Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AntiVirus daemon ?

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: AntiVirus daemon ?

[ Pregleda: 2118 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

silverglider

Član broj: 651
Poruke: 218
*.batalpha.de

Sajt: www.benchmark.co.yu


Profil

icon AntiVirus daemon ?11.10.2002. u 16:15 - pre 262 meseci
Ovo je trenutno stanje: manji linux server za mesanu manju mrezicu (linux, windows, macos) je do sada radio kao manji file & print server (vrlo retka stampa) i uglavnom kao izlaz te mrezice na internet. Medjutim, postavio bih i mail server na njega, posto postoji verovatnoca masinica stoji vezana na net po nekoliko dana bez gasenja. Pre nego sto se krene u raspravu 'da li sendmail, qmail ili nesto trece', ja bih stavio naglasak na drugo pitanje: ima li neki dobar (free ili lowcost) antivir za taj servercic, a da mogu da ga vezem na bilo koji mail server, kao i da se konfigurise da li da skenira samo mailove ili sav download, da radi automatski virdef update i slicno. Ponavljam, ne mora da bude free, samo da ne kosta kao Petra kajgana - zanimaju me vasa iskustva ?

 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: AntiVirus daemon ?13.10.2002. u 12:32 - pre 261 meseci
f-prot?
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Iznogud
Subotica

Član broj: 1721
Poruke: 212
*.207.EUnet.yu



Profil

icon Re: AntiVirus daemon ?14.10.2002. u 06:14 - pre 261 meseci
Ja koristim qmail u kombinaciji sa qmail-scanner-om i f-prot-om i zista sjajno obavlja posao, a sem toga besplatan je.
Pre par meseci je na ovom forumu i bila rasprava o podesavanju f-prota i qmail-scanner-a (mislim da je stinger pojasnjavao kako se to radi) pa malo cackaj po forumu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: AntiVirus daemon ?

[ Pregleda: 2118 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.