Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Radovi Clanova ES

[es] :: Video produkcija :: Radovi Clanova ES
(TOP topic, by Mister_rap)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 107737 | Odgovora: 389 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
212.200.74.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Radovi Clanova ES18.12.2005. u 15:46 - pre 222 meseci
Evo jednog mog rada.
U pitanju je spot za pesmu Celine Dion - My heart will go on
Kako Vam se cini? Ocenite od 1 do 10.
http://www.megaupload.com/?d=NGH843ZZ

[Ovu poruku je menjao Misa_exclusive dana 18.12.2005. u 16:47 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Mister_rap dana 20.12.2005. u 14:56 GMT+1]
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

-sfx-

Član broj: 18965
Poruke: 206
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Jedan moj rad (Titanic - spot)19.12.2005. u 13:02 - pre 222 meseci
Ovo je kao neka kondenzovana varijanta filma, jelda? Kao takvo, prilicno funkcionise, osim sto si neke kljucne delove izbacio. Njihovu vezu i upoznavanje si previse ubrzao, a da ne pominjem potapanje broda, koji je odjednom na pola potonut. Kljucni deo je kada brod udara u ledeni breg. Isto tako, mogao si skratiti ono vijanje kroz hodnike i to vreme iskoristiti da malo bolje predstavis njihovu vezu i upoznavanje. Znam, ljudi vole akciju, ali ovo je Titanik, zna se na cemu je akcenat. Samo tako nastavi, ovo ti je najbolja vezba. A ovo je poziv i za ostale korisnike, saljite radove pa da komentarisemo!
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
212.200.74.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Jedan moj rad (Titanic - spot)19.12.2005. u 18:58 - pre 222 meseci
Hvala na doronamernim kritikama, -sfx-
Što se ritmike tiče, potpuno prihvatam kritike. Planirao sam malo drugačiju ritmiku
i malo drugačije akcentovanje događaja, ali pri montaži me poneo sam "osećaj".
BTW ovo sam radio neplanski, i onako na brzinu, ali šta je tu je.
Sve to što si rekao je u redu, i imao sam u planu da ubacim mnogo ključnih scena koje si pomenuo, ali je teško sve to ubaciti, jer sam vremenski ograničen.
A što se tiče njihove veze, nekako me instikt vodio da to ne naglašavam previše, već sam i planirao da predstavim više priču o brodu, jer nesto nisam mnogo sentimentalan
Tako da, i ovo je možda dovoljno. A što se tiče onih kadrova kroz hodnike, kad Rouz spasava Džeka, i to govori o njihovoj ljubavi, a ujedno i prikazuje ogromnu paniku na brodu. Ipak, složićete se, to je Titanic i teško je sve podjednako predstaviti u 4.30 minuta, zar ne.
U svakom slucaju, hvala na kritikama, i čekam mišljenja i kritike ostalih.
P.S. Hajde da, kao sto -sfx- kaže, i ostali izloze svoje radove.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Jedan moj rad (Titanic - spot)20.12.2005. u 12:55 - pre 222 meseci
Miloše, jedini DRAWBACK svega je PREKRATKA PESMA! Nije ni čudo, prerežirao si film!

Pazi, odlično! Ovoga fali ne samo na ES, nego i uopšte... imamo gomilu Kitaubila, Pijanihdoka, Ciganakojileteunebo, ali retko ovako ZRELOG rada!

Zaista si mi preneo deo te energije koja te je prožimala tokom rada na ovom spotu.

Uskoro ću vam postaviti rad jednog mog prijatelja, ali preporučujem moderatorima da ovakve stvari lepo TOP-uju, neguju i zalivaju uredno!

Pozdrav!


P.S. Film inače ne volim, ali si ovo upakovao sjajno! Naravno da fali udar u ledeni breg, naravno da si zbrzao kraj, koji je u tvojoj verziji ipak ODLIČAN, ali jednostavno, trebalo ti je još 2 minuta pesme! Zar ne?

 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
212.200.74.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Jedan moj rad (Titanic - spot)20.12.2005. u 13:43 - pre 222 meseci
@ton_majstor
Potpuno si u pravu. Iako je pesma "čak" 4.30 minuta, to ipak nije bilo dovoljno da ubacim sve kadrove koje sam planirao. Priznajem, da je ritmika nejednaka, tako da sam njihovu ljubav i upoznavanje skratio, ali ipak sam i to optimalno predstavio kroz glavne kadrove kao sto su oni "na pramcu" i ono "kad se ljube" sto moze da optimalno predstavi njihovu ljubav koja se prepliće kroz ceo film. Takođe, one kadrove kada Rouz spašava Džeka i bežanje pred vodom kroz hodnike sam ubacio kao "univerzalne" jer oni prikazuju njihovu ljubav, a i pojačavaju dramatizaciju. Možda sam malo ubrzao početak potapanja, ali sam zato kraj i vrhunac potopa predstavio, po mom mišljenju, dobro. Uglavnom, trudio sam se da hronološki predstavim radnju filma kroz spot, koji je naravno MNOGO KRAĆI od filma, pa se ne može sve ubaciti.
Sve u svemu, stvar "režije" je individualna i to je lično moj doživljaj koji me je "vodio" tokom montiranja.
Ponavljam: Pozivam i ostale članove da napišu svoje mišljenje i svoje kritike.

P.S. Takodje, pozivam ostale članove da i oni postave svoje radove.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Radovi Clanova ES21.12.2005. u 11:18 - pre 222 meseci
Vidi, ajde samo nešto da probamo, onako iz čiste tehničke superiornosti i dosade!

Uradi CEO spot po tvom emotivnom toku! Znači, ako treba 7 minuta, 7 minuta!

Šibni mi na mail, pa da ja muziku doradim-prepravim po tvom spotu! Naravno, i ostali, ako hoće ili mogu! Nije obavezno da koriste original temu!

Dalje, ovo je balansiranje po žiletu, jer nemamo AUTORSKA prava da ovo radimo! Mada, nadam se da nas neće tužiti za "remix", kada su već maznuli milijardu dolara i kusur...

Inače, na ovaj način rade "big-time" filmski komozitori, kao npr. John Williams, Hans Zimmer, Michael Kamen, Jeff Rona... jednostavno dobiju od režisera preview filma i cepaju!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
212.200.74.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Radovi Clanova ES21.12.2005. u 12:37 - pre 222 meseci
@ton_majstor
Pozdrav
Što se tiče tvog predloga - potpuno je OK. Samo je potrebno uraditi obrnuto. Da ti malo premixuješ pesmu i da je samim tim produzis, pa da me ona "vodi" u montaži, odnosno da mi bude matrica, jer se ja upravljam po pesmi, i kadrovi su uklopljeni tacno sa pesmom, tako da ne mogu ja ubaciti kadrove tek tako bez veze. Valjda se vidi da je u ovom "spotu" sve usko uklopljeno sa muzikom, tako da ja ne mogu sad da šetam kadrove kako hoću.
Da skratim, pokušaj ti da premixuješ pesmu, ali tako da kraj ostane isti, a da sredinu malo produzis, pa da pokusam da malo prosirim spot i ubacim ove ključne scene, koje nisam mogao ovako da ih uklopim. Pokusaj da napraviš neki remix, pa mi pošalji, a ja ću da pokušam da napravim "proširenu" verziju.
P.S. Kakav je taj rad tvog prijatelja, i kad ćeš ga okačiti da vidimo?
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
212.200.74.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Radovi Clanova ES21.12.2005. u 12:43 - pre 222 meseci
Zaboravio sam da se osvrnem na sve, pa moram to da dodam
ton_majstor, znam ja kako se profesionalno radi muzika u filmovima, ali to je malo nezgodno da ja "na gluvo" izmontiram, pa da ti na osnovu toga remixuješ pesmu. To bi bilo možda izvodljivo, recimo, da sam i ja tu, pa da ti dajem instrukcije gde treba da šta da ide, onako kako sam ja to zamislio. No, ipak ćemo pokušati ovako kako sam ti rekao, pa šta ispadne - ispadne. U svakom slučaju ne škodi, a ako ne škodi - znači da koristi
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Radovi Clanova ES21.12.2005. u 14:48 - pre 222 meseci
Pozdrav,

Misa je u pravu: montaza se vrsi na zadatu muziku a ne obratno. Dakle, mora njegova zamisao redosleda desavanja. On mora imati ispred sebe "pikove" (vizuelne ili zvucne) da bi znao gde stavlja cut ili kakav pretop lezi na tom mesti itd.

PS: nisam se snasao sa skidanjem tog spota, prosto mi se nije otvorio nikakav download....
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
212.200.74.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Radovi Clanova ES21.12.2005. u 16:20 - pre 222 meseci
@lancia88
Vrlo jednostavno: kada ti se otvori sajt, u desnom delu imas jos jedan mali prozor. Zatvori taj prozor, i iza njega imas Click here to download i to je sve.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Radovi Clanova ES21.12.2005. u 18:29 - pre 222 meseci
Ako ste malo gledali filmove o filmovima, videli biste da su scene koje zahtevaju muzičku podlogu ispred kompozitora na ekranu i on gleda GOTOVU, IZMONTIRANU sliku dok smišlja muziku!!!

Lanćoni, tvoj pristup važi samo za ovaj deal između mene i Miše, mada se već brinem, jer sam HTEO da potpuno prekomponujem pesmu, tj. da je obradim sa dodatnim delovima, kao i da mi Miša NARUČI dužinu spota. Ovako... ne znam.

Ja inače uvek dobijem gotov maltene FINALNI video, na koji se "lepim", jer je režiser IZMONTIRAO scene, i on je GAZDA, a ja kao autor-saradnik moram da ispoštujem njegov tok radnje. Naravno, može i obrnuto, ali kao što rekoh, nije praktično! Naime, na koji k.... da se ja oslonim dok komponujem? Da zamišljam šta će da se tu desi, na osnovu scenarija? Jok, bre... :D

Rad je stripovan spot, onaj čuveni "janitor", tj. psihotični domar neke škole u Srbiji. Produkcija mu je VRHUNSKA, znači, može na MTV bez srama. Malo se brinem zbog autorskih prava, jer je lik to prodao nekim strancima tj. sponzorišu ga, ali ću se potruditi da to vidite, makar 30 sec...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
212.200.74.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Radovi Clanova ES21.12.2005. u 19:00 - pre 222 meseci
ton_majstor, ne pričaj mi o making of-ovima, odgledao sam ih ko zna koliko, i znam kako se pravi muzika (kao što ti kažeš). Ali, film i spot nije isto. Spot se radi po pesmi, i ona je matrica. Naravno, baš me zanima kako bi to ispalo, kada se muzika radi na način kao u filmovima. Izmontiraću duzu verziju spota, pa cu uploadovata, a ti remixuj pesmu prema tome, pa to okaci na net. Naravno, poslacu ti i e-mail sa okvirnim uputstvima o tome kako sam ja to zamislio, gde da bude kakva muzika.
Nije mi baš jasno, šta ti konkretno nameravaš sa muzikom? Da premixuješ, da prekomponuješ... šta? Ok što se tiče muzike, ali da neće bito možda smor da se muzika produžava a da nema još strofa? Ukratko: šta nameravaš da uradiš sa muzikom?
U svakom slučaju, pokušaćemo da to odradimo, pa će vidimo šta će da ispadne.

Što se tiče tog rada tvog prijatelja, baš me zanima da odgledam ceo, pa ako ti nije problem da uploaduješ ceo (ne moraš javno da daš link - iz bezbednosnih razgovora), pa da odgledam (mozes mi poslati e-mail).
Možeš li mi dati link gde ima da se skine taj "janitor" pa da uporedim sa tim spotom koji je radio tvoj prijatelj, ili kako već...
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Radovi Clanova ES21.12.2005. u 19:21 - pre 222 meseci
Pozdrav,

skinuo i pogledao spot.

Utisak je sledeci:

lepo odradjena vezba, opsti utisak je sasvim OK. Ukoliko je neki od prvih radova, ova prethodna ocena jos znatno dobija na tezini. Da ne bih sada previse bespotrebno hvalio jer cenim da Ti je cilj usavrsavanje montazerskog/reziserskog umeca, preci cu na nesto sto bih mogao podvesti pod zamerke eventualno. One ne uticu na sam utisak ukupni nego samo mozda Tebi posluze kao nekakve smernice.

Nisi ispostovao dinamiku u potpunosti. Kako muzika ima svoj cetvorocetvrtinski takt koji joj daje i determinise sam ritam, tako i u video aspektu treba konstantno postovati sekvencijalnu dinamiku, tj. duzinski medjusekvencijski odnos mora biti jednak a dinamiku mu zadajes duzinom jednog intervala. Kod Tebe se, kao i u vecini slucajeva, primecuje izrazitiji trud na pocetku nego na ostalim delovima spota, kraj si najverovatnije imao u glavi jos dok si razradjivao ideju odakle da pocnes, ali sredina je nekako drugacija. Naime, na pocetku si zahvaljujuci verovatno pocetnom entuzijazmu, zadao nekoliko dinamika od kojih si samo jednu, i to najsporiju, nadalje postovao drzeci se muzickog ritma uglavnom. Prelazi na refren su mozda i najjaci deo ovog Tvog rada i neka Ti posluze i nadalje kao primer jer su zaista dobro uradjeni. Tako dobar montazer postuje dinamiku refrena i vizuelizuje ga ustvari. Nedostaje brzine u samom spotu, imas scene sa trcanjem njih dvoje kroz hodnike dok ih juri voda ali nemas opstu dinamiku. U autenticnom spotu ovaj momenat se kompenzovao ubacivanjem C.Dion kako peva i time je zadavana permanentno dinamika, Ti si se ogranicio samo na scene iz filma pa imas unekoliko tezi zadatak.Ipak, ne uzbudjuj se mnogo: ako je filma napravljen tako da voda priblizne temperature 0 stepeni zapljuskuje ljude koji imaju makar standardnih 37 stepeni u tom trenutku a njima ne izlazi para iz usta, nemas se ni Ti za sta sekirati ;)

Salim se, glumci su morali bas da rade u hladnoj vodi inace bi se videla isparenja od tople vode te nezaobilazno magljenje optike.

Prerada u Divx skripi negde, rekao bih, posebno sam kraj te je steta sto je malko na kraju pokvarila ugodjaj. Dinamika koju sam Ti pomenuo je osnovno sto ovakav spot razlikuje od profesionalnog, sam udar ledenog brega ne moras ni prikazivati, mozes povuci jedan prelaz kao malko duzi additive dissolve i dobiti belinu koja najavljuje katastrofu sa izbegavanjem samog udarca. Nadalje, sa umetnicke strane gledano, mozes iskoristiti pocetni efekat old movio i nastaviti ga kao light motiv kroz citav spot, dodati malko kracera i povuci na sephiu dosta toga, ritmicno smenjivati ovakav i standardni efekat filma te moguce dobiti jos upecatljiviji unos individualnog, da ne ostane utisak obicnog trailera koji prepricava film ukratko. Moze dosta toga a ne mora uopste, to je samo ideja za razmisljanje.

Eto, malo sam i oduzio, mozda nije trebalo, ne zamerite.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Radovi Clanova ES21.12.2005. u 19:25 - pre 222 meseci
Pozdrav,

sad vidim da ste se Vas dvojica izobjasnjavali u vezi redosleda i da ste razjasnili i najneupucenijima oba moguca pristupa problemu komponovanja, odnosno miksovanja muzike. Standardni slucaj podrazumeva izmontiran video za filmsku sekciju a spot zahteva prvo muziku, to su oba pristupa kod kojih se razlikuju redosledi.
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
212.200.74.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Radovi Clanova ES21.12.2005. u 19:37 - pre 222 meseci
Hvala na kritikama, lancia88
Da, ovo mi je prvi ozbilniji rad ove vrste, i mislim da je sasvim OK za prvi "ozbiljniji" rad.
A uradicemo ton_majstor i ja i duzu verziju, pa cete i to videti. Za vikend pocinjem da montiram spot, pa ću da to prosledim Darku da on odradi svoj deo posla. Većj imam ideju i inspiraciju kako da to uradim, ali videcu kako cu to izmontirati.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
212.200.74.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Radovi Clanova ES21.12.2005. u 20:11 - pre 222 meseci
Lancia88, moram da dam odgovorim na kritiku (dobronamernu)
Ja imam 17 god. i početnik sam u montaži, a ovo je prvi moj ozbiljniji rad ove vrste. Polako učim, i sve kritike su dobrodošle.
Naime, priznajem da je ritmika promenljiva. To je posledica toga što sam spot radio "u jednom dahu" odnosno, bez planiranja, već me je vodio osećaj i pesma, kao podloga.
Znači, nije ovo rađeno po scenariju ilizamisli, već potpuno neplanski. Jednostavno, seo sam za komp i dobio odjednom inspiraciju, a pritom sam imao i film u kompu, pa reko da to iskoristim da se malo zanimam - i tako je ispao ovaj moj rad.
Kad sam počeo da montiram spot, dobio sam samo okvirnu ideju. Ovako, zamisao mi je bila sledeća: da spot počinje kao "old movie" pa da ide sadašnjost, kako se Baka gleda sliku i seća se titanika. Dalje, prikazuje se brod - njegova veličina i moćnost i ukrcavanje glavnih likova na isti. To je prva strofa. Prelazak na drugu strofu mislim da sam dobro uklopio, i ona počinje kako je Džek ugledao Rouz. Dalje, u drugoj strofi, prikazuje se kako je on nju spasio i tako se upoznali. E sad, pošto sam bio ograničen, morao sam da u 2. strofu ubacim sva dešavanja dok nije brod počeo potpuno počeo da tone - a to sam ostavio za 3. strofu jer je ona "najjača" i predstavlja vrhunac pesme, pa samim tim i potop broda. Zbog toga sam sve morao da uguram u drugoj strofi.
Što se tiče onih kadrova kada ih nosi voda, oni su mi nekako u tom momentu "legli" uz taj deo pesme, koji je uvod za zadnju strofu. Meni lično je najjači zadnji deo spota jer je to vrhunac radnje. A što se tiče old movie, to nisam hteo da ubacujem kroz spot, već ga ima na početak, što se potpuno uklopilo sa mojom zamisli. A što se tiče predstavljanja njihove ljubavi (toliko osporavano) to sam morao da skratim, ali sam i to predstavio kadrovima koji najbolje oslikavaju njihovu ljubav, a nji sam već pomenuo u predhodnim postovima. To su ono na pramcu, kad se ljube, kad ga ona oslobađa... svi ti kadrovi pokazuju njihovu ljubav.Radnju na brodu pre potopa sam gotovo izbacio, jer sam bio ograničen vremenski, pa sam morao da napravim neki kompromis.
A famozni deo kad Titanik udara u ledeni breg će biti ubačen u toj "produženoj" verziji, a kako će to Darko uglaviti i umixovati - to ostaje na njemu :)
Biće i nastavka, (kao što sam već rekao), ali ne garantujem kako će to sve ispasti. Baš zbog toga sam radoznao, pa ćemo videti.
P.S. Darko, spremaj se polako, trebalo bi za vikend da ovo uradim.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Radovi Clanova ES21.12.2005. u 23:29 - pre 222 meseci
Pozdrav,

OK, evo jos poneka smernica za narednu verziju:

kad se ljube, kad ga ona oslobađa... ovo uglavnom nije personifikacija ljubavi vec zaljubljenosti, ljubav nalazis na kraju, kada vec tone lagano ne mogavsi da se drzi, mozda da insistiras na takvoj sceni. Mislim da je skroz OK izbeci kockanje i zapoceti uvodjenje Njega samim utrcavanjem na brod u deo za manje bogate putnike cime apsolutno apostrofiras klasnu podvojenost koju ce ljubav kasnije prevazici. Pokusaj malo da kombinujes old movie i da eksperimentises sa cescim prelascima old movie-standardne postavke.

Jos jedan maleni hint: odusevljen si krajem, zato sam i napisao da si ga verovatno znao pre nego sto si i montirao. Ukoliko zelis i nesto svoje da uneses u taj kraj (jer to je ustvari filmska zamisao, taj dragulj koji baca je ona intriga uopste u samom filmu oko koje se i ekspedicija lomi i simbolizuje kako ljubav i posle toliko godina marginalizuje materijalnost), onda probaj da vuces paralelu kroz pretope kako on tone i kako odmah za njim ona pusta dragi kamen i probaj da smenis kroz cross dissolve te dve scene dvaput ritmicno da vidis kako ce ispasti.


Lepo je sto si se u tim godinama zainteresovao za konkretan rad na racunaru i to ovako kreativan rad. Ja nijednog svog sina nisam uspeo da animiram na tako nestyo a jedan je cak i stariji od Tebe :(
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
212.200.74.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Radovi Clanova ES21.12.2005. u 23:48 - pre 222 meseci
Hvala na predlozima, lancia88
I ja planiram da izbacim ono kockanje, ali ne znam sta da ubacim, a da dogadjaj ne "povučem" nazad, tako da početak druge strofe ostane isti. A što se tiče paralelne montaže, o tome i ja razmišljam za ovu drugu verziju, ali videcu kako mi se uklopi u montaži. Ne znam, nekako sam bio vodjen tom HRONOLOGIJOM dogadjaja. No, ipak ne planiram da kroz spot mešam old movie jer njega ima na pocetku, gde prikazuje brod u prošlosti, pa se onda radnja vraća u sadašnjost kako se ona baba seća svega.
A sto se tice kadrova koje jos sad planiram da ubacim, to su: onoaj čuveni kadar na stepenicama (kod sata), kad Titanic udara u ledeni breg, i jos neke.
Slobodno, predlazite mi vase ideje. Videću kako će ispasti, sve zavisi kako me povuče osećaj, ali ću svakako voditi računa o smernicama.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Radovi Clanova ES22.12.2005. u 08:58 - pre 222 meseci
Mišo, izrežiraj spot i šibni ga PRVO lanćoniju na uvid, jer ćemo tako izgleda dobiti puniji proizvod. a i "producent" u svom postu na to navodi...

Što se tiče muzike, ja imam problem da prvo nađem kvalitetnu verziju te pesme, a nakon toga da smislim šta ću sa tim.

Dalje, uradi mi QT movie, što veće rezolucije (PAL?), full frame rate - 25 fps! Nemoj nikakve .wmv ili .avi da mi šalješ. Takvi su mi HW zahtevi platforme na kojoj radim (Pro Tools). Znam da ti to povećava upload, ali ako ćemo pošteno, ajde da ga uradimo kako treba ili da se ne radi uopšte. O tome na PP ili mail.

Što se tiče mog dela posla, za razliku od mojih bogatih kolega, jasno ti je da imam jako malo izbora. Ili da prostim umetanjem delova pesme veštački produžim spot, ili da dokomponujem stvari koje fale, a ti si ih dodao. Kako, i sam se malo više brinem, jer je tema iz filma postala SPOMENIK za ljubavnu temu, te ja tu nemam šta mnogo da brljam... mada, zima je, dosadno je... neka ide život.
Mene će ionako najviše da napljuju posle svega. Lanćoni ima samo da seiri kao "šef u pijacu" i da nam održava "producentske" lekcije!

Ipak, stavi taj prokleti udar u ledeni breg! To je i razlog cele katastrofe, sve je posledica toga. On je jin, a ljubav u filmu je jang, tj. kontrateg na drugoj strani vage... eto.

Ajde da iscooliramo ovu privatnu prepisku ovde, da se i drugi udenu u priču.

Pozdrav!


[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 22.12.2005. u 20:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
212.200.74.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Radovi Clanova ES22.12.2005. u 16:55 - pre 222 meseci
OK, zaključujem ovu "prepirku" i pozivam i ostale članove da daju svoje kritike i mišljenja.
P.S. Ubaciću i taj famozni deo kada brod udara u lednik.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Radovi Clanova ES
(TOP topic, by Mister_rap)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 107737 | Odgovora: 389 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.