Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako emigrirati u FRANCUSKU

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako emigrirati u FRANCUSKU

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 197024 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miroslav84

Član broj: 319448
Poruke: 25
178.79.57.*



+3 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU01.12.2013. u 12:48 - pre 126 meseci
Ma neko kad bi bar rekao gde je najjeftiniji smestaj,koji deo? Tebi hvala sto si se javio,poslao sam ti mail. :)
Ne treba mi nikakav luksuz,samo da ima krevet za spavanje i kupatilo,drugo nista. Pozdrav svima :)
 
Odgovor na temu

Voja026
Vojislav Andjelkovic
Bordeaux,France

Član broj: 296025
Poruke: 4
*.2.77.86.rev.sfr.net.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU02.12.2013. u 10:29 - pre 126 meseci
Treba mi jedna informacija, i zahvalio bih se na brzom odgovoru posto mi je stvarno hitno.
Zivim u Bordou i imam boravisnu dozvolu de sejour posto mi supruga ima takodje boravisnu jer je naucnik. Dobio sam ponudu za posao na dve godine ali posto mi istice dozvola za godinu i dva meseca da li na osnovu ugovora za posao mogu da produzim boravak.
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

miroslav84

Član broj: 319448
Poruke: 25
178.79.43.*



+3 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU02.12.2013. u 10:59 - pre 126 meseci
E Vojo blago tebi,uvalio si se pored zene,imas i papire a sad i posao pa si naso ovde malo da nas za*ebavas?!
Mala sala,bez ljutnje...nadam se da ce ti neko dati konkretan odgovor :)
 
Odgovor na temu

sunschine86

Član broj: 310020
Poruke: 10
*.fbx.proxad.net.



+1 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU02.12.2013. u 13:10 - pre 126 meseci
Na osnovu VALJANOG ugovora za posao, radnu vizu ces dobiti najverovatnije na godinu dana - sto je i najbitnije - jer jednom kad je dobijes lako ces je produziti. Negde 2 meseca pred istek ugovora ides u prefekturu da podneses zahtev za produzenje , oni ce ti vec sve objasniti .
Uglavnom ne bi trebalo da bude problema .
 
Odgovor na temu

Voja026
Vojislav Andjelkovic
Bordeaux,France

Član broj: 296025
Poruke: 4
*.2.77.86.rev.sfr.net.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU02.12.2013. u 14:58 - pre 126 meseci
Samo jos jedno pitanje, posto ja imam boravisnu i radnu dozvolu na osnovu supruge ali receno mi je da moram da podnesem za drugu, da li podnosim odmah cim potpisem ugovor ili nakon isteka moje?
 
Odgovor na temu

sunschine86

Član broj: 310020
Poruke: 10
*.fbx.proxad.net.



+1 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU02.12.2013. u 15:26 - pre 126 meseci
Ahaaa...znaci vi ste vec dobili papire verovatno preko - Regroupement familial .
U tom slucaju mislim da biste trebali da pocnete sa radom nakon potpisivanja ugovora , a onda 2 meseca pre isteka - Titre de sejour - koji vec imate, podneti zahtev za produzetak na osnovu ugovora ,sto ide relativno brzo . Svakako , sve to treba proveriti u VASOJ prefekturi .
 
Odgovor na temu

miroslav84

Član broj: 319448
Poruke: 25
178.79.43.*



+3 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU03.12.2013. u 09:24 - pre 126 meseci
Kakvo je sad stanje od kad ne postoji vizni rezim,jel moras da imas nesto kod sebe ako te slucajno zaustavi policajac na ulici,znaci mislim u periodu od 3 meseca sto je legalno? Dajte pomozite, idem sa zenom uskoro :)
 
Odgovor na temu

sunschine86

Član broj: 310020
Poruke: 10
*.fbx.proxad.net.



+1 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU03.12.2013. u 10:16 - pre 126 meseci
Moras da imas licni dokument kao i svuda na planeti...;/
Naravno , pasos u slucajaju inostranstva
 
Odgovor na temu

miroslav84

Član broj: 319448
Poruke: 25
178.79.43.*



+3 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU03.12.2013. u 10:32 - pre 126 meseci
Ma dobro, pasos se podrazumeva. :) nego sam mislio mozda adresu na kojoj sam....vidim ovde su pisali o nekakvoj adresi i racunima za struju,telefon ali moguce da je to u slucaju da ostajes preko ta 3 meseca,odnosno ako si na "crno" :)
 
Odgovor na temu

maja2828
maja petrovic
francuska

Član broj: 319831
Poruke: 1
78.251.13.*



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU15.12.2013. u 01:04 - pre 126 meseci
zdravo!!!
potrebna mi je pomoc pa ako neko moze neka pomogne!!!
Ja imam francuske papire na deset godina ali nemam drzavljanstvo.Ja i muz smo se vencali u parizu i tu zivimo vec 18 meseci,imamo i bebu ali nismo predali za njegove papire jer su nam u profekturi rekli da mora da bude ovde 5 godina da bi dobio papire.Videli smo na sajtu od profekture da je moguce odobriti nekom papire da ne napusta Fr zbog deteta.DA li je to moguce?Razmisljamo da idemo u OFI,da bi se on vratio u srbiju i cekao papire,ali cujem da mu nasa ambasada nece odobriti vizu na duzi boravak jer ja nemam drzavljanstvo.DA li je to istina?Mozete li nam nekako pomoci sa vasim iskustvom.hvala vam puno unapred.VELIKI POZDRAV!!!
 
Odgovor na temu

westlucar
France

Član broj: 319915
Poruke: 1
*.w86-198.abo.wanadoo.fr.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU18.12.2013. u 09:38 - pre 126 meseci
Poruka za korisnika Elizabet 1 ili nekog drugog korisnika, ako mozete da mi odgovorite i pomognete:
Ako posedujem radnu i boravisnu slovenacku dozvolu na osnovu kompanije koja je otvorena u Sloveniji na moje ime i imam potpisan ugovor o poslovanju (pruzanju poslovnih usluga) sa francuskom kompanijom kojoj ispostavljam fakture za izvrsene usluge iz oblasti stolarije, takodje imam ugovor za stan na moje ime, kao i racun za telefon, deca mi idu u skolu vec 2 godine, da li mogu da apliciram za dobijanje carte de séjour ? Takodje, ako ste informisani, da li mogu da se javim u CAF ?
Hvala Vam puno
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU26.01.2014. u 21:59 - pre 124 meseci
Zanimljivo da je rad u Francuskoj dozvoljen drzavljanima Srbije do 90 dana. Srbija se vodi pod slobodan boravak do 90 dana "whatever the reason for their stay" dok se neke druge zemlje vode pod "If you are gainfully employed, the exemption only applies if you can produce a work permit" - http://www.diplomatie.gouv.fr/...ign-nationals-holding-ordinary
 
Odgovor na temu

miroslav84

Član broj: 319448
Poruke: 25
178.79.43.*



+3 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU27.01.2014. u 01:10 - pre 124 meseci
Agora, zelim da verujem u ovo ali ne znam koliko je istina. :(
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU27.01.2014. u 15:23 - pre 124 meseci
Tako ispada, evo jos jedan link koji potvrdjuje http://www.ambafrance-au.org/Short-Stay-Work-Visa

- If you intend to work in Metropolitan France, you require a visa unless your nationality is mentioned below.

ATTENTION, PLEASE READ CAREFULLY THE REQUIREMENTS FOR EACH NATIONALITY. IF YOUR NATIONALITY IS NOT ON THOSE TWO LISTS, YOU NEED A VISA TO WORK IN FRANCE.

i ima dva spiska, jedno su drzave ciji drzavljani moraju da imaju autorizaciju i drzavljani koji ne moraju gde je izlistana Srbija

People from the following countries do not need a visa to work in France for a stay less than 90 days if they are able to present if needed a work authorization (ispod pise Applications to obtain a work authorization are to be submitted to the local (DDTEFP/DIRECCTE) on your behalf by your employer.) or a work contract signed by the Direction Régionale des Entreprises, de la Concurrence, de la Consommation du travail et de l’Emploi (DIRECCTE) OR (DDTEFP) to be presented at the entry in France : Australie, Brésil, South Korea, United States, Japan, Mexico, Singapour, Venezuela, Hong Kong special administrative region (People’s Republic of China) and the Macau special administrative region (People’s Republic of China).

i

Exempt from visa requirement for France’s territory in Europe are nationals of the following countries, whatever the reason for their stay : Albania*, Andorra, Antigua and Barbuda, Argentina, Barbados, Bosnia*, Brunei Darussalam, Canada, Chile, Costa Rica, Croatia, El Salvador, Guatemala, Holy See, Honduras, Israel, Macedonia*, Malaysia, Mauritius, Monaco, Montenegro*, New Zealand, Nicaragua, Panama, Paraguay, San Marino, Serbia*, Seychelles, Taiwan (passport bearing identity card number), Uruguay ; *bearers of biometric passports only

i onda kaze "You are required to follow the OFII procedure if you intend to work in France for a period of more than 90days." - sto jasno sugerise da se radna dozvola ne trazi za ovu 31 drzavu za boravak do 90 dana. Ispod dalje ide kako se vadi autorizacija jer se radi o sajtu ambasade Francuske u Australiji ciji drzavljani su na prvom spisku (sto mozda u prvi mah deluje losije ali nije jer sa tom autorizacijom mogu da ostanu i preko 90 dana).
 
Odgovor na temu

miroslav84

Član broj: 319448
Poruke: 25
178.79.43.*



+3 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU27.01.2014. u 17:42 - pre 124 meseci
Cekaj, to bi trebalo da znaci da mozes da odes tamo i radis sta god bez ikakvih papira i petljanja po ambasadi i slicno? (do 3 meseca naravno) Ja idem za dva meseca pa zato pitam. :)
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU27.01.2014. u 19:46 - pre 124 meseci
Pa ne garantujem nista, samo citam sta pise, proveri jos u ambasadi, citiraj im ovo sta pise i pitaj da li ima jos nekih uslova.
 
Odgovor na temu

sunschine86

Član broj: 310020
Poruke: 10
*.95.29.109.rev.sfr.net.



+1 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU27.01.2014. u 20:25 - pre 124 meseci
Lepo bi to bilo...ali iz mog iskustva skoro sam sigurna da od toga NEMA nista.
Jako mi je to sumnjivo , jer ne vidim nacin da ti neko da platu,da te negde prijavi,da negde kao radnik postojis
ako nemas TITRE DE SEJOUR ili bilo koji FRANCUSKI licni dokument a ni vizu ! Kad dodje kontrola sta da mu das -cipovanu licnu na cirilici =)
Cak i kad imas radni ugovor sve ti visi o koncu jer smo iz tamo neke Srbije...
 
Odgovor na temu

miroslav84

Član broj: 319448
Poruke: 25
178.79.43.*



+3 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU27.01.2014. u 20:47 - pre 124 meseci
Pravo da ti kazem i ja ne verujem puno ALI provericu vec sutra u ambasadi. Na sajtu ambasade u Beogradu takodje ne kaze da je potrebna viza niti radna dozvola za period do 3 meseca sta god da trazis tamo vec biometrijski pasos. Tako da je pasos tvoj dokument i "papr" za ta tri meseca. Druga stvar, ne bi me cudilo da ovo jeste istina ali da se o tome ne govori jer pretpostavljam da bi pola Srbije otislo na 3 meseca u Fr vec sutra.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU27.01.2014. u 22:03 - pre 124 meseci
Citat:
sunschine86: Lepo bi to bilo...ali iz mog iskustva skoro sam sigurna da od toga NEMA nista.
Jako mi je to sumnjivo , jer ne vidim nacin da ti neko da platu,da te negde prijavi,da negde kao radnik postojis
ako nemas TITRE DE SEJOUR ili bilo koji FRANCUSKI licni dokument a ni vizu ! Kad dodje kontrola sta da mu das -cipovanu licnu na cirilici =)
Cak i kad imas radni ugovor sve ti visi o koncu jer smo iz tamo neke Srbije...


Pa pazi to nije Srbija, ako je u zakonu da moze, onda moze, ako je u zakonu da ne moze onda ne moze. A moze nama da zvuci i ovako i onako. Po onome sto vidim na internetu, Francuska nije jedina zemlja koja ima takvu politiku u EU ali je jedina gde to vazi za Srbiju. Pritom je jedina gde eksplicitno pise "whatever the reason for their stay" i ono "IF YOUR NATIONALITY IS NOT ON THOSE TWO LISTS, YOU NEED A VISA TO WORK IN FRANCE." iz cega je jasno da se tice zaposlenja. Npr. slicne informacije za Dansku koja takvu mogucnost daje drzavljanima nekih zemalja oni suzavaju samo za montere opreme.

Drugo je pitanje dobijanja posla, nevezano za zakon malo je verovatno da ce vas neko na takav nacin zaposliti osim za neki sezonski posao ako niste unapred dogovorili.

Citat:
miroslav84: Pravo da ti kazem i ja ne verujem puno ALI provericu vec sutra u ambasadi. Na sajtu ambasade u Beogradu takodje ne kaze da je potrebna viza niti radna dozvola za period do 3 meseca sta god da trazis tamo vec biometrijski pasos. Tako da je pasos tvoj dokument i "papr" za ta tri meseca. Druga stvar, ne bi me cudilo da ovo jeste istina ali da se o tome ne govori jer pretpostavljam da bi pola Srbije otislo na 3 meseca u Fr vec sutra.


Na sajtu ambasade u Srbiji se ovi spiskovi nigde ne pojavljuju ali ih ima na sajtovima francuskih ambasada sa spiska u bogatijim zemljama kao i na sajtu ministarstva spoljnih poslova Francuske http://www.diplomatie.gouv.fr/...ign-nationals-holding-ordinary

Sto se tice toga da pola Srbije ode sutra, iznad sam napisao da mislim da je malo realno da nadjes posao tako.

 
Odgovor na temu

miroslav84

Član broj: 319448
Poruke: 25
178.79.43.*



+3 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU27.01.2014. u 22:35 - pre 124 meseci
ne,nema ovih spiskova ali i ne pise da je potrebna radna dozvola za sezonski posao kao sto na primer u Nemackoj ambasadi jasno stoji da je nemoguce raditi bez radne dozvole koju ti naravno odobrava nemacka ambasada u tvojoj zemlji.
Evo ja sada kontam nesto, imam druga koji nekih godinu dana ide u Fr na 3 meseca pa se vraca,radi za Swarowski firmu kao gradjevinac. Prvo je radio kao pomocni radnik nekih 2 meseca,onda je naucio posao i sad samo cepa. Kad sam ga pitao da li se plasi kontrole posto jelte nema fr papire,rekao mi je da to za nas ne treba, onako kroz osmeh. Ja sam naravno pomislio da se sali jer mozda ne voli da prica o tome ali nakon ovoga sto sam video,verujem da je bas tako kao sto pise. E sad naravno da niko nece da te zaposli u banci ali gradjevina,konobarisanje,cuvanje dece i ciscenje pretpostavljam da moze bez problema ukoliko naidjes na takav poslic. Uostalom ja i idem da raduckam nesto pa javljam utiske. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako emigrirati u FRANCUSKU

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 197024 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.