Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program za crtanje prometnica ?!?

[es] :: Grafički dizajn :: Program za crtanje prometnica ?!?

[ Pregleda: 11490 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Azriel_

Član broj: 59820
Poruke: 12
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Program za crtanje prometnica ?!?18.12.2005. u 01:11 - pre 222 meseci
Uvazavajuci Vase znanje, molim Vas da mi pomognete u odabiru najboljeg programa (ako je moguce specijaliziranog) za crtanje ceste i cestovnih objekata, a koji bi se situacijski plan u konacnici isprintao u mjerilu. Studiram na fakultetu prometnih znanosti te mi je Vasa pomoc i sugestija dobrosla.
Hvala svima na trudu :)
 
Odgovor na temu

Warrior18
Duško Ritan
Germany

Član broj: 46719
Poruke: 65
*.adsl.alicedsl.de.

ICQ: 172855787


Profil

icon Re: Program za crtanje prometnica ?!?18.12.2005. u 17:43 - pre 222 meseci
Mozda Photoshop ili Ilustrator da probas?
Happiness is like peeing in your pants, everyone can see it, but only you feel the warm sensation.
 
Odgovor na temu

Azriel_

Član broj: 59820
Poruke: 12
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Program za crtanje prometnica ?!?18.12.2005. u 20:46 - pre 222 meseci
Photoshop koristim CS2, ali on je iskljucivo za obradu fotografija, Ilustrator nisam koristio. Treba mi nesto kao Autocad, iako imam v.2005, al je prekompliciran iako najbolji. Nesto mi specijaliziranije treba, ako naravno postoji, to ne znam.
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.ETF.BG.AC.YU.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Program za crtanje prometnica ?!?19.12.2005. u 00:01 - pre 222 meseci
Što se tiče specijalizovanih programa, stvarno ne znam, ali ti AutoCAD može sasvim dobro poslužiti, što se tiče crtanja u razmeri i 2D prikaza istog. A nije ni toliko teško, imaš i zadavanje komandi u konzoli i klasično crtanje. Ja bih bar to koristio, a i vektorske je orijentacije.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

Dekoderiz

Član broj: 41082
Poruke: 117
*.dlp452.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Program za crtanje prometnica ?!?25.12.2005. u 11:04 - pre 222 meseci
Recimo da smo skoro pa kolege,ja sam na građevini ali saobraćajni smjer :o)
Programa imaš more ali ja koristim dodatak za AutoCAD Civil Design 3D ,bilo koja godina će ti odgovarati,uz njega ide a i ne mora Land Desktop,ovo su ti sve Autodesk proizvodi.
Crtanje je u njima uzitak i oduzima 5000 puta manje vremena.Evo linka pa vidi malo o čemu je riječ http://usa.autodesk.com/adsk/s...x?siteID=123112&id=5173514
Čitav fazon ovih programa je da crtaš "inteligentno" to jest crtaš trasu puteva sa profilima ,stacionažama i svim ostalim dijelovima trase koji su dinamički povezani.Promijeniš recimo jednu krivinu program automatski izravna ostale dijelove trase.I ovo nije crtanje u smislu same riječi,naprimjer ako znaš raditi krivine u običnom AutoCadu ćeš ih crtati kao na papiru.Civil design ti omogućava da ukucaš recimo radijus,ili dužinu krivine i dobiješ je automatski.Ima milion mogućnosti a nemam živaca toliko da pišem ,pa pogledaj malo onaj link gore i skontaćeš u čemu je fazon.
Dakle mali rezime, Ilustrator,Corel i Autocad su programi za crtanje, Civil Design je program za trasiranje i ono čime se ti baviš.
Slobodno pitaj ako šta nije jasno :o)
 
Odgovor na temu

emisamko
emisamko/elitesecurity
SARAJEVO

Član broj: 63077
Poruke: 31
*.PPPoE-5700.sa.bih.net.ba.



+5 Profil

icon Re: Program za crtanje prometnica ?!?17.08.2008. u 21:07 - pre 190 meseci
Trancite ScenePD v2.0.8.6 e to je program koji je namjenjen samo za raskrnice, vozila itd ... Pozdrav
Samir _______
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
195.252.80.*



Profil

icon Re: Program za crtanje prometnica ?!?26.08.2008. u 13:20 - pre 189 meseci
Posto polazim od toga da osoba koja postavlja pitanja nezna ili nikad nije koristio/la ponudjene programe. Po Vasim savetima ne treba biti preterano pametan u zakljuccima da ako instaliras sve ponudjene "savetvane" programe dolazi neizbezno do pada sistema. Da ne spominjem da programi kostaju posto je pirateirja zabranjena ili mozda gresim a spomenuo sam :)
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: Program za crtanje prometnica ?!?27.08.2008. u 09:16 - pre 189 meseci
Covek je postavio pitanje pre 3 godine. Siguran sam da ce veoma ceniti ovakav blagovremeni komentar.
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Program za crtanje prometnica ?!?

[ Pregleda: 11490 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.