dozvoli, i molim te nemoj da pogresno tumacis ova iskustva od ljudi koji zive ili koji su ziveli u Fr. jer su potpuno u pravu. Isto kao i ti, ja sam govorio " daj mi posao i bas me briga za ostalo ". NIje tako. Nek ti se ostvari da dodjes, i Ti i OSTALI koji ne veruju, posle toga ces sigurno drugacije razmisljati.

Necu reci da tvoji rodjaci zive lose ili dobro, ali porazgovaraj sa njima i neka budu iskreni pa ti kazu pravo stanje. Posle toga iznesi njihovo vidjenje na forum da bi ostali znali iskustvo ljudi koji su preko 20 godina u FR. To je svrha foruma.

Ja ti ne zameram na OSTROM govoru, kao sto ni vecina ( nadam se ), ali znaj, da malo ko ovde na ovom furumu ( barem kad je ova tema u pitanju ) LAZE i IZMISLJA a kamoli zeli da poredi Srbiju sa FR.

Sve najbolje za zzz030 i ostale sa foruma.

Pozzz.
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU03.04.2015. u 15:20 - pre 110 meseci
Izvinjavam se na OSTROM govoru ali nekad sam izritiran kukanjem nasih iz inostranstva. Cinjenica je da ima ozbiljnih problema ali takav je zivot, uvek je bilo i uvek bice problema i izazova. To sta rade Francuzi je njihova stvar gde se sele. Verovatno i ja da zivim 10 godina tamo rekao bih da je lose hajde sada da odem u Norvesku npr. jer je bolje. Ovde je stvar o situaciji u Srbiji. Covek odavde nema prilike da mnogo toga bira da ne kazem uopste da nema prilike pogotovu ako je rec o srpskom pasosu. Svi bi najradije u Norvesku, Svedsku, Svajcarsku ali ne ide to bas tako. Ne uslise se zelje coveka uvek. Ljudi koji zive dugo van su izgubili dodir sa realnoscu u Srbiji kako prijatelji tako i neki moji najblizi. Sve oni razumeju koliko je tesko ali zapravo ne znaju vise kako je to jer nisu dugo ovde i ne mogu ni da znaju kako je to kad vreme neizvesnosti pocne da ubija ljude jer suvise dugo je lose ovde i nema ni nade za bolje. Pricao sam sa rodjacima i nisu zadovoljni zivotom pre svega zato sto veoma dugo zive na crno, imali su prilike da dobiju papire i propustili su je njihovom greskom ALI niko od njih i ne razmislja da se vraca i pored toga... imaju i dalje gde da zive ovde. Puno pozdrava :)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU03.04.2015. u 17:22 - pre 110 meseci
Ajde bre dosta kuknjave, u Srbiji se živi bogovski u odnosu na to kako je u većem delu sveta. Ništa ne fali životu u Srbiji, ali je narod razmažen i nakljukan TV propagandom sa zapada pa misli da tamo teče nekakav med i mleko i da je smisao života u tome da imaš mega-giga tehničke bezvezarije. Ovde je život odličan ali je prisutan psihološki rat (plaćena propaganda sa zapada) da bi se stanovništvo ubedilo da smo bezvredni a da su oni strašno pametni, da je "tamo" mnogo bolje, kako bi lakše prihvatali njihov sistem vrednosti u koji spadaju i sodoma i gomora.

Zapad je bogatiji od nas samo zato što je vekovima pljačkao kolonije i ostatak sveta, a to radi čak i sada i to i preko naših leđa. Ali to što je bogatiiji nema nikakve veze sa time da li se bolje živi.

Između Francuske i Srbije sam odabrao Srbiju.
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU03.04.2015. u 17:58 - pre 110 meseci
Jeste zato svi dolaze ovde da zive. Svake godine broj stanovnika sve veci, nemamo gde ljude da smestimo
 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU03.04.2015. u 19:09 - pre 110 meseci
poenta je ukazati ljudima da postoje mnogo bolje opcije od FR. pogresan
izbor zemlje za emigraciju spada u ozbiljnije zivotne propuste
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU03.04.2015. u 23:49 - pre 110 meseci
Treba u sirokom luku zaobilaziti ljude koji daju savete "zemlja ta i ta je sr*nje, majke mi", jer je to obicna generalizacija i individualno misljenje, cesto zasnovano na losem licnom iskustvu.

Niti je inostranstvo za svakoga, niti neko tako olako moze proceniti i oceniti celu drzavu na takav nacin.

 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU04.04.2015. u 01:40 - pre 110 meseci
postoje razlike i neka mesta su bolja za zivot od drugih. francuska
definitivno nije. ko je vec tamo, druga stvar. ali, postoje neuporedivo
bolja mesta za zivot, u evropi i van evrope. duzi niz godina se druzim i
radim s gomilom francuza van francuske

nisu u pitanju moje preference. recimo meni se njemacka ne cini atraktivnom
za zivot, ali jeste fantasticna zemlja
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU04.04.2015. u 11:08 - pre 110 meseci
Ja bih rekao da ti sebi previse dajes slobode da dajes takve izjave. Iskreno ne razumem zasto. Pogotovo znajuci da ti se celo iskustvo svodi na "poznajem par francuza".
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU04.04.2015. u 12:49 - pre 110 meseci
Ja se slazem da ima boljih drzava od Francuske koje treba gledati ali neukusno je uporedjivati je sa Srbijom. Brojevi kazu da je BDP po glavi stanovnika u Francuskoj tu negde sa onim u Nemackoj no i to su samo brojevi jer jos dosta stvari uticu na ukupnu sliku. Porezi, stopa nezaposlenosti itd. Samo praviti paralelu izmedju Francuske koja ima 43 000 dolara i Srbije koja ima 6000 dolara po glavi stanovnika godisnje vredja zdrav razum. Dovoljan je pokazatelj koliko je bolje tamo nego ovde gde se nista ne proizvodi i gde drzava zivi od smanjenja plata i penzija. Nije rec o poredjenju Francuske sa drugim EU drzavama jer neko odavde ne moze da bira gde ce illi gde bi voleo. Lako je reci za Francuze kako se sele po celom svetu i mi da imamo pasos EU ovaj deo foruma mozda ne bi ni postojao. Ovako samo mogu d**e da obrisem njime.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU04.04.2015. u 13:26 - pre 110 meseci
Određivati kako se živi u nekoj zemlji na osnovu BDP je budalaština. Takođe verovati da je za dobar život samo potrebno imati puno para je isto budalaština (uzgred, Francuzi nemaju puno para jer imaju enormne poreze). Ceo taj zapadni sistem u kome ljudi primaju 10x veće plate da bi plaćali 9x veće poreze i druge troškove života, a pri tome živeli pod stalnim stresom, je samo mamac za naivčine. Zato ljudi i jurcaju na zapad, u glavi su im samo cifre zarade a pri tome uopšte nisu u stanju da shvate da su i cifre troškova adekvatno veće, a uz to i količina stresa.

E zato se ovde živi bolje (za sad). Nemam mnogo ali sam zato opušten jer mi i ne treba mnogo.
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU04.04.2015. u 14:25 - pre 110 meseci
Ti nemas mnogo ali jedno 25-30% stanovnistva nema nikakve prihode, molim te postedi me tvojih ne argumentovanih komentara. Francuska i Srbija se ne mogu uporedjivati i ja necu vise sa tobom polemisati.
 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU04.04.2015. u 18:57 - pre 110 meseci
u srbiji je situacija uzas i to ne samo ekonomski
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU04.04.2015. u 21:18 - pre 110 meseci
Da, vidim, skupljaju se horde crnačkih/arapskih imigranata da ruše i pale hiljade vozila u predgrađima Beograda. Jeste, situacija je baš užasna
A na svakom koraku u Srbiji murja sa dugim cevima i pancirima skenira svakog prolaznika tražeći u njemu potencijalnog džihadistu.

Jeli bre, jeste li vi bili u skorije vreme u Francuskoj i Srbiji, ili lupetate onako napamet? Ah, da, vama je kvalitet života = BDP, hahaha
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU04.04.2015. u 22:15 - pre 110 meseci
Pisac samo jednu stvar voli iz haoticne Francuske - evre, koje moze trositi u Srbiji pricajuci da se sasvim lepo zivi sa malo para....
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU05.04.2015. u 00:20 - pre 110 meseci
Koji ste vi (sa takvim komentarima) papani to je zapanjujuće. Lopov za svakog misli da je lopov. Ne možete da izađete iz svog skučenog gledanja na svet, mislite da ako vi možete da vidite samo 2 dimenzije, da ništa drugo i ne postoji. Klasično intelektualno slepilo.

Ja ne dobijam ni jedan jedini evro niodakle. A one iz bližeg okruženja koji su pomislili da se ja prodajem za pare (kao što se oni prodaju za pare) sam oterao u tri lepe cica mace još pre više godina zajedno sa "njihovim" parama, da mi više ne zagađuju životni prostor svojom bolešću.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU05.04.2015. u 09:43 - pre 110 meseci
Izgleda da sam pogodio u zivac...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako emigrirati u FRANCUSKU

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26

[ Pregleda: 197031 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.