Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako napraviti bateriju za wireless uredjaj!

[es] :: Wireless :: Kako napraviti bateriju za wireless uredjaj!

[ Pregleda: 3965 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Kako napraviti bateriju za wireless uredjaj!27.12.2005. u 16:55 - pre 222 meseci
WRAP Board uredjaj radi od 7-18V, fabricki adapter mu je 18v, 800mA.
Trosi 3 do 5 wati, ne racunajuci miniPCI kartice. Sigurno najvise 10W kad se ukluce MiniPci kartice.
Mislio sam da povezem dve punjive baterije po 9 volti i da dobijem 18, da bi uredjaj produzio rad kad nestaje struja.
Koliko sam video ove punjive baterije od 9v imaju 210mA, ne znam dali ima jece od toga mozda je bolje poveziti vise baterija, ili baterije od 1.2 V 2300mA, ako treba cak i moze neki mali akumulator za kola, i tako dobiti vise vremena rada bez struje.

E sada pitanje za elektroniku:
Kako napraviti punjac da puni baterije ali istovremeno i da napaja WRAP kad ima struje, a kad nestaje struja tu su baterije da se ne prekida rad uredjaja nekoliko sati.
Plus, baterije ne bi trebalo da se pune celo vreme zbog boljeg odrzavanja nego sigurno treba nesto sto mu meri napon, pa da se punjenje vrsi samo kad su polu prazne, ili prazne.

Posto se ja ne razumem bas u ove stvari trazim savete, (ili neko gotovo resenje).

Mislim da ovako nesto , posto se radi na DC->DC, treba da izlazi jeftinije i jednostavnije i da potraje duze bez struje nego neki UPS posto se struja konvertuje od DC->AC->DC.

Hvala.



[Ovu poruku je menjao ponline dana 27.12.2005. u 18:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Kako napraviti bateriju za wireless uredjaj!

[ Pregleda: 3965 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.