Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako emigrirati u FRANCUSKU

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako emigrirati u FRANCUSKU

Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

[ Pregleda: 197085 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU27.01.2014. u 23:58 - pre 124 meseci
Ipak bezvizni rezim ostaje 90 u 180 dana. Sto se toga tice kako to tamo funkcionise, onda pretpostavljam da se niko ne zgrazava, nego da to prosto tako funkcionise, do 3 meseca se radi bez radne dozvole, osim ovih 10 zemalja kojima treba neka registraicja, i to je to. Ako te uhvate posle 3 meseca da jos uvek radis, tj. da si uopste u Francuskoj, pretpostavljam da sledi deportacija. Na sajtu francuske imigracione sluzbe OFII za koju pise da joj se obraca za rad nakon 90 dana pise "OFII provides no specific services to foreigners who are issued a residence permit to stay in France for less than three months".

Inace ja sam na ovo slucajno naisao, licno mi nije ni zanimljivo niti mi ista znaci, ali eto reko da podelim, mozda ce nekome biti od koristi. Istrazujte, eto za pocetak sta budu rekli Miroslavu u ambasadi.
 
Odgovor na temu

miroslav84

Član broj: 319448
Poruke: 25
178.79.43.*



+3 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU28.01.2014. u 00:07 - pre 124 meseci
Hvala ti puno na ovim informacijama...iskreno nista korisnije nisam procitao na ni na jednom forumu. Svaka cast! :)
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU28.01.2014. u 00:24 - pre 124 meseci
Nema na cemu ali polako, ko zna kakvih tu moze da bude zackoljica, tipa "mozete da radite ali vam treba poreski broj a poreski broj mozete da dobijete samo uz radnu dozvolu po sistemu ft1p" ;)
 
Odgovor na temu

miroslav84

Član broj: 319448
Poruke: 25
178.79.43.*



+3 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU28.01.2014. u 00:28 - pre 124 meseci
Hahaha pa moguce i to. :)
 
Odgovor na temu

miroslav84

Član broj: 319448
Poruke: 25
178.79.43.*



+3 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU31.01.2014. u 11:20 - pre 124 meseci
Nema ga 5do12 da se javi,bilo bi lepo da nam kaze kakva je trenutna situacija
 
Odgovor na temu

igorgsxr

Član broj: 322485
Poruke: 1
78.198.218.*



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU08.04.2014. u 19:19 - pre 122 meseci
Zdravo ljudi ja sam odve u FR 7 god na crno slucajno sam video ovu temu i lose si preveo ili nisi razumeo za ove zemlje dole navedene medju kojima je i SRBIJA nije dozvoljen rad, i da svi koji ostanu duze od 90 dana podnesu zahtev za dobijanje boravisne ili radne dozvole.
A rad bez viza itd. imaju samo ove zemlje koje su prve navedene.
Nazalost po nas.
Ako nekom treba neka informacija ili bilo sta pitajte slobodno ako mogu da vam pomognem pozdrav
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU09.04.2014. u 08:07 - pre 122 meseci
Citat:
igorgsxr: Zdravo ljudi ja sam odve u FR 7 god na crno slucajno sam video ovu temu i lose si preveo ili nisi razumeo za ove zemlje dole navedene medju kojima je i SRBIJA nije dozvoljen rad, i da svi koji ostanu duze od 90 dana podnesu zahtev za dobijanje boravisne ili radne dozvole.
A rad bez viza itd. imaju samo ove zemlje koje su prve navedene.
Nazalost po nas.
Ako nekom treba neka informacija ili bilo sta pitajte slobodno ako mogu da vam pomognem pozdrav

uhh, 7 godina na crno?!! evo imam ja par pitanja:
jel si bio nekad legalno tu, mislim jesi li imao neku vizu/dozvolu za rad?
sta radis sada u FR? od cega zivis? kako stan iznajmljujes? kako ides kod lekara?
jel si izlazio iz sengen-zone za sve to vreme?
jel imas sanse da nekako legalizujes svoj boravak?
 
Odgovor na temu

miroslav84

Član broj: 319448
Poruke: 25
178.79.43.*



+3 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU10.04.2014. u 11:04 - pre 122 meseci
I mene sve ovo interesuje. ;) ja cu ti se Boze zdravlja pridruziti u subotu u Fr...veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

Blue NS
Novi Sad

Član broj: 308604
Poruke: 48
*.19.107.0



+17 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU17.05.2014. u 18:05 - pre 121 meseci
Pre godinu dana sam dobila madjarski pasos, i od tada trazim posao izvan Srbije.

Zemlje koje me interesuju su Velika Britanija, Holandija ili Francuska.

Medjutim nije lako naci posao u nekoj stranoj zemlji ako si u jos uvek u Srbiji.

Da li neko moze da da savet kako doci do posla, ako vec nisi u ciljnoj zemlji.

Znam engleski, osnove francuskog ( radi na njegovom usavrsavanju).

Prihvatila bih bilo kakav pristojan posao za pocetak.

 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU05.06.2014. u 07:43 - pre 120 meseci
Citat:
Ako te uhvate posle 3 meseca da jos uvek radis, tj. da si uopste u Francuskoj, pretpostavljam da sledi deportacija

Glupost!!!
Zavisi koliko prekoračiš(nedelja/mesec/6m/1god/5god/5+) i najbitnije kako se ponašaš. Pečati su i dalje manuelni. Ti svesno okrećeš želudac ljudima samo da bi nešto napisao/la.
Citat:
agora11: Nema na cemu ali polako, ko zna kakvih tu moze da bude zackoljica, tipa "mozete da radite ali vam treba poreski broj a poreski broj mozete da dobijete samo uz radnu dozvolu po sistemu ft1p" ;)

Niko te ne isplaćuje kešom, treba ti račun u banci, a za račun treba stalna adresa, a za stalnu adresu boravišna dozvola, a za boravišnu dozvolu matični broj koji dobijaš po osnovu dolaska(ugovor o radu, škola, brak, babine kosti, Legija stranaca, investicija od 2m€).

Onako po srpski, osim braka, jedino da odigraš loto i osvojiš neke sulude pare pa od tih para kupiš pasoš. Sve drugo je više nego beznadežno.
Poznajem i ja 20 Balkanaca koji su u FR po 20 godina, ali po koju cenu... Dan danas rade za 20-30e na dan, kose travnjake, rade selidbe, fizikališu, jedu paštete, spavaju u nekim budžacima okruženi narkomanima, klošarima i pijanicama, jeste, na IP adresi piše Pariz, ali popišam ti se ja na takav Pariz(95% je to 50km od Pariza, to je tek druga tema).
Imaju Francuzi tamo već bezbroj "svojih" Alžiraca, Marokanaca, Madagaskaraca, Pakistanaca, Turaka, Kurda, Litvanaca, Estonaca, Rumuna, Bugara, ama svih mogućih ludaka ove planete za takve i slične poslove. Boli ih baš q... što Srbin ume da koristi sapun i toalet papir. To je samo znak da će da traži 5e više.

Vi ste možda malo prevideli kako su stečena sva svetska bogatstva. Jednostavno, robovi generacijama umiru od gladi da bi gospodar imao 3km prilaz kući i kapiju od 19 metara. Toliko. Srećno u daljem traženju boljeg života.
 
Odgovor na temu

miroslav84

Član broj: 319448
Poruke: 25
78.250.175.*



+3 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU01.07.2014. u 09:06 - pre 119 meseci
Za prvi deo posta se slazem, ne dele se bas pecati sakom I kapom kao I deportacija.
Ljudi koji rade posteno, u smislu da ne kradu,prave probleme, niko ih ne dira.
Za drugi deo posla se ne slazem. Zasto? Zato sto u Francuskoj (Parizu) racun mozes da otvoris I samo sa adresom, ne treba ti nikakav socijalni broj,radna,boravisna ili neka deseta dozvola. Znaci samo mesto stanovanja( aberzamon), jos je bolje ako se sa gazdom dogovoris da recimo struju stavi na tebe ili telefon,tj, bilo koji racun.
U tom slucaju ako te I zaustavi policajac a pokazes mu to, pozdravice te I nastavice dalje.
Druga stvar, imam mnogo drugova ovde I niko ali bas niko nema dnevnicu 20 eura. Minimalna dnevnica je ovde 50e I to bas ako naletis na neku stoku od gazde, uglavnom Rumuni pristaju na takve dnevnice. Pricam o gradjevini da se razumemo.
E sad ovo sto kazesda zive 50km od Pariza je tacno, ma cak ide I do 100km ali sam primetio da ovde svi to zovu Parizom,iako Grad Pariz obuhvata samo prvu zonu,eventualno drugu a ima ih 5 inace....to je dalekoooo Bogu iza tregera ali sta ces,ljudi se naviknu,prevoz hvala Bogu funkcionise savrseno pa I nije neki problem putovati.
Ja sam sa stanom imao prilicno veliku srecu,imam stan bas u Parizu I minimalno placam.
Ako neko ima neka pitanja,tu sam da odgovorim I pomognem.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU01.07.2014. u 12:26 - pre 119 meseci
joj ljudi manite se Francuske i ako vec hocete da imigrirate idite u neku zemlju koja lici na nesto, tipa Norveska, Nemacka...

Industrija im je u tujcu, puni su stranaca, jezik nerazumljiv, svaki dan neko sxxnje, svi su nervozni... Ne kazem da je F losa, ali ako treba da pocinjete sada ne preporucujem.
 
Odgovor na temu

miroslav84

Član broj: 319448
Poruke: 25
78.250.163.*



+3 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU01.07.2014. u 13:55 - pre 119 meseci
I to je tacno, pogotovo su opasni ovi delovi van Pariza. Arapi su prilicno uzeli maha I za sada im se tesko staje na put...
 
Odgovor na temu

tami22
lille

Član broj: 324026
Poruke: 1
*.rev.numericable.fr.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU03.07.2014. u 13:10 - pre 119 meseci
Primljena sam na francuski fakultet.Da i zna neko da li moze da se uradi viza ovde u Francuskoj,ili bih morala to u SRbiji? Sad sam u Francuskoj i problem je sto sam prekoracila boravak i ne mogu nazad u Srbiju.. ako neko moze da odg Hvala
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU13.09.2014. u 13:11 - pre 117 meseci
Da li ima nekog iz Liona ili okoline? Kakav je grad?
 
Odgovor na temu

darko1994
darko nikolic
srbija beograd

Član broj: 325156
Poruke: 1
*.google.com.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU16.09.2014. u 21:58 - pre 116 meseci
dali neko zna dali ima da se izdaju sobe na crno u parizu?????
 
Odgovor na temu

Hanah12
Student
beograd

Član broj: 328518
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU26.03.2015. u 16:46 - pre 110 meseci
Pozdrav svma.Ako neko zna i zeli da podeli informaciju samnom..zanimame me sledece..Sta pokriva CMU-C osiguranje?Naime,nosim fiksnu protezu(za ispravljanje zuba) koju sam stavila u Srbiji i nosicu je jos dugo.Da li sa tim osiguranjem imam prava na besplatne kontrole?Ako odluce da mi je skinu jer se ne slazu sa tim vidom terapijee koja mi je ovde predlozena da li CMUC osiguranje pokriva troskove postavke nove proteze?Planiramo da porodicno emigriramo u Fr pa da znam sta me ceka.Kome da se obratim i kako to ide.Ako bi neko bio voljan da se raspita i pomogne.Hvala
P.S.nemam i ne znam gde da postavim ovakvo pitanje.Oprostite izvinite i nemojte se ljutiti ako ovom pitanju nije mesto u ovom delu foruma
 
Odgovor na temu

chpax
nezaposlen
prijepolje,srbija

Član broj: 303531
Poruke: 12
*.rev.numericable.fr.



+3 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU01.04.2015. u 20:13 - pre 110 meseci
Citat:
Braksi:
joj ljudi manite se Francuske i ako vec hocete da imigrirate idite u neku zemlju koja lici na nesto, tipa Norveska, Nemacka...

Industrija im je u tujcu, puni su stranaca, jezik nerazumljiv, svaki dan neko sxxnje, svi su nervozni... Ne kazem da je F losa, ali ako treba da pocinjete sada ne preporucujem.




joj prijatelju moj. totalno si u pravu. svi koji zele u inostranstvo, ZAOBIDJITE JE..NU FRANCUSKU!!!!!!
moja najveca greska je dolazak da zivim u francusku. zato, NE DOLAZITE OVAMOOOOOO!!!!!!!!!
NADAM SE DA CE NEKO POSLUSATI BRAKSIJA I MENE.
puno srece svim dobrim ljudima.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU02.04.2015. u 06:24 - pre 110 meseci
Citat:
chpax: joj prijatelju moj. totalno si u pravu. svi koji zele u inostranstvo, ZAOBIDJITE JE..NU FRANCUSKU!!!!!!
moja najveca greska je dolazak da zivim u francusku. zato, NE DOLAZITE OVAMOOOOOO!!!!!!!!!

zasto?
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU02.04.2015. u 13:04 - pre 110 meseci
Zato sto je vec tamo, a nije ovde. Tipican odgovor nasih.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako emigrirati u FRANCUSKU

Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

[ Pregleda: 197085 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.