Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

...WireLess internet...

[es] :: Wireless :: ...WireLess internet...

[ Pregleda: 2927 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Boki DX-11

Član broj: 52138
Poruke: 227
213.137.102.*



Profil

icon ...WireLess internet...24.12.2005. u 15:08 - pre 223 meseci
Resio sam da se prikcaim na wireless internet, pa bih vas molio da me malo posavetujete oko svega toga...Dosta sam citao na ovom forumu tako da su mi neke stvari vec jasne!

Ja sam iz Lazarevca, i ovde kod nas imaju dva provajdera koji daju wireless internet!

Jedna antena se nalazi na mojoj zgradi (cetri sprata iznad mene), a od ove druge firme je na 2 km (ali skoro da moze i ona da se vidi sa zgrade posto je dobra preglednost)!

Znaci imam dve mogucnosti:

1: Ako bi se prikacio kod ovih na mojoj zgradi....Oni naplacuju internet od 1000 do 2000 din. mesecno! Da li bi mi pored Dlink-ove kartice koja ide u komp, trebala neka antena? I posto bi zeleo da me to nekako kosta sto manje, da li postoji neka mogucnost da se ja povezem preko kablova na njihovu antenu ili tako nekako?!

2: Kad bi se prikljucio kod ovih drugih, a oni su trenutno potpuno besplatni...sigurno bi mi trebala neka antena?! Medjutim, posto mi je satelit usmeren na tu stranu, da li bi ja mogao satelitsku antenu da iskoristim umesto ove?!

Koja od ove dve varijante mi se isplati?!

...hvala.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.vdial.verat.net.



+69 Profil

icon Re: ...WireLess internet...24.12.2005. u 15:33 - pre 223 meseci
ja mislim da nebi mogao a koristis ove sto su na zgradi ,jer su direktno iznad tebe ,tj nulta tacka ,a za onew druge treba antena ,ali poredi cene ,pa vidi sta se vise isplati ,nazovi firme i vidi sta ti nude .i ne moze wireless bez antene
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Boki DX-11

Član broj: 52138
Poruke: 227
213.137.102.*



Profil

icon Re: ...WireLess internet...24.12.2005. u 15:47 - pre 223 meseci
A jel bi mogao da kupim Wi-Fi uredjaj koji bi hvatao signal na tu antenu...?!
U tom slucaju mi nebi trebali nikakvi kablovi i antene...

Ako bi isao preko one druge, interesuje me da li bi mogao iskoristiti satelitsku antenu?!
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.vdial.verat.net.



+69 Profil

icon Re: ...WireLess internet...24.12.2005. u 17:46 - pre 223 meseci
ti reche da imash nelko "znanje" ,pazi mozda i moze taj provider iznad tebe ,ali to ti mora reci neko iskusniji,neces hvatati signal sa antenom za tv , znaci kupis opremu pa skeniraj etar,mozes i pozajmiti na sat dva ,pa vidi kakav je signal ,inace satelitsku antenu mozes da koristis da napravis satelitski bikvad a ne mislim samo da ubodes kabal ,nije ista frekvencija ,ja ti preporucim da ti zoves firmu ,nek dodju izmere sve i onda vidi sa njim ,samo pazi da te ne oderu ,oce oni to.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: ...WireLess internet...24.12.2005. u 17:54 - pre 223 meseci
Cekaj,kakva je antena na tvojoj zgradi? Ako je na zgradi ripiter tog provajdera, ne treba ti nikakva wireless oprema,dovoljna je mrezna kartica do koje se dovuce kabl. Po mom misljenju ovo je bolja varijanta i za korisnika (tebe) i za provajdera,jer ima manje problema u radu i lakse je odrzavanje, a bogami, i cena je mnogo niza. Ovi drugi sigurno nece jos dugo biti besplatni, a cene zavise od protoka, pa je zato najbolje da proveris kod oba provajdera kakve varijante ugradnje nude i koje pretplate imaju.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.vdial.verat.net.



+69 Profil

icon Re: ...WireLess internet...24.12.2005. u 18:22 - pre 223 meseci
da ali antena je 4 sprata iznad njega ,on je ispod nje direktno ,kako on da postavi antenu ako je antena na sred zgrade ?
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Boki DX-11

Član broj: 52138
Poruke: 227
213.137.102.*



Profil

icon Re: ...WireLess internet...24.12.2005. u 18:36 - pre 223 meseci
Mislio sam da se nekako povezem sa tom antenom na zgradi, bez ikakve dodatne antene!

Medjutim, posto imam Lap-Top, na koji nacin bi mogao da hvatam signal sa te antene bez kabla, naravno, u svom stanu?! Jel uz pomoc Wi-Fi, ili...?!

Znam da sam u inostranstvu radio na kompu koji uz pomoc WiFi-a hvata signal sa antene koja je na kuci, a ta antena je usmerena ka predajniku...
Kad sam taj Lap-Top doneo ovde, on je pronasao ove dve antene, bez ikakvih kablova...

Upravo nesto slicno bih zeleo da izvedem...
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: ...WireLess internet...24.12.2005. u 20:58 - pre 223 meseci
Neće to tako da može,možda i uhvatiš signal,ali nema šanse da se kačiš na Net na taj način. Imaš dve varijante: ili kabl u zgradi ili ful oprema za drugog provajdera,treće nema!
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.vdial.verat.net.



+69 Profil

icon Re: ...WireLess internet...24.12.2005. u 22:20 - pre 223 meseci
ali koliko ja znam ,provideri nece razvlaciti kablove zbog njega samog ,znaci nadji josh ljudi ,sto vise to bolje ,pa ce vama biti od ap-a razvucen kabal ,tkao da nema potrebe za antenom itd ,samo kabal u lan card i eto neta ,al to je ako nadjesh ,neki provideri traze 10 ljudi po zgradi.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Boki DX-11

Član broj: 52138
Poruke: 227
213.137.102.*



Profil

icon Re: ...WireLess internet...24.12.2005. u 22:35 - pre 223 meseci
Kad se nisam ranije setio da svoj potpis za stavljanje antene uslovim time da mi srede NET...(:

Objasni mi to, kako kabal u LAN karticu...Zar ne ide neka druga, na primer, DLink-ova kartica (kazu da je najbolja)?!
 
Odgovor na temu

starisloven
Saša Grbić
saradnik za podršku studentima sa
invaliditetom
Univerzitet u Banjaluci
Banjaluka

Član broj: 38952
Poruke: 686
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: starisloven
Sajt: www.grmljavina.net


+3 Profil

icon Re: ...WireLess internet...25.12.2005. u 01:42 - pre 223 meseci
Tebi za kačenje na provajdera koji ima antenu na tvojoj zgradi ne treba wifi
kartica nego jedna obična mrežna kartica. Onda od access pointa koji je na
zgradi do tvog stana pružiš utp kabal, utakneš ga u lan karticu i eto ga...
Ne vidim zašto provider nebi razvlačio utp kabal. Dogovoriš se da ti oni
razvuku kabal, ali ti da kupiš kabal i sve je ok.
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: ...WireLess internet...25.12.2005. u 11:20 - pre 223 meseci
Citat:
fade: ali koliko ja znam ,provideri nece razvlaciti kablove zbog njega samog ,znaci nadji josh ljudi ,sto vise to bolje ,pa ce vama biti od ap-a razvucen kabal ,tkao da nema potrebe za antenom itd ,samo kabal u lan card i eto neta ,al to je ako nadjesh ,neki provideri traze 10 ljudi po zgradi.

Sve to zavisi od provajdera, ali dok ne pita nećemo znati, zar ne? Njima se generalno isplati ta varijanta sa kablovima čak i kada je samo jedan korisnik zainteresovan (kad je oprema već postavljena) pošto će se pre ili kasnije pojaviti još neki interesent.

Citat:
Boki DX-11: Kad se nisam ranije setio da svoj potpis za stavljanje antene uslovim time da mi srede NET...(:
Objasni mi to, kako kabal u LAN karticu...Zar ne ide neka druga, na primer, DLink-ova kartica (kazu da je najbolja)?!


Ne verujem da bi ti uspelo,pošto im nisu potrebni potpisi svih stanara, ali mogao si da se ponudiš da im daješ struju a oni tebi net za dž.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: ...WireLess internet...

[ Pregleda: 2927 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.